Zobacz pełną wersję : Parametry aparatu, a jakość obrazka
Ostatnio mam wrażenie jakby trochę spadła jakość obrazka z mojego korpusu, po tym jak zacząłem, troszkę grzebać w ustawieniach.
Teraz nie dokońca pamiętam, co jak wcześniej miałem ustawione, możecie mi powiedzieć jak te poniższe opcje powinny być ustawione, żeby wykrzesać jak najwięcej z matrycy pod względem jakości (najmniejszego szumu/ziarna):
- redukcja szumów - wysoka czułość - zwiększona / Normalna / zmniejszona / wyłączona
- redukcja szumów - długość naświetlania - ON / OFF
- korekcja winietowania - zwiększona / Normalna / zmniejszona / wyłączona
D-Lightning domyślnie pamiętam, że powinien być wyłączony tylko, żeby go odpalać przy bardzo kontrastowych scenach.
Tylko RAW.
Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
To redukcja szumów i korekcja winietowania nie ma żadnego znaczenia dla RAW. To są ustawienia dla jpg. Jedynie oszumianie dla długich czasów możesz zostawić na ON, bo to trochę co innego.
D-lighting też na raw bezpośrednio nie wpływa, co najwyżej na naświetlanie w trybach półautomatycznych/automatycznych, ale tego nie jestem pewien.
Podsumowując - nic nie zepsułeś, jakość też się raczej nie popsuła ;) bardziej to jakaś autosugestia, albo zacząłeś inaczej obrabiać (może zmieniłeś program?).
Nie, nic nie zmieniałem, poza updated, który i tak już jakiś czas temu był...
Chyba bardziej autosugestia, tudzież uzasadnienie by zakupić FX ... [emoji6]
Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
To redukcja szumów i korekcja winietowania nie ma żadnego znaczenia dla RAW. To są ustawienia dla jpg. Nie do końca, bo zależy z jakiego softu korzysta wołając RAWy.
Jeśli PS, LR to ma domyślne ustawienia Adobe. Ale jeśli to soft nikona to ustawienia body zmieniają ustawienia Nikon NX-D czy View NX.
Nie, nic nie zmieniałem, poza updated, który i tak już jakiś czas temu był...
W czym wołasz RAWy?
Zwykle view nxi lub capture nxd.
Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Nie do końca, bo zależy z jakiego softu korzysta wołając RAWy.
Jeśli PS, LR to ma domyślne ustawienia Adobe. Ale jeśli to soft nikona to ustawienia body zmieniają ustawienia Nikon NX-D czy View NX.
Racja, o tym nie pomyślałem. Zapomniałem, że ktoś może używać czegoś innego niż adobe/c1.
Muszę się w końcu przekonać i może zainstalować LR...
A dokładnie ustawienia korpusu zmieniają tudzież wpływają na parametry view nxi ?
Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Muszę się w końcu przekonać i może zainstalować LR...
A dokładnie ustawienia korpusu zmieniają tudzież wpływają na parametry view nxi ?
Tak. Nikonowski soft odczytuje ustawienia body nikona (no i tak powinno być). Soft Adobe C1 itp. - nie.
Stąd zwracaj uwagę jak ustawiasz body. Choć w sofcie (także nikona) można oczywiście zmieniac ustawienia jakie były w aparacie gdy robiliśmy w RAW.
Masz na myśli profile typu neutralny vivid czy portret? I ustawienia balansu bieli? Czy jest jeszcze coś poza nimi?
Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Wszystko co się ustawia i co wpływa na obraz. Odszumianie, ADL, profile - stopien wyostrzenia, nasycenie itd. itd.
Jak się zmienia body to zdjęcie sa inne. Domyslne (tzw "zerowe") ustawienia w różnych puszkach są różne.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.