PDA

Zobacz pełną wersję : CS6 zapisywanie DNG



marcin255
24-08-2018, 17:37
Mam taki problem , fotki w raw , zmieniam na dng ( N7500 ) coś tam wywołuję , zapisuję w jpg. i zamykam cs6 pyta czy zapisać zmiany daje - nie a pomimo to po otwarciu ponownym pliku dng jest on " przetworzony " a nie czysty jak z apartu , nie wiem jak to zmienić żeby po obróbce zdjęcie w dng było surowe jak z puszki .

TOP67
24-08-2018, 22:42
PS zapamiętuje zmiany przy przejściu z ACR do PS. Przytrzymaj w ACR Alt i otwórz kopię

marcin255
25-08-2018, 05:34
ale ja chcę wywołać zdjęcie w acr, otworzyć w ps , zapisać w jpg zmiany a plik oryginalny zostawić nieruszony
ps. ok już łapię - dzięki

TOP67
25-08-2018, 08:46
Moim zdaniem głupi pomysł. A jak będziesz chciał za kilka lat wywołać zdjęcie ponownie, bo np wszystkie JPG trafi szlag?
Ja zmniejszam JPG do 10Mpix, ale czasami potrzebuję większego wydruku. Wtedy po prostu otwieram jeszcze raz NEF. Nic już nie muszę robić.

ACR nic nie zmienia w DNG, poza podglądem. Dane RAW są nienaruszalne. Dokłada tylko do pliku informacje o parametrach wywoływania. Zawsze to można cofnąć.

2pompony
25-08-2018, 14:49
Nie używam ACR z poziomu PSa i mam jakiś nieaktualny, ale w starych wersjach ACRa był guzik pod nazwą Reset (do tej pory jest w w LRze, który jest bardziej obudowanym ACRem). Ten guzik jednym przyciśnięciem wracał RAWa do ustawień defaultowych, czyli na czysto. Niezbyt dużo roboty, jeśli ktoś z jakiegoś powodu za każdym razem chce zaczynać obróbkę od początku.

TOP67
25-08-2018, 15:27
Można wyzerować wszystkie aktualne modyfikacje (zeruj) lub wczytać domyślne ustawienia ACR.