Zobacz pełną wersję : stojak, statyw, takie oto trzymadło - gdzie kupić
szafirowa
22-05-2018, 19:00
Mam pytanie - gdzie mogłabym kupić taki trzymak, jak na tym zdjęciu (ten, do którego przymocowana jest papryczka)?
Potrzebuję właśnie takiego, a sama sobie go nie zrobię. A właściwie potrzebuję kilku.
Zdjęcie pochodzi ze strony digitalcamerapolska.pl, mam nadzieję, że mogę je "pożyczyć". W artykule znalazło się określenie "specjalny stojak do fotografii produktowej", ale po wpisaniu w google nie mogę znaleźć takiego.
9592
Dlaczego nie zrobisz? Wyjdzie dużo taniej i dokładnie pod Twoje potrzeby.
Kojocisko
22-05-2018, 19:33
Allegro Statyw uniwersalny laboratoryjny lub coś w tym stylu. Ale zrobienie samemu to chwila nieuwagi.
szafirowa
22-05-2018, 23:44
Dlaczego nie zrobisz? Wyjdzie dużo taniej i dokładnie pod Twoje potrzeby.
Wiem, Panowie, że na ogół lubicie pomajsterkować, ale spod mojej babskiej ręki akurat wyszłoby raczej coś prowizorycznego, chwiejnego, nie mówiąc o tym, że zanim bym zebrała do kupy potrzebne części to już by mi się odechciało...
Potrzebuję czegoś małego, w miarę stabilnego, z regulowaną w szybki i łatwy sposób poprzeczką, szybkiego w wielokrotnym rozkładaniu i składaniu.
Allegro Statyw uniwersalny laboratoryjny lub coś w tym stylu.
Dzięki, to właśnie coś takiego. Tylko jest drogie. Przyszedł mi do głowy jeszcze mały biurkowy statyw mikrofonowy, będzie tańszy od laboratoryjnego, zwłaszcza, że będę szukać używanego.
Potrzebuję czegoś małego, w miarę stabilnego, z regulowaną w szybki i łatwy sposób poprzeczką, szybkiego w wielokrotnym rozkładaniu i składaniu.
Dzięki, to właśnie coś takiego. Tylko jest drogie. Przyszedł mi do głowy jeszcze mały biurkowy statyw mikrofonowy, będzie tańszy od laboratoryjnego, zwłaszcza, że będę szukać używanego.
Na Allegro możesz kupić PRL-owski statyw (http://allegro.pl/pomoc-szkolna-statyw-laboratoryjny-i7360184313.html) za około 50 zł w całości lub zestawić sobie z 3 części za 20 + 13 + 15 choć w tym ostatnim przypadku będziesz musiała dodatkowo załatwić sobie pręt gładki (pewnie fi 8 ).
Wątpię abyś znalazła coś wiele tańszego.
Pozdro
Wiesiek
Taniej może niż poprzednia propozycja nie będzie, ale może coś bardziej praktycznego i zajmujące mniej miejsca
http://markoflash.pl/s62-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-mocowany-na-rure.html
albo z podstawą http://markoflash.pl/s61-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-podstawa-stalowa.html
Taniej może niż poprzednia propozycja nie będzie, ale może coś bardziej praktycznego i zajmujące mniej miejsca
http://markoflash.pl/s62-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-mocowany-na-rure.html
albo z podstawą http://markoflash.pl/s61-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-podstawa-stalowa.html
To nie jest dobre rozwiązanie - mało precyzyjne (nie przesuniesz tego np. o 2 mm) - wiem bo mam dużo różnych uchwytów i tego praktycznie nie używam.
pozdro
Wiesiek
Jak tanio, to może coś takiego: https://www.conrad.pl/p/trzecia-reka-toolcraft-588396-szklana-lupa-pincety-588396
Albo statyw laboratoryjny (http://www.jangar.pl/sprzt-laboratoryjny/948-statyw-laboratoryjny-podstawa-z-pretem.html) + łącznik (http://www.jangar.pl/sprzt-laboratoryjny/2098-cznik-elementw-statywu.html) + łapa (http://www.jangar.pl/sprzt-laboratoryjny/2096-apa-uniwersalna-do-statywu-laboratoryjnego-bez-cznika.html). Razem 90.50 zł.
szafirowa
23-05-2018, 20:26
Tak, dzięki Panowie, chyba ostatecznie kupię statyw laboratoryjny w cenie do 100 zł. Może taki zestaw jak powyżej. Będzie to chyba najbardziej praktyczne.
Będzie to chyba najbardziej praktyczne.
Raczej nie. Choć wszystko zależy od tego co robisz i stylu pracy. Np ta instalacja na górze - dla mnie bez sensu. Zamiast stolika i ciężkiego grata (w postaci tego statywu laboratoryjnego) użyłbym statywu reporterskiego za 40 zł, łącznika np tego co go zlinkował markB i długiego pręta (razy 2 wszystko). Takie podejście pozwala na większą swobodę oświetleniową przy mniejszej ilości gratów. Statyw reporterski użyjesz przy wielu tematach a ten laboratoryjnych przy nielicznych. W dodatku te łapy są zbyt krótkie. Ale być może masz temat idealnie predysponowany do tego przyrządu.
Tak naprawdę kluczem do sukcesu są dobre łączniki (plus gładkie pręty np z Castoramy) - wystarczy kupić większą ilość i można cuda zrobić.
Pozdro
Wiesiek
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.