PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie zaimportowane do PS z Camera Raw traci kolorystykę



dellas84
30-10-2018, 13:05
Witam,

Mam problem, z którym toczę walkę od kilku dni. Co może być powodem, iż zdjęcie wyświetlone na tym samym monitorze po zaimportowaniu do PS wygląda blado (twarze są bardziej żółte) niż to które jeszcze przed chwilą widziałem w Camera Raw.

Monitor EIZO skalibrowany.
Przestrzeń Barwna w Camera Raw - AdobeRGB, taka sama przestrzeń jest wybrana w PS (wchodząc w Edycja/Przydziel Profil), zaznaczona opcja jest AdobeRGB 1998.
PS CS 6
Camera Raw 9.1.1

Dodam, iż do użytku w necie, zapisuje zdjęcia w PS do przestrzeni sRGB.

Z góry dziękuję za pomoc.

Nbogdan
30-10-2018, 14:00
Może w PS masz włączony softproof, podgląd próby czy jakoś tak.
W menu widok > ustawienia próby. Może włączone i wyświetla w jakimś dziwnym profilu.
A "Edycja/Przydziel Profil" to nie jest przestrzeń robocza, tylko profil zdjęcia.

TOP67
30-10-2018, 14:41
Przydziel Profil powoduje totalną zmianę kolorystyki (jeśli profil przydzielany jest inny niż bieżący). Nie zmienia bowiem wartości pikseli, tylko przestrzeń. Konweruj do profilu zmienia wartości tak, żeby kolory w nowym zmieniły się jak najmniej.
Ale cały czas nie wiadomo w jakiej przestrzeni pracuje PS. To się ustawia gdzie indziej.

dellas84
30-10-2018, 15:21
Dzięki za pomoc. Podgląd próby jest odznaczony.

W Edycja/Ustawiania Koloru w Przestrzenie Robocze dla RGB mam: Adobe RGB.

Niżej w Zasady Zarządzania Kolorami - mam Wyłączone, aczkolwiek próbowałem Zachowaj Osadzone Profile. Dodatkowo mam zaznaczony 'checkbox', który ma za zadanie, informować o różnicach w przestrzeniach.
Testowałem i działa, gdy zmienię np w Camera Raw na sRBG a PS robocza jest Adobe RGB.

Reasumujac, mimo iż wszędzie jest Adobe RGB kolorystyka znacząco się zmienia, w momencie gdy zdjęcie zostaje zaimportowane do PS.

Przeprowadziłem jeszcze dwa testy:

1. Porównanie przy użyciu sRGB w ACR i PS. Znów zauważalna ta sama róźnica.
2. Test na monitorze laptopa - nie ma żadnej różnicy. Widać więc ze problem jest z nowym monitorem Eizo. Dziwna sprawa, bo monitor jako wyświetlacz ma zadanie odwzorowywać dane barwy. Nie rozumiem, dlaczego zmienia się kolorystyka zdjęcia w momencie jego importu do PS.

Pzdr

TOP67
30-10-2018, 19:05
Źle wczytany profil monitora. Jeden program go widzi, a drugi nie. Od dawna powtarzam, że monitory Adobe RGB to zło.