PDA

Zobacz pełną wersję : Katowice - Szkoła fotografii



kobyll
15-06-2007, 16:25
Witam

Mam pytanie do użytkowników, a raczej prośbe o opinie na temat Szkoły Fotografii w Katowicach ze względa na to, iż poważnie rozważam złożenie papierów do niej. Chodzi o tą placówke:

http://fotoedukacja.edu.pl/

Moja obecna uczelnia jest dość luźna dlatego spokojnie moge zaocznie uczęszczać na takie studium. Przede wszystkim interesuje mnie jak wyglądają zajęcia? Jak wiele czasu zajmnują zajęcia teoretyczne, a ile praktyczne? Czy wogóle warto (800zł semestr, czyli za tytuł specjalisty (:)) 1600zł) ? Jaką najlepiej specjalizacje wybrać?
Przede wszystkim zależy mi by jak najwięcej nauczyć się praktycznych spraw bo teorie moge sam wyczytać i się nauczyć.

Chętnie wysłucham opini absolwentów wyżej wymienionej szkoły.

Pozdrawiam
Piotrek

PS. Uprzedzając rady bym lepiej wybrał się do Łodzi - spokojnie tam też się napewno wybiore! :mrgreen:

tobiks
15-06-2007, 18:36
800zł za sem. to strasznie tanio! nawrt bym powiedzial podejzanie tanio... (ale nie bierz teog do siebie)

Na pewno - Strona ma bardzo malo tresci :/
1. nie ma informacji o wykladowcach ani osobach pod okiem ktorych są cwiczenia !!
2. nie ma informacji o dostapie do ciemni!
3. ...ani studia :/
4. czy są jakies konsultacje?
5. najlepiej tez jakbys dostal liste tematow... (nie tylko przedmiotow)

to są podstawy ktore powinienes wiedziec zanim sie zapiszesz

jak na moje oko to baardzo slabo przygotowana strona, juz nawet poruwnując ją z innymi polskimi szkolami, a nie mowiąc o zagranicznych (gdzie mozna sie juz pol roku wczesniej dowiedziec szczegolowe plany, a o wykladowcach itp. są życiorysy) - byc moze swiadczy to tez o jej poziomie?

Na pewno musisz uzyskac wiecej informacji, bo tak na slepo to ja bym nie szedl :) Pozatym zastanow sie czy nie isc na dwuletnie, bo na pewno w tym wypadku obszerniej i bardziej profesjonalnie podchodzi sie do zajeci - masz iwecej informacji i dluzej rozwijasz kontakty...

kobyll
15-06-2007, 19:08
Więc tak na 2 letnie sie nie chce porywać bo za rok pisze prace magistersko inżynierską i może mi zabraknąć czasu. Po 2 jeśli chodzi o strone to obejrzyj pare stronek polskich uczelni i nic więcej się nie dowiesz niż z tej stronki więc tym bym się nie sugerował. Jest spora galeria fotek z zajęć na stronce z której można sporo wywnioskować. Kolejne primo to to, że bodajże 30 czerwca są dni otwarte więc wszystko sobie obejże z bliska. Zależy mi bardzo na opiniach ludzi którzy mieli jakąkolwiek styczność z tą szkołą.

tobiks
15-06-2007, 19:21
aha rozumiem... na dni otwarte warto isc :)
z kolei warto tez znac nazwiska prowadzących...

ja mieszkam w trojmiescie i jak tutaj szukalem szkoly to na stornach jest prawie wszystko, zerknij jak masz czas...

1. www.hejber.com (lub http://szkolafotografii.pl)

2. http://fotomedia.com.pl

obydwie z sopotu, bo akurat w miare blisko mnie, jak widac informacji jest bardzo duzo :)

Imago
15-06-2007, 20:28
800zł za sem. to strasznie tanio! nawrt bym powiedzial podejzanie tanio... (ale nie bierz teog do siebie)
Hehe skończyłam studium policealne, które kosztowało po 200 za semestr i nie narzekam. Zyskałam podstawy, które mi jednak są pomocne w dalszej edukacji. :)

kobyll
15-06-2007, 22:06
Hehe skończyłam studium policealne, które kosztowało po 200 za semestr i nie narzekam. Zyskałam podstawy, które mi jednak są pomocne w dalszej edukacji. :)

Zgadza się tylko, że moge się założyć, że twoje studia policealne odbywały się w szkole państwowej bo takie są stawki w państwówkach. A to jest szkoła prywatna.

Imago
16-06-2007, 09:30
Zgadza się tylko, że moge się założyć, że twoje studia policealne odbywały się w szkole państwowej bo takie są stawki w państwówkach. A to jest szkoła prywatna.
Rozumiem :)

botak
26-06-2007, 18:20
o!! ja tez sie chetnie wybiore zobaczyc jak to wyglada

Radosso
26-06-2007, 18:26
LOL. Dam wam konkret, bo chodze to tej szkoły.
Więc na począdku, rewelacja, nauczyłem się tam wszystkiego. Zajęcia teoretyczne na ogół bardzo ciekawe. Choć są takie, że można spokojnie iść do domu, bo takie nudy (patrz sensytometria), był też jak dla mnie ni wpięte ni w ucho Rysunek. Generalnie część teoretyczna spoko. Praktyjka, na począdku jest dużo fajnych plenerów, potem mniej. Mają dobrą ciemnie bw i kolor oraz całkiem nieźle wyopsarzone studio. Robi się naprawde dużo, i jest ciekawie, o ile tylko, masz zapał. generalnie, jestem z niej zadowolony i uważam że to była b. dobra decyzja, żeby tam pójść.

kobyll
26-06-2007, 22:21
Radosso dzięki wielkie za kometarz. Powiedz mi jeszcze tylko czy wybrałeś opcje roczną czy 2 letnią? I podaj w skrócie jeżeli możesz różnice. No i jeżeli Ci się jeszcze nasunęło coś więcej to napisz jeszcze o tej szkole :)

Radosso
27-06-2007, 00:55
jestem na 2 letnich, został mi 1sem. Jak masz 4 dni w miesiącu zajęć, to wiadomo, nie zawsze będziesz. Poza tym, po 2 latach możesz zdobyć (zdając egzamin państwowy), ten tytuł fototechnika. W soboty, na 1 roku, miałem zajęcia teor. a w niedziele praktyka. Ciemnia, studio, rzadziej plener. Myślę, że było to uczciwie prowadzone, ale nauczyciele zdają sobie sprawę, że zaoczni, traktują to bardziej jako hobby, wiec dają luzy.
Jeśli chodzi o wady, to zauważyłem, znaczny spadek plenerów, na 1 roku były bodaj 3, a na 2, 1. A i tak na nim nie byłem. Ponadto niektóre zajęcia są mega nudne, ale to już mówiłem. Zaliczenia to kartkówki lub zdjęcia, to drugie dość fajne. jest 5 gości, powiedzmy głównych, którzy uczą, i są na prawdę konkretni, fajnie opowiadają. Szkoła ma sporo sprzętu, ale studio jest małe. Jak będziesz miał dużą grupę, to lipa. W studio zmieszczą się 2 stanowiska ludzi, z czego jedno małe, gdzie można fotografować rzeczy... małe ;-) Nauczyciele wiedzą jednak, że po pierwszym roku luźno wykruszy się połowa ekipy z danej klasy. Bo to ludziom się nie chce, bo to znudziło, sam wiesz. Wiec studio wchodzi potem, jak już jest mniej. Najpierw, ciemnia. Za tą kasę, warto się tam wybrać. Jak będziesz miał dalsze pytania, to wal w tym wątku.

kobyll
27-06-2007, 15:34
A jak wygląda sprawa ze sprzętem? Wymagany jest własny? Czy to co mam w stopce wystarczy czy będe musiał dokupić pare gratów na potrzeby szkoły? I zasadniczo to zależy mi bardzo na wytknięciu różnic pomiędzy opcją roczną i 2-letnią. Jak wygląda przedmiot rysunek? Przeraża mnie to bo co jak co ale rysować to ja nie umiem... Chyba, że rysunek techniczny :) No i jak podchodzą do zaliczeń? W sensie czy zaliczenia są wymagające? Jak mi się jeszcze coś nasunie (a nasunie się napewno :)) to będe pytał dalej .

Dzięki za udzielone mi już informacje i prosze o więcej :mrgreen:

Radosso
28-06-2007, 02:56
Sprzętu ci wystarczy, dobrze że masz. Oni mają tam Nd80 i w dużo kliszowców. Od małego, poprzez średni, do dużego formatu. Statywy, kilka sal kompowych w tym 2 z nowiutkimi Makami. Jak przez zajęcia złapiesz chęci na coś, to dokupisz, teraz, wystarczy.
Różnic pomiędzy opcjią 1 a 2 roczne ci nie wytkne, bo chodze na 2 nie na 1.
Rysunek to pierdoła. Ja tam porysowałem, potem mi się znudziło i poszedłem, dostałem mierny. (Nie umie i nie lubie rysować)
Zaliczenia? Jak będziesz płacił, to cię przepchną, ale nie możesz przesadzać z ich olewaniem. Tam cię nikt nie będzie za bardzo zmuszał. Ja ci będzie zależało, i będziesz miał ochote, to nauczysz się 1000 i 1 rzeczy, jak nie, to nie, będą cie przepuszczać, dla kasy, a egzaminu i tak nie zdasz. Tam liczy się zapał. Przestań myśleć o tym jak o szkole, zacznij, jak o zajawce (*zajawka - coś co sprawia przyjemność)