PDA

Zobacz pełną wersję : Sosna



pawl_s
06-09-2018, 16:38
No i po sośnie, będą już tylko inne zdjęcia z Pienin.

PS: a tylko tak, dla poddierżki razgawora ;)

2pompony
06-09-2018, 16:49
Ale że co, bo nie do końca rozumiem? Z tą sosną, ktoś ją w końcu urżnął?

Nie wiem czego szukać: burza nad Trzema koronami, wandale spalili sosenkę, sosna odmawia współpracy, sosna ubrana w koszulkę z napisem Konstytucja... O co chodzi w niusie z sosną?

pawl_s
06-09-2018, 16:51
Śmigłowiec ją trącił i gałąź ułamał. Będą nowe zdjęcia i nikt nie powie: "było już" :D

2pompony
06-09-2018, 16:53
W mordę, co za tuman (chyba że ratował czyjeś życie i nie miał innego wyjścia).

notdot
06-09-2018, 17:25
2pompony


Do uszkodzenia doszło w trakcie akcji ratunkowej, którą na szczycie Sokolicy prowadzili wspólnie ratownicy GOPR i TOPR. Jak podaje RMF, ci ostatni przylecieli śmigłowcem, by zabrać młodą turystkę, która upadła i uderzyła się w głowę. - W trakcie tej akcji ratunkowej, na skutek silnego pędu powietrza wytworzonego przez wirnik śmigłowca, złamana się korona tej sosny - mówi Michał Sokołowski, dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/pieniny-najslynniejsza-polska-sosna-zostala-zniszczona-zdjecia/ar/13472276

teraz tylko czekać na wysyp zdjęć ze złamaną sosenką :D

2pompony
06-09-2018, 17:33
Dzięki za uściślenie. Ulgi mi to wielkeij nie przynosi, ale wolę myśleć że to była naprawdę pilna konieczność ratunkowa, niż fanaberie hordy pijanych menagerów w wynajętym helikopterze na wycieczce koncernowej...

krzysztofz24
06-09-2018, 17:52
Kurde, jaka szkoda ze tak sie stalo..:-(

Nbogdan
06-09-2018, 18:03
Tak to wygląda.

13671
13672

Echh, się wybierałem i du.a

Może by sztuczną postawić?

pawl_s
06-09-2018, 18:35
Może by sztuczną postawić?

A masz w piwnicy choinkę sosnę? Jak tak to targaj na górę i będzie cudnie.

500 lat tam stoi, skubana jedna. Żeby jej tylko teraz nie zeżarło choróbsko jakieś. Ciekawe czy zabezpieczą jakoś „skaleczenie”.

notdot
06-09-2018, 21:19
Piszą, że wyślą dendrologa, żeby obadał sprawę

stock
07-09-2018, 12:02
uszkodzenie wynikło z akcju ratunkowej w tym miejscu. Ratowanie życia więc wyższa koniecznośc. Podobno maja wysłac dendrologów by obadali i zabezpieczyli drzewko.

morji
12-09-2018, 13:27
Trochę szkoda, ale bez przesady. To tylko drzewo.

akustyk
12-09-2018, 14:01
alez szpetnie to wyglada...! koniecznosc wyzsza, wiadomo, ale smutno tak czy siak. taka ikona, najslynniejsze fotograficznie drzewko Rzeczypospolitej...

dobrze, ze jeszcze zdarzylem w zeszlym roku sie w Pieniny wybrac...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/37330055874_d3a975dc18_c-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/5/4474/37330055874_d3a975dc18_c.jpg)

tomasz2706
12-09-2018, 17:05
alez szpetnie to wyglada...! koniecznosc wyzsza, wiadomo, ale smutno tak czy siak. taka ikona, najslynniejsze fotograficznie drzewko Rzeczypospolitej...

dobrze, ze jeszcze zdarzylem w zeszlym roku sie w Pieniny wybrac...

Fajne ujęcie. Szkoda tylko, że to już zdjęcie historyczne.

akustyk
12-09-2018, 17:19
Fajne ujęcie. Szkoda tylko, że to już zdjęcie historyczne.

wielka szkoda. ale co zrobic...

grissley
21-09-2018, 09:10
dobrze, ze jeszcze zdarzylem w zeszlym roku sie w Pieniny wybrac...

Mnie się udało ją ustrzelić dosłownie na chwilę przed tym zdarzeniem :o
Ale fotki nie wstawiam, bo brzydsza niż Twoja :p