PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon F80 i komunikat Err



st_luk
25-09-2005, 19:06
Podczas przymierzania się do cyknięcia zdjęcia zgasły mi wyświetlacze - po prostu wyczerpały się baterie ;) Żadna to nowina. W torbie miałem zapasowe, więc założyłem świeże. Podczas wykonywania tej czynności nie wyłączyłem aparatu (na OFF). Założyłem baterie i spojrzałem na wyświetlacz. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem po raz pierwszy napis "Err" w moim F80 :(

Po kilku próbach wyzwolenia migawki (okoł 4 - 5 razy) zaskoczyła i teraz wszystko jest w jak najlepszym porządku.

I teraz pytanie do Was. Czy może to być spowodowane tym że nie wyłączyłęm aparatu podczas wymiany bateri? (takie zalecenie widnieje w instrukcj obsługi aparatu). Dodam, że aparat ma niecały rok, jest pedantycznie zadbany i strzelił od nowości około 18 rolek :)

Za wszelkie Wasze uwagi z góry dziękuję.

gALL
26-09-2005, 11:36
Hmmm, prorokiem nie jestem ale IMHO zwiesil sie soft w F80.

st_luk
26-09-2005, 14:18
Hmmm, prorokiem nie jestem ale IMHO zwiesil sie soft w F80.

Powodem tego zawieszenia mógł być fakt nie wyłączenia aparatu na OFF w trakcie wymiany baterii na nowe? W instrukcji zalecają wyłączenie aparatu podczas wymiany - ja to doczytałem już po fakcie stąd wiem ;)
Wcześniej mi się to nie zdarzyło. Jeśli się zawiesił to czy powyższa sytuacja była czynnikiem który to mógł spowodować, czy też mogło to być coś innego? (np: wstrząsy w plecaku podczas jazdy na rowerze?)

shakk
29-09-2005, 06:35
a moze pokreciles pierscieniem przslony na obiektywyoie...w trybie AF własnie taki komunikat sie wyswietla

st_luk
29-09-2005, 12:19
a moze pokreciles pierscieniem przslony na obiektywyoie...w trybie AF własnie taki komunikat sie wyswietla

Od razu to sprawdziłem :) i pierścień był zablokowany tym małym cynglem tak jak powinien być, więc to nie było powodem tego komunikatu.

Szukam dalej...POMÓŻCIE ;)

shakk
29-09-2005, 15:13
zrob mu reseta...;] przytrzymaj bkt i przcyskisk koreckji EVu ;]

st_luk
29-09-2005, 15:26
zrob mu reseta...;] przytrzymaj bkt i przcyskisk koreckji EVu ;]

Mam świeżą rolkę Velvi w środku, więc ten pomysł chyba odpada póki mam film w aparacie?

shakk
29-09-2005, 15:37
resetuj oni ci wyczysci tylko CMSA ;]

st_luk
29-09-2005, 17:02
resetuj oni ci wyczysci tylko CMSA ;]

Zresetowałem :) Heh mignął na chwilę wyświetlacz tzn wszystko co na wyświetlaczu było i jest OK.
Czyli obednie skasował mi się tamten Err który był w pamięci zapisany op tym jak się pojawił Err? Czy dobrze rozumuje?:)