PDA

Zobacz pełną wersję : D200 - specyfikacje ze strony chinoli, z której Kaleid...



Czornyj
24-09-2005, 11:02
...zapodał zdjątka! Pozwoliłem sobie popełnić tłumaczenie tłumaczenia z chinolskiego

Specyfikacja D200 pi razy oko jawi sie tak:


1. 10.4 miliona pixeli CCD, 4 kanałowa transmisja, 5klatek/sek RAW, ale nie ma kropa jak D2x

2. Bazuje na korpusie F6, but lecz został oczywiście zmodyfikowany i odchudzone go troche z ilości metalu w korpusie. Niemniej pono wrażenie metalowości w reku jest na tym samym poziomie co w F6

3. Bazujący na F6 11 polowy AF, jest tam jednakoż 7 innych punktów do wyboru? (tutaj tłumacz z chińskiego przyznał, że sie pogubił, ja myśle że chodzi o to, że 7 punktów jest podwójnych)

4. 2.5" LCD, 230,000 pixeli


5. fleszyk taki sam jak D70, acz z dodaktowymi bajerami jeśli chodzi o funkcje

6. Poteżne źródło nieprzebranej mocy i nowy system zarządzania energią: bateria 1,500 mAH litowa w gripie, lub 6 akku-paluszków (MBD200??). Niezależnie od użytego źródła mocy, aparat podaje stopień naładowania baterii!!!!

7. ********e osiągi przy pracy na wysokich ISO!!!!: sensor daje czadu nawet na ISO 3,200!!!.

8.Użycie najcudowniejszego formatu matrycy (DX) umożliwiło dokonanie postepu w miniaturyzacji obiektywów, co doskonale ilustruje równolegle opracowany AF-S VR 18-200/3.5-5.6DX. Nie tylko cholernie zwieksza on wygode użytkowania, lecz pono jego jakość zadowoli nawet najbardziej wymagające oko zawodowego fotografa! DX Niechaj nam żyje, hurra!!!!! (pozwole sobie zauważyć, że ten hurraoptymizm pochodzi z orginalnego tekstu, tłumacz zaś zachowuje w kwestii tego szkiełka daleko posunietą podejrzliwość)

9. Doskonały stosunek jakości do ceny (Pono ma to kosztować mniej niż połowe tego co Canon 5D)

10. Podobnie jak w D2, można używać obiektywów MF!!!!!.


11. dostepny przed Swietami Narodzenia Bozi, przeto wiele ludzików (mających bogatych krewnych) bedzie skakało z radości na widok D200 ukazującego sie w pudełku na prezent!!!!!!

cahe
24-09-2005, 11:31
nie ma cropa z D2X, bo to CCD :-)

Czornyj
24-09-2005, 11:39
1. 10,4 to trochę mało
7. CCD czad na 3200? Może czadowe oprogramowanie NR?
9. drugie śniadanie na monitorze :mrgreen: Od dzisiaj Twoje posty czytam nie konsumując i nie popijając.
1. Nie żartuj!!!
7. Nie siej przedwczesnego defetyzmu!!!
9. Sorki, masz racje. Na tym forum nie można używać zwykłych wulgaryzmów, stąd aby dać wyraz swej afektacji użyłem tego żałosnego slangu w roli emfazy. Erzatze niestety zawsze ujemnie wpływają na styl. Zmieniam to g...o by innych nie raziło w oczy.

Saint
24-09-2005, 11:48
Czornyj,

Ad. 11. W kwestii formalnej/ teologicznej chyba chodzi o narodzenie "Bozia" nie "Bozi" ;)

Poza tym wyglada bardzo obiecujaco ne wiem o co chodzi z tym flashem czy chodzi o wbudowany bo jesli tak to bedzie znow wizjer do pupy ;)

stig
24-09-2005, 11:53
1. 10,4 to trochę mało
Przepraszam -- a do czego Ci malo? Do odbitek, plakatow, prasy?

Czornyj
24-09-2005, 11:57
Saint: Wbudowany, wbudowany. Osobiście w kwestii wizjera nie liczyłbym na zbyt wiele, ale na pewno zastosują pentapryzmatyczny wiec tak czy siak bedzie coś lepiej.
Co do twojego zarzutu, na pomoc wezwe z zaświatów Czesława Miłosza:

"(...)Natura pożerająca, natura pożerana,
Dzień i noc czynna rzeźnia dymiąca od krwi.
I kto ją stworzył? Czyżby dobry bozia?(...)
Czesław Miłosz "Pani Profesor w obronie kota i nie tylko" - z tomu "Na brzegu rzeki"

Saint
24-09-2005, 12:08
Czornyj, od kiedy Miłosz jest teologiem ;) hhehe jak przyjmie swiecenia to ja przekfalifikuje sie na hydraulika ;)

Lolek
24-09-2005, 12:19
10,4 to trochę mało
Dać kurze grzędę...


Czornyj, od kiedy Miłosz jest teologiem hhehe jak przyjmie swiecenia to ja przekfalifikuje sie na hydraulika
Już otrzymał, a w każdym razie przeniósł się bliżej Bozia.

stig
24-09-2005, 12:39
1. 10,4 to trochę mało
Przepraszam -- a do czego Ci malo? Do odbitek, plakatow, prasy?
Do dużych formatów np. 100x70
Wystarczy. Ogladalem kilka "wyplotow" z D70tki wlasnie w takim formacie. Przy ogladaniu z normalnej dla tego formatu odleglosci -- jakosc wystarczajaca nawet do sprzedania tego. :)

Czornyj
24-09-2005, 13:29
Do 100x70cm - jeśli ma być hajendowa jakość - to slajd 6x7cm albo 5x4', a nie jakieś diabelskie wynalazki! Jeślibyś chciał wydrukować dobrej jakości zdjecie, technologią offsetową, w pełnym formacie (70x100), przy liniaturze 133ln/cal potrzeba rozdzielczości 200dpi, czyli musisz mieć aparat cyfrowy o rozdzielczości jakie 34MP. Nie ta bajka.

stig
24-09-2005, 13:38
Do 100x70cm - jeśli ma być hajendowa jakość - to slajd 6x7cm albo 5x4', a nie jakieś diabelskie wynalazki!
Juz byla na ten temat dyskusja -- przespales? ;) Nikt tu nie mowil o jakosci high-end. Tez mam jajco na punkcie jakosci, ale po obejrzeniu dobrych wydrukow, na dobrym papierze wlasnie z D70 -- oczywiscie przy ogladaniu z takiej odleglosci, z jakiej ludzki wzrok obejmuje calosc takiego formatu -- nie mam zastrzezen. Nie jest to jakas zyletka, ale wystarcza do pochwalenia sie znajomym... :)

madmips
24-09-2005, 13:47
ja jestem zadowolony nawet z powiekszen do 3x4 m :D wydruki duzo retuszuja jakosc swoja technologia. pozdrawiam

Czornyj
24-09-2005, 13:53
Stig, ale ja sie z tobą w 100% zgadzam - tylko mówimy tu o dwóch różnych sprawach. Osobiście robie np. 6MP zdjecia odzieży na plakaty A2+, które drukuje na offsecie i ich jakość jest jak dla mnie zaskakująco dobra - wiadomo, że nikt tego nie ogląda z 15cm, bo nie obejmie wzrokiem całości.
Mnie tylko chodzi o to, że jeśli ktoś oczekuje Bóg wie jakiej jakości np. do packshotów dla globalnych korporacji czy diabli tam wiedzą czego innego, to nie ma czego szukać w małym obrazku (a tym bardziej w bardzo małym obrazku) i nic mu tutaj 100 Megapikseli nie pomoże.

stig
24-09-2005, 14:18
Mnie tylko chodzi o to, że jeśli ktoś oczekuje Bóg wie jakiej jakości np. do packshotów dla globalnych korporacji No ok. Tylko w takim razie po co Twoj pierwszy wtret w tym kontekscie, skoro kolega wspominal, ze jest amatorem (jesli chodzi o zastsowania swoich prac) i potrzebuje powiekszenia do domu?! :)

Czornyj
24-09-2005, 14:28
O cholera nie doczytałem tego posta do końca i jak debil smaruje wykłady z poligrafii!!! Wtórny analfabetyzm sie kłania :lol: :lol: :lol:
Wini: do takiej zabawy 10,4MP to ci wystarczy z powodzeniem i to nawet jak sobie przykadrujesz, spokojna twoja głowica kulowa. Jeśli tylko oczywiście ten sensor bedzie miał dobrą ciągłość tonalną, a czemu miałby nie mieć - d70 już ma nienajtragiczniejszą, to wszystko powinno wyglądać b. ładnie, rozdzielczość, detal nie odgrywa już tutaj aż takiego znaczenia!

wyrwiflak
24-09-2005, 14:46
ciekawe czy tym razem lustro przyczepają prosto (może opracują ftym celu specyjalną zaawansowaną technologie DMPR - Dydżytal Matriks Pajwot Redakszyn)

a moze i pokusiliby sie o te wibratorki co olympus od dwoch lat prawie daje do srodka i przy kazdym wlaczeniu oczyszcza matryce z resztek chleba dla gołębiów/łabędziów - czy to taka filozofia? a rzecz przydatna (zaslyszalem kubkiem przez sciane)

model d200 niby szykuje sie nowy a ja tu widze tylko żyłowanie osiągów

stig
24-09-2005, 15:15
a moze i pokusiliby sie o te wibratorki co olympus od dwoch lat prawie daje do srodka i przy kazdym wlaczeniu oczyszcza matryce z resztek chleba dla gołębiów/łabędziów - czy to taka filozofia? a rzecz przydatna Wolalbym, zeby wlozyli antyszejka... Co prawda mam juz jedno szkielko z VR, niemniej jednak chcialbym miec taka mozliwosc zawsze -- niezaleznie od tego, jaki obiektyw mam przykrecony.

nin
24-09-2005, 18:31
1. 10,4 to trochę mało
Przepraszam -- a do czego Ci malo? Do odbitek, plakatow, prasy?

Do dużych formatów np. 100x70 + ewntualne kadrowanie.
Żeby była jasność - foto to moje hobby :mrgreen: a nie praca.
A bardzo lubię duże formaty :lol:

no sory wielkie ale w pracy mam pare 100x100cm z cannona 300D (6mpx?)
i nie wiem o czym ty teraz mowisz

radziu.art.pl
24-09-2005, 23:38
stig, zawsze myslalem ze antyszejka maja kompakty dla amatorow a zawodowcy maja juz reke pewna jak chirurg :> podoba mi ise pomysl z czyszczeniem matrycy :) moze jakis patent z czyszczeniem automatycznym szkla :D

stig
25-09-2005, 08:26
stig, zawsze myslalem ze antyszejka maja kompakty dla amatorow a zawodowcy maja juz reke pewna jak chirurg :>
Ehhh... A co ma do tego stopien zaawansowania...? Kazdemu sie przeca lapki trzesa... Dynaxy Minolty to przeciez nie kompakty dla amatorow, a jednak antyszejka maja... Zdarzaja sie przeciez ciekawe ujecia, ktorych nie trzasniesz ogniskowa np. 70 mm, bo jest po prostu za ciemno. Otworzysz dziure na maksa, podbijesz ISO do fatalnych wartosci, a nadal jest tylko 1/10 albo 1/20 s. A wtedy ratowalaby Cie wlasnie ta technologia.
Zreszta -- przeczytaj felietony Mike'a Johnston'a, ktore wlasnie traktuja o Dynaksie; ten (http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&arch=1&e=3181) i chociazby ten (http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&arch=1&e=3150). Powinny Ci nieco rozjasnic przydatnosc anti-shake'a w zawodowym sprzecie...

Pawel Pawlak
25-09-2005, 09:50
se tak myślę że 10,4mpix to wystarczająca rozdzielczość matrycy, zawsze to i NEFy bedą mniej ważły i łatwiej (szybciej) będzie je można obrabiało :)
Ciekawe czy jest synchronizacja z krótkimi czasam ?

radziu.art.pl
25-09-2005, 10:51
stig, masz racje poprostu przyzwyczajony jestem do starych analogow w ktorych nawet byl problem ze swiatlomierzem bo go nie bylo zazwyczaj :)a stabilizacji chyba nie bedzie bo wtedy obiektywy by sie nie sprzedawaly a jednak nikon jak kazda firma musi zarobic na swoim sprzecie choc przy nastepnych aparatach to kto wie...

NaRvA
25-09-2005, 11:39
chyba raczej ta sama co w DSC-R1 ;)

pozdrawiam
Adam

stig
25-09-2005, 11:47
stig, masz racje poprostu przyzwyczajony jestem do starych analogow w ktorych nawet byl problem ze swiatlomierzem bo go nie bylo zazwyczaj :)
No i sam widzisz, jaki jest postep w tej dziedzinie... Ale poczawszy od pierwszych lustrzanek cyfrowych az do stanu obecnego -- wlasciwie nie bylo zadnej rewolucji. Ot -- kilka rodzajow matryc z ktorych kazda ma wady i zalety, nieco wieksze bufory, predkosci zapisu i budzenia calego sprzetu. I w zasadzie oprocz nieco bardziej czulych, z wieksza rozpietoscia tonalna i nieco gesciej upakowanymi pikselami (+ FF Canona) -- niewiele sie dzieje w tym temacie. Przez lata udoskonalania tradycyjnych lustrzanek IMO osiagniety zostal juz chyba maks mozliwosci jesli chodzi o sam sprzet. Wszystko co zostalo do zrobienia -- siedzi po stronie elektroniki i "informatyki". Anti-Shake jest moim zdaniem tak dobrym wynalazkiem iz powinien byc kolejnym krokiem standardu w cyfrakach (+ system "odkurzajacy" Olympusa).
Kiedy juz zadomowia sie matryce FF z 18 MP -- bedzie to wlasciwie chyba kres potrzeb. O ile optyke da sie poprawiac (chociaz tez nie w nieskonczonosc), da sie zmniejszac elementy swiatloczule, itd. -- to praw fizyki raczej sie nie zmieni. Oko ludzkie wiecej nie dostrzeze nawet na odbitce 450x300 mm. I tak -- przy 18 MP bedziemy mieli juz taki komfort, ze spokojnie nawet po odcieciu 1/3 obrazu -- bedzie to mozna stosowac do wlasciwie wszystkich zastosowan.
A wtedy producenci zaczna wymyslac takie bajery, o jakich dzisiaj nikt chyba nawet nie marzy... No bo jak sprzedac sprzet, ktory jest wlasciwie doskonaly? Cos trzeba mu jeszcze wlozyc... Mam nadzieje, ze to nie beda pokladowe komputerki, ktore w wizjerze beda rysowaly ramki z najlepszym wg nich kadrem... :)

radziu.art.pl
25-09-2005, 12:03
no masz racje ale i tak mysle ze fotografia bedzie sie caly czas rozwijac...tak jak kiedy tylko wybrancy potrafili trzymac aparat i ustawic wszystko zeby zrobic fotke tak dzis wystarczy tylko przymierzyc i nacisnac spust...
zobaczymy co nowego wniesie d200 bo poki to wniosl troche nazekan niektorych ze opoznia sie z wyjsciem na rynek ale coz pozyjemy zobaczyly :)

Saint
25-09-2005, 19:44
Ciekawe jak to bedzie z gripem czy bedzie kontatybilny w dol ... ? chodz raczej nie ma co sie ludzic ;)

Lolek
25-09-2005, 19:57
Ciekawe czy jest synchronizacja z krótkimi czasam ?
Obstawiam że jednak użyją "pełnej" wersji iTTLa, więc z krótkimi czasami nie będzie problemów.
Pożiwiom, uwidzim.

Grześ Pseudonim
25-09-2005, 20:22
Zmodyfikowana z Sony 828? :mrgreen:

Może ja czegoś nie rozumiem :oops: ale przecież już nie raz napisano na tym forum (na przykład TUTAJ (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=157064#157064) ) że jest to NOWA matryca NEMOS.

Skąd więc pytanie jak wyżej? :twisted:

Grześ Pseudonim
25-09-2005, 20:33
OK, wszystko jasne, odpuszczam :oops:

A odnośnie smutku - no cóż - chińczycy by powiedzieli że zaczął się ROK KACZKI. A nas będzie stać co najwyżej na D50 i pampersy. Chyba się qrna spakuję.

trigger
25-09-2005, 20:59
Widziałem dziś D200 :!: :!: :!:








śnił mi się - sorki, tak się nie mogłem powstrzymać :wink:

radziu.art.pl
25-09-2005, 21:47
hehe a ja mysle ze chinczycy jeszcze nas czyms zaskocza/...

Zoidberg
25-09-2005, 23:40
A jak myślicie - warto będzie rzucać się na te pierwsze egzemplarze? Moja luba siedzi obecnie w Stanach i być może posiedzi tam do marca. Jakby faktycznie miała 200-setka kosztować 1500 $ to może bym się skusił. Tylko skoro Nikon kazał tak długo na niego czekać to czy te pierwsze egzemplarze nie będą pełne "chorób wieku dziecięcego"?

Grześ Pseudonim
26-09-2005, 07:41
Moja luba siedzi obecnie w Stanach i być może posiedzi tam do marca. Jakby faktycznie miała 200-setka kosztować 1500 $ to może bym się skusił.

Te, Zolberg a może być tak zmacerował kochaną żeby więcej egzemplarzy podrzuciła?
Pomyśl o kolegach ...

A odnośnie "chorób wieku dziecięcego" to używam jednego z pierwszych egzemplarzy D70 (kupiony w kwietniu 2004) i jak do tej pory NIC - kompletnie nic - mu nie dolega. Mam nawet wrażenie czytając niektóre opisy kolegów któych spotkały różne niespodzianki, że mój egzemplarz jest naprawdę super.

Zoidberg
26-09-2005, 08:51
Pomyśl o kolegach ...

Teraz gdy kobiety nie mam w domu częściej myślę o koleżankach ;)

Grześ Pseudonim
26-09-2005, 14:13
częściej myślę o koleżankach

OK, to też załatwimy :D
A tak naprawdę - nie dał byś rady ściagnąć ciut więcej niż 1 korpusik?

Zoidberg
26-09-2005, 14:36
częściej myślę o koleżankach

OK, to też załatwimy :D
A tak naprawdę - nie dał byś rady ściagnąć ciut więcej niż 1 korpusik?

Tak naprawde to nie mam pojęcia. Wiem, że jedna sztukę to nie bedzie problemu bo zawsze może powiedzieć, że dla siebia a z wiekszą to strach, że się doczepią. Ale popytam - wszak do pokazania się D200 na rynku jeszcze trochę jest - a i cena nie jest na 100% pewna. Na pewno nie da sie namówić na wiecej niż 2 sztuki - zresztą bym jej nie namawiał na więcej.

Cichy
26-09-2005, 22:09
Moja luba siedzi obecnie w Stanach i być może posiedzi tam do marca. Jakby faktycznie miała 200-setka kosztować 1500 $ to może bym się skusił.

Człowieku, jak posiedzi do marca to znajdzie sobie jakiegoś Boba, wyjdzie za mąż, dostanie obywatelstwo i zostanie, życia nie znasz ? :lol: Sorka za OT :)

Zoidberg
26-09-2005, 22:46
Moja luba siedzi obecnie w Stanach i być może posiedzi tam do marca. Jakby faktycznie miała 200-setka kosztować 1500 $ to może bym się skusił.

Człowieku, jak posiedzi do marca to znajdzie sobie jakiegoś Boba, wyjdzie za mąż, dostanie obywatelstwo i zostanie, życia nie znasz ? :lol: Sorka za OT :)

Czy wszyscy canonowcy to tacy pesymiści? Zmień sprzęt na Nikona to od razu weselej spojrzysz na świat ;) Ot, tak jak ja - znajdzie sobie Boba? A niech znajdzie - to ja znajde sobie nową żonę. A mało to ładnych dziewczyn w Polsce? Pewno i na tym forum śliczne i wolne Nikoneczki by się znalazły. A żonę poprosiłbym by mi wysłała D200 w prezencie ślubnym :) Ot tak - przez wzgląd na dawne czasy.

Krakers
27-09-2005, 12:35
Moja luba siedzi obecnie w Stanach i być może posiedzi tam do marca. Jakby faktycznie miała 200-setka kosztować 1500 $ to może bym się skusił.

Człowieku, jak posiedzi do marca to znajdzie sobie jakiegoś Boba, wyjdzie za mąż, dostanie obywatelstwo i zostanie, życia nie znasz ? :lol: Sorka za OT :)

Czy wszyscy canonowcy to tacy pesymiści? Zmień sprzęt na Nikona to od razu weselej spojrzysz na świat ;) Ot, tak jak ja - znajdzie sobie Boba? A niech znajdzie - to ja znajde sobie nową żonę. A mało to ładnych dziewczyn w Polsce? Pewno i na tym forum śliczne i wolne Nikoneczki by się znalazły. A żonę poprosiłbym by mi wysłała D200 w prezencie ślubnym :) Ot tak - przez wzgląd na dawne czasy.
Ja jestem pesymista odnosnie terminu dostawy 5D obiecano ze bede mial za tydzien ale watpie w to

Cichy
27-09-2005, 18:00
Czy wszyscy canonowcy to tacy pesymiści? Zmień sprzęt na Nikona to od razu weselej spojrzysz na świat ;)

A myslisz, ze co trzymam w łapach na avatarze ? :P

Krakers
27-09-2005, 22:10
Czy wszyscy canonowcy to tacy pesymiści? Zmień sprzęt na Nikona to od razu weselej spojrzysz na świat ;)

A myslisz, ze co trzymam w łapach na avatarze ? :P
No niemow ze eosa 5D:)

focus69
05-10-2005, 15:42
Witam, tu jest lista nowych nikkorow, ktore maja wyjsc podobno z D200.
Mam to z list hiszpanskich, a oni od chinczykow.
No i szacowana cena za D200 :-)
Jak myslicie, jakie moga byc ceny tych obiektywow?


Parece que es de fuentes fiables:

Nikon D200:
Résolution efectiva 10,4 Mpx ,
ISO de 100 a 1600 más h1 ISO 3200
capteur 1.5x DX (CMOS ou CCD),
Velocidad 5.0 fps 25 jpeg , 15 NEF,
obturation 30 s a 1/8000 . syn flash 1/500 s,
Multi-Cam 1400 11 collimateurs différent de la série D2,
Precio us 2300 $ sans poignée mb d200 (460 $),

4 nuevos objetivos :
1) Nikkor 18-200/f3,5-4,5 AF-S ED DX,
2) Nikkor 10-24/f2.8 AF-S ED DX (reenplaza el 12-24 DX f4),
3) Nikkor 16-70/f4 AF-S ED VR DX,
4) Nikkor 70-300/f4-5.6 AF-S ED VR (non DX).

Grześ Pseudonim
05-10-2005, 15:51
A czu quolegos espanos coś wiedzą kiedy nasze piękne oczy ujrzą to cudo na półce sklepowej? :D

vilen
05-10-2005, 16:48
A tak by the way czy jakoś tak!!! Myślicie że cenowo to on będzie poniżej canona 20D czy raczej droższy będzie?

gmoszkow
05-10-2005, 19:52
Przeca napisane że 2300 zielonych koszcić ma :-)

Grzegorz

Czornyj
05-10-2005, 19:53
drogo qrva, drogo!!! oby zaś to kłamstwo było, oby zaś sie nie spełniło...

cahe
05-10-2005, 19:57
chcemy za 1500$!

Czornyj
05-10-2005, 20:13
No właśnie! Co te burrita wypisują za horrory (jeszcze goście z Nikona zobaczą i wezmą sobie do serca). Wogóle, co to za zmiana cennika z Kaleidowo-chinolskiego leaka!!!

Pawel Pawlak
05-10-2005, 20:56
Przeca napisane że 2300 zielonych koszcić ma :-)

Grzegorz

Jeśli to miałaby być rzeczywista cena, to cosik by chyba znów nikon dał przypał... :?
Przeca D200 to typowy konkurent 20D (trochę lepszy ale tez ile nowszy ?!) to i cena powinna być konkurencyjna.

yves
05-10-2005, 22:24
http://www.fotoklik.pl/shop.php?gid=231&prid=23

jak na razie 6999 zł

cahe
05-10-2005, 22:30
yh... będzie pewnie jak zwykle - nie tak jak to sobie wymarzyliśmy ;/

Pawel Pawlak
05-10-2005, 23:50
http://www.fotoklik.pl/shop.php?gid=231&prid=23

jak na razie 6999 zł

No fotoklikiem bym się nie sugerowałe :lol: Oni mieli w ofercie D200 i D80, D90 zanim w nikonie ktokolwiek o nich pomyslał ;)

Grześ Pseudonim
06-10-2005, 08:10
chcemy za 1500$!

Ja też głosuję na 1500$!

może jak demokratycznie w głosowaniu ustalimy cenę to nowy rząd weźmie to pod uwagę i solidarnie da nam po korpusie? :D

ovserwator
06-10-2005, 08:25
Zdecydowanie 1500$ ma kosztować i koniec bo my się na nich poobrażamy....aha i niech już kombinują, żeby szanownym zwiedzaczom tego forum (czyli nam wszystkim) zaoferować system wymiany D70 i innych gratów na D200 za dopłatą (oczywiście niewielką). Bo jakim prawem prowadząc działalność gospodarczą Nikon moża zarabiać na sprzedaży aparatów...
:)
;)

Grześ Pseudonim
06-10-2005, 08:38
za dopłatą (oczywiście niewielką).

Tak, popieram. Powinni nam dopłacić. Proponuję do D70 - po 100$ a D100 - po 200$.

Czornyj
06-10-2005, 08:57
dopłacić, tzn że jak oddam D70 (w kicie, niech strace), to dadzą D200 i dopłacą 100$??? :lol: :lol: :lol:

Grześ Pseudonim
06-10-2005, 09:11
dopłacić, tzn że jak oddam D70 (w kicie, niech strace), to dadzą D200 i dopłacą 100$??? :lol: :lol: :lol:

A co Czornyj, uważasz że za mało? Nie bądź taki chitrus! :D

Czornyj
06-10-2005, 09:13
Po zastanowieniu dochodze do wniosku, że stać by mnie było na taki wielkopański gest i biorąc pod uwage ten miły gest w postaci 100$ na dużą karte, pospolitym chamstwem byłoby nie przystać na taką wymiane :wink:

Grześ Pseudonim
06-10-2005, 09:22
pospolitym chamstwem byłoby nie przystać na taką wymiane :wink:

Wot kakoj kulturnyj cziełowiek!

Saint
08-10-2005, 21:14
ktos zaczyna miec watpliwosci odnosnie tych obrazkow:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image2.xitek.com/forum/200509/712/71203/71203_1127499281.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image2.xitek.com/forum/200509/69/6967/6967_1127498977.jpg)

a tu mamy cos z japonskiej gazety:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image2.xitek.com/forum/200509/2050/205002/205002_1125765363.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image2.xitek.com/forum/200509/2050/205002/205002_1125679782.jpg)

stig
08-10-2005, 22:10
a tu mamy cos z japonskiej gazety:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image2.xitek.com/forum/200509/2050/205002/205002_1125765363.jpg)
:lol:

Przeciez to "wyszopowana" eF6tka... :D
Wystarczy zabawa w "znajdz roznice"...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nikon-shop.com.cn/photo/nikon-F6-L.jpg)

gamebler
08-08-2006, 11:34
[quote=yves]http://www.fotoklik.pl/shop.php?gid=231&prid=23
No fotoklikiem bym się nie sugerowałe :lol: Oni mieli w ofercie D200 i D80, D90 zanim w nikonie ktokolwiek o nich pomyslał ;)

Z tego co sobie przypominam gdy nie mieli pewnych informacji, to poza luźnymi spekulacjami i "prawdopodobnie się pojawi" nic nie pisali... A tu masz nawet wagę podaną ;-)

Pozdr
Milo