PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia w urzedzie stanu



Ardemov
17-09-2018, 11:41
Witam rodzinka poprosiła mnie o zrobienie zdjęc w urzedzie stanu cywilnego i kilka zdjeć wszystkich gości przed urzędem. Głowy mi nie urwą jak nie wyjdą zdjęcia, ale mimo wszystko nie chciałbym coś sknocić
Posiadam Nikona D7200 oraz obiektyw AF-S DX NIKKOR 35mm f/1,8G

Bardzo prosze o porady jak najlepiej ustawić parametry, aby wyszły dobre zdjęcia. Dopiero się uczę , ale nie chce zawieść rodzinki
proszę doradźcie co i jak ustawić

madebyzosiek
17-09-2018, 12:21
Ustaw priorytet przysłony (A), daj autoISO z zakresem 1000-2500 i najdłuższym czasem 1/100, przysłonę na 2.0-2.2 i w urzędzie będzie dobrze. Przed urzędem zejdź z iso na 100-400, zobaczysz ile będzie światła, przysłonę na 4-5.6 i gotowe, choć grupowe zdjęcie z 35 mm na DX nie będzie zbyt łatwe ;)

PM.M
17-09-2018, 12:48
Z moich doświadczeń (jako gość) to ślub cywilny jest krótki i szybko się dzieje, a do tego na ogół jest ciasnawo.

- - - - kolejny post - - - - - -

http://forum.nikoniarze.pl/threads/72631-%C5%9Alub-cywilny-jak-si%C4%99-do-tego-zabra%C4%87

stock
17-09-2018, 12:56
Ustaw priorytet przysłony (A), daj autoISO z zakresem 1000-2500 i najdłuższym czasem 1/100, przysłonę na 2.0-2.2 i w urzędzie będzie dobrze. Przed urzędem zejdź z iso na 100-400, zobaczysz ile będzie światła, przysłonę na 4-5.6 i gotowe, choć grupowe zdjęcie z 35 mm na DX nie będzie zbyt łatwe ;)

Sa na świecie takie urzedy że ISO 400 wystarczy :) Więc nie startowałbym od 1000 a od niższego :)
W urzędzie rób duzo bo to szybka akcja jest, po wyjściu ISO w dół, przysłona w dół i jazda. grupówkę da radę strzelić na 35 mm DX - aczkolwiek wymaga to nieco odejścia i odpowiedniego ustawienia ludzi by się za bardzo na szerokośc nie rozleźli :)

Ardemov
17-09-2018, 15:07
dzieki wielki za porady jutro ma być pogoda wiec licze że w samym urzedzie też bedzie światła na tyle ze wystarczy iso 400-800 max , ale jak to mówią w praniu sie okaże :) już raz w tym urzedzie byłem i z tego co pamiętam stół jest ustawiony naprzeciw okien a w oknach były witraże