Zobacz pełną wersję : Torba czy plecak?
No właśnie, jakie macie zdanie i dlaczego?
Aktualnie mam torbę na body z obiektywem+ obiektyw ale jak dokupię lampę i jakieś gadżety to trzeba będzie pomyśleć nad nowym mieszkaniem dla sprzętu i mam dylemat.
- torba zawsze jest "pod ręką", można z niej w każdej chwili wyciągnąć aparat, plecak trzeba za każdym razem zdjąć, gdzieś położyć żeby rozsunąć i coś z niego wyjąć
- torba z większą ilością sprzętu może być ciężka a noszenie tego na jednym ramieniu dłuższy czas będzie bardziej odczuwalne (tylko nie wiem, na ile mi to będzie przeszkadzać, bo na większe wycieczki można po protu zostawić część sprzętu w domu)
- plecak pomieści o wiele więcej czy to sprzętu foto jak kiedyś dokupię czy laptopa, kiedy będzie potrzeba żeby go zabrać z sobą
Coś doradzicie? I polecicie jakieś konkretne modele toreb i plecaków, które się wam dobrze sprawdziły a nie kosztowały milionów?
Dla mnie torba ale nie noszę jej na jednym ramieniu tylko przełożony pasek przez głowę, do plecaka nie będzie ci sie chciało dostawać pewnie.
Od dłuższego czasu używam torbę caden z wkładką.
Sam sobie odpowiedziałeś czyli wypunktowałeś wady i zalety więc... podejmij decyzję. Kto wie co będziesz robił i gdzie. Ja mam małą torbę na body i tele i jak idę na samoloty to jest ok. Mam też plecak Benro, który wydawał się nie do zapełnienia a teraz z tym co mam nie mogę się pomieścić. Będziesz biegał po mieście, w tłumie, na szybko - lepsza torba. Ja rozkładam warsztat na polanie w górach, mam sporo czasu - dla mnie lepszy plecak. Do plecaka przytroczę statyw, przy torbie gorzej. Może więc warto mieć i jedno i drugie pod ręką.
nikoniarz
15-08-2018, 14:41
Jak połączyć zalety plecaka i torby? Dokupić do plecaka mocowanie Peak Design Capture. Nigdy w życiu nie wrócę do torby... Ale tak jak już wyżej napisano- każdy kupuje pod siebie, pod własny styl fotografowania.
Nie interesują mnie dodatkowe mocowania, plecaki na jedno ramię, pasy itd.
Mi się sprawdził torbo-plecak z możliwością podpięcia statywu PD Sling + PD Capture na pasku = dla mnie setup doskonały.
Ale skoro nie interesują cie najlepsze nowatorskie rozwiązania, to może po prostu kup sobie plecak (koniecznie z bocznym dostępem) albo torbę jaka ci się podoba.
Niestety w przypadku tych akcesoriów, do czasu Peek Design, producenci wymyślali koło na nowo - większe znaczące różnice możesz jedynie odnotować w jakości użytych materiałów, więc na pewno warto kupić torbę renomowanego producenta.
Nie interesują mnie dodatkowe mocowania, plecaki na jedno ramię, pasy itd.Najgorsze co można zrobić to założyć klapki na oczy i z góry odrzucić rozwiązania sensowne, pomocne i użyteczne bez ich wcześniejszego sprawdzenia. Nie zamykaj się na takie propozycje bo akurat ta zaproponowana przez nikoniarza jest bardzo dobra. Torby są do kitu, czy to zakładane na ramię czy to przekładnie przez głowę. Prędzej czy później pojawi się dyskomfort zależny także w dużej mierze od ilości targanego sprzętu. Plecak jest pod tym względem nieporównywalnie lepszy i wygodniejszy a używanie świetnie przemyślanych rozwiązań np. Peak Design bardzo uprzyjemnia pracę ze sprzętem.
Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Najgorsze co można zrobić to uważać, że się jest wszechwiedzącym. Dlaczego zakładasz, że nie miałam do czynienia z rozwiązaniami, które odrzuciłam?
Zamiast walić focha wystarczyło zwyczajnie o tym wcześniej napisać. Sytuacja była by prostsza i czytelniejsza. Jeśli zatem nie interesują Cię dodatkowe mocowania bo je wszystkie wyprobowalas i Ci nie odpowiadają zainwestuj w markowy (Lowepro, manfrotto, Benro, Peak Design itp) plecak z bocznym dostępem do sprzętu. I uściślij co to dla Ciebie miliony. Dla jednego to będzie 500 zł, dla drugiego 1000 a dla jeszcze innego 300 zł.
Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Trochę kultury, panie znawco. Nie wiem, jak jaśniej napisać, że nie interesują mnie takie rozwiązania. Może po chińsku trzeba? Czy muszę napisać esej o całym sprzęcie i akcesoriach, które miałam w ręce?
nikoniarz
15-08-2018, 18:32
Każdy napisał na podstawie własnego doświadczenia i tego co mu się najlepiej sprawdziło. Jeśli miałaś różnorakie doświadczenie i powyższe propozycje Cię nie interesują, to pozostaje zakupić coś przez pryzmat własnego doświadczenia.
A rozróżniasz pani kulturalna plecak/torbę na jedno ramię (teraz uważaj, umiem czytać i zauważyłem, że takie rozwiązanie cię nie interesuje) od plecaka z bocznym dojściem do sprzętu o którym pisałem czy jednak tak prosta rzecz jest dla ciebie nie do ogarnięcia? Widzę, że jojczenie jest twoją specjalnością w przeciwieństwie do czytania ze zrozumieniem.
Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
dziennikarz
23-08-2018, 06:59
Hmmmmm...... Ciekawe czy mnie też się oberwie, ale coś takiego (https://allegro.pl/plecak-foto-fotograficzny-fancier-king-kong-40-xxl-i6762619999.html#thumb/13) też istnieje. Jest to plecak :) MOŻE być na jedno ramię, ale NIE MUSI no i pozwala na łatwe wyjmowanie aparatu przez boczne dojście. Nie wiem jak z wyjmowaniem innych gratów bez zdejmowania ale to pewnie da się sprawdzić namacalnie.
Oooo... Czasem szkoda, że przed dodaniem wpisu nie można trochę pospojlerować i podglądać wątku na kilka postów naprzód. Autor zadał dość banalne pytanie, na które przy odrobinie chęci można znaleźć kilka/kilkanaście wątków po kilku sekundach używania Google. Mimo to, kilka osób poświęca czas żeby szanownemu autorowi pomóc a tu proszę.... Strzelanie z d..y.
No i co zrobisz jak nic nie zrobisz. Kup sobie plecak szkolny - przyda się i do focenia i do szkoły dobrych manier bo rozumiem, że dopiero tam się wybierasz (?).
Trochę kultury, panie znawco. Nie wiem, jak jaśniej napisać, że nie interesują mnie takie rozwiązania. Może po chińsku trzeba? Czy muszę napisać esej o całym sprzęcie i akcesoriach, które miałam w ręce?
Miałem coś konstruktywnego napisać, ale po takim popisie kultury odechciało mi się.
Skoro miałeś tyle sprzętu, że musiałbyś pisać eseje, to bądź mężczyzną i podejmij sam decyzję.
Miałem coś konstruktywnego napisać, ale po takim popisie kultury odechciało mi się.
Skoro miałeś tyle sprzętu, że musiałbyś pisać eseje, to bądź mężczyzną i podejmij sam decyzję.
Hmm. No wlasnie... Tyle sprzętu i takie gimbazowe pytanie? No chyba że ten sprzęt to ... (mozna podstawić co się komuś wymyśli :grin:).
dziennikarz
23-08-2018, 11:28
Skoro miałeś tyle sprzętu, że musiałbyś pisać eseje, to bądź mężczyzną i podejmij sam decyzję.
Nie żebym się czepiał, ale to kobieta.
nikoniarz
23-08-2018, 11:37
Nie żebym się czepiał, ale to kobieta.
Dokładnie. Panowie nawet zbyt dokładnie nie czytali...
Nie żebym się czepiał, ale to kobieta.
A wy się czepiacie.
Myślicie, że to tak łatwo wybrać odpowiednią torebkę ?
:D:D:D
To zmienia postać rzeczy. +5 do wyrozumiałości.
Zresztą zaraz może się okazać, że koleżanka wróci i jak gdyby nigdy nic rozmowa potoczy się dalej. Te kilka dni robi jednak różnicę.
Moja odpowiedź: plecak. Torba mi ramiona urywa a nie jestem chucherkiem. Chociaż jak kupowałem tą torbę miałem 100kg, teraz mam 70. może dlatego
dziennikarz
23-08-2018, 14:14
Śprotek z podobnych powodów kupiłem plecak a najczęściej śmigam nadal z torbą. Ale plecak też się przydaje gdy zabieram więcej różnych gratów i wtedy jest nieoceniony. Ale operacyjnie torba jest jednak bardziej praktyczna to znaczy wygodna w znaczeniu ergonomii dostępu a nie noszenia, bo tu plecak zdecydowanie wygrywa.
Żeby tak połączyć zalety jednego i drugiego... A próbowałeś Flipside?
dziennikarz
23-08-2018, 14:47
Rozważałem, podobnie jak rozważałem taki z dostępem bocznym. Ostatecznie padło na plecak ze stelażem z komorą foto, komorą główną, dodatkową oraz mnóstwem różnych kieszonek itd. Gdy go używam to w zasadzie jedyną niedogodnością jest to, że nie mogę sobie od tak odłożyć aparatu tak jak odkładam do torby. Generalnie jak biorę jednego grata to zazwyczaj z torbą i mam w niej wszystko co zazwyczaj potrzeba. Jak dwa albo jak mam więcej dodatków o statywach nie wspomnę to wtedy zawsze plecak i jakoś sobie radzę. Statystycznie to jednak w 90% jest torba :)
nikoniarz
23-08-2018, 14:50
Żeby tak połączyć zalety jednego i drugiego...
Pisałem na początku wątku- plecak + PD Capture. Takie połączenie powoduje, że mamy sporo przy sobie, a to co najważniejsze jest pod ręką.
Sam zdecydowanie wolę plecak. Ręce wolne.
cybulski
03-09-2018, 13:27
Najlepiej mieć
- plecak na cały sprzęt,
- plecak na body z dodatkowym szkłem (z opcją wyjmowania z boku) gdzie można włożyć też trochę innych rzeczy
- torbę większą z wkładem
- torbę mniejszą
- jakiś dodatkowy zwykły niefotograficzny nieprzemakalny plecak około 30l (jak potrzeba wkładam wkład fotograficzny albo owijam aparat w czapkę zimową :))
- jakiś zwykły plecak miejski gdzie można włożyć np. notebuka, aparat, portfel, zapasową baterie i małą podręczną blendę
- ... plus inne kombinajcje gdy sprzętu wiecej :)
Jak widać nie wierzę w jedno "idealne" rozwiązanie i nie wiem po co się ograniczać do wyboru tylko jednej torby lub plecaka ? :)
No właśnie, jakie macie zdanie i dlaczego?
Aktualnie mam torbę na body z obiektywem+ obiektyw ale jak dokupię lampę i jakieś gadżety to trzeba będzie pomyśleć nad nowym mieszkaniem dla sprzętu i mam dylemat.
- torba zawsze jest "pod ręką", można z niej w każdej chwili wyciągnąć aparat, plecak trzeba za każdym razem zdjąć, gdzieś położyć żeby rozsunąć i coś z niego wyjąć
- torba z większą ilością sprzętu może być ciężka a noszenie tego na jednym ramieniu dłuższy czas będzie bardziej odczuwalne (tylko nie wiem, na ile mi to będzie przeszkadzać, bo na większe wycieczki można po protu zostawić część sprzętu w domu)
- plecak pomieści o wiele więcej czy to sprzętu foto jak kiedyś dokupię czy laptopa, kiedy będzie potrzeba żeby go zabrać z sobą
Coś doradzicie? I polecicie jakieś konkretne modele toreb i plecaków, które się wam dobrze sprawdziły a nie kosztowały milionów?
Raz lepszy plecak, raz torba, chociaż częściej używam torby. O taka, https://thephotobrigade.com/2013/05/tenba-messenger-bag-review-by-dean-neistat/ tylko wersja większa. Jest ich trzy wielkości. Ja mam środkową. Świetnie wyprofilowany pasek, super się nosi. Nie czuć tak wagi, dobry dostęp. A chwilę szukałem takiej, która będzie dla mnie odpowiednia i nie zje mi portfela.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.