PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzone nefy. Prośba o pomoc.



samson09
01-09-2018, 18:43
Witam podczas robienia zdjęć na chrzcinach karta uległa uszkodzeniu. Po podłączeniu do kompa nie było widać żadnych zdjęć. Udało mi się odzyskać nefy programem do odzyskiwania ale większość niestety jest uszkodzona. Żaden program nie chce ich otworzyć.
Może Wy macie jakiś pomysł czy da się coś z tym zrobić.
Przykładowe 2 nefy na:
https://www.dropbox.com/sh/oxwdx3u5vuahz22/AAA4WSBfLzSDdLTuRR3cfzlZa?dl=0

Z góry dzięki za pomoc.

ajt
01-09-2018, 20:08
Obydwa pliki, od początku do końca, zawierają wyłącznie bajty o wartości 0. Może jakiś inny program do odzyskiwania lepiej sobie poradzi? (Nie mam pojęcia jaki, ale pewnie znajdzie się kilka, zawsze można spróbować...)

2pompony
01-09-2018, 20:11
Przede wszystkim nic nei rób z tą kartą, jeśli naprawdę zależy Ci na plikach. Weź jakiś program do kopiowania dysków i zrób fizyczną kopię karty na dysku - bajt po bajcie. Mając taką kopię próby odzyskiwania i inne manipulacje możesz już robić na kopii. Ja kiedyś w ten sposób odzyskałem cały dysk danych, nie tylko malutką kartę.

ksh
01-09-2018, 20:21
Sprawdź Digital Image Recovery i tak jak poprzednik napisał zrób kopie, sklonuj np na pendrive.

samson09
02-09-2018, 08:26
Digital image recovery sprawdzalem i nic. Generalnie chyba że 6 różnych programów przetestowałem. Kopii nie da rady zrobić bo po włożeniu do czytnika chce od razu formatować kartę. Nie da się wejść w kartę ani nic.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

poste
02-09-2018, 08:37
Czy mógłbyś napisać, jaka to była karta? Może komuś to pomoże uniknąć takiej niespodzianki.

ecml
03-09-2018, 10:02
Digital image recovery sprawdzalem i nic. Generalnie chyba że 6 różnych programów przetestowałem. Kopii nie da rady zrobić bo po włożeniu do czytnika chce od razu formatować kartę. Nie da się wejść w kartę ani nic.
Może użyj uniksowego "dd" z jakiejś dystrybucji uruchamianej z CD?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dd_(Unix)

2pompony
03-09-2018, 13:05
Digital image recovery sprawdzalem i nic. Generalnie chyba że 6 różnych programów przetestowałem. Kopii nie da rady zrobić bo po włożeniu do czytnika chce od razu formatować kartę. Nie da się wejść w kartę ani nic.


Bo trzeba albo użyć specjalistycznego (co nie znaczy niedostępnego) oprogramowania, albo dać to komuś do zrobienia, kto takie ma i umie się nim posługiwać. Ja użyłem DMDE (to było kilka lat temu) i odzyskałem dysk, którego system nawet nie widział. U Ciebie system widzi kartę, tylko nie widzi na nim plików, więc domyślam się, że sytuacja jest nieco lepsza, choć trudno wyrokować na poważnie.

samson09
08-09-2018, 08:02
Dzięki za pomoc wysłałem kartę do analizy. Pytał ktoś wcześniej karta firmy goodram ale wątpię żeby to miało jakieś znaczenie. Każda może paść.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

poste
08-09-2018, 08:26
Dzięki za info. Oczywiście każda może paść, ale niektóre padają jakby częściej ;) Dlatego np. ja znając dokładne parametry czy konkretny model takiej karty zdecydowanie bym jej unikał. Oczywiście niekoniecznie wszystkich kart tej firmy. Dlatego dla mnie cenna jest informacja o modelu karty, bo to jednak może robić różnicę.

krzysztofz24
10-09-2018, 11:42
Popieram przedmowce a propo kart.
Ja bym juz tej karty nie uzywal.
Nie chce tu chwalic producenta, ale Sandisk z oficjalnej dystrybucji (nie najtanszy sklep na allegro) i raczej takie cos sie nie zdarzy.
W kazdym razie prawdopodobienstwo awari bedzie o wiele mniejsze.

Ostatnio kupujac akumulator do motocykla w specjalistycznym sklepie, uslyszalem pewna zyciowa madrosc od sprzedawcy:-).
Ktora moze miec tez odniesienie do elektroniki.
-A sa jakies akumulatory, ktore nie sa made in china?
-Panie, to wszystko w Chinach na Tajwanie lub innej Malezji tluczone.
Tylko istotne czy to bylo robione za miske ryzu czy za dwie.

Mysle, ze Goodram to raczej za jedna miske ryzu jest robiony;-).

Zycze udanego rozwiazania problemu a potem karte out.

sl011
11-09-2018, 08:38
Mam bardzo złe doświadczenia z pendrive Goodram. Na (chyba) 5 sztuk, które używałem, 2 padły totalnie po 1-2 latach niezbyt intensywnego używania; kolejne 2 od nowości potrafiły znienacka zatrzymać zapis podczas kopiowania na nie plików.
Dlatego ostatnio unikam wszelkich pamięci flash tej firmy.