PDA

Zobacz pełną wersję : stojak, statyw, takie oto trzymadło - gdzie kupić



szafirowa
22-05-2018, 19:00
Mam pytanie - gdzie mogłabym kupić taki trzymak, jak na tym zdjęciu (ten, do którego przymocowana jest papryczka)?
Potrzebuję właśnie takiego, a sama sobie go nie zrobię. A właściwie potrzebuję kilku.
Zdjęcie pochodzi ze strony digitalcamerapolska.pl, mam nadzieję, że mogę je "pożyczyć". W artykule znalazło się określenie "specjalny stojak do fotografii produktowej", ale po wpisaniu w google nie mogę znaleźć takiego.

9592

90s
22-05-2018, 19:17
Dlaczego nie zrobisz? Wyjdzie dużo taniej i dokładnie pod Twoje potrzeby.

Kojocisko
22-05-2018, 19:33
Allegro Statyw uniwersalny laboratoryjny lub coś w tym stylu. Ale zrobienie samemu to chwila nieuwagi.

szafirowa
22-05-2018, 23:44
Dlaczego nie zrobisz? Wyjdzie dużo taniej i dokładnie pod Twoje potrzeby.

Wiem, Panowie, że na ogół lubicie pomajsterkować, ale spod mojej babskiej ręki akurat wyszłoby raczej coś prowizorycznego, chwiejnego, nie mówiąc o tym, że zanim bym zebrała do kupy potrzebne części to już by mi się odechciało...
Potrzebuję czegoś małego, w miarę stabilnego, z regulowaną w szybki i łatwy sposób poprzeczką, szybkiego w wielokrotnym rozkładaniu i składaniu.



Allegro Statyw uniwersalny laboratoryjny lub coś w tym stylu.

Dzięki, to właśnie coś takiego. Tylko jest drogie. Przyszedł mi do głowy jeszcze mały biurkowy statyw mikrofonowy, będzie tańszy od laboratoryjnego, zwłaszcza, że będę szukać używanego.

Wujot
23-05-2018, 00:01
Potrzebuję czegoś małego, w miarę stabilnego, z regulowaną w szybki i łatwy sposób poprzeczką, szybkiego w wielokrotnym rozkładaniu i składaniu.
Dzięki, to właśnie coś takiego. Tylko jest drogie. Przyszedł mi do głowy jeszcze mały biurkowy statyw mikrofonowy, będzie tańszy od laboratoryjnego, zwłaszcza, że będę szukać używanego.

Na Allegro możesz kupić PRL-owski statyw (http://allegro.pl/pomoc-szkolna-statyw-laboratoryjny-i7360184313.html) za około 50 zł w całości lub zestawić sobie z 3 części za 20 + 13 + 15 choć w tym ostatnim przypadku będziesz musiała dodatkowo załatwić sobie pręt gładki (pewnie fi 8 ).
Wątpię abyś znalazła coś wiele tańszego.

Pozdro
Wiesiek

kazzi
23-05-2018, 13:40
Taniej może niż poprzednia propozycja nie będzie, ale może coś bardziej praktycznego i zajmujące mniej miejsca
http://markoflash.pl/s62-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-mocowany-na-rure.html
albo z podstawą http://markoflash.pl/s61-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-podstawa-stalowa.html

Wujot
23-05-2018, 14:03
Taniej może niż poprzednia propozycja nie będzie, ale może coś bardziej praktycznego i zajmujące mniej miejsca
http://markoflash.pl/s62-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-mocowany-na-rure.html
albo z podstawą http://markoflash.pl/s61-uchwyt-sprezynowy-z-klipsem-podstawa-stalowa.html

To nie jest dobre rozwiązanie - mało precyzyjne (nie przesuniesz tego np. o 2 mm) - wiem bo mam dużo różnych uchwytów i tego praktycznie nie używam.

pozdro
Wiesiek

markB
23-05-2018, 15:00
Jak tanio, to może coś takiego: https://www.conrad.pl/p/trzecia-reka-toolcraft-588396-szklana-lupa-pincety-588396
Albo statyw laboratoryjny (http://www.jangar.pl/sprzt-laboratoryjny/948-statyw-laboratoryjny-podstawa-z-pretem.html) + łącznik (http://www.jangar.pl/sprzt-laboratoryjny/2098-cznik-elementw-statywu.html) + łapa (http://www.jangar.pl/sprzt-laboratoryjny/2096-apa-uniwersalna-do-statywu-laboratoryjnego-bez-cznika.html). Razem 90.50 zł.

szafirowa
23-05-2018, 20:26
Tak, dzięki Panowie, chyba ostatecznie kupię statyw laboratoryjny w cenie do 100 zł. Może taki zestaw jak powyżej. Będzie to chyba najbardziej praktyczne.

Wujot
23-05-2018, 21:52
Będzie to chyba najbardziej praktyczne.

Raczej nie. Choć wszystko zależy od tego co robisz i stylu pracy. Np ta instalacja na górze - dla mnie bez sensu. Zamiast stolika i ciężkiego grata (w postaci tego statywu laboratoryjnego) użyłbym statywu reporterskiego za 40 zł, łącznika np tego co go zlinkował markB i długiego pręta (razy 2 wszystko). Takie podejście pozwala na większą swobodę oświetleniową przy mniejszej ilości gratów. Statyw reporterski użyjesz przy wielu tematach a ten laboratoryjnych przy nielicznych. W dodatku te łapy są zbyt krótkie. Ale być może masz temat idealnie predysponowany do tego przyrządu.

Tak naprawdę kluczem do sukcesu są dobre łączniki (plus gładkie pręty np z Castoramy) - wystarczy kupić większą ilość i można cuda zrobić.

Pozdro
Wiesiek