PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje porady - Podlaczenie HIFI do Telewizora.



Carrramba
04-04-2018, 18:44
Czesc,
Tak wiec stalo sie. Po 14 latach bez telewizora zdecydowalem sie na kupno, no i mam maly problem.
Chcialbym podlaczyc wzmacniacz:

6995

do telewizora:

6996

no i nie wiem jak sie za to zabrac.
Jakies podpowiedzi?

Krzysztofh
04-04-2018, 18:55
Chyba będziesz miał problem.
Jeżeli chcesz przesłać dźwięk do wzmacniacza to powinieneś wykorzystać wyjście optyczne, ale Twój wzmacniacz jeżeli dobrze widzę takowego nie posiada.

Ryw
04-04-2018, 18:59
Takie coś http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i7099714262.html i po problemie. Mam, używam podobnego od 3 lat.

fafniak
04-04-2018, 19:01
jedno z rozwiazan
http://allegro.pl/konwerter-przetwornik-dac-fiio-d03k-d3-cinch-spdif-i6772487406.html#thumb/5

Carrramba
04-04-2018, 19:11
Super! Wielkie dzieki dla elektronikow.

ksh
04-04-2018, 19:19
Ale podłączenie TV do wzmacniacz w jakim celu, wykorzystujesz wbudowany tuner tv naziemnej ?
Jeśli masz osobny tuner sat/kabel/tv/net to podłączasz normalnie chinchami ( jeśli takich nie ma to wtedy kombinowanie dopiero ).

Ryw
04-04-2018, 19:28
Ale wtedy nie będziesz miał dźwięku przy odtwarzaniu sygnału z innego, niż tuner wejścia.

ksh
04-04-2018, 19:33
Tuner podłączasz hdmi do TV, do wzmacniacza chinch np w AUX, mam dźwięk na TV i na wzmacniaczu, chyba że faktycznie chodzi o wyprowadzenie dźwięku z TV do wzmacniacza bo w TV jest ten tuner, który używamy.

Krzysztofh
04-04-2018, 19:49
Te konwertery są średniej jakości. Jeżeli nie ma innego wyjście to pozostaje poszukanie najlepszego aby nie tracić zbyt dużo na jakości sygnału.
Moim zdaniem ten wzmacniacz lepiej przeznaczyć do słuchania muzyki z płyt CD. Do TV najlepiej jest dokupić procesor kina domowego, 4 kolumny, ewentualnie suba i centralny oraz blue-ray.
Ma to sens jak ma się gdzie to wszystko ustawić aby zbudować sensowną scenę. Koszty też są niebagatelne, ale wtedy mamy porządny przetwornik D/A, dźwięk przestrzenny i jakość obrazu na TV z płyt.

Carrramba
04-04-2018, 20:02
W zasadzie to Tv bedzie tylko do slajdow i filmow. Telewizji nie posiadamy i raczej nie mamy zamiaru instalowac.
Zobacze moze skusze sie na kupno dodatkowego klocka z kinem domowym z tej samej linii Marantza.
Calego kina domowego raczej nie kupie. Nie lubie platanin kabelkow i sterty glosnikow. Stereo z 2 glosnikow wystarcza mi w 100%.
Wielkie dzieki za podpowiedzi.

fafniak
04-04-2018, 20:21
A po cholerę kupować gigant kloca jeżeli załatwiasz to małym osobnym DACiem ?
Jeżeli naprawdę zalezy ci na dźwięku z filmów to powstaje pytanie czy lubisz czytać i tym samym słuchać oryginalnej ścieżki dźwiękowej czy też lubisz lektora.
Według mnie jeżeli to drugie to nie ma sensu kupowanie dobrego dACa bo ścieżka lektorska jest nadpisywana na przyciszonej oryginalnej ścieżce i do tego ze zmniejszoną dynamiką.

ksh
04-04-2018, 20:34
W zasadzie to Tv bedzie tylko do slajdow i filmow. Telewizji nie posiadamy i raczej nie mamy zamiaru instalowac.
Zobacze moze skusze sie na kupno dodatkowego klocka z kinem domowym z tej samej linii Marantza.
Calego kina domowego raczej nie kupie. Nie lubie platanin kabelkow i sterty glosnikow. Stereo z 2 glosnikow wystarcza mi w 100%.
Wielkie dzieki za podpowiedzi.

Ale filmy z czego, z komputera, z dvd, blu-ray... wtedy podłączasz te odtwarzacze do wzmacniacza, jeśli np z pendrive albo z wbudowanego smart/android to wtedy z tv idzie sygnał do wzmacniacza.

Rafał_Sz
05-04-2018, 16:44
Kilkanaście złotych i po problemie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/49f9e4da40a18a09596d46a1c2f4-1.jpg
źródło (https://4.allegroimg.com/s512/01d7f2/49f9e4da40a18a09596d46a1c2f4)