Zobacz pełną wersję : Canon M100 vs Sony a5100 szybka nakieta
takpoprostu
02-11-2018, 16:24
Który lepiej zakupić jako wakacyjny pstrykacz z kitowym szkłem ?
nikoniarz
02-11-2018, 17:53
Jakieś pół roku dojrzewałem do tematu nie tyle wakacyjnego, co mobilnego pstrykacza. Rozważałem chyba wszystko w cenie do 3 tys. zł. Jednak doszedłem do wniosku, że dopłata do wizjera i ciut lepszej funkcjonalności nie jest aż taka wysoka, więc pominąłem najtańsze modele. Ostatecznie padło na Panasonica GX80. Wygrał z A6000 funkcjonalnością.
Kolekcjoner
02-11-2018, 19:14
Ja kupiłem póki co M6 - mam go zbyt krótko żeby cokolwiek oceniać. Zaskakująco mały i zaskakująco solidny w ocenie organoleptycznej. Kolory w jpg - marzenie jak to w Canonie ;). Reszta wyjdzie pewnie z czasem :mrgreen:.
Mieliśmy wybór m100 i m6 ale zdecydowała metalowa obudowa i możliwość dokupienia wizjera.
takpoprostu
03-11-2018, 10:21
Nie będę rozbudowywał systemu. Zależy mi na dobrym AF małych szumach i ładniejszym obrazku w jpgach.
Idź do sklepu i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy w obsłudze. Jak nie da to odpowiedzi, możesz kupić którykolwiek używany i jeśli "w praniu" wyjdzie coś co Ci przeszkadza, odsprzedasz bez straty. Nikt za Ciebie nie oceni, którym z nich będzie Ci się lepiej fotografowało, a w zastosowaniu które przewidujesz pozostałe kwestie będą miały marginalne znaczenie.
nikoniarz
05-11-2018, 18:38
Idź do sklepu i zobacz, który jest dla Ciebie wygodniejszy w obsłudze. Jak nie da to odpowiedzi, możesz kupić którykolwiek używany i jeśli "w praniu" wyjdzie coś co Ci przeszkadza, odsprzedasz bez straty. Nikt za Ciebie nie oceni, którym z nich będzie Ci się lepiej fotografowało, a w zastosowaniu które przewidujesz pozostałe kwestie będą miały marginalne znaczenie.
Świetnie ujęte. Dlatego właśnie wybrałem Panasa z m4/3 a nie Soniacza z większą matrycą. W takim wakacyjnym pstrykaniu to obsługa robi większą robotę. A w tej kwestii Sony odstanie znacznie na minus względem Panasonica. Póki nie poużywałem to byłem zdecydowany na Sony. Warto też rozważyć posiadanie wizjera, by odblaski na ekranie nie były w pewnych sytuacjach irytujące.
darekw1967r
05-11-2018, 23:01
Świetnie ujęte. Dlatego właśnie wybrałem Panasa z m4/3 a nie Soniacza z większą matrycą. W takim wakacyjnym pstrykaniu to obsługa robi większą robotę. A w tej kwestii Sony odstanie znacznie na minus względem Panasonica. Póki nie poużywałem to byłem zdecydowany na Sony. Warto też rozważyć posiadanie wizjera, by odblaski na ekranie nie były w pewnych sytuacjach irytujące.
Zanim cos wybiore duzo czytam.
Sprawdzam jakie mozliwosci rozbudowy sprzetu mozna zrobic i za ile.
Ogladam setki fot z kazdego modelu ktory mnie interesuje.
Zapoznaje sie z instrukcjami obslugi.
Ide do sklepu z wlasna karta pamieci i sprawdzam jak to w praktyce wyglada.
Wybrales system m4/3 i masz do tego wiele dobrych szkiel.
Latwiej w tym systemie osiagnac rowna ostrosc na calym kadrze.
Nie spotkalem tam slabego szkla.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.