PDA

Zobacz pełną wersję : Android TV - ktos cos?



locos
23-08-2018, 14:51
Przymierzam sie do zakupu boxa i sam juz nie wiem co kupic. Ktos ma i poleca konkretny model ?

Nie potrzebuje 4k (choc moze sie przydac w przyszlosci) , ale chcialbym zeby nie bylo problemow z Kodi, najlepiej jakby mozna bylo podpiac dysk i przy okazji opdalic klienta torrent.

z gory dzieki za wszelkie porady. Cena - im nizsza tym wiadomo ;)

ksh
23-08-2018, 15:01
Nawet w takim za 30$ masz dyski sieciowe lub podłączone do boxa stają się sieciowymi, mają czytnik kart, usb często 3.0 i wifi do połączenia z dyskiem czy tv, do tego standardem jest komplet wyjść audio/video, kodi działa, android najlepiej brać najnowszy 8.1 albo jak fajna konstrukcja to 7.1 też nie ma problemu, jest dlna, miracast, airplay.
Nowe konstrukcje mają bluetoth, dual band wifi, jest certyfikat netflix 1080p, jest kodek x265 i 4K 30fps.
Po zalogowaniu się na konto google masz normalny dostęp do appek, działa przeglądarka chrome i gry, można podłączyć bezprzewodowy zestaw klawiatura i myszka albo specjalnie pod to pilot z klawiaturą i touchpad.

eristoff
23-08-2018, 20:08
W Biedronce były/są xiaomi mi box po 279 zł, w lokalnej biedrze leżą 3 sztuki, ale się nie wypowiem co do działania bo nie mam, ale mnie kusi kupno.

locos
23-08-2018, 22:39
W Biedronce były/są xiaomi mi box po 279 zł, w lokalnej biedrze leżą 3 sztuki, ale się nie wypowiem co do działania bo nie mam, ale mnie kusi kupno.

no właśnie mam mieszane uczucia, poczytałem trochę opinii i wychodzi ze najlepszym zakupem który działa i nie sprawia żadnych problemow jest nvidia shield tv, ale cena odstrasza ....

ksh
24-08-2018, 00:57
Ale do czego ty to potrzebujesz że coś nie działa, tak jak napisałem nawet te najtańsze za 30$ działaja jak trzeba, przecież to jest teraz strasznie tania rzecz, która bazuje na tym samym co fony za kilka $ plus kawałek plastiku żeby trzymał wyjścia, u znajomego W95 na andoidzie 7.1 śmiga już pół roku i jest zadowolony, a kosztowało 22$, tylko że tam netflix jest 720p, trzeba kupić wersje z certyfikatem żeby było więcej ale teraz nowe boxy są wypasione na maksa.

locos
24-08-2018, 10:21
koesh chyba nie do konca ogarniasz temat , chinczyki za 30 dolkow maja problem z netflixem (brak wsparcia dla hdmi hdcp co powoduje ze nie go odpalisz ), 2gb ramu w pudelkach czesto zamula boxa i potrafi przycinac obraz , problem z przesylaniem dzwieku po hdmi itd itp...

ksh
24-08-2018, 12:31
A... to jak wiesz lepiej to ok, bo ja używałem takiego rok i tym się sugerowałem bo wszystko działało tylko netflix był 720p niestety ale nic nie zamulało na 2GB bo istotne było żeby mieć aktualizacje do androida 7.1, teraz zmieniam i czekam na coś ciekawego w promocji na android 8.1 i żeby miało wyjście optyczne, a nie chinch spdif ( bo teraz takie zaczęli stosować ), jak coś kupisz do daj znać.

Piechu
26-08-2018, 10:42
Mam Shielda i jest to świetny box. Wydajny, szybki i bezproblemowy a oczywiście wg mnie jego największą zaletą jest Android TV a nie czysty android. Do Twoich potrzeb to chyba będzie jednak overkill. Jest świetny i tani Mi Box. Mój kumpel ma Xiaomi i jest bardzo zadowolony. Jedyna wada tego pudełka to brak portu Ethernet więc posiadanie sieci 5GHz jest raczej wskazane w tym przypadku. Wyszło teraz wiele tanich chińczyków z Androidem TV i pełną obsługą YT i Netflix w FHD/4K. Jest nawet od niedawna na rynku nowy model polskiego Fergusona z Androidem TV na pokładzie. Wszystko zależy od tego jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup.

2GB ramu to jest wystarczająca ilość w boxie. To nie ram jest często problemem a słaby procesor lub optymalizacja. Jeśli wrzucisz do boxa słaby procesor to nawet 4GB nie pomogą i całość będzie się dusić.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

docxxx
30-08-2018, 10:31
Ja mam xiaomi box. Żadnego problemu.
Pomijając już samo urządzenie, przez Android TV nie ogladam juz "klasycznej" telewizji.
Wysylanie obrazu z telefonu na tv jest świetne.
Mozliwosc instalacji softu super (VLC!).
Obsluga sieci.
Itd.

Ogolnie polecam ATV.

Reanoe
31-08-2018, 07:41
Mam Xiaomi Mi Box od około miesiąca. Używam tylko do oglądania netflixa i youtuba. Do tych celów działa bez zarzutu.

Marx
31-08-2018, 08:58
Ostatnio znalazłem najtańsze rozwiązanie: steam link. Niestety nie wiem czy Netflix pójdzie. Działa Kodi. Nowa wersja Kodi obsłuży też Netflix. Ale dopiero jest Alfa.