PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak Lustrzanka z obiektywem +



marcin255
11-06-2018, 17:53
Proszę o pomoc lustrzanka z obiektywem + dwa dodatkowe + jakies małe graty osobiste , klucze , tel. butelka wody na tą chwilę mam 2 typy
Manfrotto Advanced Tri M
Lowepro Fastpack BP150 AW II
jakby ktoś , coś

Fludi
14-06-2018, 09:47
Do lekkiego trekkingu mogę polecić Lowepro Flipside Trek 450AW.

Slimak21
28-06-2018, 14:51
A co myślicie na temat plecaka Camrock Z40 King Kong? Cenowo wygląda spoko, jednak czy polecacie go w wyprawy krajobrazowe. W zestawie 3 szkła i puszka plus kilka filtrów itp.

Fludi
28-06-2018, 16:37
Raczej mały jest, początkowo go rozważałem, ale szybko się z niego wyleczyłem.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Slimak21
28-06-2018, 18:38
A co w takim razie polecasz na podróże krajobrazowe ? Będę w nim nosił d5300 i 3 szkła, 18-105, jakiś szeroki kąt, ewentualnie jakiś tele i statyw ;)

Fludi
28-06-2018, 18:51
Lowepro Flipside Trek 450AW. Poniżej masz jego komorę z tym co mam w stopce. Tele, szeroki, standard plus makro i body ma grip. Jak chcesz na wycieczkę zabrać coś jeszcze to się zmieści w górnej i frontowej komorze. Prowiant czy jakiś drobny ciuch. Taki typowy to jest wg. mnie plecak na jednodniowe wypady w góry, np. u nas w Tatry. Na dłuższe czy wymagające większej ilości sprzętu wypady to chyba pozostaje Whistler.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/d5d94d3f62bd382b233b4570a060cac7-2.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180628/d5d94d3f62bd382b233b4570a060cac7.jpg)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

grizz
01-07-2018, 16:27
A jak wentylacja się spisuje, bo nie wygląda zachęcajaco.

marcin255
01-07-2018, 16:39
W sumie kupiłem w fajnej cenie .... torbę Case Logic Luminosity DSM103

Fludi
01-07-2018, 19:15
Jeśli chodzi o wentylację...to pomimo, że w większości plecaków jakaś ją mam to średnio w nią wierzę. Gdziekolwiek idę i biorę ten czy inny plecak turystyczny, jestem z góry nastawiony na mokre plecy. W związku z czym nie czuję się z tym jakoś szczególnie zaskoczony lub rozczarowany w tym plecaku. Parę lat temu próbowałem tego czy owego systemu i żaden nie dał mnie suchych pleców, więc darowałem sobie.
Jak dla mnie to najgorszym typem zawieszenia plecaka będzie siatka, pomimo, że wielu ja chwali, ja tego nie czuję. Szczególnie na rowerze.

Ale to co na pewno się super spisuje to system nośny. Pomimo sporego wypchania plecaka częścią foto plus inne rzeczy jak kurtka, statyw czy prowiant to załadowanej tej masy nie czuć tak na plecach. Przez majówkę ciorałem go po Tatrach i nie czułem jakiegoś mega zmęczenia pleców. Jedna rzecz, która na pewno nie działa w moim przypadku to wyciąganie sprzętu z komory, gdy plecak zapięty jest na pasie biodrowym. Może i się jakoś wyciągnie, ale zarzucenie go znów na plecy to porażka jak jest sporo przytroczone.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Slimak21
03-07-2018, 17:52
W takim razie w tym momencie zwiększyłem swój budżet bo doszedłem do wniosku, że jednak jak planuje dokupić w niedalekiej przyszłości jakieś nowe szkło to lepiej zainwestować w coś większego. Poszperałem troszkę na portalach o foto i tam pojawia się jeszcze jeden plecak w podobnym zakresie cenowym mianowicie:
LOWEPRO FLIPSIDE 400 AW II
i pytanie czy on różni się od Lowepro Flipside Trek BP 450 bo z fotek na sklepach widać, że napewno sposobem dostępu do aparatu i akcesoriów. Ma ktoś? Ktoś poleci, odradzi? Który kupić? ;)

Fludi
03-07-2018, 18:05
Trek jak nazwa wskazuje jest bardziej pod trekking. W tej zwykłej wersji masz komorę na laptopa, kosztem przedziału na inne rzeczy. Za to masz jeszcze dedykowane miejsce na statyw. Najlepiej zamów oba plecaki do jakiegoś marketu z odbiorem osobistym, pomacaj je i wybierz ten, który bardziej pasuje.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

madebyzosiek
03-07-2018, 23:18
Przede wszystkim 400 AW II ma większą komorę na sprzęt, ale nie ma za bardzo miejsca na cokolwiek innego, bo ta przednia kieszeń jest ciasna. Trek 450 nie jest jakoś strasznie pojemny sprzętowo, ale mieści dość dużo, a do tego kieszeń na górze jest ogromna. Tak na prawdę nie ma jednego plecaka idealnego... Ja mam już trzy, a planuję jeszcze jeden ;)

nikoniarz
04-07-2018, 06:50
Całkiem pojemne są Whistler, tyle tylko, że odpowiednio załadowanie odpowiednio ważą. W ostatnią sobotę targałem przez 8h "garba" ważącego 13 kg...

Fludi
04-07-2018, 07:36
nikoniarz takie pytanie, da radę gdzieś do niego wsadzić bukłak, tak żeby w razie w nie zalał sprzętu?
Bo to chyba jedyny minus mojego plecaka, że nie mam gdzie go wsadzić. A jednak bardziej wolę takie rozwiązanie, niż butelki czy bidony po bokach w siatkach. Już ostatnio w górach 2x straciłem po litrze picia jak się pochyliłem i wyleciały one wprost do rzeki...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

nikoniarz
04-07-2018, 08:09
A ja mam pytanie- czemu bukłak ma zalać sprzęt? Co do możliwości wrzucenia bukłaka- jak wrócę do domu to sprawdzę, bo wieszak chyba jest...

Fludi
04-07-2018, 08:27
Zasadniczo zakładam, że nic się nie wyleje. Aczkolwiek biorę pod uwagę mega niefart, typu coś innego ostrego co jest z nim w komorze przebija go czy nie wiem był źle dokręcony i wycieka (tak akurat raz mnie dziewczyna załatwiła, na szczęście aparatu nie miałem wtedy, ale wszystkie ciuchy mokre i cały dzień łażenia z mokrymi plecami plus resztki kapią na dupę).


Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

nikoniarz
04-07-2018, 08:56
Przednia komora w Whistlerach jest z zaľożenia przeznaczona do transportu mokrej odzieży, obuwia itp...

nikoniarz
04-07-2018, 15:21
Sprawdziłem- jest wieszak na bukłak, niestety brak dedykowanego otworu na wypuszczenie rurki. Także pozostaje wypuścić poprzez zrobienie niewielkiej przerwy w zamku. O zalanie przedziału foto nie ma obaw- oddziela go gruba, solidna guma, a i sama kieszeń niefoto ma na dole otwory odpływowe dla wody...

Fludi
04-07-2018, 16:43
Dzięki, no to teraz mam dylemat... A było od razu go kupić :D

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

nikoniarz
04-07-2018, 17:26
Ty uważnie go najpierw pooglądaj czy wielkość i masa Ci odpowiada...

Sokolik Wędrowny
09-10-2018, 19:02
Tu zapytam :)
Kupilibyście plecak jak w linku za kwotę tamże wymienioną?
https://www.foto-net.pl/sklep/produkt/plecak-Tenba-Messenger-Photo-Laptop-Daypack-zielony.html

Mój Lowepro Photo Sport zakończył żywot jako podarta szmatka i potrzebuję na szybko i nie-za-drogo czegoś nowego. Ma być nieduże, na leśne pół - lub jednodniówki. Puszka, max. 2 szkła, kilka kanapek, termos, zapasowe skarpetki :) Ten mi się nawet podoba - na obrazkach. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem.

Wujot
09-10-2018, 19:57
Tu zapytam :)
Kupilibyście plecak jak w linku za kwotę tamże wymienioną?
https://www.foto-net.pl/sklep/produkt/plecak-Tenba-Messenger-Photo-Laptop-Daypack-zielony.html

Mój Lowepro Photo Sport zakończył żywot jako podarta szmatka i potrzebuję na szybko i nie-za-drogo czegoś nowego. Ma być nieduże, na leśne pół - lub jednodniówki. Puszka, max. 2 szkła, kilka kanapek, termos, zapasowe skarpetki :) Ten mi się nawet podoba - na obrazkach. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem.

Nie, dałbym zdecydowanie więcej za zdecydowanie lepszy plecak.

Proponuję Manfrotto hiker, co do pojemności to sam rozstrzygniesz, ale do Twoich celów wystarczy 20l

Pozdro
Wiesiek

grizz
10-10-2018, 22:41
Tu zapytam :)
Kupilibyście plecak jak w linku za kwotę tamże wymienioną?
https://www.foto-net.pl/sklep/produkt/plecak-Tenba-Messenger-Photo-Laptop-Daypack-zielony.html

Mój Lowepro Photo Sport zakończył żywot jako podarta szmatka i potrzebuję na szybko i nie-za-drogo czegoś nowego. Ma być nieduże, na leśne pół - lub jednodniówki. Puszka, max. 2 szkła, kilka kanapek, termos, zapasowe skarpetki :) Ten mi się nawet podoba - na obrazkach. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem.

Jak to ma być na jedodniowe niezbyt wymagajace wycieczki to ten co pokazałeś wydaje się ok. Tenba jakościowo jest bardzo ok.

Wujot
11-10-2018, 07:17
Jak to ma być na jedodniowe niezbyt wymagajace wycieczki to ten co pokazałeś wydaje się ok. Tenba jakościowo jest bardzo ok.

To torba z szelkami. Ma słaby system nośny i beznadziejny (nie spełniający funkcji pas biodrowy). A ponieważ ten ostatni decyduje o komforcie noszenia to zaproponowałem plecak co plecakiem jest. W dodatku ma boczny dostęp (czyli wystarczy ściągnąć jedną szelkę aby wyciągnąć puszkę), który każdy od razu pokocha. Jest też pomysł na zabezpieczenie aparatu na szyi. może nie genialny ale nie trzeba za to oddzielnie płacić. Jakby to tylko dodać do kosztu plecaka Tenby to akurat reszta zalet jest w gratisie.

Pozdro
Wiesiek

grizz
11-10-2018, 19:29
Puszka, dwa szkla i kanapki, to nie wymagają pasa biodrowego. Nie zmienia to faktu, że proponowany manfrotto powinien byc od strony systemu nośnego wygodniejszy. Inna sprawa czy będzie wygodniejszy pod kątem dostępu do różnych rzeczy - ale to każdy musi ocenic sobie pod własne wymagania.

Wujot
11-10-2018, 21:08
Puszka, dwa szkla i kanapki, to nie wymagają pasa biodrowego. Nie zmienia to faktu, że proponowany manfrotto powinien byc od strony systemu nośnego wygodniejszy. Inna sprawa czy będzie wygodniejszy pod kątem dostępu do różnych rzeczy - ale to każdy musi ocenic sobie pod własne wymagania.

Akurat pas biodrowy w Hikerze można zdjąć co jest jakimś kolejnym plusem. Przewiewna siatka na plecach o tym zapomniałem - wielki plus. Ogólnie to bardzo dobry plecak - moim zdaniem bezkonkurencyjny jeśli chodzi o połączenie cech udanego plecaka trekkingowego z możliwościami fotograficznymi. W sumie plecaków z bocznym dostępem jest jak na lekarstwo.

Trochę kosztuje (niestety) ale warto go rozważyć szukając najlepszego rozwiązania pod swoje potrzeby.

Pozdro
Wiesiek

Sokolik Wędrowny
13-10-2018, 21:24
W dodatku ma boczny dostęp (czyli wystarczy ściągnąć jedną szelkę aby wyciągnąć puszkę), który każdy od razu pokocha.


To ja jakiś dziwny jestem, bo "przerobiłem" już plecak z dostępem bocznym (wspomniany Lowepro) i za każdym razem ściągałem całość z pleców. Ten boczny dostęp bardziej mi przeszkadzał niż pomagał.
Nie muszę na szczęście śpieszyć się z decyzją, rozważę co napisaliście. Zaznaczę, że tu chodzi o coś na kilkugodzinne, łatwe spacery. Na trudniejsze/dłuższe trasy mam inny sprzęt, czysto trekkingowy. Odchodzę od noszenia dużej ilości sprzętu foto (choć czasem ciężko jest dać sobie na wstrzymanie ;) )

Dzięki za porady!

nikoniarz
14-10-2018, 10:52
Boczny dostęp to dla mnie też pomyłka- być może gdyby był z drugiej strony to bym korzystał.

gniady
16-10-2018, 11:39
Mój Lowepro Photo Sport zakończył żywot jako podarta szmatka.
Używam od kilku lat i jest jak nowy. Jak udało Ci się go zajechać? :-)


To ja jakiś dziwny jestem, bo "przerobiłem" już plecak z dostępem bocznym (wspomniany Lowepro) i za każdym razem ściągałem całość z pleców. Ten boczny dostęp bardziej mi przeszkadzał niż pomagał.

Z ciekawości pytam bo wiem, że każdy jest inny. Czy możesz napisać coś więcej dlaczego ściągałeś całość z pleców itd...?

Pozdrawiam

Sokolik Wędrowny
23-10-2018, 19:42
Używam od kilku lat i jest jak nowy. Jak udało Ci się go zajechać? :-)


Z ciekawości pytam bo wiem, że każdy jest inny. Czy możesz napisać coś więcej dlaczego ściągałeś całość z pleców itd...?

Pozdrawiam

Co do zajechania - pakowałem w niego zdecydowanie więcej niż był w stanie pomieścić. I nie chodzi tu o sprzęt foto a o ogólnowycieczkowy bagaż. Do tego zabierałem go na badania terenowe, gdzie babrałem się w glebie, przewoziłem w nim (jadąc rowerem) młotek, cylindry. Efekt? Poprute szwy, potrzaskane klamry, zacinający się zamek od komory foto itp...

Na drugie pytanie nie potrafię prosto odpowiedzieć. Jakoś nie odpowiadały mi wygibasy z plecakiem wiszącym na jednym ramieniu. To oczywiście żaden argument przeciw temu plecakowi, zawiodła mnie jego mechaniczna odporność. Choć nie do końca, w sumie i tak długo wytrzymał (mam go 3,5 roku i bardzo intensywnie użytkuję).

gniady
24-10-2018, 07:45
To by się zgadzało. Ja użytkuję go "zgodnie z instrukcją" i pewnie dlatego ma się dobrze. I nie nie chodzi mi o oszczędzanie plecaka, tylko własnego kręgosłupa :-)

Pozdrawiam

Michaelius
04-11-2018, 15:14
Podłączę się do tematu - potrzebuje plecak który wejdzie jako bagaż podręczny (55x40x20) i będzie się nadawał do całodniowego biegania po mieście , więc oprócz aparatu i 2 obiektywów fajnie jakby się w nim zmieściła jakaś lekka kurtka i jakaś woda + byłoby by miło gdyby nie krzyczał on na pierwszy rzut oka jestem plecakiem na aparat :)

Tak patrzę to chyba ten Manfroto Hiker 20l byłby niezły tylko nie wiem czy da się w niego wcisnąć małego ultrabooka/tablet (teraz nie biorę , ale na przyszłość by się przydało)

Fludi
16-11-2018, 11:50
Jak przystawie swojego Lowepro Flipside Trek'a 450 do małej walizki typu "cabin size" to mają podobne gabaryty.
W Lufthans'ie bynajmniej też z tym plecakiem problemu nie miałem.