PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 20 2.8



Gamling
28-09-2004, 16:17
Zna ktos ten obiektyw osobiscie? Nie chodzi mi o testy w sieci bo te czytalem ale o praktyke. Mam okazje kupic za 700 zł w wersji bez D i praktycznie idealnym stanie poza minimalnym otarciem powlok przeciwodblaskowych na soczewce. Jak myslicie warto? Do tej pory myslelem raczej nad nikkorem 24 ale moze ta 20 bedzie niezla?

szymony
28-09-2004, 16:30
Bierz i sprawdź na analogu jak się ma pod światło. Jeżeli jest ok, to chyba warto. Zawsze możesz trochę po narzekać sprzedawcy na stan techniczny, może jeszcze trochę z ceną zejdzie. 20mm z FF to jest już szeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeroko :D a z D70 tak se.

Gamling
28-09-2004, 16:32
Chyba tak zrobie. Ale czemu mam sprawdzac na analogu? Przeciez z D70 tez mozna.

szymony
28-09-2004, 17:35
Chyba tak zrobie. Ale czemu mam sprawdzac na analogu? Przeciez z D70 tez mozna.

A jak winete sprawdzisz?
Analog jest FF, a w centrum kadru nie sądzę by nikor jakąś popelinę dawał.
Jeżeli szkło ma być tylko i wyłącznie do D70 to możesz test zrobic tylko na nim.

Gamling
28-09-2004, 17:37
No widzisz o tym jakos nie pomyslalem. Tak jakos mi sie ubzduralo ze moge przeciez darmowo sobie sprawdzic na D70. Dzieki!

ddMON
28-09-2004, 17:49
Chyba tak zrobie. Ale czemu mam sprawdzac na analogu? Przeciez z D70 tez mozna.

A jak winete sprawdzisz?
Analog jest FF, a w centrum kadru nie sądzę by nikor jakąś popelinę dawał.
Przy okazji chciałem szanownemu koledze podziękować o przypomnieniu tak oczywistej sprawy, która z powodu ogromnego zafascynowania fotografią cyfrową, mogła niestety umknąć moje uwadze przy zakupach w przyszłości :D
POzdro! :wink:

Tr0n
28-09-2004, 17:57
A jak winete sprawdzisz?
Analog jest FF, a w centrum kadru nie sądzę by nikor jakąś popelinę dawał.
Jeżeli szkło ma być tylko i wyłącznie do D70 to możesz test zrobic tylko na nim.

Genialne - proste i genialne. Ja bym tam podpiął do D70 i nie pomyślałbym nawet o sprawdzeniu na analogu.

PS. Chyba kupię jakieś dodatkowe body ;)

Anonymous
06-10-2004, 16:10
Zna ktos ten obiektyw osobiscie?

Hi Gamling,

znam i mam - co prawda od niedawna ale jestem bardzo zadowolony, moj egzemplarz jest z literka D..

Co do testu z analogiem to mam pewne watpliwosci czy ma to sens, ale z drugiej strony biorac pod uwage, ze pewnie w niedlugim czasie pojawia sie pewnie puszki z 'pelnymi sensorami' w rozsadnych cenach, to jakis sens to ma, zwlaszcza, ze obiektywy raczej sie zostawia (zwlaszcza takie jak ten)

Jest to naprawde jeden z lepszych obiektywow jakie kiedykolwiek posiadalem, bardzo 'ostry', szybko fokusujacy, lekki a zaraz sprawiajacy wrazenie bardzo solidnego.

Obiektyw, ktory zakupilem z D70 jako tzw. kit (18-70) sprzedalem i nie zaluje tego kroku.. pewnie bylem troche przewrazliwiony na punkcie jego gabarytow.. 8)

Za te cene, ktora podajesz bralbym go bez zastanowienia..

Ayot
06-10-2004, 19:16
Zna ktos ten obiektyw osobiscie? Nie chodzi mi o testy w sieci bo te czytalem ale o praktyke. Mam okazje kupic za 700 zł w wersji bez D i praktycznie idealnym stanie poza minimalnym otarciem powlok przeciwodblaskowych na soczewce. Jak myslicie warto? Do tej pory myslelem raczej nad nikkorem 24 ale moze ta 20 bedzie niezla?

Używam tego obiektywu w wersji 20/2.8D. Jest po prostu _cudowny_!
Jedyny problem to specyficzna osłona przeciwsłoneczna... :)

BTW: Jeśli obiektyw ma otarcia na soczewkach, moim zdaniem nie należy go kupować... a jeśli już, to za 10% ceny nowego...

Gamling
07-10-2004, 08:46
No i nie kupilem :( Niestety obiektyw okazal sie bardzo mocno zuzyty. No i w dodatku mala ryska na soczewce byla wcale nie taka mala i dawala wyrazny, miejscowy spadek kontrastu widoczny juz na LCD!!! Dobrze ze zazyczylem sobie obejrzec obiektyw przed zakupem.

Anonymous
07-10-2004, 09:43
No i nie kupilem

no tak, cena byla dosc podejrzanie niska.. dobrze, ze nie kupowales kota w worku..

Gamling
07-10-2004, 09:46
Troszke jestem zrozczarowany bo sprzedawca dosc znany. Kupowalem u niego juz troche sprzetu i nigdy nie bylo problemow, zawsze jego opis zgadzal sie z rzeczywistoscia. A tutaj taki numer.

Ayot
07-10-2004, 13:25
No i nie kupilem :( Niestety obiektyw okazal sie bardzo mocno zuzyty. No i w dodatku mala ryska na soczewce byla wcale nie taka mala i dawala wyrazny, miejscowy spadek kontrastu widoczny juz na LCD!!! Dobrze ze zazyczylem sobie obejrzec obiektyw przed zakupem.

I bardzo dobrze...! Szkła w takim stanie nadają się wyłącznie na części zamienne (a i to nie zawsze...)!

Ayot
07-10-2004, 13:26
No i nie kupilem :(

Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, 20/2.8D powinien być dostępny na giełdzie poniżej 1500 PLN...

Gamling
07-10-2004, 23:05
Chyba nawet troche taniej.