PDA

Zobacz pełną wersję : Szumiące i poruszone zdjęcia



slash1968
20-09-2018, 13:53
Witam !!
Nikon d300s+sigma 17-50 f2,8 a zdjęcia jak w załączniku. O co chodzi? w świetle dziennym OK, wieczór i noc (statyw), niskie ISO, a zdjęcia jak, no właśnie ..nie wiadomo z czego. Wszystkie opinie mile widziane...pozdrawiam formowiczów :)14229;14230

ksh
20-09-2018, 14:10
Zrób pierwsze zdjęcie na f/11 i zobaczysz poprawę.

gzyms
20-09-2018, 14:13
A stabilizacja wyłączona przy statywie?

slash1968
20-09-2018, 14:18
A stabilizacja wyłączona przy statywie?

...włączona...czyżby to ?

- - - - kolejny post - - - - - -


Zrób pierwsze zdjęcie na f/11 i zobaczysz poprawę.

OK, dzięki..popracuję :)

gzyms
20-09-2018, 14:19
...włączona...czyżby to ?


Nie wiem ale zalecają wyłączyć i ja wyłączam i nie mam takich rzeczy. Do tego może AF się gubi jak jest ciemno.

slash1968
20-09-2018, 14:23
Nie wiem ale zalecają wyłączyć i ja wyłączam i nie mam takich rzeczy. Do tego może AF się gubi jak jest ciemno.

Dzięki bardzo, szczerze mówiąc, nawet o tym nie pomyślałem...dziś ruszę w miacho i wyłączę...ma to sens, dzięki bardzo, za sugestię, pozdrawiam....o wynikach poinformuję ;)

slash1968
21-09-2018, 09:52
Nie wiem ale zalecają wyłączyć i ja wyłączam i nie mam takich rzeczy. Do tego może AF się gubi jak jest ciemno.

14255...to było , dzięki:) pozdro

gzyms
21-09-2018, 10:12
Cieszę się że pomogło i jesteś zadowolony. Ale warto czytać instrukcje czy tutoriale w Internecie. Miłego focenia.

wojtekd3
21-09-2018, 11:47
Aby uzupełnić temat dodam jeszcze, z w takich sytuacjach warto używać jakiegoś zdalnego wyzwalania migawki - pilota, wężyka, telefonu lub chociażby kilkusekundowego opóżnienia ekspozycji. Chodzi o to, aby przez naciśnięcie spustu migawki nie wprowadzać dodatkowych drgań aparatu.

lortek
21-09-2018, 17:08
ta sigma ma ta ruchoma soczewke ktora sie "luzuje" po uplywie 30 sekund czy cos takiego i jak sie ustawi kadr i zbyt dlugo czeka i jak ta soczewka sie poluzuje to wtedy ustawiona ostrosc sie moze stracic

gzyms
21-09-2018, 18:42
A nie chodzi to że po 1 minucie przestaje pracować stabilizacja, chyba nawet jak zostanie wyłączona to coś tam dalej pracuje?

madebyzosiek
21-09-2018, 18:55
Ale ta soczewka się nie luzuje jak aparat ma aktywny pomiar, tylko 30 sekund po przejściu w uśpienie.