PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno Laptopa



charmside
14-06-2007, 11:46
Mam przeznaczone jakies 4tys na nowego laptopa. Co byscie polecili? Bedzie uzywany do netu i do obrobki (wiem wiem ze laptop srednio nadaje sie do zdjec, ale musi byc mobilnie :)).
Czy cos w miare dobrego kupie w tej cenie?

soko
14-06-2007, 12:14
smiem twierdzic ze nawet b. dobrego :)
przy obecnych cenach, gdzie lapa mozna kupic za nawet i 2000 zl i da sie na tym pracowac - Twoje 4000 - mozesz przebierac, i mysle ze nawet cos z markowej polki kupic (mam na mysli nie spopularyzowane w PL Asusa czy Acera) ale czy F-S czy CompaQ...

osobiscie Asusa np nie polecam - jesli chodzi o serwis - na poczatku roku przez 2,5 m-ca procesora nie potrafili sciagnac. Podobno mialo sie cos zmeinic ale nie wiem.

mikkay
14-06-2007, 13:19
Ja również odradzam Asusy itp w tym także F-J!! Znam kilka osób mających te komputery i same problemy mają. Osobiście mam HP i jestem zadowolony choć to starszy model. Za 4 tyś możesz kupić dobrego HP, ew. Toshibe, popatrz także za Dell'ami. Do zdjęć to najlepszy będzie.... Apple :) Miałem okazję pracować i.... coś pięknego, ale zbyt wiele wyżeczeń by się przesiąć na Mac'a...

orion_64
14-06-2007, 14:15
Skoro ma być mobilnie, to ja bym na Twoim miejscu rozglądał się za IBM, zaraz po nim HP, Toshiba, no i niby Lenowo jako następca IBM, ale to tylko niby, o FujitsuSiemens, Acerach, Asusach polecam zapomnieć na starcie. Lub jeśli masz już obycie w jabłuszkach to polecam coś od nich.

charmside
14-06-2007, 14:23
Myslalem o Apple, ale tak jak mowisz [mikkay], za duzo poswiecen :)

sailor
14-06-2007, 18:01
Myslalem o Apple, ale tak jak mowisz [mikkay], za duzo poswiecen :)

jakich poswiecen? gierki nie beda chodzic? potrzebujesz sprzetu do obrobki zdjec bierz maca. potrzebujesz zabawki biurowej - wez cokolwiek ci sie spodoba .. asus hp ibm FS maxdata lenovo - co do kazdego znajdziesz zwolennikow i krytykantow .. to tobie ma sie ten sprzet podobac i dla ciebie pracowac i tobie wystarczac. po prostu ustal priorytety np ekran/pamiec/hdd/proc czy jak tam uwazasz i wybierz najlepszy stosunek jakosci do ceny

darekzaw
14-06-2007, 18:33
Na nowych macach możesz zainstalować Windows i MAC OS. Będziesz miał dwa systemy, jeden do zdjęć, a drugi .....
Tylko, że 4 tys. może nie wystarczyć.

nowart
14-06-2007, 19:51
smiem twierdzic ze nawet b. dobrego :)
przy obecnych cenach, gdzie lapa mozna kupic za nawet i 2000 zl i da sie na tym pracowac - Twoje 4000 - mozesz przebierac, i mysle ze nawet cos z markowej polki kupic

Bardzo dobrego?? :D
śmiem twierdzić, że w kwocie do 4000zł możesz jedynie pomarzyć... :)
składałem sobie, tzn. modernizowałem przed dwoma tygodniami kompa po 2 latach i też szukałem, czytałem , testowałem (z racji pełnej dostępności do zasobów Komputronika) wiele laptopów , gdyż też chciałem przesiąść się na platformę mobilną, a zarazem wydajną, i z dobrą matrycą. 4000zł? ZAPOMNIJ!!
Choćby z racji samej matrycy - a sam potrzebuję kompa głównie do obróbki (nie gram wcale) - śmiem twierdzić, że matryce z laptopów do 6000zł nawet nie zbliżają się do średniej klasy matryc z monitorów biurkowych za ok 1500zł (np Nec na S-IPS)...
Rozmowa rozpoczyna się od 10.000zł z 17" matrycą, 2 GB ramu i C2D w MacBook Pro...

zapa
14-06-2007, 21:42
Dołóż tysiaka - a najlepiej dwa :mrgreen: i kup MacBook Pro 15,4 2,16Ghz i ciesz się życiem :mrgreen: I nie ma żadnego poświęcenia. Gdy chcesz używasz Windows - jak bawisz się zdjęciami używasz MacOS :)

zielin
14-06-2007, 22:56
poczekaj na santa rosa

xey
15-06-2007, 01:41
I ja się wypowiem, niedawno również miałem rozterke co wybrac (3 tys pln) bybrałem Asus'a. Nie zgodze się co do negatywnych opini o nim. W tym przedziale cenowym ciężko kupic coś lepszego. Moi znajomi zainwestowali taką kase w HP albo Toshibe. Morał taki, HP, osiągi w tej kasie cenowej lipa straszna i do tego win vista... Chcieliśmy mieć legalne win i akurat w hp dawali viste, t r a g e d i a... Sprobój w cos zagrać, albo popracować w jakimś prog graf (PS).. Ehh szkoda gadać... Toshiba, niby najmocniejsza w stawce a jednak... Padło chłodzenie i płyta... No chyba coś nie tak przy nowym lapsie... Ja wybrałem asus'a, moge tylko nażekać na słabą baterie (2-2.20 min). Ale że żadko kożystam z tego dobrodziejstwa to te parametry jakie mam zostawiają daleko w tyle HP czy Toshibe... Uwaga. Nie kupuj pod żadnym pozorem Acera... Szkoda się wypowiadać jakie to gó**...

maxtor
15-06-2007, 07:33
Witam,
Używam od 2 lat Toshiby 17". Matryca Truebrite (lustrzana) jest rewelacyjna. Bardzo dobre odwzorowanie barw. Żadnych awarii, czy usterek nie zanotowałem. Aktualnie wiele modeli ma 3-letnią gwarancję.
pzdr

Tr0n
15-06-2007, 09:03
Co dla Was oznacza mobilność jak piszecie o 17" laptopach? Pospacerujcie z tym na plecach przez dwie godziny i zobaczymy czy dalej będziecie tak zadowoleni ;)

Co do samego laptopa za 4 tyś można znaleźć IBM T43 z matrycą 15" IPS w rozdzielczości 1400x1050. Model ten oparty jest na platformie Sonoma czyli jeszcze procesory z jednym rdzeniem. Modele wyższe czyli T60 już nie maja matrycy IPS tylko zwykłą i moim zdaniem do zdjęć kiepską - chyba że do tego stacja dokująca i zewnętrzny monitor. IBM w serii T ma fajna rzecz - kanaliki do odprowadzania wody z klawiatury, to dla tych co rozlewają kawę ;)W chwili obecnej ja poszedłem w ta stronę laptop 12" ważący 1,5 kg i stacja dokująca z osobną kartą graficzną UWAGA Radeon 9250 na PCI ;) i monitor 24" 1920x1200 - do zdjęć idealnie :)

Oczywiście jestem zwolennikiem laptopów IBM/Lenovo (seria ThinkPad) - to chyba jedyne laptopy projektowane dla użytkowników:
- genialny soft do przełączania obrazów pomiędzy monitorami
- genialny soft do przełączania się pomiędzy różnymi sieciami
- doskonała klawiatura
- i taki bardzo przydatny dla mnie bajerek - lampka nocna

A jak nie IBM to hp - mowie o laptopach które znoszą próbę czasu (3 lata intensywnego używania, codziennego noszenia i wyciągania w różnych warunkach)

orion_64
15-06-2007, 16:54
Co dla Was oznacza mobilność jak piszecie o 17" laptopach? Pospacerujcie z tym na plecach przez dwie godziny i zobaczymy czy dalej będziecie tak zadowoleni ;)


To dokładnie wcześniej miałem na myśli, obecnie "tanie" laptopy to są małe stacjonarne komputery i nic więcej, na każdym kroku trzeba się zastanawiać żeby odrobinę nie stuknąć, nie przegrzać, żeby pyłek jakiś nie wpadł, moim zdaniem w kwestii mobilności IBM tworzył iście mobilne sprzęty, zaczynając od obudowy(ramy) poprzez wspomnianą klawiaturę, wzmacnianą matrycę, zawiasy, parkowanie głowicy i cały system powiedzmy "antywstrząsowy". Więc mimo tego że teraz można kupić laptopa za 2000-3000zł to lepiej te pieniądze inwestować w stacjonarny. To moje zdanie, a jak autor wątku zrobi - to już jego działka.

tobiks
16-06-2007, 14:22
ja na twoim miejscu kupil bym iBooka 14" z procesorem g4 - mozesz kupic tanio w dobrym stanie dolozyc ramu zeby bylo 1gb i bedzie ci smigac jeszcze dluuuugo :) pozatym jest dosc lekki i poręczny, bateria trzyma nawet 5 godzin (zależy jak jest dojechana) a 3 godziny to spokojnie wytrzyma.
Jedynie kwestia przyzwyczajenia sie do systemu, ktory jest niesamowicie bardziej stabilny niz windowsy i ma wiele ulatwien ktore baaardzo pomagaja w pracy (np. aktywne narozniki). Ja mam 12" i jeszcze długo nie zamierzam go zmieniac... chyba ze wypuszczą 10" z dobrą matrycą :) to by bylo marzenie!

charmside
21-06-2007, 21:25
No to zakupilem sobie Della INSPIRON 6400 (Win XP Pro). VISTA nie wchodzila w gre.

- Intel Core 2 Duo T7200 Processor 2.0GHz 667MHz
- 15.4" UltraSharp™ Wide Screen WXGA+ (1440x900)
- 2048MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM
- 120GB (7200rpm)
- 256MB ATI Mobility Radeon

Zaplacilem za niego 950 euro = 3.562 zlotych

Mam nadzieje ze da sie na tym popracowac :)
Deliverka za 5 dni...

rabijki
21-06-2007, 21:44
do zdjec wylacznie mac
i tyle

Paweł M
21-06-2007, 22:59
Powiem tak. Śmiało mogę polecić FSC (http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=21&KatItemCId=4592) lub HP (http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=22&KatItemCId=4572)

Hati
20-08-2007, 17:15
Powiem tak. Śmiało mogę polecić FSC (http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=21&KatItemCId=4592) lub HP (http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=22&KatItemCId=4572)


Do jednego jestem pewien.
Nie polecam HP. Zajmuje sie tymi Notebookami i trzeba szczerze napisac, ze czesto daja dupy.
Sa ogromne problemy z kompatybilnoscia.
Technicznie sa nawet ok i moga smialo konkurowac z innzmi firmami ale Softwareowo... Szkoda slow.

AndrzeY
22-08-2007, 21:32
Ja mam toshibe nie narzekam, mój kuzyn ma toshibe od 2 lat i żadnej awarii, wcześniej miałem półtora roku sony vaio też bez awarii i soniacz miał lepszy monitor, ale i tak zmieniłem na toshibe bo sony nie miał sterowników dołączonych do kompa i musiałem z netu ściągać, a jak je zainstalowałem to klawisze funkcyjne nie działały za to sony nie polecam.

Krzysq
24-08-2007, 00:33
Do jednego jestem pewien.
Nie polecam HP. Zajmuje sie tymi Notebookami i trzeba szczerze napisac, ze czesto daja dupy.
Sa ogromne problemy z kompatybilnoscia.
Technicznie sa nawet ok i moga smialo konkurowac z innzmi firmami ale Softwareowo... Szkoda slow.

Moj HP po roku uzytkowania wyglada jak nowka sztuka. Jedyne, co mu bylo trzeba, to przedmuchanie sprezonym powietrzem, gdyz zaczal sie grzac. Poza tym, rewelacja.

Hati
24-08-2007, 20:11
Moj HP po roku uzytkowania wyglada jak nowka sztuka. Jedyne, co mu bylo trzeba, to przedmuchanie sprezonym powietrzem, gdyz zaczal sie grzac. Poza tym, rewelacja.

A jaki model posiadasz?
Ale tak jak już napisałem, hardwareowo są ok (niektóre model to jednak porażka), jeśli zaś o Software chodzi, można się nieźle naciąć.
Jeżeli masz model, który dostarczany był z Recovery CD to z instalacją Win nie powinieneś mieć problemu.
Ale uwierz mi że z nowszymi modelami już tak łatwo nie jest. Ale to jest tylko przykład.
Kompatybilność to druga sprawa ;)

Co do Hardwareu, to najlowsze Notebooki takie jak 8710w czy też 8510w kuszą swoimi parametrami, ale znając politykę tej firmy nie skusiłbym się na HP

Pozdrowienia

Aberrator
25-08-2007, 15:33
Skoro ma być mobilnie, to ja bym na Twoim miejscu rozglądał się za IBM, zaraz po nim HP, Toshiba, no i niby Lenowo jako następca IBM, ale to tylko niby, o FujitsuSiemens, Acerach, Asusach polecam zapomnieć na starcie. Lub jeśli masz już obycie w jabłuszkach to polecam coś od nich.
A dlaczeg niby acer mialby byc zly, ja mam taowego aspire'a ze 128 mb grafiki i nie narzekam. Placic za firme? nie wiem po co?

Tad_Bie
25-08-2007, 16:13
Poczekaj do jesieni: wg analityków branży laptopy będą mocno spadać cenowo: dorwiesz fajniejszy model. Polecam Toshiby.

jchyra
25-08-2007, 17:04
osobiscie Asusa np nie polecam - jesli chodzi o serwis - na poczatku roku przez 2,5 m-ca procesora nie potrafili sciagnac. Podobno mialo sie cos zmeinic ale nie wiem.
nic sie nie zmieniło
wymiana nagrywarki trwa ponad miesiąc po czym lapek wraca z czech z uszkodzoną... nagrywarką
odesłanie do serwisu i znów czekanie tygodniami
Asus to jakieś żarty
powiem z czeska "Mac to je ono" *


*kiedyś była taka czeska reklama "Coca Cola to je ono"

Krzysq
26-08-2007, 22:35
A jaki model posiadasz?

HP NX7400 ey508es

Wolski
26-08-2007, 22:57
kup maca

timi
27-08-2007, 08:28
Zasadniczo toszibki te nowe są ok.Tylko występuje w nich taki mały problem. Do lapka (nowego) dostaje sie tylko jedna płytkę na której jest winda. I użytkownik otrzymując ja zasadniczo nie ma zawile możliwość jakiejkolwiek integracji w system. Jest tylko 'napraw" wiec powiedzmy ze za rok zgubisz ta płytę( na której i tak nie ma sterowników,potrzebnych do wykonania formatu) to znalezienie nowych w necie będzie graniczyć z cudem. Ja polecił bym ci acera bądź maxdate. Ten pierwszy o niebo lepszy ekran. Za rozsądne pieniądze można miec dość ciekawe rozwiązanie które w zupełności wystarczy do domowych zastosowań.

Hati
28-08-2007, 17:50
HP NX7400 ey508es


Model jako tako nie psujący się za nadto. :)
Na pewno lepszy niż i stabilniejszy niż 7300

heffi
29-08-2007, 23:54
No to zakupilem sobie Della INSPIRON 6400 (Win XP Pro). VISTA nie wchodzila w gre.

- Intel Core 2 Duo T7200 Processor 2.0GHz 667MHz
- 15.4" UltraSharp™ Wide Screen WXGA+ (1440x900)
- 2048MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM
- 120GB (7200rpm)
- 256MB ATI Mobility Radeon

Zaplacilem za niego 950 euro = 3.562 zlotych

Mam nadzieje ze da sie na tym popracowac :)
Deliverka za 5 dni...

Mam dokladnie takiego samego. Po 4 miesiacach farba pod nadgarstkami sie strasznie wytarła a poza tym bardzo dobry sprzęt.

vasco5
30-08-2007, 10:40
a jesli można zapytać to jaką toshibe??

bo poszukałem sporo i znalazłem Satellite A200-1CR
ma pentium core duo 1,73 GHz
1GB pamięci

tylko czy grafika Intel Graphics Media Accelerator 900 wyciągnie obróbkę dużych zdjęć itp??

niby ma do 256MB i przy 1GB pamieci to niewielka strata... ale czy nie będzie się to wieszało ??

Gawronnek
30-08-2007, 11:02
stoję przed podobnym problem, mam PS pod winde, dużo osób poleca maca, czy licencja która mam będzie aktualna na macu?

adrian
30-08-2007, 11:44
A jak to jest w końcu z tymi macbookowymi matrycami? Nadają się do foto?

Ostatnio kamash wrzucał swoje zdjęcia i pojawił się wątek, że macbooki do foto się średnio nadają ze względu na matryce.

Prawda to czy fałsz? ;)

Jeżeli prawda to iMac? Inny monitor?

zapa
30-08-2007, 19:35
A jak to jest w końcu z tymi macbookowymi matrycami? Nadają się do foto?

Prawda to czy fałsz? ;)

Jeżeli prawda to iMac? Inny monitor?

średnio.... jeśli podchodzisz w pełni profesjonalnie to niestety średnio się nadają :(

iMac - nowy model 24 - ma bardzo fajny wyświetlacz - także jest to ciekawa sprawa :)

ale mimo wszystko nie ma to jak "drugi" "zewnętrzny" monitorek :)

lordgregius
30-08-2007, 23:04
nie zastanawiaj sie wez maca zaden laptop w tej cenie nie bedzie mial lepszej matrycy a do obrobki zdjec mac jest duzo wygodniejszy i wydajniejszy

barkowx
02-09-2007, 21:42
miałem okazje pobawić się troche macbookiem (nie pro) i jeśli chodzi o ekran to żadnego szału niema , słabe kąty widzenia w pionie poza tym 1280x800 to troche mało do obróbki grafiki.

Jastrząb
05-09-2007, 21:54
Mam brata architekta i od 2 lat ma ASUSa intel core duo 1.6Gh z 1G Raamu dyskiem 80G i ATI X1600.Pracuje na nim na archicadzie i innych tego typu programach i narazie nieslyszalem zeby narzekal.Przenosi go czesto.Duzo na nim pracuje i dziala bez zarzutow i szybko.Dziewczyna ma tez ASUSa tyle ze slabszego i celerona ale tez dziala swietnie wiec z czystym sumieniem polecam ASUSa.Jesli natomiast chcesz miec naprawde laptopa nie do zdarcia to na pierwszysm miejscu postaw DELL,MAC potem jest dlugo dlugo nic i dopiero srednia polka czyli toschiby,IBM,a dalej kanal czyli seria bron Boze ACER,ARISTO i syf po ktorego zakupie sie placze.

vertigo
05-09-2007, 22:05
Jak dla mnie tylko ThinkPad. Obecnie to niestety Lenovo, ale technologia IBMa pozostała. To pancerne laptopy. Dosłownie nie do zdarcia. Magnezowa obudowa, klatka chroniąca podzespoły, dysk twardy na amortyzatorach, kanaliki odprowadzające wodę w przypadku zalania. Poza tym trackpoint i najlepsza klawiatura. Nic innego nie istnieje.

EDIT: a najlepsze matryce w rozsądnej cenie oferuje niestety Benq.
vasco5: Grafika Intel GMA spokojnie do radę przy obróbce zdjęć. Gorzej z 3D.

alkor78
08-09-2007, 14:52
jesli chodzi o Acera
mam Acera 3 lata i nie mam z nim problemu, nie wykluczam ze trafilem na dobry egzemplarz, kolegom psują się i Toshiby i F-S, a Acery nie, kwestia szczescia byc moze a moze nie tylko ?

martin204
09-09-2007, 18:00
Witam
Miałem kilka laptopów miedzy innymi ARMADE , ARISTO , DELL Inspiron 6000 żaden z nich nie był jakimś poważnym tytanem prędkości to uważam że na każdym z nich (pomińmy super jakość matrycy bo jej nie ma) można spokojnie pracować. W obecnej chwili używam PACKARD BELL (marka bardzo dobrze znana w USA niestety w Polsce duuuużo mniej) i uważam go za najbardziej stabilną platformę oczywiście za rozsądne pieniądze.
Oczywiście wybór należy do każdego z osobna
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

lukas_78
11-09-2007, 00:32
to może ja też dwa słowa w kwestii laptopa .... przeczytałem wszystkie wątki na temat notebooków na ty forum i mój wybór padł na :

http://www.bluemobility.pl/product_info.php?products_id=1749

recenzje na jego temat mamy tu:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

do tego zestawu Eizo FS 1931 i jestem mega zadowolony. Do pełni szczęścia dołożyłem jeszcze 1 GB ramu wiec w sumie mam 3 GB. Jeśli chodzi o relacje ceny do jakości w życiu nie znajdziesz za taką kasę takiej maszyny. Malkontenci będą twierdzić że to kadłubek i co z tego jak gwarancja jest 2 lata door to door. Polecam wszystkim będącym w rozterce. Jedyny jego minus to że nie posiada dvi.

krzysztof jot
11-09-2007, 01:37
Model jako tako nie psujący się za nadto. :)
Na pewno lepszy niż i stabilniejszy niż 7300

to skoro juz o HP - bo i sam zainteresowany kupił HP to tak własnie mysle, ze mobilnosc konczy sie na 15" potem to jakies hybrydy - ni laptop ni puszka :). Sam eksploatuje piętnastocalowego, zwinnego i lekkigo HP Nc6400 2x2.0 i 2GB RAMu i naprawde klasa sama w sobie, no moze t60 byłby fajniejszy ale rozdziałki matrycy IBMa zupełnie mi nie pasowały - 1600pix przy 15" to juz jednak masakra dla starego i ślepego człowieka :)

Mosquito
13-09-2007, 20:46
No to zakupilem sobie Della INSPIRON 6400 (Win XP Pro). VISTA nie wchodzila w gre.

- Intel Core 2 Duo T7200 Processor 2.0GHz 667MHz
- 15.4" UltraSharp™ Wide Screen WXGA+ (1440x900)
- 2048MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM
- 120GB (7200rpm)
- 256MB ATI Mobility Radeon

Zaplacilem za niego 950 euro = 3.562 zlotych

Mam nadzieje ze da sie na tym popracowac :)
Deliverka za 5 dni...

Jak ten dell sie sprawuje? Na dniach zamierzam kupić podobny model, więc jeszcze jedna opinia będzie pomocna.

Hati
17-09-2007, 22:04
to skoro juz o HP - bo i sam zainteresowany kupił HP to tak własnie mysle, ze mobilnosc konczy sie na 15" potem to jakies hybrydy - ni laptop ni puszka :). Sam eksploatuje piętnastocalowego, zwinnego i lekkigo HP Nc6400 2x2.0 i 2GB RAMu i naprawde klasa sama w sobie, no moze t60 byłby fajniejszy ale rozdziałki matrycy IBMa zupełnie mi nie pasowały - 1600pix przy 15" to juz jednak masakra dla starego i ślepego człowieka :)


Hmm.
Notebook nc6400 jest dobrym modelem pod względem parametrów.
Ale..

Nie zapominajmy że jest to Busines Notebook. Co do awaryjności osobiście, nie kupiłbym sobie tego modelu, ponieważ jest w pierwszej stawce psujących się Notebooków.
Jest po nc6000 i konkuruje z nc6220.

Nie jest jednak do końca powiedziane że jest to wina sprzętu ponieważ wiadomo co ze sprzętem robią klienci? :)


Myślę że przez moją pracę trochę negatywnie nastawiony jestem do tych Notebooków, no ale co zrobić :)
Ale mam nadzieję że akurat Twój model będzie dobrze służył.

Pozdrowienia

vasco5
18-09-2007, 11:23
Hati
a ty jakiego sprzetu uzywasz ?? i co mozesz polecic...
bo stoje przed wyborem notebooka ale nie mam pojecia co wybrac...
Toshiba czy HP czy ASUS
czy moze cos jeszcze??
i jaki model mozesz polecic tak do 3k zł

pdzran
18-09-2007, 11:25
Z tych trzech wzialbym Asus'a.
Zastanowilbym sie nad Lenovo , nie wiem jak Packard-Bell ale sa bardzo ladne i daja 2 lub 3 -letnia gwarancje.

vasco5
18-09-2007, 11:32
No widzisz i tu jest problem....
bo choc Asus robi fajne sprzety to choc nazywaja sie tak samo to roznia sie nazwa producenta czyli kilka literek i cyferek...
i niby maja te same parametry a cena roznia sie znacznie...
podobnie jest w przypadku HP....

co myslicie o ASUS X51R
albo Toshiba A200-1CR

charmside
18-09-2007, 12:47
Jak ten dell sie sprawuje? Na dniach zamierzam kupić podobny model, więc jeszcze jedna opinia będzie pomocna.

Po prostu bajka, zero awarii, przyjemnosc z obslugi i ta rozdzielczosc ekranu :). POLECAM

vasco5
18-09-2007, 12:55
właśnie sprawdziłem na skapcu to nie ma wersji z 2GB ramu... :(
ani z prockiem Core 2 Duo z 2.0 GHz...
sa wersje 6400 o wiele slabsze... :(

Hati
19-09-2007, 18:20
stoje przed wyborem notebooka ale nie mam pojecia co wybrac...
Toshiba czy HP czy ASUS
czy moze cos jeszcze??
i jaki model mozesz polecic tak do 3k zł


Szczerze napisze, że z tych trzech propozycji wybrałbym Toshibe, ponieważ pod względem awaryjności na pewno przewyższać będzie HP i ASUSA (w Notebookach tych 2000-2500zl) montowane są głośne napędy CD czy też DVD.
Co do kompatybilności z różnego rodzaju sprzętami również Toshiba przewyższać będzie HP. Nie wiem jak jest z ASUSEm.

Jednak zawsze najlepiej kupic system z Recovery CD.
W HP należy wypalić ją samemu (jeśli nie jest to wersja FreeDOS).
W Toshibie jest ona trochę zrypana w sensie nowej instalacji.
Po prostu czyści wszystko i ponownie masz nowy system.
Ale jęsli masz program Ghost możesz bez problemu stworzyć sobie swój obraz płyty i wtedy wszystko będzie latało jak Ty chcesz.

Co do ASUSA to nie wiem jak sprawa wygląda.

RAF
19-09-2007, 20:35
Poczekaj do jesieni: wg analityków branży laptopy będą mocno spadać cenowo: dorwiesz fajniejszy model.
a o co dokładnie chodzi, bo już z drugiego źródła to słyszę - mógłbym prosić o jakiś link? czy to tylko wróżenie z fusów?

vasco5
19-09-2007, 20:56
moze jest to jakies wyjscie z tym poczekaniem 1-2 miesiecy...

Yoo
20-09-2007, 01:17
Mam dokladnie takiego samego. Po 4 miesiacach farba pod nadgarstkami sie strasznie wytarła a poza tym bardzo dobry sprzęt.

a po roku zawiasy trzymaja sie juz tylko sila woli, mam takiego dell 6400 ... ale ciagle hula :-)

Mam tez malego, slicznego MacBooka (pomysl zony to byl), Adobe lightroom bez rewelacji ale dzialal nawet z 512 MB ramu, po zmianie na 2GB Photoshop dziala zauwazalnie plynniej, matryca byc moze nie zachwycila by "badaczy odwzorowania kolorow" ale dla mnie jest wystarczajaca, bateria doskonala - slowem: PERFEKT.

Jak dalla pogrzebie to nastepny bedzie iMac

a tak na marginesie - jak mozna wpasc na pomosl by na macu postawic Windows ???- PO CO???

pozdrawiam

Władca Pixeli
20-09-2007, 05:10
Hmm.
Notebook nc6400 jest dobrym modelem pod względem parametrów.
Ale..

Nie zapominajmy że jest to Busines Notebook. Co do awaryjności osobiście, nie kupiłbym sobie tego modelu, ponieważ jest w pierwszej stawce psujących się Notebooków.
Jest po nc6000 i konkuruje z nc6220.
Na podstawie doświadczenia (kilkadziesiąt laptopów HP).
w 70-80% nc6220 - padły płytu główne!!!
W nowszych wersjach 6320 , 6400 wygląda nieco lepiej ale nadal są one bardzo awaryjne .

pdzran
20-09-2007, 07:42
Na podstawie doświadczenia (kilkadziesiąt laptopów HP).
w 70-80% nc6220 - padły płytu główne!!!
W nowszych wersjach 6320 , 6400 wygląda nieco lepiej ale nadal są one bardzo awaryjne .

W pracy mam 3 sztuki HP NX7400 , wtedy to byly bardzo wysokie modele - w jednym raz w drugim dwa razy plyta glowna, dlatego nie lubie laptopow HP.

Ark
22-09-2007, 11:33
Witam,
Co myślicie o tym modelu:

http://www.inttel.com.pl/toshiba-satellite-a2001bj-psae6e01500vpl-dostawa-p-2982.html

Także poszukuję laptopa i nie chciałbym zapłacić więcej jak 5,5 tys. zł.

kacperek
22-09-2007, 11:55
A co sądzicie o : Fujitsu - Siemens Amilo Pro V3525? http://www.mobilworld.pl/produkt/amilo_pro_v3525_vfyem71v3525ak3pl_1gb.php

vasco5
22-09-2007, 23:44
Ark (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5954)
no to jest nieżle wypasiony laptopek.... :)
ja bym brał...

yaqb
23-09-2007, 19:36
Ja z powodzeniem od niespelna roku smigam na DELLu XPS M1710
Procek Intel Core 2 Duo T7600 2.33GHz 4MB Cache, 667 MHz FSB
2GB DDR2 SDRAM 667MHz (2 DIMMs)
Grafika nVidia GeForce Go 7950 GTX 512MB
Matryca 17" UltraSharp WUXGA (1920x1200)TrueLife - pokrywa czarny metalic

Nie wiem jak gry na nim chodzą bo nie gram, ale programy graficzne np Adobe PhotoShop CS2 chodzi bardzo płynnie.
Jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. Śmiało mogę go polecić.

Ark
23-09-2007, 20:37
yaqub81...problem polega na tym, że twój sprzęt jest raczej średnio, jak nie mało mobilny :)

kacperek
23-09-2007, 20:39
yaqub81...problem polega na tym, że twój sprzęt jest raczej średnio, jak nie mało mobilny :)
I średnio tani :)

yaqb
23-09-2007, 20:46
yaqub81...problem polega na tym, że twój sprzęt jest raczej średnio, jak nie mało mobilny :)

Odpowiednia torba Samsonite i wierz mi jest naprawde mobilny.
Codzień zabieram go z domu do firmy i z powrotem.
Do lekkich napewno nie nalezy, ale ciezko pogodzić mobilność z odpowiednią wydajnością.
Ja w każdym razie nie narzekam:)
A w domu dodatkowo wspomagam się tabletem graficznym Wacom'a

Ark
23-09-2007, 20:51
Odpowiednia torba Samsonite i wierz mi jest naprawde mobilny.
Codzień zabieram go z domu do firmy i z powrotem.
Do lekkich napewno nie nalezy, ale ciezko pogodzić mobilność z odpowiednią wydajnością...

Skoro Tobie odpowiada to wszystko "gra i bucy" :)
Ja poszukuję sprzętu troszkę lżejszego tak, abym mógł "dźwigać" ze sobą sprzęt foto i laptopa.

yaqb
23-09-2007, 21:34
Skoro Tobie odpowiada to wszystko "gra i bucy" :)
Ja poszukuję sprzętu troszkę lżejszego tak, abym mógł "dźwigać" ze sobą sprzęt foto i laptopa.

Próbowałem ze soba pogodzić noszenie sprzętu foto i laptopa. Wcześniej miałem laptopa 15,4 cala specjalnie też kupiłem plecak Lowepro CompuTrekker AW(został mi do dzisiaj). Ogólnie wszystko trochę ważyło. Na początku było ok, ale do czasu, bo ile można z tym wszystkim chodzić. Owszem zgrywałem zdjęcia na laptopa, ale i tak ich nie obrabiałem w terenie. I dlatego kupiłem poprostu większa kartę pamięci 8GB, by nie taszczyć ze sobą dodatkowo laptopa. Jak gdzieś jade na dłuższy wyjazd to biorę plecak ze sprzętem i osobno torbę z laptopem. Laptop zostaje w pokoju hotelowym a ja śmigam sobie gdzieś z plecakiem wraz ze sprzętem foto.

Skipper
29-09-2007, 10:32
ja od jakiegos czasu pracuje na MacBook'u i jestm bardzo zadowolony jesli o PS chodzi... nie ma porownania do PC jesli chodzi o szybkosc i pewna elegancje pracy. Matryca w MB rzeczyiwiscie nie powala ale do pracy wystarcza tym bardziej ze podpinasz drugi monitor i na nim wyswietlasz efekty a na MB tylko suwaki zostaja. dodam ze Apple automatycznie identyfikuje podpiecie monitora i ustawa sie optymalnie do pracy wiec nie ma tego piep...nia sie z ustaweniami jak w przypadku PC. bardziej polecial bym czarna 13 od bialej bo mimo iz nowa seria jest poprawiona to jednak zawsze istenieje ryzyko zmiany koloru w przypadku bialego choc nowe ponoc sie juz nie przebarwiaja.
jesli chodzi o mobilnosc to nie ma czego porownywac... maly lekki elegancki komputer na ktorym mozna pracowac do 6h!!! na baterii bez oczywiscie wypalania plyt etc, bo czas pracy skraca ale to dotyczy kazdego lapa.
to co mnie mniej zadowala to praca MacBooka z Aperture, sam program jest po prostu rewelacyjny, nie mniej jednak byl dedykowany pod MacBook'a Pro i przy wlaczeniu wodotryskow na dwoch monitorach traci troche na plynnosci, pracowac sie da bez problemu ale mnie to juz irytuje, tym bardziej ze kiedy kupowalem MB moglem kupic Pro bo nie kasa byla problemem ale zabraklo mi wiedzy o Apple i tak wyszlo jak wyszlo... testowalem to wtedy na PS i wygladalo to na obu rewelacyjnie, o Aperture wtedy nawet nie slyszalem, wiec wybralem mniejszy gdyz czest samolotami latam.
jesli ktos sie zastanawia nad komputerem do fotografii to powinien bardzo powaznie rozpatrywac Apple bo to naprawde rewelacyjny sprzet z rewelacyjnym systemem operacyjnym, ze wskazaniem na MacBook Pro 15,4", choc jesli nie bedzie ktos uzywal Aperture to MacBook w zupelnosci wystarcza. po kilku dniach jak sie OSX opanje w ogole nie chce sie juz wlaczac windy... tym bardziej ze wbrew obiegowym opiniom wiekzosc softu ma swoje, czesto lepsze odpowieniki pod OSX(z pakietem MS Office wlacznie ktory co ciekawe zostal duzo ladniej zrobiony pod OSX jak pod ich wlasna winde :lol: ), problem jest tylko z CAD ktorego jeszcze nie ma pod OSX ale juz jest pisany :)

enzo
29-09-2007, 11:48
Witam,
I ja chetnie zasiegne porady co by tu kupic? Otoz moj, wysluzony juz Dell zaczyna sie powoli rozpadac wiec zmuszony jestem do nabycia nowego laptopa. Zalozenia mam takie: ekran 14.1 w panoramie i matowy, procesor C2D minimum 2.0ghz, najlepiej na santa rosie, obudowa magnezowa i generalnie solidnosc i niezawodnosc calej konstrukcji - sprzet ma wytrzymac spokojnie kilka lat eksploatacji. Moim glownym faworytem jest nowy thinkpad T61, rozwazalem tez Dell'a, np. model latitude d630 (glownie przez wzglad na dluga, bezproblemowa prace mojego aktualnego laptopa), ale ceny na stronie firmowej Dell'a sa z kosmosu a nigdzie indziej nie udalo mi sie namierzyc tych komputerow.

pzdr.