PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] jezioro El Chorro - Andaluzja - Hiszpania



robank
15-06-2018, 11:20
witam i oczywiście można linczować tylko nie za mocno :lol:

10635

wojtekd3
15-06-2018, 11:28
Ładna akwarelka :)

Nbogdan
15-06-2018, 12:16
Jak lincz, to służę ;-)
Kadr jako taki to mi się podoba, można lekko uciąć dołu, zwrócić uwagę na niebo.
Ale, bez urazy, przegiąłeś po całości.
Kolory dziwne, cienie przeciągnięte, halo na drzewach, detalu brak.
Proponuje, weź w ACR przy wywołaniu wszystko na "AUTO", wrzuć szary gradient na niebo i zobacz co wyjdzie.

moshica
15-06-2018, 13:30
Wyszło malarsko, bajecznie, nic nowego nie dodaję poza faktem, że aż nienaturalnie się prezentuje.
Słabą stroną jest niebo a w szczególności coś się kolorystycznie z nim dzieje.
Cała reszta, czyli kadrowo jest ok, no może bym z saturacją zjechał.
Nad tym foto bym posiedział jeszcze raz, bo być może druga odsłona nie byłaby tak "wyżyłowana' a bardziej naturalna.
Reasumując, tragedii nie ma, ale poszło to w trochę złą stronę ;-)

esperal
15-06-2018, 13:44
robank, wystarczy teraz napisać, że taka była Twoja wizja i będzie git;-)
Szkoda, że tak mało głosów krytycznych kiedy prace wrzucają tutaj mistrzowie krajobrazu. Od saturacji krew z oczu leci, no ale nie wypada zwracać uwagi bo to przecież mistrzowie. Dlatego też potrzebny jest od czasu do czasu taki robank coby sobie jednak ulżyć.

stock
15-06-2018, 14:41
malarsko - mi pasi. Taka była wizja kolorystyczna i ja to bierę :)

robank
15-06-2018, 14:44
robank, wystarczy teraz napisać, że taka była Twoja wizja i będzie git;-)

No właśnie, taka była moja wizja łącznie z tym zafarbem nieba, miało być bajkowo i myślałem że tak zostanie to odebrane więc dziękuję esperal za wstawiennictwo :lol:

chory
15-06-2018, 15:04
Może to piątkowy nastrój się udziela, ale mnie się podoba ta malarskosć. Choć wolałbym wódkę pod drzewami, niż obwódkę nad nimi.

akustyk
15-06-2018, 15:15
wizja do mnie jakos nie przemawia (ale ja ogolnie nie lubie efekciarstwa w obrobce). kadr fajny, miejsce tez przyjemne. dla mnie z fajnym swiatlem (zamiast efektow) byloby calkiem niezle zdjecie

pioterkow
15-06-2018, 15:45
Kadr OK ale dla mnie zbbyt mocna obróbka.
Generalnie miło oko zawiesić. :)
Pozdrawiawm. Piotr

Sebastianito
15-06-2018, 15:53
Jest inaczej... i fajnie. Nie jest poprawnie ale chyba nie o to chodzi. Ja równiez biorę, z małą uwaga na kadrowanie... ciąć niebo.

krzysztofz24
15-06-2018, 19:53
Wizja czy nie wizja, ale prawem ogladajacego jest czy mu sie to podoba czy nie.
Dobry kadr i swiatlo, ale te kolory i obrobka, absolutnie tego nie kupuje. Dla mnie dobre zdjecie zmaskrowane obrobka.

Zahir
17-06-2018, 00:16
Jakiś tam malarski efekt (zamierzony czy nie) osiągnąłeś i miniaturka oglądana na ekranie smartfona sprawiała dość pozytywne wrażenie głównie za sprawą ładnie wypełnionego kadru (choć nieba za dużo) i rozkładu świateł.
Niestety po zobaczeniu dużej wersji okazało się, że z malarstwem ma to tyle wspólnego co efekciarskie obrazki sprzedawane na wiejskich odpustach.
Zdecydowanie warto siąść ponownie do obróbki i tym razem może bez użycia koloryzujących gradientów.

Nican
18-06-2018, 07:40
w tym kadrze nic sie nie dzieje , Taki widoczek.
ewentualne zroznicowanie tonalne , walor kolorystyczny , ktory moglby stanowic punkt zaczepienia dla oczu zostal bezlitosnie przyktyry rozowym zafarbem

to jest okropna maniera wprowadzania zafarbu do zdjec - nie zawsze jest uzasadniona plastycznie .
tutaj ani plastycznie , ani logicznie - coz za sens Taki obraz obedrzec z walorow kolorystycznych ?
Az sie prosi zeby wprowadzic blekit , Biel.

2pompony
21-06-2018, 16:32
Świetne! :) Choć z zastrzeżeniami, o tym za chwilkę, ale ogólnie - duże, duże brawa!

Nareszcie coś interesującego i autorskiego jednocześnie! Kadr wręcz wymarzony, kompozycyjnie nieco bym odciął od góry i dołu, żeby było bardziej panoramicznie, ale to da się zrobić. Zacieniony cypel z prawej świetnie równoważy oświetlone zbocza po lewej - robi się znakomita kompozycja. Mniej góry (tym bardziej, że na niebie coś się dzieje z jasnościami), trochę mniej dołu - czyli zmienić format na bardziej płaski - i jechać z tym wprost do galerii. Za niemałe pieniądze! :)

Technicznie - świetnie dobrany czas - bardzo fajnie wyszła faktura wody, nie ma mleka, jest gładkość z fakturką, ja to doceniam. Kolory - marzenie! Duże brawa za kolorystykę - ja rozumiem że może się nie podobać (kwestia gustu), ale należy docenić to, że kolory są utrzymane w jednakowym nastroju przez cały kadr, żaden odcień nie brzmi fałszywie, nic nie odstaje i nie jest 'z innej bajki', nie ma śladu radioaktywności czy plastikowości koloru, nie widzę tego wymęczenia cyfrowego, tej obróbkowej straszliwej męki z kolorami jaką widać na wielu landszaftach, kolory ani nie świecą, ani nie są zbrudzone - są mocne, czyste, klarowne, a bez nachalności. Lubię i cenię jeśli autor umie opanować kolor - cecha coraz mniej powszechna niestety...

Co do jasności - coś dzieje się na niebie po prawej - myślę, że tam było za jasno i autor gasił zbyt natrętnie - tam jest jedyne miejsce gdzie wkrada mi się jakiś lekki dysonans. Nie umiem tego dość dokładnie zwerbalizować, ale tam coś mi nie pasuje, tam w ogólnej harmonii całości coś nie brzmi. Być może zgaszenie zbyt jasnego nieba poszło albo za brutalnie, albo za daleko...

No i nieśmiertelne halo nad górami po lewej... Trzeba na to uważać, bo takie pozostałości po obróbce są zbyt ewidentne, zbyt 'dają po oczach' - a przy pięknej całości potrafią popsuć radość z oglądania.

Reasumując - są drobne zastrzeżenia, ale ogólnie jest świetnie! Daję pochwalę

Zahir
22-06-2018, 03:04
Powyższe zdjęcie jest jak dla mnie dobrym przykładem na udany zamysł kreatywnej obróbki. Autor wykreował swoją wizję umiejętnie ale niestety zrealizował ją w moim odczuciu niedbale i bez finezji, zupełnie nie przejmując się detalem czy choćby dopieszczeniem kompozycji.
Całość na małym ekranie robi dobre wrażenie, niestety po przyjrzeniu się jest jak na mój gust, lubiącego dbałość o detal i niuanse kolorystyczne odbiorcy zbyt "grubo ciosana", a wszechobecny zafarb zwyczajnie nieakceptowalny :)

Tamitu
22-06-2018, 15:30
Muszę się zgodzić z -zahir-`em.

Jurek Ż
22-06-2018, 17:53
Świetne! :) Choć z zastrzeżeniami, o tym za chwilkę, ale ogólnie - duże, duże brawa!

Nareszcie coś interesującego i autorskiego jednocześnie! Kadr wręcz wymarzony, kompozycyjnie nieco bym odciął od góry i dołu, żeby było bardziej panoramicznie, ale to da się zrobić. Zacieniony cypel z prawej świetnie równoważy oświetlone zbocza po lewej - robi się znakomita kompozycja. Mniej góry (tym bardziej, że na niebie coś się dzieje z jasnościami), trochę mniej dołu - czyli zmienić format na bardziej płaski - i jechać z tym wprost do galerii. Za niemałe pieniądze! :)

Technicznie - świetnie dobrany czas - bardzo fajnie wyszła faktura wody, nie ma mleka, jest gładkość z fakturką, ja to doceniam. Kolory - marzenie! Duże brawa za kolorystykę - ja rozumiem że może się nie podobać (kwestia gustu), ale należy docenić to, że kolory są utrzymane w jednakowym nastroju przez cały kadr, żaden odcień nie brzmi fałszywie, nic nie odstaje i nie jest 'z innej bajki', nie ma śladu radioaktywności czy plastikowości koloru, nie widzę tego wymęczenia cyfrowego, tej obróbkowej straszliwej męki z kolorami jaką widać na wielu landszaftach, kolory ani nie świecą, ani nie są zbrudzone - są mocne, czyste, klarowne, a bez nachalności. Lubię i cenię jeśli autor umie opanować kolor - cecha coraz mniej powszechna niestety...

Co do jasności - coś dzieje się na niebie po prawej - myślę, że tam było za jasno i autor gasił zbyt natrętnie - tam jest jedyne miejsce gdzie wkrada mi się jakiś lekki dysonans. Nie umiem tego dość dokładnie zwerbalizować, ale tam coś mi nie pasuje, tam w ogólnej harmonii całości coś nie brzmi. Być może zgaszenie zbyt jasnego nieba poszło albo za brutalnie, albo za daleko...

No i nieśmiertelne halo nad górami po lewej... Trzeba na to uważać, bo takie pozostałości po obróbce są zbyt ewidentne, zbyt 'dają po oczach' - a przy pięknej całości potrafią popsuć radość z oglądania.

Reasumując - są drobne zastrzeżenia, ale ogólnie jest świetnie! Daję pochwalę

Bardzo trafne podsumowanie.

- - - - kolejny post - - - - - -


w tym kadrze nic sie nie dzieje , Taki widoczek.
ewentualne zroznicowanie tonalne , walor kolorystyczny , ktory moglby stanowic punkt zaczepienia dla oczu zostal bezlitosnie przyktyry rozowym zafarbem

to jest okropna maniera wprowadzania zafarbu do zdjec - nie zawsze jest uzasadniona plastycznie .
tutaj ani plastycznie , ani logicznie - coz za sens Taki obraz obedrzec z walorow kolorystycznych ?
Az sie prosi zeby wprowadzic blekit , Biel.
A niby co ma się dziać ?

Nican
22-06-2018, 18:39
Bardzo trafne podsumowanie.

- - - - kolejny post - - - - - -


A niby co ma się dziać ?


http://rcin.org.pl/Content/62319/WA248_79338_P-I-2524_jasielska-reprezen_o.pdf

Nemeth
24-06-2018, 11:57
Jak już wspomniano wyszło malarsko. Mnie akurat się taka wizja podoba :)