PDA

Zobacz pełną wersję : Spawanie



Bruner
20-09-2018, 13:42
Potrzebuje nakręcić przy pomocy D5300 film pokazujący spawanie konstrukcji stalowej ze szczegółami, tylko obawiam się czy matryca w aparacie przeżyje takie zabawy, czy lepiej zmienić koncepcję i odpuścić sobie zbliżenia "fajerwerków"? . Widziałem na forach wątki o uszkodzeniu matrycy przez światło lasera, czy nawet słońca w połączeniu z teleobiektywem, a każdy, kto choć raz był na tyle nierozsądny, żeby przypatrywać się pracy spawacza bez maski spawalniczej wie jak intensywne jest to światło i na pewno drugi raz już tego nie zrobi - potężny ból oczu gwarantowany. Obawiać się o matrycę, czy nie wierzyć w zabobony i spokojnie filmować?

fafniak
20-09-2018, 14:09
pomyślmy....
spawacz by widzieć zakłada maskę lub okulary z bardzo gęstym filtrem ND....
oczywiście optycznie są one słabe.
Czyli żeby sfilmować detal, trzeba założyć.... co?