PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójny rozmiar zdjęć wTV



pixel-x
26-09-2018, 21:18
Witam.Tytuł trochę niejasny ale już wyjaśniam problem .Zdjęcia z D7100 wym. na komp. i w aparacie wg exifu 4496x3000 pix .Po przerzuceniu oryginałów z kompa na pendraka czy przez czytnik prosto z karty i odtwarzaniu w TV brak podglądu a w info o pliku rozm. 8992 x 3000.Tylko zdjęcia " przepuszczone " przez progr. PS-LR i ponownie zapisane idą na TV normalnie i mają normalny rozmiar .O co chodzi ?

ksh
26-09-2018, 21:23
Witaj, te zdjęcia to nef czy jpg ?

pixel-x
26-09-2018, 22:15
To są JPEG-i

ksh
26-09-2018, 22:31
Generalnie jpg powinien być wyświetlany normalnie i raczej przypuszczałbym że coś w TV ale dla pewności sprawdziłbym czy na innym TV tez tak się dzieje, ustawienia w aparacie nie mogą wpływać tak że dzieje się to co pisałeś, a czy jakaś wada aparatu to też mało prawdopodobne.

pixel-x
27-09-2018, 19:57
Generalnie jpg powinien być wyświetlany normalnie i raczej przypuszczałbym że coś w TV ale dla pewności sprawdziłbym czy na innym TV tez tak się dzieje, ustawienia w aparacie nie mogą wpływać tak że dzieje się to co pisałeś, a czy jakaś wada aparatu to też mało prawdopodobne.

Z D300s wszystko idzie normalnie oryginały prosto z karty.Jutro sprawdze na innym TV.Dziwne jest to , że po " przepuszczeniu " przez prog.do obróbki i ponownym zapisie jest ok.Ponadto dlaczego tylko dłuższy bok ma podwójny rozmiar.

ksh
27-09-2018, 20:04
Zrób aktualizacje softu nawet jeśli masz aktualny.

pgi
27-09-2018, 23:01
Wygląda jakby dane exif były źle odczytywane przez TV. Różne cuda się zdarzają - np. sporo TV 'nie widzi' jpgów z progresywnym wyświetlaniem.

pixel-x
28-09-2018, 21:52
Wygląda jakby dane exif były źle odczytywane przez TV. Różne cuda się zdarzają - np. sporo TV 'nie widzi' jpgów z progresywnym wyświetlaniem.

Sprawdziłem na innym TV otwierają się normalnie i rozmiar w info zgodny z exif .Tak nawiasem to byłem zaskoczony rewelacyjną jakością zdjęć z mojego TV.Mam go chyba ponad rok a dopiero teraz oglądałem zdięcia .Szkoda, że nie da się z niego zrobić monitora do komputera.Myślę.że temat tego braku podglądu i zmiany rozmiaru pozostanie zagadką ale będę kombinował.Coś może być w exifie bezpośrednio z aparatu czego nie ma po ponownym zapisie i co " widzi " ten TV .Z pewnością poprawia jakość wyświetlanego obrazu.

grizz
29-09-2018, 07:16
To, że zdjęcia wyglądają miodnie nie znaczy, że się nadaje na monitor ;)