PDA

Zobacz pełną wersję : Krajobraz - ustawienia



horus33
16-07-2018, 20:43
Witam dopiero wchodzę w te tematy. Chodzi mi o najlepsze ustawienia ostrości w aparacie. Chodzi mi o krajobraz ostatnio robiłem zdjęcia i wydaje mi się że są nie ostre. Aparat Nikon d7100.

Umbra
16-07-2018, 20:48
Poczytaj o hiperfokalnej.

gremed
17-07-2018, 08:42
Hiperfokalna moim zdaniem komuś kto startuje od podstaw bardziej mąci w głowie niż pomaga. Kończy się na tym, że chodzi się z metrem żeby odmierzyć 1.85 na przykład. Polecam ostrzenie na 1/3. Zobacz sobie vlogi Grzegorza Maziarskiego. Wsród nich jest jeden, w którym w chłopski sposób pokazuje jak ustawiać ostrość. Załapiesz to i za chwilę w ogóle nie będziesz pamiętał, że był taki problem.
Zakładamy, że nieostrość to problem ustawienia ostrości a nie jakiś inny.

Umbra
17-07-2018, 12:41
Bez przesady. To przecież nie jest rocket science.