PDA

Zobacz pełną wersję : Panorama



maga22
16-04-2018, 11:05
Dzień dobry
Jestem nową użytkowniczką tego forum. Dopiero dołączyłam, ale wyczytałam już wiele cennych informacji i wskazówek.
Od niedawna jestem posiadaczką compaktu Nikon P900.
Nie wiem co jest i jaka może być przyczyna, ale podczas próby nagrania panoramy wszystko jest tak, jak w innych modelach aparatów natomiast pojawia się na koniec komunikat "nie można zarejestrować panoramy"
Nie wiem czy ja coś robię niewłaściwie, czy też może to jakaś usterka aparatu.

poste
16-04-2018, 11:24
Droga koleżanko, bardzo prawdopodobne, że jednak robisz coś źle. Mam taki mały podwodny kompakt Nikona z podobną funkcją, czasem też wyświetla się taki komunikat, ale zawsze z winy operatora. Musisz równo prowadzić aparat lub umieścić go na statywie, scena też nie może być zbyt kontrastowa, a w każdym razie i tak nie zawsze to wyjdzie. Na dodatek jakość takiej panoramy jest mocno wątpliwa, raczej to ciekawostka i zabawka. Dlatego polecam nabyć program do łączenia panoram (nie wiem, czy są jakieś darmowe). Robisz wtedy kilka zdjęć z maksymalną rozdzielczością i jakością a program sprawnie to łączy. Przy odrobinie wprawy jest to szybsze niż wyszukanie w menu aparatu odpowiedniej opcji ;)
Ja np. używam Lightrooma, ale są inne, równe dobrze się sprawdzające i tańsze programy do panoram. Pamiętam, że był na forum taki ciekawy wątek, bodajże "panoramy z ręki", spróbuj odszukać, sporo się dowiesz.


Ps. Ale jeśli nie przerywa rejestracji panoramy, to jednak dziwne, że nie zapisuje nawet fragmentu. Coś tam w ustawieniach może być nie tak, a może z kartą?

OjTam
16-04-2018, 12:10
(nie wiem, czy są jakieś darmowe).

Są są. Np całkiem fajny ICE od MicroSoftu.

maga22
16-04-2018, 23:36
Trochę wprawy mam, bo robiłam też innymi aparatami. Wiem, że nie ma nawet porównania ze zrobioną przy użyciu programu. Czasam taki komunikat się pojawiał, ale sporadycznie i to głównie wtedy, gdy traciłam kontrolę nad równym prowadzeniem aparatu.


Ps. Ale jeśli nie przerywa rejestracji panoramy, to jednak dziwne, że nie zapisuje nawet fragmentu. Coś tam w ustawieniach może być nie tak, a może z kartą?

Spróbuję z inną kartą. Zobaczymy.


Są są. Np całkiem fajny ICE od MicroSoftu.

Dzięki. W wolnej chwili popatrzę.

maga22
17-04-2018, 15:43
Jednak problemem była karta.
Zmieniłam i działa. Będę musiała spróbować z programem, ale to w przyszłości.
Na razie potrzebowałam tego do pokazania dzieciaczkom na zajęciach kółka fotograficznego.
Dziękuję za podpowiedzi.