PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 80d lub coś innego?



Rycerz
28-07-2018, 13:02
Czy canon 80d to coś takiego jak D7200 u Nikona? Czy wreszcie w canonie jest AF ? I jaki uniwersalny obiektyw polecacie ? A może jest ktoś kto miał 80d i zamienił na Nikona?

cdc
28-07-2018, 13:11
Canon 80D nie ma dwóch slotów na karty pamięci.

Taki sam moduł AF fazowego co 80D mają teraz niższe modele: 800D i 77D. Dodatkowo posiadają też nowszy procesor.
800D to model z półki D5600, ale poza dynamiką tonalną jest od Nikona mz. lepszy.

-EF 18-135mm STM.

Rycerz
09-08-2018, 15:06
Ponownie przyglądam się canonowi 80d. Jest ktoś tu kto tego używa? Miałem kiedyś pół roku 40d.
Czy jest tam coś fajnego w zakresie 200-500 mm jak Nikona ? W sensie dobry a budżetowego?

akustyk
09-08-2018, 15:23
Czy canon 80d to coś takiego jak D7200 u Nikona? Czy wreszcie w canonie jest AF ?

zartujesz, czy serio pytasz?

AF fazowy jest w 80D supcio. a kontrastowy w Live View robi temu z D7200 z d* jesien sredniowiecza




I jaki uniwersalny obiektyw polecacie ? A może jest ktoś kto miał 80d i zamienił na Nikona?
uniwersalny do czego?

standardowy zoom jest tak jak w Nikonie 18-55. male, mocno plastikowe, mechanicznie szemrane (zeby to delikatnie ujac), natomiast ten nowy kit STM pod wzgledem rozdzielczosci zdecydowanie nie przynosi wstydu. mozna go smialo uzywac i cieszyc sie zdjeciami

swietnym, niedocenianym zoomem standardowym jest 15-85. uzywki w niezlym stanie w okolicy 400 EUR chodza. mechanicznie i optycznie swietne szklo, dodatkowe milimetry ponizej 18mm zdecydowanie warte grzechu.

z 18-135 mialem tylko pierwsza wersje, ta niestety d* nie urywala. teraz majac 18-55 STM nawet sie nie zastanawiam nad 18-135 STM, bo ten krotszy zoom optycznie jest mocno lepszy.

Canon ma tez 17-55/2.8 IS. solidny mechanicznie, niezly optycznie... tylko IMHO ciut duzy, ciezki i drogi jak na cropowego kita...



Czy jest tam coś fajnego w zakresie 200-500 mm jak Nikona ?
jest 100-400 L .
w wersji mkI jest swietny optycznie zoom tylko na ile mi wiadomo powinno sie szukac egzemplarza, ktory jeszcze w miare opornie "pompuje"
w wersji mkII jest wypas szklo. tylko cena jednak "kapke" wyzsza niz Nikkor 200-500

poza tym sa wszelkie Sigmy czy Tamrony. wbrew obiegowej opinii to dziala w Canonie.

Rycerz
09-08-2018, 15:52
poza tym sa wszelkie Sigmy czy Tamrony. wbrew obiegowej opinii to dziala w Canonie.

Chciałbym do niego dołączyć tamrona 150-600. I jakieś makro koło 100mm.

- - - - kolejny post - - - - - -



poza tym sa wszelkie Sigmy czy Tamrony. wbrew obiegowej opinii to dziala w Canonie.

Chciałbym do niego dołączyć tamrona 150-600. I jakieś makro koło 100mm.

ksh
09-08-2018, 16:13
Bierz canona jak musisz robić zdjęcia ekranikiem i chcesz lepsze af w wideo, jak ma być wyciskanie wszystkiego co najlepsze z matrycy to nikon.

madebyzosiek
09-08-2018, 16:17
Chyba wolałbym poszukać używanego 6D niż kupować DXa z Canona. Z pewnością zadowolenie będzie większe.

akustyk
09-08-2018, 16:22
Chyba wolałbym poszukać używanego 6D niż kupować DXa z Canona. Z pewnością zadowolenie będzie większe.
z autofocusa? :D

mam 6D. jestem tylko landszafciarzem, wiec wymogi wzgledem AF zadne. a i tak mnie wku* :p

madebyzosiek
09-08-2018, 16:24
z autofocusa? :D

mam 6D. jestem tylko landszafciarzem, wiec wymogi wzgledem AF zadne. a i tak mnie wku* :p:) Na centralnym trafia jakoś ;)

Rycerz
09-08-2018, 16:56
Znaczy niewiele się zmieniło ;-)

Zdebik
09-08-2018, 17:12
400 f5.6 jeśli ktoś uważa je za budżetowe szkło.

Rycerz
09-08-2018, 18:14
Nie ciągnijmy tego wątku. Jednak zostanę w systemie gdzie jest Af.

grizz
09-08-2018, 18:24
ale przecież Ci napisali, ze AF w 80D jest dobry. to w 6d kuleje.

Rycerz
09-08-2018, 18:29
Aha. To liter składać nie potrafię w takim razie.