PDA

Zobacz pełną wersję : Zenit M - nowy dalmierz



waldek
26-09-2018, 13:48
Koniec świata !! - Powrót Zenita.
Ale jest ładny tzn. mnie się podoba.

https://www.optyczne.pl/12910-news-Zenit_M_-_nowy_dalmierz_stworzony_we_współpracy_z_Leiką. html

bejcman
26-09-2018, 14:00
Ciekawe ile kosztuje.
Jak bedzie w normalnej cenie i da sie nim fotografowac to z przyjemnoscia kupie.

blablaginger
26-09-2018, 14:16
Info z rumorsów z zeszłego roku: ""The ZENIT product should have a price for the end consumer 30% lower compared to the original product from Leica Camera AG." Tylko wtedy miał bazować na M9:

https://leicarumors.com/2017/10/01/rumors-the-new-zenit-d1-mirrorless-full-frame-digital-camera-could-be-a-limited-edition-based-on-the-leica-m9-new-zenitar-lenses-for-leica-m-mount.aspx/
(https://leicarumors.com/2017/10/01/rumors-the-new-zenit-d1-mirrorless-full-frame-digital-camera-could-be-a-limited-edition-based-on-the-leica-m9-new-zenitar-lenses-for-leica-m-mount.aspx/)

chory
26-09-2018, 14:17
Skończy jak SSJ 100, każdy fotoreporter TASS będzie musiał go mieć, żeby nakręcić sprzedaż.

mackaron
26-09-2018, 14:19
taaaa.... цена 5-6к € или 400000-450000 рублей ;) Шутка удалась.;)

fan911
26-09-2018, 14:23
Przecież to jest Leica M. Tylko ktoś w photoshopie do loga "M" dopisał "Zenit M".

Cena będzie musiała oscylować w okolicach 30.000 Cebulionów PLN, żeby Leica nie strzeliła sobie w stopę ze sprzedażą swoich produktów :)

Ciekawa koncepcja biznesowa, będę obserwował rozwój sytuacji. Dużo ciekawszy produkt, niż te wszystkie nowe bezlusterkowce.... :D

mackaron
26-09-2018, 14:27
ale to juz bylo...Hasselblad+Sony;)

epicure
26-09-2018, 15:36
Pomysł niemal tak samo głupi, jak Yashica digiFilm.

merida.
26-09-2018, 19:16
Cudo :D Widziałbym takiego kompana dla moich Fuji :D Jedna pełna klatka w plecaku by nie zaszkodziła ;)

Keek
26-09-2018, 21:22
ale to juz bylo...Hasselblad+Sony;)

Tylko w tamtym przypadku "gorszy" aparat byl "szlifowany" i "obudowywany" przez bardziej nobliwa firme. Tutaj jest na odwrot.
Wlasciwie to nieglupi pomysl na pozbycie sie wyprodukowanych 240-ek, ktorych nikt juz nie chce. Bogaci Rosjanie, patrioci, na pewno kupia.

hostman22
26-09-2018, 22:08
jak będzie w cenie m10 to raczej sukcesu nie wróżę....

Jacek_Z
26-09-2018, 23:34
Z Zenita to to będzie miało zakres czasów 1/30 - 1/500s ;) ;) :)

Borat1979
26-09-2018, 23:41
Tylko w tamtym przypadku "gorszy" aparat byl "szlifowany" i "obudowywany" przez bardziej nobliwa firme. Tutaj jest na odwrot.
I tą lepszą nobliwą firmę musieli przejąć Chńczycy żeby nie padła bo jedyne co wtedy rozwijali to technologia obróbki drewna :)

waldek
27-09-2018, 14:44
Zenit M - pierwsze wrażenia -->
https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/31090-zenit-m-pierwsze-wrazenia-i-zdjecia-przykladowe
https://www.optyczne.pl/12926-news-Zenit_M_w_naszych_rękach_.html

Cena 5500 euro :confused:
Dziękuję. Juz mi przeszło.

Borat1979
27-09-2018, 15:17
Bawi mnie ten napis z tyłu Designed in Krasnogorsk Russia.
To żywcem skopiowana Leica M więc co tam w tym Krasnogorsku projektowali? :mrgreen:

meliszipak
27-09-2018, 15:20
Bawi mnie ten napis z tyłu Designed in Krasnogorsk Russia.
To żywcem skopiowana Leica M więc co tam w tym Krasnogorsku projektowali? :mrgreen:

No ten napis :mrgreen:

- - - - kolejny post - - - - - -

W Rosji ta leica trafi pod strzechy.

meliszipak
27-09-2018, 16:36
Na poważnie, to ciekawe jakie będzie to szkło.

Jacek_Z
27-09-2018, 20:19
Cena 5500 euro :confused:
Dziękuję. Juz mi przeszło.Ze szkłem 35/1.0 to nie jest drogo.

epicure
27-09-2018, 21:12
Zależy jeszcze co to za pleśniak będzie.

hostman22
27-09-2018, 21:55
Zależy jeszcze co to za pleśniak będzie.

tylko w L krzykneli by 40 tyś za sam obiektyw, jak zestaw będzie faktycznie za tyle.... to hmmm.. . Pytanie tylko czy faktycznie to jest przeniesiona m240 w stosunku 1:1...

sea21
28-09-2018, 00:08
Jeżeli rzeczywiście Rosjanie będą robić tą puchę to oprócz fotografowania będzie można komuś przydzwonić bez obaw o uszkodzenie sprzętu :D

epicure
28-09-2018, 00:39
Rosjanie nawet nie będą wkładać instrukcji do pudełek, a co dopiero cokolwiek produkować.

jo44
28-09-2018, 14:04
Może zrobią futerał... ten zapach pamiętam do dziś. :)

bejcman
28-09-2018, 15:14
Ciekawe czy bedzie miec wbudowany licznik Geigera;)

hostman22
28-09-2018, 16:20
inna sprawa co z serwisem...? Leica jest pewna nawet jak coś pójdzie nie tak (matryca w m9), a tutaj to licho wie :/....

Ligo
28-09-2018, 16:40
Na optycznych czytałem, że serwis na Łubiance. I tylko osobiście.

Cichy
28-09-2018, 20:48
Cena okazyjna z tym Noctiluxem 35.

bryk77
01-10-2018, 20:30
Cena okazyjna z tym Noctiluxem 35.


Jaki Noctilux? Toć napisali, że szkło od podstaw zaprojektowane w Rosji ;) I szczerze mówiąc to im wierzę patrząc na pierwsze sample. Jakością optyki ten 35/1.0 nie odstaje od Heliosów i spółki z ubiegłego wieku :D

Jacek_Z
02-10-2018, 01:47
No to chociaż bokeh ma szanse mieć fajny.

krzysztofz24
02-10-2018, 01:57
A ja nie kupuke tej koncepcji.
Bo Zenit to byla taniocha jak byl produkowany w porownaniu z innymi aparatami tamtego okresu.
A teraz zrobili "podrobke" Leiki, tylko z cena nie bardzo sie wstrzelili mz.
Bo do oryginalu juz nie tak daleko cenowo.
A szkoda bo czasami mam ochote sprobowac dalmierza.

Ligo
02-10-2018, 05:25
Jaki Noctilux? Toć napisali, że szkło od podstaw zaprojektowane w Rosji ;) I szczerze mówiąc to im wierzę patrząc na pierwsze sample. Jakością optyki ten 35/1.0 nie odstaje od Heliosów i spółki z ubiegłego wieku :D
Wszystko wyjdzie w praniu.
Ale może być i tak, jak to za późnej komuny bywało. Przyjeżdżali do Sowietów ludzie zza kurtyny, płacili za Zenita z Heliosem, po czym jeszcze w sklepie Zenit, ale już bez Heliosa, lądował w koszu na śmieci.

Keek
02-10-2018, 10:01
A ja nie kupuke tej koncepcji.
Bo Zenit to byla taniocha jak byl produkowany w porownaniu z innymi aparatami tamtego okresu.
A teraz zrobili "podrobke" Leiki, tylko z cena nie bardzo sie wstrzelili mz.
Bo do oryginalu juz nie tak daleko cenowo.
A szkoda bo czasami mam ochote sprobowac dalmierza.

No ale czego tu nie rozumiec? Lajka bierze starszy model aparatu, ktory juz sie nie sprzedaje i zalega w magazynie. Podpisuja umowe z rosyjska firma, ktora daje nazwe, pod ktora z powodow nostalgiczno-patriotycznych aparat sprzeda sie w Rosji jak cieple bulki. Dodatkowo moze uzyskac wartosc kolekcjonerska, bo powstanie tylko 500 sztuk. Oprocz tego caly swiat fotograficzny szumii i robi darmowa reklame. Jak dla mnie genialna sprawa. Same profity.

TOP67
02-10-2018, 10:22
Tylko dlaczego Zenit a nie Zorka? Przecież to była pierwsza kopia "Lajki"?

puch24
02-10-2018, 10:25
No właśnie.

cz4rnuch
02-10-2018, 10:28
Te niedopowiedzenia i pytanie bez odpowiedzi pomogą przy budowaniu nowej legendy. W sensie będzie się lepiej sprzedawać.

krzysztofz24
02-10-2018, 11:34
No ale czego tu nie rozumiec? Lajka bierze starszy model aparatu, ktory juz sie nie sprzedaje i zalega w magazynie. Podpisuja umowe z rosyjska firma, ktora daje nazwe, pod ktora z powodow nostalgiczno-patriotycznych aparat sprzeda sie w Rosji jak cieple bulki. Dodatkowo moze uzyskac wartosc kolekcjonerska, bo powstanie tylko 500 sztuk. Oprocz tego caly swiat fotograficzny szumii i robi darmowa reklame. Jak dla mnie genialna sprawa. Same profity.

Ale ja to rozumiem:-) (wyksztalcenie; handel/marketing). Tylko, ze mi to nie pasuje. Zadna to reaktywacja Zenita, tylko dokladnie jak napisales wlasnie. A szkoda....
Swiat szumi, masz racje. Ale mz wiele nie poszumi i kokosow na tym aparacie nie bedzie. Bo jak ktos ma juz do wydania taki hajs, to raczej wybierze oryginal ze wzgledu na pozycje marki.
Za rok, dwa nikt nie bedzie pamietal o tym Zenicie nawet.

Caly swiat sie podniecal chodzeniem i lapaniem pokemonow niedawno, ale dosyc szybko to przeszlo;-)

Cichy
02-10-2018, 12:23
Jaki Noctilux?

A widziałeś Noctiluxa 35 ? Bo ja też nie. Powinienem użyć cudzysłowu, ale miałem nadzieję,że każdy się domyśli o co chodzi, o ruskiego "Noctiluxa".

Cichy
03-10-2018, 08:33
O, znalazłem. Rysować to to może jakoś będzie, ale ostrość i kolorystyka to raczej z d...py. https://youtu.be/U5NDAq0B9co?t=3m1s

Keek
03-10-2018, 09:29
O, znalazłem. Rysować to to może jakoś będzie, ale ostrość i kolorystyka to raczej z d...py. https://youtu.be/U5NDAq0B9co?t=3m1s

Sztuczne, mieszane swiatlo. Daj mu szanse :)
Ale tak czy siak na papierku wyglada pieknie, najjasniejsza 35ka w historii fotografii. :D

meliszipak
03-10-2018, 12:18
Ogólnie należy powiedzieć, że ciekawy projekt z pewnością poparty badaniem rynku.
Wychodzi, że to będą kolejne limitowane edycje tym razem w kooperacji z Rosjanami.

puch24
03-10-2018, 13:22
Jest kilka przykładów firm, które (w swej arogancji) wierzyły, że wiedzą lepiej, czego konsumenci potrzebują, i nie prowadząc odpowiednich badań rynku uruchomiły wielkie projekty za kupę kasy - i wtopiły.

Jacek_Z
03-10-2018, 14:30
Może i robiły badania, ale tak naprawdę to nie jest proste, bo trzeba umiec badać. Jaką grupę przepytują? Losową? Fotografów z forów? Ze sklepów?
Rozumiem że masz na myśli Nikon 1 ;)
To mogą być też poglądy szefostwa, polityka firmy itp. Np. Nikon 1 - chyba celowo matryca daleko w rozmiarze od FF ale i od DX. Miało to jakiś sens, ale … nie trafiło absolutnie do zaawansowanych fotografów. Co zrobił Olek wchodząc w 4/3? Mieli najmniejsze lustrzanki analogowe, telecentryczność to coś co faktycznie ma znaczenie, plus te japońskie zamiłowanie do miniaturyzacji i wiara w szybki postęp w kwestii jakości matryc. Nie docenili ludzi, tego że będą ciagle chcieli mniej szumów. No i ta moda na małą GO.
To co wymieniłem to kwestia poglądów grupy ludzi, nie badań. Bo co, Olek zlecił badania i zrobił 4/3 a inne firmy zrobiły badania i kontynuowały swoje systemy i "duże" lustrzanki. Odmienne wyniki badań?
Po prostu czasami ktoś podejmuje pewne ryzyko by być prekursorem i mieć fory. Czyli większy zysk.

meliszipak
03-10-2018, 14:39
Próbują sterować rynkiem i kreować popyt.
Maciek, myślisz, że np. Nikon 1 był taką wtopą?
Można jeszcze przywołać podobne przykłady?

Keek
03-10-2018, 14:44
Tyle, ze w przypadku tego Zenita/Lajki to kategoria "bizuteria" albo "rzeczy kolekcjonerskie". Z fotografia ma to akurat jaknajmniej wspolnego. Z drugiej strony... Cena calego zestawu jest nizsza niz za sama Lajke. Za ile mozna sprzedac tego 35/1?

zeberek1
03-10-2018, 14:49
Oj tam czepiacie się! Nie znacie chyba głównej specjalizacji firmy.
Przecież to jest Leica M 240 Extra Specjal Russian Limited Edition!

meliszipak
03-10-2018, 14:52
Leica T34 Katiusza

puch24
03-10-2018, 15:08
Akurat nie myślałem o firmie foto, tylko o Ford Motor Company i ich wtopie z nową marką Edsel, produkowaną w latach 1957-60. To podręcznikowy przykład błędów marketingowych. Ford, nie przeprowadziwszy odpowiednich badań rynku, zainwestował 450 mln dolarów, i stracił 250 mln ówczesnych (!) dolarów, uruchamiając produkcję drogiej i niepotrzebnej na rynku marki, konkurującej bezpośrednio z inną marką Forda - Mercurym, i to w czasie, gdy w USA zaczynał się kryzys i ludzie szukali mniejszych i tańszych aut. Marka była skierowana do nieistniejącego odbiorcy. I trafiła w próżnię.

cdc
03-10-2018, 16:20
Nic ten model nowego nie wnosi do cyfrowej fotografii -poza swoją nazwą.

Ciekawszy może być PIXII https://leicarumors.com/2018/09/28/pixii-camera-update.aspx/

cdc
04-10-2018, 20:14
https://photorumors.com/2018/10/04/rumors-the-next-zenit-camera-could-be-based-on-a-pentax-dslr/ :lol:

Borat1979
04-10-2018, 21:33
To mogą być też poglądy szefostwa, polityka firmy itp. Np. Nikon 1 - chyba celowo matryca daleko w rozmiarze od FF ale i od DX. Miało to jakiś sens, ale … nie trafiło absolutnie do zaawansowanych fotografów.
Głównym powodem to była absurdalna cena bo po co komu system oferujący jakość obrazu kompaktu w cenie lustrzanek DX?

morzon
04-10-2018, 23:40
Wychodzi, że to będą kolejne limitowane edycje tym razem w kooperacji z Rosjanami.

Będą dywany jako gumy/okładziny? :DDD

Borat1979
05-10-2018, 01:09
A w kolejnej modelach modna u ruskich tapeta.

marcin90
05-10-2018, 16:30
I etui w kształcie matrioszki :D