PDA

Zobacz pełną wersję : Muszla oczna do D80



carlos_76
13-06-2007, 15:46
Witam,

szukałem na forum ale nie znalazłem nic konkretnego. Chciałbym sprawić sobie coś takiego bo oryginalna muszla totalnie mi nie leży (okulary) :

http://www.allegro.pl/item205403268_muszla_oczna_do_nikon_d40_d50_d70_d8 0_d100_d200.html

Czy ktoś ma to zamontowane na swoim ukochanym D80 i czy taka muszla pomaga ?
Jak jest z mocowaniem ? Nie wysuwa się ?

grzegorzant
13-06-2007, 16:02
podłączam sie jeśli można i dodaje : jak toto sprawdza się w pionie ?

450yamaha
13-06-2007, 17:00
toto sprawdza się w pionie, nie wysuwa sie, mocuje sie zamiast standardowej muszli ocznej, mam cos podobnego do D70s

Seeker
13-06-2007, 17:12
Bardzo przydatna sprawa, jesli ktos foci n.p. w pelnym sloncu i moze to robic bez okularow.
Za taka kase zadne ryzyko ;)
Wiele modeli posiada identyczne mocowanie (n.p. F60 jest pod tym wzgledem zgodne z D80, a troche sie roznia jednak pokoleniowo...)
Z tym, űe oryginalu bym jednak sie nie pozbywal, bo troche praktyczniejszy w noszeniu.
Jako opcje, spokojnie mozna kupic.

carlos_76
13-06-2007, 20:46
dzięki za odpowiedzi. BTW - może ktoś ma jeszcze jakieś inne patenty zakładane na wizjer w D80 ?
Oczywiście takie, które polepszają a nie pogarszają używanie wizjera ;-)

Szemhazej
14-06-2007, 10:35
Ja powyższej muszli używam z D50. Jej wykonanie i sposób mocowania jest OK. Tak jak napisali przedmówcy zakłada się ją zamias standardowej muszli ocznej. Przydaje sie napewno w słoneczne dni, i używam jej opcjonalnie z orginalną. Jak na rzecz za 22 zł - dobry zakup.

Pozdro Szem

darsedz
14-06-2007, 12:08
jesteś z Poznania, w Raysfoto tez mają muszle (Marumi chyba 40zl?)...

carlos_76
14-06-2007, 15:22
OK. dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zdecydowałem się na to z alledrogo.
22 zł to nie majątek. Jak by coś nie pasowało poszukam czegoś innego :-)
Ciach !

flashmen
21-02-2011, 16:09
Jak ściągnąć muszlę oczną w D80?
Czy te dwie srubki po bokach muszę odkręcać?

adolfik9501
21-02-2011, 16:35
Jak ściągnąć muszlę oczną w D80?
Czy te dwie srubki po bokach muszę odkręcać?

Wystarczy z wyczuciem wysunąć muszlę do góry. Możesz spróbować delikatnie trochę po lewej a później po prawej (lub odwrotnie) i jak wyskoczy z zatrzasków to pójdzie.
Jak już raz ściągniesz to następnym razem będzie łatwiej i bez obaw ;)

flashmen
21-02-2011, 17:03
Ok, poszło, dzięki! W intrukcji nie znalazłem a nie chciałem nic popsuć.
Zmartwiło mnie jednak, że muszla nie ma swojej szybki i to co widzę to pyłki od wewnętrznej strony zatem kupa z czyszczenia :(