PDA

Zobacz pełną wersję : Allegro, raty 0%.



OjTam
14-10-2018, 17:00
Czołem ludziska.

Planuję coś na allegro, na raty 0% wziąć. Tylko:
a) 20 rat to ciut za dużo, nie kupuję auta. ;)
Można to bez dodatkowych kosztów i problemów wcześniej spłacić?

b) Jeśli ktoś brał, może opisać procedurę?
Jest możliwość wyboru mniejszej ilości rat?
No i czy później mocno różne telemarkety z pierdylionem zaproszeń/ofert/diabli wiedzą czego wydzwaniają?

ksh
14-10-2018, 17:23
Ilość rat i zasady jak w regulaminie, można wcześniej spłacić ale i tak rozliczenie będzie po dacie z umowy, jak się zgodzisz na udostępnienie danych to będziesz miał oferty, samo załatwianie to szybka sprawa bo nawet 10 minut, wybierasz zakup przez raty i po akceptacji wniosku jest finalizacja zakupu.

OjTam
14-10-2018, 17:37
A nie wiesz jak jest z ratami w EuroRTVAgd?Produkt 50zł drożej, ale za to 10x0% jest.

jo44
14-10-2018, 18:22
Planuję coś na allegro, na raty 0% wziąć. Tylko:
a) 20 rat to ciut za dużo, nie kupuję auta. ;)

b) Jeśli ktoś brał, może opisać procedurę?
Jest możliwość wyboru mniejszej ilości rat?
Można z góry ustalić mniejszą ilość rat. Pożyczają dwa banki: Alior i mBank oraz takie niewiadomoco - zwie się Monedo.
Możesz wybrać pożyczkodawcę. Następnie normalna procedura - wszystkie dane osobiste, zarobki , no i zgody marketingowe.
Po około 10 minutach masz wynik oceny i kupujesz lub nie.
Do mnie nikt pózniej nie dzwonił z ofertami, a spam program pocztowy i tak kierował do kosza.

ksh
14-10-2018, 18:34
A nie wiesz jak jest z ratami w EuroRTVAgd?Produkt 50zł drożej, ale za to 10x0% jest.

Zerknij na ole ole jeszcze bo tam raty przez internet załatwia się banalnie prosto i szybko, ta sama firma co eurortv ale jednak jest łatwiej i wygodniej.

sokolnik
14-10-2018, 18:49
A nie wiesz jak jest z ratami w EuroRTVAgd?Produkt 50zł drożej, ale za to 10x0% jest.

pójdziesz do sklepu, w kolejce do stanowiska z ratami poczekasz sobie dobre 30min, zależy ile ludzi i ile będziesz miał szczęścia... ale najpierw sprzedawca będzie Cie namawiać na rozszerzenie gwarancji (płatne oczywiście, wiadomo), później Pani w ratach będzie Cie namawiać na dodatkową gwarancję na ten sprzęt lub jak się nie dasz namówić to ubezpieczenie mieszkania za jakieś grosze... jak już skończysz to masz przerwe na zakupy, może Pan wrócić za 30 min, czekamy na decyzję kredytową :D
a potem, drukowanie i podpisywanie ofert.
Jeszcze zapomniałem, kiedyś jakieś karty kredytowe wysyłali do domu, jak sobie aktywujesz będziesz miał, jak nie to nie :)
wyjdziesz z domu w sb i wrócisz ze sklepu po 4 godzinach :)
ja wolałbym allegro chociaż z rat na allegro nie korzystałem a w euro owszem raz... do tego jak studiowałem to tam dorabiałem :)

OjTam
14-10-2018, 19:00
Oj, o raty w Euro mi przez neta chodziło, też mają. ;)

jo44
14-10-2018, 22:34
Oj, o raty w Euro mi przez neta chodziło, też mają. ;)

Kiedyś próbowałem, ale się nie udało bo towaru nie mieli "na sklepie".
Wówczas raty tylko w sklepie.
A tak w ogóle to raty na Allegro są najprostsze i najszybsze. :)

Dho'ine
17-10-2018, 13:54
Wniosek ratalny w Euro się i tak chyba składa w sklepie ale mogę się mylić. Przez allegro można najczęściej wybrać samemu bank co jest fajne, raty można ustalić bodajże od 3 do 20 tez samemu. Brałem mnóstwo rzeczy na raty allegro i zawsze bezproblemowo. Ostatnio kupowałem na 6 rat lampę YN, więc można na mniej niż 10. Sam mam mbank, przy ratach w mbanku wszystko fajnie widać na stronie banku i nie ma problemu żeby wcześniej spłacić bez kosztów, też z tego korzystałem.

elanek
17-10-2018, 15:58
Brałem rower, spłacam przez mBanka, 10x600, raty 0%. Działa. Samo z konta pobiera.

OjTam
17-10-2018, 16:35
Myk jest taki, że allegro obecnie reklamuje raty 20x0%. Nie jestem pewien, czy da się mniej i stąd ten temat.

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

Dho'ine
18-10-2018, 08:59
Da się mniej, możesz przetestować, weź coś do koszyka i daj zakup na raty i powinien się pokazać pasek i tam powinna być możliwość zmiany chyba od 3 do 20 miesięcy. Niczym to nie grozi, jak nie przejdziesz do końca wniosku to zakup się nie dokona.

OjTam
19-10-2018, 18:31
Da się mniej, możesz przetestować, weź coś do koszyka i daj zakup na raty i powinien się pokazać pasek i tam powinna być możliwość zmiany chyba od 3 do 20 miesięcy. Niczym to nie grozi, jak nie przejdziesz do końca wniosku to zakup się nie dokona.

Nie da się. 20 rat wrzuca. Choć chyba i tak muszę zrezygnować z zakupu na tą chwilę.
Może przynajmniej jakąś błyskotkę (w znaczeniu lampę błyskową ;)) kupię, na pocieszenie.

jo44
19-10-2018, 19:59
Nie sprawdziłeś, a piszesz (głupoty). Np w Aliorze jest to: 3, 5, 6, 10, 12, 15 lub 20 rat.

OjTam
19-10-2018, 20:31
Nie sprawdziłeś, a piszesz (głupoty). Np w Aliorze jest to: 3, 5, 6, 10, 12, 15 lub 20 rat.Sprawdziłem. Przy ratach 0% da się tylko 20 wybrać.

Wysłane gołompem przy użyciu katapulty [emoji23]

bejcman
19-10-2018, 20:34
No dobra, ale co to za problem wziąć 20 rat i spłacać po 3 w miesiącu?

OjTam
19-10-2018, 20:59
No dobra, ale co to za problem wziąć 20 rat i spłacać po 3 w miesiącu?

Żaden. Byłem tylko ciekaw, czy jeśli bym tak zrobił, to mi jakichś dodatkowych opłat nie doliczą. Już wiem że nie.

bejcman
19-10-2018, 21:30
Jeśli się nie mylę to kredyty konsumpcyjne/gotówkowe muszą być zwolnione z opłat za wcześniejszą spłatę.

OjTam
19-10-2018, 21:31
O. Dobrze wiedzieć.

jajacek199
19-10-2018, 21:32
Da się na ile rat chcesz w mBanku z Allegro 0% . W opcjach spłaty kredytu możesz sobie później zmienić wysokość rat , albo ich ilość - wpłacając odpowiednią ilość kasy . Np bierzesz 1000 na 20 rat , wpłacasz 500 jednorazowo i zmniejszasz raty , albo ich ilość . Zmiana bez żadnych opłat . Ale i tak na początku bierzesz 20 rat . Tylko po co ? Masz 0% .

jo44
19-10-2018, 23:04
Sprawdziłem. Przy ratach 0% da się tylko 20 wybrać.
Jeszcze raz - nie sprawdziłeś. Przy mBanku, tu cytat: " Liczba rat dostępna w ramach Promocji 0% to 3, 5, 6, 10, 12, 15, 20.

OjTam
20-10-2018, 07:56
" Liczba rat dostępna w ramach Promocji 0% to 3, 5, 6, 10, 12, 15, 20.

Ok, masz rację. Faktycznie suwaczek wyskakuje, ale nie w koszyku, tylko już we wniosku PayU.

mateo912
25-10-2018, 23:42
Ok, masz rację. Faktycznie suwaczek wyskakuje, ale nie w koszyku, tylko już we wniosku PayU.

a czemu miałoby wyskakiwać w koszyku skoro ilość rat ( i ich wysokość) zawsze się ustala we wniosku kredytowym? :)
raty 0% na allegro to rewelacyjna opcja (korzystam od kilku lat, nawet jak mam gotówkę w ręku to czasami lepiej wziąć raty żeby podnieść sobie zdolność kredytową na przyszłość)
najważniejsze w ratach to nie spóźnić się z 1 ratą bo będą wydzwaniać co chwilę

nomen82
04-11-2018, 13:06
Ze spłata wczesniejsza też żadnych problemów. Brałem w Alior i spłaciłem po 3 miesiącach. Zero problemów.