PDA

Zobacz pełną wersję : Futerł / Etui na filtry systemu Cokin P



Ponury_Kosiarz
27-09-2005, 10:27
gdzieś kiedyś widziałem etui takie mięciutkie z przegródkami na filtry Cokina, żeby nie trzymać ich w tych obrzydliwych pudełkach. Byłem wczoraj w sklepie FotoTen i pani pokazała mi coś takiego, ale na system A. Na system P nie mają, bo kosztuje 150 zł i nikt tego nie kupuje... nie wiecie może, gdzie dostanę coś takiego, ale alternatywnego producenta ? No i za normalne pieniądze rzecz jasna :-)

Pozdrawiam !

Leon13th
27-09-2005, 10:35
Spróbuj na giełdzie,na górze jest pomieszczenie gdzie jest Foto Kurier,tam powinni mieć,ale ceny nie znam

Ponury_Kosiarz
27-09-2005, 10:49
Byłem na giełdzie, ale nie mieli NIC.
BTW, kupiłem filter, ND4 w FotoTen'ie :-D
Drżyjcie przepalenia :-)

Lolek
27-09-2005, 11:21
Podpowiedź: Cokin P ma rozmiary niemal identyczne (minimalnie mniejsze) jak dyskietka 3.5". Z tego powodu radziłbym poszukać nie w Stodole, a "za stodołą".

Ponury_Kosiarz
27-09-2005, 13:32
Lolek, dzięki stary !
Nie wpadłem na to :-)

szymony
27-09-2005, 15:08
Podpowiedź: Cokin P ma rozmiary niemal identyczne (minimalnie mniejsze) jak dyskietka 3.5". Z tego powodu radziłbym poszukać nie w Stodole, a "za stodołą".

Hmmm jakoś połowki, mało mi przypominają rozmiary dyskietki. A filtry (połówkowe) Hi Tech'a są jescze dłuższe.
Co nie znaczy oczywiście, że z sprzętu komputerowego się czegoś nie wybierze do tego typu zastosowań.

ALF
27-09-2005, 22:40
www.raysfoto.pl

akustyk
28-09-2005, 07:11
ja nosze swoje filtry prostokatne w portfelu CD. wybralem taki z odpowiednio miekkimi wkladkami.

maknamentem jest dosc duzy gabaryt calosci. zaleta: ogromna wygoda uzywania i mozliwosc zbiorczego noszenia wszystkich filtrow (a troche ich mam).

20zl ktore mnie kosztowal to bez porownania mniej niz 300zl za dwa pudelka, ktore musialbym kupic. BTW: te pudelka (produkcji, nomen omen, europejskiej firmy) sa tansze w US :( ale trzeba miec jak je zdobyc...

radekg
29-09-2005, 09:32
Podpowiedź: Cokin P ma rozmiary niemal identyczne (minimalnie mniejsze) jak dyskietka 3.5". Z tego powodu radziłbym poszukać nie w Stodole, a "za stodołą".

Hmmm jakoś połowki, mało mi przypominają rozmiary dyskietki. A filtry (połówkowe) Hi Tech'a są jescze dłuższe.
Co nie znaczy oczywiście, że z sprzętu komputerowego się czegoś nie wybierze do tego typu zastosowań.

Połówki rzeczywiście są znacznie dłuższe.. i się zdziwiłem kiedy mój Hitech 81A był rozmiaru dyskietki. ;)

Aha.. i tak jak alf.. polecam www.raysfoto.pl . Mają tam etui na filtry.. tylko nie można ich wcześniej pomacać. :(

Pozdrawiam,
Radek.