PDA

Zobacz pełną wersję : [ Pozostałe ] Światło, cień, linie, rytmy, bokeh czyli wszystko co nas cieszy



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

fafniak
31-03-2018, 09:23
Bardzo długo myślałem czy taki temat ma sens ale nie dowiem sie tego jeżeli nie spróbujemy.
Chciałbym aby to był wątek zbiorczy dla ludzi którzy widzą trochę inaczej, mniej interesują ich widoczki i glam portreciki.
Bardzo bym chciał aby na forum wrócił wpkx który jest chyba pierwsza osobą która mi przychodzi na myśl gdy pada sformułowanie „inne zdjęcia”

Chciałbym aby panowały tu dwie zasady.
- wstawiamy zdjęcia i komentujemy ale bez zarzutów typu „po co, dlaczego” chyba że chcemy sobie naprawdę konstruktywnie pogadać
- trzymajmy sie z dała od polityki i wiary

To aby zacząć :
1:
6724

2:
6725

wojtekd3
31-03-2018, 10:05
Mnie zawsze imponowały Twoje zdjęcia. Teraz też jestem pod wrażeniem. Obydwa powiesiłbym na ścianie.
Czy dobrze rozumiem, że jest to wątek otwarty i każdy może wrzucić swoje zdjęcie? Nie, żebym się wyrywał ze swoją tfurczością. Pytam tylko, żeby uściślić.

kl
31-03-2018, 10:21
Sama koncepcja wątku jest ciekawa. Podzielam również tęsknotę za kolegą wpkx

Chciałbym jednak wskazać pewna pułapkę związaną z umieszczeniem w wątku martwonaturalnym. Wytłumaczę to zamieszczając własne zdjęcie, które przyszło mi do głowy natychmiast po przeczytaniu tytułu.


3:

6726

fafniak
31-03-2018, 10:31
wojtekd3 - wątek jest super otwarty klasyk - to jest nie fair ;)

Jai pur
31-03-2018, 10:37
to ja zaryzykuję takie dwa - zaryzykuję, bo niby z ludźmi, ale ludzie bardziej w roli elementów graficznych
jeśli się nie łapie, to śmiało usuwać
i rozumiem, że numerujemy w kolejności zamieszczania

4.
6727

5.
6728

kl
31-03-2018, 10:42
klasyk - to jest nie fair ;)

No wiem. Nie dość, że tutaj martwa natura jest na żywo, to jeszcze bokeh słaby ;)

Merytorycznie dodam, że podoba mi się Twój motyw nr 2 (meblowy ?), jako forma plakatu. Masę tytułów można tutaj podłączyć. Najciekawsze co przyszło mi do głowy to plakat do filmu "Help" - The Beatles. Zegar w wersji pionowej wygląda niepokojąco. Bardzo dużo się tu dzieje.

fafniak
31-03-2018, 10:57
Zegar powinien być w wersji pionowej- dlaczego nie jest - nie mam pojecia - na tablecie jest pionowo wyswietlany.
2ka to fragment blaszanego zbiornika gdzie popękała farba - uwielbiam ten wzór
Jai pur - fajnie że zawitałeś :)

fafniak
31-03-2018, 13:54
6:
6742
nieskończoność

kl
31-03-2018, 15:09
6:
"... zaraz przyjdą aktorzy i wszystko nam zepsują"

Poza zwartością kompozycji moją uwagę przyciąga to, że w żadnym z tych wysokopołyskowych krzeseł ten jedyny widz się nie odbija. Oczywiście potrafię to sobie wytłumaczyć ale czuję się jakoś przymuszany do poszukiwań. Dodatkowo męczę się z tłumaczeniami dlaczego usiadł tak daleko od sceny.

fafniak
31-03-2018, 15:56
Heh - byłem prawie pewien że 5kę należałoby przyciąć od dołu
Dopiero teraz zauważyłem tam "chusteczkę"/ Papier ? Dla mnie dopełnia w jakiś dziwny sposób całość

No i niestety wracam do pośladków - to naprawdę nie było fair

Jai pur
31-03-2018, 16:04
2, 3 i 6 super...

chyba w dziale sprzętowym już dawałem, ale tu bardziej pasuje...

7.
6743

kl
31-03-2018, 16:24
7: Dla mnie za dużo tej ostrości. Rozumiem, że szeroko i światło dużo dla mniejszych przesłon. Ściąłbym górę aż do dolnej linii łańcucha. Wtedy zacząłbym się zastanawiać, co mówi sam cień.

Jai pur
31-03-2018, 16:28
7: Dla mnie za dużo tej ostrości. Rozumiem, że szeroko i światło dużo dla mniejszych przesłon. Ściąłbym górę aż do dolnej linii łańcucha. Wtedy zacząłbym się zastanawiać, co mówi sam cień.

no, ciekawie - jednak szkoda by mi było perspektywy ulicy i czerwonej kropki...

fafniak
31-03-2018, 18:43
W 7ce faktycznie obydwie opcje maja swoje „racje” cieżko byłoby wybrać która lepsza. Choć przycięcie według klasyka robi czystszy obrazek, bardziej spójny chyba

kl
31-03-2018, 19:06
Zdjęcia tego rodzaju są na tzw dowolny temat. Tym samym bardzo trudno znaleźć dla nich wiele "like". Można eksperymentować w różnych kombinacjach. Np kolor + duży format, prosty kształt w połączeniu z niespotykanym oświetleniem lub seria zdjęć, które teoretycznie nie mają ze sobą żadnego. związku. Pracując nad takim projektem, można wypracować własny styl oddawania emocji bez korzystania z tych, które przekazuje nam model. Słowem: nawet nie ma o co się pokłócić ;)

fafniak
01-04-2018, 10:31
Fota którą po prostu uwielbiam :
6778

kl
01-04-2018, 13:05
O Panie. To jest zdjęcie ! Nawet bez tej nogi jest dobre. Bardzo malarskie. Olbrzymią jego zaletę jest współczesność wymieszana z jakąś historią. Świetnie, że w kolorze.Przy okazji widać, jak kobieta potrafi skomponować strój ;)

Natychmiast postarałem się poszukać jakiejś kontry związanej ostrością krawędzi.

Takie coś wyszperałem. Belfort Francja - lato godz 10. Kot zniszczył zdjęcie.


9:
6779

Jai pur
01-04-2018, 17:02
no świetne zdjęcia tu wrzucacie!

koci sztafaż dla mnie w sam raz

zmiana nastroju;) - widoczek

10.
6780

fafniak
02-04-2018, 09:48
No według mnie to kot „zrobil” zdjecie ;)

Natomiast 10.... jestem tak spragniona urlopu że widzę tylko wypoczynek
A po dłuższym czasie namysłu wywaliłby kamienie, Dzieki czemu powstaje prosta czysta kompozycja w formacie „prawie kinowym”

Jacek_Z
02-04-2018, 15:23
Fajne zdjęcia, ale jest problem gdzie ten temat powinien być. Dział martwa natura, a my tu już mamy street, akt, krajobraz. I wielu autorów.
Ma ktoś pomysł gdzie to dać? Hm ...

Ostry600
02-04-2018, 15:40
Zdjęcie nr 6 jest po prostu genialne. Z jednej strony przestrzeń i dzięki odpowiedniemu kadrowaniu nieskończoność z drugiej idealna harmonia i uderzający spokój. Mam wrażenie że czuję klimat tamtej sali jakbym sam tam siedział. Świetny wątek i choć sam nie odważę się tutaj nic wstawić będę śledził z zainteresowaniem.

fafniak
02-04-2018, 16:08
Fajne zdjęcia, ale jest problem gdzie ten temat powinien być. Dział martwa natura, a my tu już mamy street, akt, krajobraz. I wielu autorów.
Ma ktoś pomysł gdzie to dać? Hm ...

Ja wiem, przypiąć tak aby zasłonić tematy o obiektywach.

- - - - kolejny post - - - - - -
Ostry600 nie przesadzaj tylko wstawiaj zgodnie z tytułem ;) „"........czyli wszystko co nas cieszy”

sorevell
02-04-2018, 16:14
Fajne zdjęcia, ale jest problem gdzie ten temat powinien być. Dział martwa natura, a my tu już mamy street, akt, krajobraz. I wielu autorów.
Ma ktoś pomysł gdzie to dać? Hm ...Proponuję przenieść wątek na forum psionicznych.

Jacek_Z
02-04-2018, 16:21
Ja wiem, przypiąć tak aby zasłonić tematy o obiektywach.??? Marcin - przykleić gdzie? O obiektywach jest w dziale optyka, ten wątek tam nie pasuje.
Wiem do czego pijesz, ale sorry, są działy zdjęciowe i są działy sprzętowe. I jak ci sprzętowe nie pasują to w nich nie dyskutuj. Masz małe szanse narzucić komuś swoje poglądy na szklarnie. Ten sam problem mają fani Nikkorów, Sigm czy Tamronów. Zawsze się będzie miało wielu przeciwko sobie. Nie deprecjonuj działów technicznym dlatego, że ktoś się tam z Tobą nie zgadza.

fafniak
02-04-2018, 16:26
Oj.... nie dlatego że się nie zgadza, tylko widzę że ludziom sprzęt przeszkadza w robieniu zdjec. :)
Dla mnie to każdy może robić czym chce mit to totalnie wisi.
Edytka2

Zostaw ten wątek tutaj. Znajda go ci którzy znajdą ;)

kl
02-04-2018, 18:31
Fajne zdjęcia, ale jest problem gdzie ten temat powinien być. Dział martwa natura, a my tu już mamy street, akt, krajobraz. I wielu autorów.
Ma ktoś pomysł gdzie to dać? Hm ...

Myślę, że można zostawić tam gdzie jest. Jeśli akt naraża forum na jakieś niedogodności, to nie widzę problemu w tym, żeby te pośladki usunąć z wątku.

Wrócę jeszcze do 5. Bardzo podoba mi się to, że tam każdy robi swoje.

I do 6. Moja córka dorzuciła "zobacz wszyscy koledzy panu umarli". Silna praca.

fafniak
02-04-2018, 18:32
chyba żartujesz ? Najsmaczniejsze pośladki chcesz usuwać... wstydź się

kl
02-04-2018, 18:37
chyba żartujesz ? Najsmaczniejsze pośladki chcesz usuwać... wstydź się

Piasek wywołuje zgrzyt. Rozumiem problem jaki tworzy golizna np przy nomen omen pozycjonowaniu forum.

fafniak
02-04-2018, 18:40
Piasek wywołuje zgrzyt. Rozumiem problem jaki tworzy golizna np przy nomen omen pozycjonowaniu forum.

może trzeba delikatnie oczyścić ? ;)

vid3
02-04-2018, 18:48
Zdjęcie numer 3 zawiera i światło i cień i linie i rytm. Bokeh również.
Wpasowuje się w 100% w temat wątku.
Nie ma tam nagości - ja widzę tylko piasek.
W odpowiedniej formie ma się rozumieć.
Takie zdjęcie można by zrobić tylko z piasku.
A że się komuś kojarzy.
Sztuka współczesna powoduje różnorakie skojarzenia.

kl
02-04-2018, 19:02
Żebyśmy nie przegadali.
Sami chcieliście ;)


11.
6935

fafniak
02-04-2018, 19:04
opuść prawy pośladek ! ;)

Zahir
02-04-2018, 19:13
raczej podnieś lewy! ;) :)

fafniak
02-04-2018, 19:17
raczej podnieś lewy! ;) :)

hmm.... ja tam chciałem morze zobaczyć !

Zahir
02-04-2018, 19:19
za mało piasku na pierwszym planie ;)

kl
02-04-2018, 19:20
Czyli zostawię, jak jest. Jest pół morza a połowy nie ma. Dla mańkutów oczywiście odwrotnie ;)

fafniak
02-04-2018, 19:48
To ja zmienie trochę nastrój - "święto zmarłych " - no tak mi się to kojarzy

12.
6936

kl
02-04-2018, 19:53
Kolejny plakat. Mistrzem wkurzania są dla mnie te pionowe linie.
Przepraszam, że uderzam bez pardonu. Mógłbyś zdradzić czy podobne zdjęcie mógłbyś zrobić z telefonu ? To tak a propose wątku o obiektywach.

fafniak
02-04-2018, 20:23
Tak, tylko musiałbym dostać sie do biura w budynku

Dla mnie te piony tworzą kolejne nagrobki

Jai pur
02-04-2018, 21:46
bardzo ładne te wzgórza nad morzem na 11
zaś "nagrobki" niepokojące, zdjęcie jakby z dokumentacji kryminalistycznej - tak mi się kojarzy przez te linie


ja dam jeszcze inną wersję zdjęcia, które kiedyś pokazywałem, ulicznych cieni i zarysów mam całą kolekcję, ale może więcej osób pokaże, co je cieszy...

13.
6941

>>fafniak, co do 10-ki, to masz rację - bez kamieni o wiele lepiej

fafniak
03-04-2018, 17:04
Trzej obserwatorzy
Duch na dole.

sailor
04-04-2018, 11:47
To aby zacząć :
1:
6724


czy moglbys jakas konstruktywna ideologie do tego zdjecia podrzucic? bo przyznam ze patrze na nie od paru minut i szukam uzasadnienia jakiegokolwiek czemu ten bez watpienia artyzm zostal w ogole opublikowany. pytam, serio i bez zlosliwosci

fafniak
04-04-2018, 17:11
czy moglbys jakas konstruktywna ideologie do tego zdjecia podrzucic? bo przyznam ze patrze na nie od paru minut i szukam uzasadnienia jakiegokolwiek czemu ten bez watpienia artyzm zostal w ogole opublikowany. pytam, serio i bez zlosliwosci

uhm...Pierwotnie chciałem odesłać cię do tytułu wątku (w którym wyraźnie zaznaczam "...wszystko co nas cieszy..." a odnosi się do elementów fotografii takich jak światło, cień linie i kilka innych elementów.

Ale w przerwie fotografowania kapliczek postaram sie wyjaśnić "dlaczego"
Po pierwsze, jak zobaczyłem tę kompozycję zauroczył mnie cień po prawej stronie zdjęcia (pisze o pionie - dlaczego wyświetla sie w poziomie tego nie wiem) który zgrywa sie optycznie (przynajmniej dla mnie) z czarnym elementem po lewej i taką poszarpaną granicą.
Pod drugie - zegar. Dla mnie jest to zawsze element wzbudzający niepokój - w ten sposób oświetlony i wkomponowany pomiędzy te ostre granice światła i cienia zgrał sie w dość zgrabny sposób.
Po trzecie - całość wzbudza niepokój przez te wszystkie połączenia ostrych linii,krawędzi, świateł i cieni.

Nie musisz tego akceptować, to jest tylko mój subiektywny wybór kawałka wszechświata który mnie zauroczył

Wujot
04-04-2018, 17:36
Nie wiem czy się łapie na wątek ale spróbuję.

14.
6990

15.
6991

16.
6992

17.
6993

pozdro
Wiesiek

fafniak
04-04-2018, 17:58
foty numerujemy !!!!!
dla mnie twoja pierwsza i ostatnia fota spoko sie łapie :)

kl
04-04-2018, 19:11
Coś zupełnie z czapy. Infantylne do bólu. Trochę jako zaprzeczenie technicznego podejścia do tematu. Mam wrażenie, że choćbym miał 100 lat doświadczenia w astrofotografii oraz hiper matrycę z ISO trylion bez ziarna, to i tak będę wolał to zdjęcie takie, jakie jest.


Nr 18 (chyba):
6999

Z serii @Wujot (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=28629) wybieram pierwsze, ponieważ nie wiem co zostało sfotografowane ;)

fafniak
04-04-2018, 19:54
18 !! :)
stairway to heaven ?

kl
04-04-2018, 20:05
18 !! :)
stairway to heaven ?

Prawie... O tyle to prawda, że byłem tam z pewną damą ale że to było jakiś czas temu, to nie pamiętam czy kupowała schody :)
Pojechałem w to miejsce żeby sfotografować jedyny prawdziwy - koniec Ziemi.


19:

7003

st_kamil
04-04-2018, 20:47
uhm...Pierwotnie chciałem odesłać cię do tytułu wątku (w którym wyraźnie zaznaczam "...wszystko co nas cieszy..." a odnosi się do elementów fotografii takich jak światło, cień linie i kilka innych elementów.

Ale w przerwie fotografowania kapliczek postaram sie wyjaśnić "dlaczego"
Po pierwsze, jak zobaczyłem tę kompozycję zauroczył mnie cień po prawej stronie zdjęcia (pisze o pionie - dlaczego wyświetla sie w poziomie tego nie wiem) który zgrywa sie optycznie (przynajmniej dla mnie) z czarnym elementem po lewej i taką poszarpaną granicą.
Pod drugie - zegar. Dla mnie jest to zawsze element wzbudzający niepokój - w ten sposób oświetlony i wkomponowany pomiędzy te ostre granice światła i cienia zgrał sie w dość zgrabny sposób.
Po trzecie - całość wzbudza niepokój przez te wszystkie połączenia ostrych linii,krawędzi, świateł i cieni.

Nie musisz tego akceptować, to jest tylko mój subiektywny wybór kawałka wszechświata który mnie zauroczyłDzięki, że jednak napisałeś. Taki niewyrobiony patrzacz jak ja może się poinspirować jak myślą inni. Wiem, że każdy ma swoje namiętności, ale nie zawsze droga od zauroczenia do fotografii jest oczywista. Dzięki temu, że opowiedziałeś może znajdę więcej odwagi żeby zrobić zdjęcie cieniowi na ścianie - lubię je sobie oglądać.

Może warto by pisać o swoich fotografiach również w kategoriach estetycznych i emocjonalnych. Wlasnie o tym co zafascynowalo i co chciałem pokazać. Niby każdy ma swój gust ale dzielenie się odrobiną intymnego procesu fascynacji może być naprawdę pomocne dla mniej wtajemniczonych i nauczyć ich (mnie na pewno) jak postrzegać postrzeżenia innych w bardziej świadomy sposób.

kl
04-04-2018, 21:40
Może warto by pisać o swoich fotografiach również w kategoriach estetycznych i emocjonalnych. .......... może być naprawdę pomocne dla mniej wtajemniczonych i nauczyć ich (mnie na pewno) jak postrzegać postrzeżenia innych w bardziej świadomy sposób.

Przepraszam ale takie podejście odbieram jako asekuranctwo. Dla przykładu "Pan Tedeusz". Forma mistrzowska. Dlaczego - od tego są poloniści. Historycznie bieda ale o to powinni oceniać historycy. Emocjonalnie i estetycznie oceniać może każdy wg skali własnych przeżyć i wrażliwości. Jakąś czternastolatkę usiłuje przehandlować jej ciotka, jakieś westernowe strzelaniny, jakiegoś księdza przez szereg lat nie potrafi rozpoznać własny brat. Czy potrafisz przeciwstawić się powszechnemu uwielbieniu tej lektury, która treścią może konkurować z utworami Disco Polo ?
Tak samo jest z fotografią. Odbieraj ją w sposób wolny. Nie wiem czy wrażliwość da się wypracować. Piszesz co czujesz i tyle. Jeśli nic nie czujesz, może to świadczyć.. zupełnie o niczym ;).
Jak sądzę autor założył ten wątek właśnie po to, żebyśmy pokazali co nam się podoba. Oby okazało się, że każdemu podoba się coś innego, choć wszyscy mniej więcej wiemy, co ogólnie jest ładne a co nie. Ładnych zdjęć są miliony.
Z ładnych zdjęć żyjemy. Z ciekawych zdjęć czerpiemy.

st_kamil
04-04-2018, 21:52
Przepraszam ale takie podejście odbieram jako asekuranctwo. Dla przykładu "Pan Tedeusz". Forma mistrzowska. Dlaczego - od tego są poloniści. Historycznie bieda ale o to powinni oceniać historycy. Emocjonalnie i estetycznie oceniać może każdy wg skali własnych przeżyć i wrażliwości. Jakąś czternastolatkę usiłuje przehandlować jej ciotka, jakieś westernowe strzelaniny, jakiegoś księdza przez szereg lat nie potrafi rozpoznać własny brat. Czy potrafisz przeciwstawić się powszechnemu uwielbieniu tej lektury, która treścią może konkurować z utworami Disco Polo ?
Tak samo jest z fotografią. Odbieraj ją w sposób wolny. Nie wiem czy wrażliwość da się wypracować. Piszesz co czujesz i tyle. Jeśli nic nie czujesz, może to świadczyć.. zupełnie o niczym ;).
Jak sądzę autor założył ten wątek właśnie po to, żebyśmy pokazali co nam się podoba. Oby okazało się, że każdemu podoba się coś innego, choć wszyscy mniej więcej wiemy, co ogólnie jest ładne a co nie. Ładnych zdjęć są miliony.
Z ładnych zdjęć żyjemy. Z ciekawych zdjęć czerpiemy.Nie lubię Pana Tadeusza. Nie ratuje go nawet forma. Może szkoda, że polonista nie umiał mi jej wytłumaczyć. Że nauczyciel muzyki nie wytłumaczy dlaczego niektóre utwory są przyjemne dla ucha. Można powiedzieć, że po prostu są i czerpać z nich. Ale ja bym chciał jednak się dowiedzieć dlaczego.

Nie zgodzę się z Tobą - jeśli liczy się wyłącznie subiektywny odbiór, to studenci historii sztuki i kierunków artystycznych powinni poczuć co najmniej, że ktoś im robi wodę z mózgu. Ostatecznie Arnheim po prostu lał wodę i poblęblał coś od rzeczy.

Lubię pytać "dlaczego".

Wysłane z mojego Nexus 9 przy użyciu Tapatalka

nordwind
04-04-2018, 22:20
"straszno i groźno" :)

20

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/nNSXj6l.jpg)

21

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/7bwENlo-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/7bwENlo.jpg)

22

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/TRshIAT-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/TRshIAT.jpg)

PM.M
04-04-2018, 22:37
Ten szum, z telewizora wzięty, jakoś nie przemawia do mnie.

fafniak
04-04-2018, 22:41
22 monolit z 2001 odyseji się tu zapodział ;)

nordwind
04-04-2018, 23:12
Ten szum, z telewizora wzięty, jakoś nie przemawia do mnie.

Miałem taki właśnie etap zabawy "szumem z telewizora" :)



22 monolit z 2001 odyseji się tu zapodział ;)

To jest dobre skojarzenie :)

kl
07-04-2018, 09:29
Nawiązując do monolitu. Światło - jest , cień - jest, linie - są, rytmy - może zbyt statycznie, bokeh - jest ale nie z obiektywu, wszystko co nas cieszy - nie wiem, nie znam się ;)


23:

7108

fafniak
07-04-2018, 12:16
No cieszy cieszy ;)

W pewnym sensie nawiązanie ;)

24
7119

kl
07-04-2018, 12:36
Kadr zupełnie nie dla mnie. Wszystkie stołki już zajęte ;) Ciekawe, który jest Nord a który Frost.
Ciekawe, że po odcięciu wydawałoby się niepotrzebnej góry - zdjęcie dużo traci.
Ale, ale. Nie ma bokehu !

fafniak
07-04-2018, 20:22
No bokeh brak

ksh
07-04-2018, 20:50
25.

https://i.imgur.com/ZLTgQ7C.jpg
źródło (https://i.imgur.com/ZLTgQ7C.jpg)

Takie coś ma sens zamieszczać ?

nordwind
07-04-2018, 21:03
równiez architektonicznie...

Odnośnie "monolitu", podczas dzisiejszego spaceru odczytałem z tabliczki autora oraz nazwę tej rzeźby.... "Monolit" :)

27

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/RJwI8cc.jpg)

.................................................. ...........................................

i tryptyk pod wspólnym numerem z serii kosmicznej.... :)

28
Unidentified Hanging Object


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/HbzAz4z-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/HbzAz4z.jpg)

29
Unidentified Standing Object


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/plK0QFa-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/plK0QFa.jpg)

30
Unidentified Growing Object


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/OKHxcTe-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/OKHxcTe.jpg)

nordwind
07-04-2018, 21:40
no przecież napisałem, że "i tryptyk pod wspólnym numerem z serii kosmicznej 28" i powinien być pod jednym numerem, oddzielnie te foty nie funkcjonują :)

fafniak
07-04-2018, 21:45
25 cholernie mi sie podoba.

Tryptyk fajnie by było zobaczyć jako jedna pracę. Prezentuje sie interesujaco

nordwind
07-04-2018, 21:50
tryptyk to jest jedna praca

Jacek_Z
07-04-2018, 21:50
no przecież napisałem, że "i tryptyk pod wspólnym numerem z serii kosmicznej 28" i powinien być pod jednym numerem, oddzielnie te foty nie funkcjonują :)No i są razem, ale można komentować wskazując np plik 30, a nie cały tryptyk.

Ligo
07-04-2018, 21:52
Atake? Światło jest, cień jest, linie też są... ;-)

31
7173

nordwind
07-04-2018, 21:58
No i są razem, ale można komentować wskazując np plik 30, a nie cały tryptyk.

wszystko można, ale nie wszystko ma sens :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Atake? Światło jest, cień jest, linie też są... ;-)

Cholera ! To ten słynny tunel na drugą stronę z której wracają nieliczni. :)

cz4rnuch
07-04-2018, 22:04
wszystko można, ale nie wszystko ma sens :) Cichoj. Hieronim Bosch pewnie nie miałby nic przeciwko ponumerowaniu swojego więc i Ty nie narzekaj :evil: Przy odrobinie szczęścia będziesz miał trzy razy więcej komentsów.

Ligo
07-04-2018, 22:06
Cholera ! To ten słynny tunel na drugą stronę z której wracają nieliczni. :)
Niom... niektórzy wrócili. :-D

basket
07-04-2018, 22:12
32.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fmix.pl/zdjecie/5349237/swiatlo-cien-linie/rozmiar/4)

nordwind
07-04-2018, 22:22
Cichoj. Hieronim Bosch pewnie nie miałby nic przeciwko ponumerowaniu swojego więc i Ty nie narzekaj :evil: Przy odrobinie szczęścia będziesz miał trzy razy więcej komentsów.

A Roman Opałka bez numerowania nawet żyć nie potrafił co ? :-P

Ligo
07-04-2018, 22:28
To jest anglosaska mentalność. Jeśli coś da się zważyć, zmierzyć, ponumerować, sklasyfikować, należy to niezwłocznie, obowiązkowo i bez wyjątków zrobić.

nordwind
08-04-2018, 18:41
33.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/72eNoXk.jpg)

dinus
08-04-2018, 19:22
Autoportret :)

Ligo
08-04-2018, 19:38
A masz, jak już kopnąłeś piłką w tą szybę?

kl
08-04-2018, 20:10
A masz, jak już kopnąłeś piłką w tą szybę?

Fakt, coś by to wniosło. Ale, że telefonu kolega nie użył?

33. To bardzo dobra praca. Chociaż... lubisz ziarno, to sobie lub ;)
25. Jest z podobnej bajki. Łańcuch blokujący wejście to ciekawy detal, który nadaje się na osobny temat. Obie te prace mogłyby być dostępne w marketach na dziale z plakatami.

poste
08-04-2018, 20:39
35 chyba. Takie tam z włóczęgi po włoskich miasteczkach.
7219

fafniak
08-04-2018, 20:44
33 cholernie mi sie podoba
35 przypomina mi klasykę kina

nordwind
08-04-2018, 20:55
33. To bardzo dobra praca. Chociaż... lubisz ziarno, to sobie lub ;)


Dziękuję. Lubie ziarno jako pewną odmianę.
Mam jeszcze ich trochę...


33 cholernie mi sie podoba

Dzięki, budujecie moje ego :)

Trzy ostatnie, chociaż niektóre trochę zbaczają z tematu...

36.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/rjo7Qfi.jpg)

37.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/JCr8m85-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/JCr8m85.jpg)

38.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/D3qt0Ip-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/D3qt0Ip.jpg)

Ligo
08-04-2018, 21:39
To 35. mnie też podchodzi.

39.
7228

wojtekd3
08-04-2018, 22:22
i tryptyk pod wspólnym numerem z serii kosmicznej.... :

Nie wiedzialem, że mieszkam w takim kosmicznym mieście -:)

nordwind
08-04-2018, 22:57
Nie wiedzialem, że mieszkam w takim kosmicznym mieście -:)

Wszystko jest ułudą albo marketingiem...
Poza tym od tego nie można uciec, wszyscy jesteśmy mieszkańcami kosmosu. Pozdrawiam sąsiada :)

Jai pur
08-04-2018, 22:57
40.
7234

nordwind
08-04-2018, 23:08
Maciek asem to ja waletem :)

41.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/VTIV03I.jpg)

Ligo
08-04-2018, 23:27
To powiadacie, że Białystok urwał się z kosmosu?

42.
7235

nordwind
08-04-2018, 23:36
42- Ty to jesteś po prostu w centrum dowodzenia... :)

Jai pur
09-04-2018, 10:18
Maciek asem to ja waletem :)

do asa to mu daleko:) ale takie "zdjęcia ćwiczebne", które jednocześnie cieszą;) też warto robić, bo każde doświadczenie przydaje się, gdy spotkamy zdarzenie naprawdę godne uwagi...

to jeszcze jedno w konwencji cienie / kontury / kolor (panorama starego miasta w Zamościu)
43.
7248

kl
09-04-2018, 10:50
Ośmielam się zauważyć, że bokeh w tym wątku stał się deficytowy.

fafniak
09-04-2018, 14:11
Owszem a i linie i formy, bryły słabiej coraz...

nordwind
09-04-2018, 15:30
taka zapchajdziura na temat (chyba) :)


https://i.imgur.com/9HHAMz2.jpg
źródło (https://i.imgur.com/9HHAMz2.jpg)

PM.M
09-04-2018, 16:26
Ośmielam się zauważyć, że bokeh w tym wątku stał się deficytowy.
Bokeh jest przereklamowany...

Proszę bardzo, bokeh jest, linie są, rytm jest, ziarno jest tylko sensu w zdjęciu nie ma:
45.
7256

Zahir
09-04-2018, 16:31
46.
7257

Carlos_lo
09-04-2018, 19:28
a to se tu skocze...

47a
7280
47b
mniej symetri...
7281

fafniak
09-04-2018, 20:17
LO...
47 niezłe....niezłe!

Ligo
09-04-2018, 20:36
47a naprawdę fajne. A drugie zasługuje na osobny numerek, bo to inne zdjęcie jest.

kl
09-04-2018, 22:17
47. Bardzo zacne. Dzielę sobie ten wątek na zdjęcia do druku i te inne ;) 47 jest do druku

W odpowiedzi pozwolę sobie zaokrąglić to i owo.


48. Pasy wszystkich cnót.

7311

nordwind
09-04-2018, 22:45
48. "akt psychlologiczny" podoba mi się ten kierunek...

nordwind
11-04-2018, 13:19
kolor mnie cieszy również

49.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/9Nnl4y3.jpg)

kl
11-04-2018, 15:43
Musze powiedzieć, że 49 do mnie nie trafia. Głównie dlatego, że z mojej perspektywy nie przedstawia niczego wyjątkowego. Owszem jest dużo koloru ale wkoło nas jest dużo powierzchni, które właśnie tak wyglądają. To nasza powszedniość. Mniej lub bardziej wyrafinowana. Dla mnie odmianą byłaby kliniczna czystość całych ścian lub ich fragmentów w połączeniu z tym, co dzieje się w oknach. Minął bym to miejsce bez oglądania się za siebie.
Przepraszam za ingerencję ale więcej widzę w takim kadrze:


7380

fafniak
11-04-2018, 17:38
Za dużo w tym zdjęciu jest elementów.
Myśle że to może sie obronić w jakimś gigantycznym powiększeniu.

fafniak
11-04-2018, 21:32
50.
Dawno temu fotę prezentowałem ale pałam do niej ogromnym sentymentem
7397

51.
moja ściana i poranek
7398

nordwind
11-04-2018, 22:13
Dziękuję za opinię. Z fafniakiem zgodzę się co do faktu, że zdjęcie jest trochę przegadane.
Klasyk widziałby zupełnie coś innego :) Krop nie podoba mi się. Nie widzę potrzeby aby tworzyć jakiś nowy sens tam gdzie go nie ma.

Nic w wątku nie dzieje się więc zaryzykuję wersję mkII bez wulgarnego napisu i w trochę spokojniejszych kolorach :).. ot taki obrazek na ścianę.

52.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/Q7tpNxQ.jpg)


ps.
właśnie zadziało się w wątku :) 50tka nawet bardzo ok

Ligo
11-04-2018, 23:03
50.
Dawno temu fotę prezentowałem ale pałam do niej ogromnym sentymentem
Nie dziwię się.

Tak samo, jak ja do tej:

53
7412

Jacek_Z
12-04-2018, 00:24
Za dużo w tym zdjęciu jest elementów.
Myśle że to może sie obronić w jakimś gigantycznym powiększeniu.
Drugi Gursky? ;)

kl
12-04-2018, 00:45
51. Ma genialna plastykę. Czy tylko ja widzę 3D ?
53. Dla mnie to typowe "coś innego". Szansa na serię, rozbudowanie pomysłu, wprowadzenie nowych elementów i techniki, która mogła by ciekawie żonglować wieloma planami i tłem o które opiera się cień.

fafniak
12-04-2018, 07:56
Drugi Gursky? ;)
Kto wie.. kto wie... :)


51. Ma genialna plastykę. Czy tylko ja widzę 3D ?
53. Dla mnie to typowe "coś innego". Szansa na serię, rozbudowanie pomysłu, wprowadzenie nowych elementów i techniki, która mogła by ciekawie żonglować wieloma planami i tłem o które opiera się cień.
Co do 51 to po prawej stronie widzę coś w rodzaju łańcucha dna.... ale moje główne skojarzenie wiąże sie z japońskimi znakami lub takimi elementami z filmów grozy/ horrorów gdzie „zło” manifestuje swoją obecność.. niestety ani aparat ani ja nie potrafiłem oddać tego klimatu, poczynając od barwy poprzez kontrasty.
53 paczę, paczę i jak wspomniałeś o serii to chyba jest dobry pomysł.

kl
12-04-2018, 08:04
Japońskie znaki? Zło? Co Ty zrobisz, jak pojawi się prawdziwe objawienie ;)
Moje 3 D widzi mężczyznę w czarnej koszulce i kobietę z długimi gęstymi włosami, siadającą na krawędzi łóżka. Na B/W widać to jeszcze lepiej

fafniak
12-04-2018, 08:23
No nie wiem ;)
Ale po twojej sugestii zobaczyłem scenę gdzie facet siedzi na krawędzi łóżka a dziewczyna siada tyłem co by seks kontynuować ;)

kl
12-04-2018, 08:34
No tak, ale to po obrocie o 180 stopni i widziane jako odbicie w kałuży. Musisz coś zrobić z tymi przeciekami w pokoju.

fafniak
12-04-2018, 08:40
A w życiu...! Bardzo mi sie podoba ta scena :)
Te śliczne pośladki...mniam mniam... ;)

kl
12-04-2018, 08:42
I szlag trafił Twoją japońską teorię, że o horrorach nawet nie wspomnę.

fafniak
12-04-2018, 08:57
No trudno :)

kl
12-04-2018, 17:31
54. Bokeh - mierny

7421

fafniak
13-04-2018, 10:19
Coś chciałbym polecić do obejrzenia :
https://vod.tvp.pl/video/blok,film,36759850
blokowiska a więc rytmy i linie :)

poste
13-04-2018, 21:20
Coś cicho tu...
55.

7481

kl
13-04-2018, 21:22
blokowiska a więc rytmy i linie :)

Z lat szczenięcych pamiętam doskonałą czołówkę serialu: "Siedem stron świata". Każdy szczyl chciał tam mieszkać.


55. Kolega dołączył brawurowo. Bardzo przyjemne kolorki ;)

poste
13-04-2018, 21:55
Dzięki, ale żeby zobaczyć te kolorowe poblaski to trzeba mieć dobre oko ;)

nordwind
13-04-2018, 22:11
66.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/GylEiSt.jpg)

fafniak
13-04-2018, 22:12
Jest nieźle :)

poste
13-04-2018, 22:18
10 numerów przeskoczyłeś ;)

fafniak
13-04-2018, 22:25
"Moja" rodzinka
57
7492

oraz brat i siostra
58
7493

nordwind
13-04-2018, 22:44
10 numerów przeskoczyłeś ;)

bo to Route 66 :)

dla odmiany Route 59

59.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/Jm0o9XC.jpg)

Ligo
13-04-2018, 23:05
Czy ktoś mówił Route?

No to I-80:

60.
7494

fafniak
13-04-2018, 23:28
Uprasza się o trzymanie sie bliżej tematu

poste
13-04-2018, 23:29
Kręta to ta droga raczej nie jest...

Ligo
13-04-2018, 23:32
Chciałeś linie, to masz... Nawet dwie. :-)

fafniak
13-04-2018, 23:35
Myśle że wiesz o co chodzi.. :)

.:Gerard:.
14-04-2018, 00:05
61
7496


62
7497

nordwind
14-04-2018, 00:20
63.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/VzhZfz6.jpg)

seawolf001
14-04-2018, 05:13
Mam nadzieję , że nie zaśmiecam wątku.

64.

7501

seawolf001
14-04-2018, 05:46
65


7502

kl
14-04-2018, 07:57
61. Prima sort. W mojej opinii najbardziej ścisły top wątku. Bardzo emocjonalne i spełniające wszelkie kryteria tytułu.

Osłabię trochę nurt architektoniczny. Postanowiłem dodawać krótki, choć nie do końca oczywisty komentarz - cel wykonania zdjęcia. W tym przypadku dość prosta reakcja na motoryzacyjny lans. Czy zawracanie na ręcznym powoduje, że bramy do wszystkich kobiet stają się otwarte? A może to tylko obustronna gra pozorów, zakończona na kolejnej barierze? Jak wznieść się ponad kolejne bariery?


66. Ostra jazda

7503

fafniak
14-04-2018, 14:24
Cieszy mnię niezmiernie żę atek rozwiją się okrutnię

poste
14-04-2018, 20:21
Ale wysyp fajnych zdjęć się zrobił, zwłaszcza 61 i 62 intrygujące. To teraz trochę geometrii
67.

7527

.:Gerard:.
14-04-2018, 20:43
Dziękuję Panowie, milo czytać pozytywne opinie

Ciekawe zdjęcia można tu obejrzeć, trzymam kciuki za ten wątek

Jacek_Z
14-04-2018, 21:09
Chyba go zamknę ;) ;) ;) (przecież wiadomo, że administracja tu jest wredna :mrgreen: ).

.:Gerard:.
14-04-2018, 21:22
Chyba go zamknę ;) ;) ;) (przecież wiadomo, że administracja tu jest wredna :mrgreen: ).

Uważaj, ostatnio trochę przypakowałem, przyjadę na plener i w tą suchą dupę pasów nawkładam ;) :mrgreen:

notdot
14-04-2018, 21:42
67 też przyjemna w odbiorze

basket
14-04-2018, 22:49
68
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fmix.pl/zdjecie/5351585/modlin-most/rozmiar/4)

poste
14-04-2018, 23:02
67 też przyjemna w odbiorze

Uwaga, bo mam sporo takich zabaw z fotografią ;)

68 fajne, trochę jak z lustra :)

Ligo
14-04-2018, 23:07
Uwaga, bo mam sporo takich zabaw z fotografią ;)

No to poka... :-)

69.
7536

poste
14-04-2018, 23:22
No to poka... :-)



A proszę...
70

7537

Jeszcze coś wygrzebię z czeluści dysków, ostrzegam ;)

Jai pur
14-04-2018, 23:25
71.
7538

nordwind
15-04-2018, 01:18
zauważalny brak symetrii, który wzbudza mój niepokój...
72.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/ujVJrM1.jpg)

piachem w oczy... :)
73.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/DwlQUK3-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/DwlQUK3.jpg)

nordwind
15-04-2018, 01:57
?... może cienie ?
74.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/UxJbO0G.jpg)

.:Gerard:.
15-04-2018, 02:02
Przejazd rowerowy
75

7539

nordwind
15-04-2018, 02:17
@ .:Gerard:.
My obaj chyba jesteśmy w innej strefie czasowej :)

.:Gerard:.
15-04-2018, 02:21
@ .:Gerard:.
My obaj chyba jesteśmy w innej strefie czasowej :)

Ja do tych długo siedzących i dużo pijących należę ;)

Zahir
15-04-2018, 02:52
71. świetne kontrasty

fafniak
15-04-2018, 08:22
72 mnie kupuje

kl
15-04-2018, 09:37
73. To ciekawy przypadek w którym to ciężkie do zniesienia ziarno coś dobrego dodaje. Podobnie w 68 postprocess wykreował coś dodatkowego.
Mimo to przyznaję, że coraz bardziej w tym wątku brakuje mi bokehu. Robi się mocno telefonicznie.

notdot
15-04-2018, 10:24
Uwaga, bo mam sporo takich zabaw z fotografią ;)


pokazuj zamiast straszyć :D

poste
15-04-2018, 10:35
73. To ciekawy przypadek w którym to ciężkie do zniesienia ziarno coś dobrego dodaje. Podobnie w 68 postprocess wykreował coś dodatkowego.
Mimo to przyznaję, że coraz bardziej w tym wątku brakuje mi bokehu. Robi się mocno telefonicznie.

To sam bokeh praktycznie, proszę
76

7543

basket
15-04-2018, 10:53
Podobnie w 68 postprocess wykreował coś dodatkowego.
To nie postproces, to IR:smile:

kl
15-04-2018, 11:17
To nie postproces, to IR:smile:

Widzę ;) Nie chce mi się jednak dochodzić czy to filtr IR czy zabieg w PS. W każdym razie na zielono byłby mniej interesująco.

nordwind
15-04-2018, 12:21
fafniak po raz kolejny grcias :)

klasyk, widzę zaczynasz przekonywać się do ziarna :)
obrazki są na ścianę do "salonu"...z założenia mają relaksować...
zupełnie inny odbiór jest kiedy patrzymy na powiększenia i z dystansu w interakcji z otoczeniem, ale to bardzo szeroki temat...

kl
15-04-2018, 20:23
76. Materia ciekawa. Godna eksperymentów.


77. Elewator

7560

poste
15-04-2018, 20:52
76. Materia ciekawa. Godna eksperymentów.

...
Jest jeszcze parę, ale nie będę zanudzać ;).
77, też lubię takie klimaty.
Jak jesteśmy przy architekturze,
78.

7571

nordwind
16-04-2018, 01:00
79. Muuu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/T95dnWY.jpg)

nordwind
16-04-2018, 23:03
niech będą linie, rytmy i kolor...

80.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/0uTcT7H-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/0uTcT7H.jpg)

poste
17-04-2018, 19:47
Morza chyba jeszcze nie było ;)

81.
7763

tbogdanowicz
17-04-2018, 20:57
Taki jeden cieniami i rytmem ...


7773

PM.M
18-04-2018, 02:33
83.
7787

kl
18-04-2018, 02:50
Nr 83 jest po brzegi pełne trudności technicznych. Nie wiem czy prawidłowo zostały pokonane ale ta zdjęcie odprawia modły w intencji wszystkich moich potrzeb fotograficznych. Jeden człowiek a może wszystko.

Ligo
18-04-2018, 02:52
Ja do tych długo siedzących i dużo pijących należę ;)
Nie jesteś sam...;-)

84.
7788

Hird
18-04-2018, 08:46
Mam nadzieje, że wpasuje się w tematykę wątku.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/33727188773_aff89e2017_z-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/TomEbH)[/url] [url=https://www.flickr.com/photos/stoodal/] (https://flic.kr/p/TomEbH)

delucjan
18-04-2018, 10:49
Konstruktywizm
7791

poste
18-04-2018, 19:53
To jeszcze takie cóś
87.

7841

nordwind
18-04-2018, 23:58
88.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/BdtZtbc.jpg)

fafniak
19-04-2018, 09:12
87 - bardzo na tak

to ja coś :
89
7877

PM.M
19-04-2018, 09:30
89 - piękne... surrealistyczne, 87 - też ładnie. Tylko nie wiem, co mam odpowiedzieć na komentarz do mojego zdjęcia, bo nie rozumiem ;-).

notdot
19-04-2018, 17:44
87 - zdecydowanie

poste
19-04-2018, 18:41
Dzięki.
To jeszcze takie kreseczki wrzucę
90.

7892

Mam nadzieję, że pociągniecie wątek, bo będę miał trochę ograniczony dostęp do kompa. Liczę, że jeszcze będę miał okazję coś pasującego do tematu wyszukać w swoich archiwach.
Dziękuję wszystkim za podzielenie się inspirującymi zdjęciami.

notdot
19-04-2018, 21:57
poste dawaj więcej :D

poste
19-04-2018, 22:05
Na razie przerwa technologiczna, nie mam czasu :)

nordwind
19-04-2018, 23:20
poste podoba :)

trochę antycznej architektury

91.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/NgA8vwW.jpg)

fafniak
22-04-2018, 13:34
No więc jeżeli mam być szczery to te foty gdzie jest dużo elementów to jakoś mi nie pasują, moze po prostu szukam bardziej oczywistych rytmów?

Nie wiem czy to dawałem, nie jest to jedno zdjęcie ale w tym zestawieniu mi się podoba:
92
8036

nordwind
23-04-2018, 09:59
Fakt, u mnie chyba poszło to trochę za daleko.

fafniak
24-04-2018, 09:39
Co tak tu cicho ?
93
8133

kl
24-04-2018, 09:42
Narciarz - slalomista. Bardzo porządne zdjęcie.

Carlos_lo
25-04-2018, 22:13
kiedys juz to wrzucalem, ale jeszcze raz, bo mnie cieszy jakos ta fota... ;)
94
8215

fafniak
26-04-2018, 19:44
????????????

Carlos_lo
27-04-2018, 20:31
a tak lajtowo ;)
8284

Carlos_lo
27-04-2018, 21:59
a tak lajtowo ;)
97
8284
98
dla kontrastu8294

Carlos_lo
27-04-2018, 22:42
i cos dla odmiany
99
8301

Carlos_lo
02-05-2018, 12:42
widze, ze juz nic nie cieszy...


Sent from my iPhone using Tapatalk

fafniak
02-05-2018, 12:59
cieszy tylko majówka

99 mi sie podoba

mirek
02-05-2018, 13:43
MOST W TCZEWIE

100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/TCZEW_MOST_B_W_999-1.jpg
źródło (https://postimages.org/)

fafniak
02-05-2018, 16:20
Zdjęcia numerujemy
100 wpisuje sie idealnie w temat :)

Carlos_lo
03-05-2018, 23:56
setka pozamiatala - mowiac kolokwialnie (co to znaczy kolokwialnie? lyknalem to bedac bombardowany radiowymi audycjami) - a teraz musze to przezyc i poszukac motywu;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

notdot
04-05-2018, 14:16
jak by ktoś pytał co znaczy tytuł tego wątku, to właśnie tak jak na #100 (między innymi oczywiście)

PM.M
05-05-2018, 11:30
101a
8659

101b
8660

101c
8661

fafniak
06-05-2018, 22:06
101a - bardzo mi pasuje !

102
8745

basket
06-05-2018, 22:50
103.
8753

nordwind
09-05-2018, 22:19
104.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/FY2ru8j.jpg)

.:Gerard:.
10-05-2018, 13:05
105


9013

6868
10-05-2018, 18:35
Pieknie Rzerardzie :-)

notdot
10-05-2018, 18:41
#104 świadome korzystanie z dobrodziejstw sprzętu by powstało coś fajnego - mi się podoba

.:Gerard:.
11-05-2018, 00:28
Pieknie Rzerardzie :-)

Dzieki ;)

Carlos_lo
11-05-2018, 00:38
przepaszam fafniak, wrzuce tu maly link dla chetnych do glosowania na fotki do galerii klubu ok? jak nie ok to mozna zaraportowac; ludzie potrzebuja feedbacku do ich zadania ‘shadows’ ktory akurat zbiegl sie z tym watkiem, moze ktos znajdzie cos dla siebie interesujacego, potrzebuje 3 foty[emoji6] od kazdego glosujacego
http://sandyphotoclub.uk/gallery/T03V
angole tez nie maja letko[emoji6] moje znacie, to nie glosujcie na nie, zamykam w niedziele 13, wieczorem i zwijam ta galerie; najlepsze 12 wejdzie do oficjalnej galerii, z gory dziekuje za uprzejmosc


Sent from my iPhone using Tapatalk

tbogdanowicz
11-05-2018, 06:31
Głośnięte.
Gdybyś nie prosił o nie głosowanie na Twoje, to bym wyróżnił 6 w górnym rzędzie.

Carlos_lo
11-05-2018, 08:17
dziekuje, moje sa z nikiem cas - omijajcie je w glosowaniu


Sent from my iPhone using Tapatalk

fafniak
11-05-2018, 19:12
Zaglosowalem

Carlos_lo
11-05-2018, 19:15
zawsze jeden glos wiecej, dziekuje, a za 2 tygodnie....;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wind Mill
24-05-2018, 00:14
Nie wiem czy się nada w zacnym towarzystwie; są linie, jest nieostrość i nieśmiały światłocień. ;)

#105

9658

fafniak
24-05-2018, 08:34
Ehhh ale głów brak ;)

1069666

Wind Mill
02-06-2018, 13:22
Ehhh ale głów brak ;).

Niestety, w trakcie myślałem tylko o rzeźbionej w pniaku szachownicy. Znaczy się głowy w oryginale chyba nawet się załapały, ale ciąłem po szachowemu. ;)

A tu chociaż linia, w 100% cropie.

107.

9967

Zahir
02-06-2018, 16:00
interpretacja założeń tematu co raz swobodniejsza, więc również pozwolę sobie pokazać trochę światło-cieniowego rytmu


108. pożegnanie upadłego Enta ;)

9973

nordwind
05-06-2018, 17:16
109.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/Absm27s.jpg)

poste
05-06-2018, 17:40
O, fajnie, że wątek jeszcze żyje :)

Wody chyba jeszcze nie było...
110.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/dxja78K-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/dxja78K.jpg)

Ps. 109 fajne!

fafniak
06-06-2018, 07:15
100 jest faktycznie niezla

Wind Mill
06-06-2018, 07:56
100 jest faktycznie niezla

W sensie, że 109? ;)
Bo 100 i 109 fajne są.

fafniak
06-06-2018, 08:32
O masz... ale wtopa :) :) :)
Oczywiście chodziło o 109

poste
06-06-2018, 09:47
111.
Takie tam pomazane światłem. Zmniejszyłem, bo 110 zdecydowanie za duże się wkleiło


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/RhVhbY5-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/RhVhbY5.jpg).

nordwind
06-06-2018, 14:13
W sensie, że 109? ;)
Bo 100 i 109 fajne są.


O masz... ale wtopa :) :) :)
Oczywiście chodziło o 109

Jeśli chodzi o moje 109, muzeum modern art (właściwie wyjście z niego) zobowiązuje :)

fafniak
06-06-2018, 16:58
111 kojarzy mi sie z bliskie spotkania 3 stopnia

nordwind
07-06-2018, 22:19
112.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/IetU5LE.jpg)

PM.M
07-06-2018, 22:23
113.
10314

fafniak
07-06-2018, 22:49
Fajnaaa kompozycja

poste
08-06-2018, 15:19
114.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/eglqWlR-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/eglqWlR.jpg)

Kojocisko
10-06-2018, 15:24
Z pewną nieśmiałością, z nadzieją, że pasuje do wątku

115.
10418

poste
10-06-2018, 20:16
Nie wiem co na to autor wątku, ale dla mnie takie zdjęcia pasują ;) Ważne, żeby nie dać się upałom i wstawiać fotki, wstawiać... !

fafniak
10-06-2018, 20:18
obydwie foty bardzo fajne

nordwind
10-06-2018, 23:39
rytm organiczny... :)

116.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/40X2TDp-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/40X2TDp.jpg)

fafniak
11-06-2018, 06:18
O Boszszsz...co to jest? Jakieś wejście na stateczek? Prom?
Jak widzę takie skupisko to natychmiast mam ochotę zrobić w tył zwrot.
Sama fot aciekawa.

nordwind
11-06-2018, 09:46
Kolejka do "atrakcji" zwanej Wieżą Belem w Lizbonie.
Tak już robi się w całej Europie, nawet w "średnim sezonie"...
tanie linie lotnicze, moda na city trips, inwazja zamożnych Azjatów itp...

poste
14-06-2018, 22:52
117.
Taki zakamarek wygrzebałem


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/Kz02oy3-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/Kz02oy3.jpg)

nordwind
19-06-2018, 00:18
%#$@* photobucket uwolnił bez haraczu trochę plików :)

119.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/05/FY2ru8j-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/FY2ru8j.jpg)

fafniak
20-06-2018, 09:58
118 - podoba mi się barwowo a i kadr dobrany ciekawie
119 - jak dla mnie za dużo ziarna tym razem

120
10817

Tamitu
20-06-2018, 12:31
Mnie podoba się piasek na dole i górze. Może za mało na dole się dzieje.
Twoja fafniak, jak piktogram wygląda.

poste
20-06-2018, 18:38
121.
Spacer...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/IbG482p-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/IbG482p.jpg)

Carlos_lo
21-06-2018, 23:50
122. triangles
10853

fafniak
21-06-2018, 23:54
uuu ossstre ;)

Carlos_lo
21-06-2018, 23:57
komora w ktorej slychac wlasna watrabe[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Carlos_lo
21-06-2018, 23:57
gupi tapatalk

!AGresT
22-06-2018, 06:05
komora w ktorej slychac wlasna watrabe[emoji6]

W studio Lutosławskiego słychać, co myśli sąsiednia osoba.
Ciekaw jestem wrażenia w tak maksymalnie wygłuszonym pomieszczeniu.

fafniak
22-06-2018, 07:37
Chcesz wyjść. Po prostu. Brak tła jest tak dojmujący że czujesz się żle.

kon
22-06-2018, 13:52
By się uniosl.
10886

fafniak
23-06-2018, 00:26
124 przedziwnie przyciąga

wpkx
23-06-2018, 09:20
Dzień dobry.
Namawiany przez Marcina i Jarka dałem się w końcu namówić.

125. Trimaran


http://wpkx.pl/_DSC2139C%20Trimaran.jpg
źródło (http://wpkx.pl/_DSC2139C%20Trimaran.jpg)

kon
23-06-2018, 13:26
dałem się w końcu namówić.

To się będzie dzialo.

mcleod
23-06-2018, 17:55
Bardzo ciekawy wątek, dobrze że powstał, dużo interesujących zdjęć. Dorzucę się i ja.

126.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/attachmentphpattachmentid10900d152976889-1.jpg
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/attachment.php?attachmentid=10900&d=1529768899)

wpkx
23-06-2018, 19:55
Dziękuję, ale powiedziałbym to raczej o 125. - (~wpkx) czy (Trimaran) to również multi-ekspozycja?

Dziękuję.
Tak, to swoista multiekspozycja, z tym, że całkowicie naturalna - obraz statku na horyzoncie z jednoczesnym podwójnym odbiciem w... sam nie wiem w czym - chyba w warstwach atmosfery w połączeniu z perspektywą.

wpkx
24-06-2018, 09:56
Ten cytat jeszcze lepszy. Bawimy się w deja vu?

128. Alienation


http://wpkx.pl/_DSC1347C%20Alienation.jpg
źródło (http://wpkx.pl/_DSC1347C%20Alienation.jpg)

kon
24-06-2018, 16:39
Zart.
10917

wpkx
24-06-2018, 19:49
130. Dusk


http://wpkx.pl/L1007140C%20Dusk.jpg
źródło (http://wpkx.pl/L1007140C%20Dusk.jpg)

wpkx
26-06-2018, 22:15
131. Mural


http://wpkx.pl/_DSC2198C%20Mural%20by%20Snail.jpg
źródło (http://wpkx.pl/_DSC2198C%20Mural%20by%20Snail.jpg)

krzysztofz24
26-06-2018, 22:31
Dzień dobry.
Namawiany przez Marcina i Jarka dałem się w końcu namówić.


Wszelki Duch...ktoz powrocil zdaje sie jak Zaswiatow na to forum.
Witamy spowrotem goraco i dawaj:-).

128 bardzo zacne.

P.s Zdjecia moglyby byc ciut mniejsze, tak po prostu latwiej je wtedy ogarnac wzrokiem.

P.s 2 Chyba nie ma lepszego watku dla Ciebie na tym forum;-)

wpkx
27-06-2018, 10:48
Krzysiek, dziękuję.

133. In Front of Infinity


http://wpkx.pl/_DSC2019C%20In%20Front%20of%20Infinity.jpg
źródło (http://wpkx.pl/_DSC2019C%20In%20Front%20of%20Infinity.jpg)

poste
27-06-2018, 14:30
134.
Trochę zygzaków dla odmiany


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/3bSpLIE-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/3bSpLIE.jpg)