PDA

Zobacz pełną wersję : Likwidacja przepału (?)



michtet
13-06-2007, 11:07
Photoshopa znam "tyle o ile"; nie mogę sobie poradzić z niewielkimi przepałami tego typu (zdjęcie poniżej). Jak Koledzy Forumowicze sobie radzą z ich likwidacją? Próbowałem przyciemniać poprzez regulację krzywych - efekt mało zadowalający.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Erie
13-06-2007, 11:17
jak masz tam zupełnie biało to trochę lipa, żadne krzywe itd nie pomogą

mozesz jednak zaznaczyć fragment skóry z inngo miejsca i skopiować z przezroczystością odpowiednio dobraną, jak również bawić się w malowanki za pomocą klonowania

michtet
13-06-2007, 11:39
Dzięki za podpowiedź, spróbowałem, rzeczywiście można się pozbyć. Jednak ciężko mi później dopasować kształt skopiowanego fragmentu skóry do kształtu przepału, ponadto zmniejszając krycie nie ustawię tak aby nowy fragment pasował do skóry z każdej strony.

Erie
13-06-2007, 11:42
Dzięki za podpowiedź, spróbowałem, rzeczywiście można się pozbyć. Jednak ciężko mi później dopasować kształt skopiowanego fragmentu skóry do kształtu przepału, ponadto zmniejszając krycie nie ustawię tak aby nowy fragment pasował do skóry z każdej strony.

ustawisz, ustawisz, trochę praktyki tylko (i może też polecany przez Czornyja tablet do wygodniejszego i bardziej naturalnego maziania)

Borowa
13-06-2007, 11:42
mysle ze mozesz wziasc BRUSH dac 25% Opacity i zebarac kolor skóry ALTem blisko przepału no i zaczać malować, poźniej kolejne samplowanie koloru i dalej jazda

Jezeli zalezy ci na fakturze skóry - a być musi bo musisz mieszac pomiedzy BRUSHem a CLONEm ale będzie cięzko, wtedy zabawa z warstwami, przeszczep skór z drugiego policzka, i na ogól DODGE na ok 15-25% i dalej zabawa.

Sorry za angielskie nazwy ale nigdyy nie posiadalem polskiej wersji i nigdy posiadac nie będę.

ozzy
13-06-2007, 11:45
następnym razem polecam RAW, choć jeśli wypalone jest do białości (ostry pik na prawej krawędzi histogramu) to i RAW nie pomoże.
można też spróbować partyzantki i zamalowywania na nowej warstwie- z trybem warstwy 'tylko jaśniejsze' <chodzi o to żeby malować tylko po jaśniejszych pikselach> (kolor wziąć np ze skroni), potem dopasować opacity żeby jakoś wyglądało...

A najlepiej to oczywiście skrócić czas przy następnej okazji;)

Erie
13-06-2007, 11:49
A najlepiej to oczywiście skrócić czas przy następnej okazji;)

tu nie czas zawinił, tylko bardzo ostre światło i kontrasty, jakby skrócić czas do takiego aby poprawnie był oddany kolor skóry w tym jasno oświetlonym miejscu to restza twrazy byłaby w bardzo głębokim cieniu i kicha :(

stig
13-06-2007, 11:52
ciężko mi później dopasować kształt skopiowanego fragmentu skóry do kształtu przepałuA od czego masz multum mozliwosci selekcjonowania obszarow w PhotoShopie? Zrob sobie selekcje samej twarzy i na niej maziaj...

Ciacho
13-06-2007, 11:52
Niestety tutaj jak piksel jest biały i leży wokół innych białych to niestety nie ma możliwości wyciągnąć z nich informacji o tym co zostało bardzo przepalone. Gdyby jednak udało się pokonać ten problem było by idealnie a na razie trzeba dobrze naswietlać

michtet
13-06-2007, 12:33
Dobra, działam, zobaczymy co z tego wyjdzie.

ozzy
13-06-2007, 14:02
tu nie czas zawinił, tylko bardzo ostre światło i kontrasty, jakby skrócić czas do takiego aby poprawnie był oddany kolor skóry w tym jasno oświetlonym miejscu to restza twrazy byłaby w bardzo głębokim cieniu i kicha :(

myślałem raczej o skróceniu czasu tak o 2/3 działki... pewnie że kontrast by pozostał, ale przynajmniej buźka nie byłaby wypalona do białego

Erie
13-06-2007, 14:09
myślałem raczej o skróceniu czasu tak o 2/3 działki... pewnie że kontrast by pozostał, ale przynajmniej buźka nie byłaby wypalona do białego

2/3 EV to już spowodowałoby przesunięcie twrazy w cienie z obszaru tonów średnich, a co za tym idzie zwiększenie tam szumów itd., rozwiązaniem lepszym byłoby faktycznie skrócenie czasu o 2/3 EV (lub nawet wiecej) i użycie blendy do doświetlenia twarzy, ale nie wiem czemu ludzie śmieją się jak idę z blendą robić zdjęcia :D ;)

ozzy
13-06-2007, 14:36
znam to;)
nie bez powodu też wolę nie robić zdjęć w południe. Jak widać kontrasty zabijają a potem trzba się gimnastykować

jako że miałem chwilke, to spróbowałem coś wykombinować:
przed

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

po

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Erie
13-06-2007, 14:45
trochę nienaturalnie wyszło, ale na zdjecie do labumu całkiem ok :)

ozzy
13-06-2007, 15:51
jakoś nie mam pomysłu na lepsze... z klonowaniem to mi dopiero nienaturalnie wyszło;) poza tym chyba coś sypnęły mi się kolory, bo w wersji <po> chyba jakoś jaśniej

w każdym razie podpowiadam tylko kierunek:)