PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d7100 pogorszenie sie autofocusa



arkonsik
07-04-2018, 16:05
Witam panstwa. Na wstepie dodam, ze fotografia zajmuje sie juz pare lat, mialem juz sporo obiektywow kompletujac ulubiony zestaw. Niestety zdazyl mi sie upadek nikona. Pekniete 2 moduly obudowy. Wymiana na nowe w serwisie nikona. Nie jestem pewny czy to od tego czasu, czy pozniej aparat ma problem z ustawieniem ostrosci. Myslalem, ze to kwestia obiektywow, ktore wysylalem do kalibracji. Jak ogladam zdjecia przed upadkiem to zyleta. Np nikkorem 50 1.4g. Teraz 50 %, ze trafi. Na liev view jest ok. Nawet jak przelacze w manualne ostrzenie i robie zdjecie przy kropce sygnalizujacej ostrosc tez ta ostrosc nie jest tak dobra, jak na liev view.
Moze jakies rady od bardziej doswiadczonych, znajacych budowe lustrzanki?

ksh
07-04-2018, 18:10
Mikro regulacja af w menu aparatu nie działa ?

Teu
07-04-2018, 18:25
Może matówka Ci się jakoś przesunęła / rozkalibrowała?

arkonsik
07-04-2018, 18:27
Mikro regulacja af w menu aparatu nie działa ?

Dziala, ale to problem nie lezy w tym ze zawsze ustawia ostrosc przed, czy za. Prawidlowo ustawia w polowie przypadkow. Wiec jak mam uzyc autoregulacji?

Merde
07-04-2018, 18:40
Dziala, ale to problem nie lezy w tym ze zawsze ustawia ostrosc przed, czy za. Prawidlowo ustawia w polowie przypadkow. Wiec jak mam uzyc autoregulacji?

Przedmuchaj czujniki AF.

ksh
07-04-2018, 18:43
Może wystarczy przedmuchać czujnik af ale czy dasz rady sam to zrobić to nie wiem, trzeba podnieść lustro w menu i dmuchasz w czujnik, który jest na dole, jeśli to nie poskutkuje to serwis.

arkonsik
07-04-2018, 18:52
Może wystarczy przedmuchać czujnik af ale czy dasz rady sam to zrobić to nie wiem, trzeba podnieść lustro w menu i dmuchasz w czujnik, który jest na dole, jeśli to nie poskutkuje to serwis.
Bede probowal, ale dojscie tam kiepskie