PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] KYUDO - turniej i warsztaty



irimi
18-10-2018, 18:38
KYUDO, czyli tradycyjne łucznictwo japońskie. Skupienie na formie, jak mówią kyudocy - praca nad prawdą w każdym ruchu. Kilka ujęć z warsztatów i turnieju w Poznaniu.

1.
15674

2.
15675

3.
15684

4.
15676

5.
15682

6.
15677

7.
15678

8.
15679

9.
15680

10.
15683

11.
15681

notdot
18-10-2018, 19:42
A tu (w przeciwieństwie do twojego wątku z koncertu) nie podoba mi się taki ciasny kadr, obcinanie. Szczególnie, że łuk i łucznik stanowią podstawę Kyudo (tak mi się przynajmniej wydaje).
Np. 2 mogła by być wyższym pionem, żeby złapać cały łuk, a dla zachowania proporcji zdjęcia dodałbym przestrzeni po prawej (tylko trochę), oraz po lewej przy strzale (tu nawet więcej)
Obróbkowo-kolorystycznie jakoś tak nie za bardzo. Podoba mi się światło na 4 ale ten kolor szary wpadający w żółty już średnio wygląda
Dodatkowo pan na 1 wygląda jak by nie miał przedramienia

irimi
18-10-2018, 22:34
Tak, niestety, masz rację z tymi kadrami. Obiektyw 180mm nie pozwolił mi szerzej kadrować. 85mm to już za dużo cropowania, którego z założenia unikam. Wycofałem się pod drabinki, ale niestety widziałem, że urahazu (górna część łuku) nie łapie się w kadr :-/ Ale faktycznie - z 2 mogłem wycisnąć więcej.
Kolor - próbowałem zrobić sobie lekką sepię. Może trzeba być tu konkretnym - albo - albo.
Dzięki za uwagi :-)

sruba
18-04-2020, 13:33
Tak, niestety, masz rację z tymi kadrami. Obiektyw 180mm nie pozwolił mi szerzej kadrować. 85mm to już za dużo cropowania, którego z założenia unikam. Wycofałem się pod drabinki, ale niestety widziałem, że urahazu (górna część łuku) nie łapie się w kadr :-/ Ale faktycznie - z 2 mogłem wycisnąć więcej.
Kolor - próbowałem zrobić sobie lekką sepię. Może trzeba być tu konkretnym - albo - albo.
Dzięki za uwagi :-)

Z całego setu tylko nr 9 uważam, że jest "kompletnym" zdjęciem, w pozostałych wszędzie coś... Potencjał niesamowity, piękne światło, w tle nie ma za dużo przeszkadzajek, a te co są pewnie można by się pozbyć odpowiednim ustawieniem, cisza, spokój... Mogłoby być super... szkoda trochę. W moim odczuciu sepia tu nie pasuje, tu aż się prosi o piękną, głęboką czerń i biel, jak jing i jang ;-)