PDA

Zobacz pełną wersję : Oglądanie zdjęć na TV



Tomekk
18-10-2018, 08:26
Cześć,
Oglądam zdjęcia na TV poprzez odtwarzacz Blue-ray i jest problem, tzn. nie wszystkie zdjęcia się wyświetlają. Nie ma w tym żadnego klucza lub logiki, wyświetla się kilka, kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt bez problemu, po czym kilka lub kilkanaście nie pokazuję się wcale... Zdjęcia są wywoływane tym samym programem ( LR ) i robione tym samym aparatem ( D800 ). Dodam, że na poprzednim odtwarzaczu ( PS3 ) wyświetlało się wszystko - ale Play się popsuł...
Nie mam w pełni multimedialnego telewizora, więc bezpośrednie podłączenie dysku do TV nic nie daje, bo TV go nie widzi...Ktoś coś podpowie?
Czy Wy używacie odtwarzaczy typu DVD, BLUE-RAY do oglądania zdjęć na TV, jeśli tak to jakich?

pilon
18-10-2018, 09:37
Sprobuj wybrać 50 ktore sie pokazuja i 10 ktore sie nie pokazuja.
Stworz osobne foldery, te 50 wrzuc do jednego i przetestuj 10-20 razy czy zawsze beda sie pokazywac.
Te 10 ktore sie nie pokazuja, przeskaluj irfanem do 1920 x 1080 p. Powinny sie zawsze pokazywac.

Jesli ta 10tka zawsze sie pokaze, a z tej 50tki zaczeniesz jakes foty gubic, to znaczy to ze software/harwdare w odtwarzaczu po prostu nie daje rady ze skalowaniem.
B-R tak ma, wykrzacza sie na skalowaniu plikow, szczegolnie jesli stosunki wys x szer sie roznia w puli zdjec.
PS to raczej komputer a nie odtwarzacz, radzi sobie z grafika bdb.

Ja jeszcze nie mialem DVD czy BR ktory by lykal dobrze kazde zdjecie czy kazdy filmik mp4 itp.

Tomekk
18-10-2018, 10:58
Dzięki Kolego

Rafał_Sz
23-10-2018, 16:59
Nie mam w pełni multimedialnego telewizora, więc bezpośrednie podłączenie dysku do TV nic nie daje, bo TV go nie widzi...
Nawet jeśli TV nie jest smart, to zacznij od użycia pendrive max 4 GB sformatowanego FAT32, a zdjęcia przeskaluj do niższej rozdzielczości i z końcówką ".jpg".

Osobiście używam do strumieniowania mediów Chromecasta. Ten łyka wszystko i wyświetla wszystko ze wszystkiego, byle TV miał HDMI, a w pobliżu był router z WI-FI.

Tomekk
24-10-2018, 12:51
Dzięki bardzo za pomoc

Krzysztofh
24-10-2018, 14:26
Skoro masz blue-ray to masz wejścia HDMi w TV. Nie możesz podpiąć komputera po kablu do TV.