PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie filtry do Ricoh GR



nazir_altamar
10-06-2018, 11:12
Dzień dobry,
mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.
Jaki system filtrów (nd, połówka, polaryzacyjny) polecalibyście do aparatu Ricoh GR?
Mam już tuleję tak więc mocowanie filtra to 49mm a ogniskowa to 18.3 odpowiednik 28mm na pełnej klatce.
Cookin A czy P a może coś innego?

Franek_
11-06-2018, 17:20
yyy...

:shock::?:

że tak zapytam a po co to ma być?

tomek_jj
11-06-2018, 20:47
że tak zapytam a po co to ma być?

Jak to po co? Jest tuleja, można nakręcić, to trzeba coś nakręcić. Proponuję polaryzacyjną połówkę z funkcją filtra szarego.

nazir_altamar
12-06-2018, 09:01
yyy...

:shock::?:

że tak zapytam a po co to ma być?

Znaczy że nie wiesz do czego używa się filtry w fotografii?
Proszę bardzo:
Zastosowanie filtrów (https://www.swiatobrazu.pl/fotografia-od-a-do-z-filtr-fotograficzny-22657.html)

- - - - kolejny post - - - - - -


Jak to po co? Jest tuleja, można nakręcić, to trzeba coś nakręcić. Proponuję polaryzacyjną połówkę z funkcją filtra szarego.

Mundrego zawsze warto posłuchać.

Franek_
12-06-2018, 12:43
Znaczy że nie wiesz do czego używa się filtry w fotografii?
Proszę bardzo:
Zastosowanie filtrów (https://www.swiatobrazu.pl/fotografia-od-a-do-z-filtr-fotograficzny-22657.html)


<3 <3 <3

GL
13-06-2018, 12:25
Jeśli ktoś chce do GR kupować filtry, statywy, konwertery, czy inne nieszczęścia, prawdopodobnie kupił niewłaściwy aparat. Wszelkie dodatki niwelują bowiem w najważniejsze cechy tego aparatu, czyli masę i gabaryty. Jak się chce kombinować, lepiej kupić bezlusterkowca.

Juriko
13-06-2018, 13:22
A czy wątek jest o tym czy autor ma niewłaściwy aparat. Ma jaki ma. Sam kiedyś korzystałem z mozliwosci filtrów mocowanych na dedykowanej tulei w kompakcie. Nie zmieniajac aparatu, jedynie soft korzystałem z dobrodziejstwa rawów. Nikt nie pisał, nie masz rawów, zmień aparat.

GL
14-06-2018, 14:03
A czy wątek jest o tym czy autor ma niewłaściwy aparat. Ma jaki ma. Sam kiedyś korzystałem z mozliwosci filtrów mocowanych na dedykowanej tulei w kompakcie. Nie zmieniajac aparatu, jedynie soft korzystałem z dobrodziejstwa rawów. Nikt nie pisał, nie masz rawów, zmień aparat.
To świetnie, że wyjaśniłeś o czym jest wątek, szkoda tylko że nie napisałeś nic w temacie. Wątek zaś jest o średnio sensownym pomyśle jak się zdaje, a ponieważ jest on średnio sensowny, wypada to zauważyć. Podany przez Ciebie przykład jest mało adekwatny, bo po pierwsze nowy soft nic nie kosztował, a filtry już tak. Po drugie dodatkowy soft nie obniżał ogólnych właściwości użytkowych aparatu, a dodatkowe klamoty do GR już tak.
Ponadto autor wątku pisze między innymi o filtrze szarym. Po co skoro jest wbudowany w GR, a sam obiektyw nie jest jakoś specjalnie jasny? Jeśli już to jakąkolwiek wartość dodaną można czerpać ewentualnie z filtra polaryzacyjnego i połówkowego ale i tak zysk będzie dyskusyjny.
Jeśli już się upierać, to bez sensu jest jakikolwiek system mocowania filtrów. GR to aparat jednoręczny, można kupić jakieś tanie i lekkie filtry polaryzacyjny i połówkowy, trzymać je w kieszeni i w razie potrzeby przystawić do obiektywu. Tymi filtrami i tak się porusza w czasie użytkowania.

Juriko
14-06-2018, 14:43
Szkoda "pióra ale napiszę.. Pisałem też ze korzystałem z tulei i możliwosci ktora ona daje. Autorowi watku nie doradzę, bo ja korzystałem ze starego posiadanego polara, oraz własnoręcznie zrobionych nasadek soczewkowych. Poza tym moje doświadczenia dotyczą kompaktu Canona. Autor szuka porady dotyczacej zastosowania konkretnych fitrow do konkretnego aparatu. Jeśli to jest dla ciebie Łukasz Gniadek bezsensowne to już twoja sprawa.
Pa. Jeszcze odnośnie sensu lub jego braku. Do każdego aparatu zawsze mialem klamoty, czyli statyw, zew. lampę, filtry etc. Sens ustala użytkownik.

GL
14-06-2018, 16:00
Szkoda "pióra ale napiszę.. Pisałem też ze korzystałem z tulei i możliwosci ktora ona daje. Autorowi watku nie doradzę, bo ja korzystałem ze starego posiadanego polara, oraz własnoręcznie zrobionych nasadek soczewkowych. Poza tym moje doświadczenia dotyczą kompaktu Canona. Autor szuka porady dotyczacej zastosowania konkretnych fitrow do konkretnego aparatu. Jeśli to jest dla ciebie Łukasz Gniadek bezsensowne to już twoja sprawa.
Pa. Jeszcze odnośnie sensu lub jego braku. Do każdego aparatu zawsze mialem klamoty, czyli statyw, zew. lampę, filtry etc. Sens ustala użytkownik.

Serio, to że używałeś tulejki uważasz za informację wnoszącą coś dla autora wątku?

Tak to niestety jest z kwestiami poruszanymi publicznie, że podlegają one ocenie wszystkich do których one docierają. Jeśli ktoś tego nie akceptuje nie powinien pisać publicznie. Jak na infolinii "jeśli nie wyrażasz zgody na nagrywanie - rozłącz się". Jeśli ktoś więc publicznie pisze swoim pomyślę, to ja mam pełne prawo się do tego pomysłu odnieść i w taki sposób jaki uważam za stosowny.

Juriko
14-06-2018, 17:46
Łukaszu drogi, nie wiesz co piszesz i nie rozumiesz co inni piszą. Ale możesz jak chcesz przyjmować ten mentorski ton. Mi to nie przeszkadza.

GL
14-06-2018, 19:55
Łukaszu drogi, nie wiesz co piszesz i nie rozumiesz co inni piszą. Ale możesz jak chcesz przyjmować ten mentorski ton. Mi to nie przeszkadza.

Wyjaśnij mi więc proszę, bo jednak fajnie jest rozumieć.
Co piszę? Co inni piszą? Co sprawia, że mija wypowiedź jest nie na temat? Co sprawia, że Twoja jest na temat?

6868
14-06-2018, 20:08
(...)
Jaki system filtrów (nd, połówka, polaryzacyjny) polecalibyście do aparatu Ricoh GR?


Pytanie autora watku jest dosyc jasne, czego wiec nie rozumiesz Łukaszu?

GL
14-06-2018, 20:17
Np tego, że filtr ND jest wbudowany w aparat. Po co więc filtr ND?

Staś
18-06-2018, 18:54
Łukasz pisze prawdę - a po co?

nazir_altamar
23-06-2018, 11:35
Np tego, że filtr ND jest wbudowany w aparat. Po co więc filtr ND?

Weż sobie aparat i zrób zdjęcia z długim czasem naświetlania to zrozumiesz :P

Panowie czy możecie skupić się na odpowiedzi:
Cokin P czy wystarczy Cokin A ew jakaś alternatywa?

GL
23-06-2018, 12:21
Weż sobie aparat i zrób zdjęcia z długim czasem naświetlania to zrozumiesz :P

Panowie czy możecie skupić się na odpowiedzi:
Cokin P czy wystarczy Cokin A ew jakaś alternatywa?

Jak Ci nie wystarcza f16, iso 100 i wbudowany filtr nd, potrzebujesz osłony dla spawacza a nie Cokina. Powierdza się to, że nie dobrałeś za bardzo aparatu do zastosowań. Tyle z mojej strony w temacie.

nazir_altamar
23-06-2018, 18:54
Uprzejmie proszę moderatora o usunięcie wątku jako że nie otrzymałem odpowiedzi a komentarze w wątku są nie na temat.
Dziękuję.

Nican
23-06-2018, 19:02
Uprzejmie proszę moderatora o usunięcie wątku jako że nie otrzymałem odpowiedzi a komentarze w wątku są nie na temat.
Dziękuję.

widocznie nikt nie chce brac odpowiedzialnosci , zeby nie narazac Cie na niepotrzebne wydatki.