PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień dwudziesty trzeci: 4 czerwca - 10 czerwca 2007



holka
10-06-2007, 22:35
1. III miejsce

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/23/01.jpg)



2. jivaro

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/23/02.jpg)



3. I miejsce

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/23/03.jpg)



4. II miejsce

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.martaholka.pl/23/04.jpg)




Zapraszam do głosowania.

pebees
10-06-2007, 22:36
Pierwszy! :D

andrzej_laskowski
10-06-2007, 23:14
O matko!
No tym razem to juz poziom poniżej dna.
Przeciez na to forum może zaglądnąć jakiś użytkownik nieNikona, zaglądnie na ten konkurs i co pomyśli?
Że Nikoniarze nie potrafią robić zdjęć.;)

No i ja nie będę mógł z nim dyskutować.;)

Borowa
10-06-2007, 23:21
Nie wiem czy tego typu konkursy nie maja jakiegoś sita....

Po raz drugi - protestuje nie oddając głosu........

shadowArt
10-06-2007, 23:25
Tym razem głosu nie oddam...
Aaaalbo nie - bo wtedy wygrać może to czego nie chcę żeby wygrało.
Tak więc zagłosowałem ... co nie oznacza, że mi się podobało - wybrałem tzw. "mniejsze zło" - jak w ostatnich krajowych wyborach do czegokolwiek.

pilon
10-06-2007, 23:43
A ja się powstrzymam w tym tygodniu :(

boobass
10-06-2007, 23:45
Aż żałuję że nie wystartowałem... Chyba się zczął sezon urlopowy i wszyscy sobie gdzieś pojechali i zapomnieli o konkursie...

ozzy
10-06-2007, 23:47
aż wierzyć mi się nie chciało, że po 4 nie ma więcej zdjęć:/

jakubs
10-06-2007, 23:48
ja to bym nawet proponował coś na kształt strajku...
w ramach protestu od dziś nie wypowiadam się w tym dziale... czy coś podobnego...

darsedz
11-06-2007, 00:05
panowie zamiast narzekać poslijcie zdjęcie na następny tydzień...
mam wrażenie, że po początkowych "euforiach" konkursowych coś opadło, moze nie wrózy to upadku tego działu ale kto wie, popatrzcie na liczby postów, odwiedzin - regularny spadek

pilon
11-06-2007, 00:11
jak tylko mi się skończy sesja, to będę słał co tydzień :D

Dyziek
11-06-2007, 00:24
Faworyt jest tylko jeden!Głos oddany:)

adrian
11-06-2007, 09:25
Widzę, że poziom faluje, raz lepszy, raz gorszy ;) Może też wystartuję? ;)

darekzaw
11-06-2007, 09:46
A ja zagłosuję. W każdym konkursie mogą być lepsi i gorsi. Mogą być w jednym tygodniu zdjęcia słabsze, a w następnym same super, ale taka jest idea konkursu, że ktoś jest z tej grupy najlepszy.
Warto docenić odwagę prezentujących swoje prace w konkursie, zamiast krytykować poziom. W końcu poziom konkursu zależy od nas, forumowiczów.
Ja swoich zdjęć nie wsyłam, bo uważam że są za słabe na konkurs, ale ...... może któregoś dnia. I też przeczytam, że "same słabe zdjęcia w tym tygodniu" i może dlatego jeszcze długo nie wyślę swoich zdjęć.

jakubs
11-06-2007, 10:45
nie martw się :) jak widać na 13 głosów jest tylko 3 prawdziwych malkontentów... a i oni pewnie tylko trenują przed jakimis poważniejszymi zawodami w narzekaniu... coś w stylu I Międzynarodowa Spartakiada w Wybrzydzaniu "Mal Content 2007"

ps
a na poważnie, to wszędzie jest podobne zaangażowanie w akcje, w których coś trzeba z siebie dać (pomijam ludzi, którzy z założenia uważają, iż taki konkurs jest bez sensu), po co sprawdzać, czy taki konkurs może się jakoś fajnie rozwinąć, skoro można to olać i niech sobie kolejna inicjatywa w tym pięknym kraju, na który wszyscy tak narzekają- zdechnie, pokazując ten power, co w nas drzemie, po co się wysilać posyłając jedno udane zdjęcie, skoro można te 5zł wydać na piwo, po co się wystawiać na pośmiewisko, skoro można spokojnie kontemplować swoją wspaniałość i być w centrum świata, po co się ośmieszać występowaniem w tak żałosnym konkursie, jeśli w innym miejscu mogę spokojnie zbierać laury, które tłum wielbicieli wciska mi na głowę

Zink
11-06-2007, 11:06
Andrzeju_Laskowski, czy mógłbym cię prosić o więcej konkretów? Pytam dlatego, że jedno z tych zdjęć jest mojego autorstwa (jak ktoś będzie chciał, to zgadnie - które :)) i naprawdę nie bardzo rozumiem co w nim jest takiego "poniżej dna". Z góry dziękuję :). Tak samo prośba do pozostałych, którym się żadne zdjęcie nie podoba - niech napiszą dwa słowa na temat każdego, co kokretnie się nie podoba. Będą to cenne wskazówki dla autorów, czego powinni w swojej fotograficznej przyszłości unikać.

andrzej_laskowski
11-06-2007, 12:22
Proszę bardzo.
1- stokrotka nieostra i byle jak skadrowana,
2- ulica w egzotycznym miejscu (Indie?) ale pokazana w bardzo nieciekawy sposób. Szaro-buro, chaotycznie,
3- no tu to chyba nie trzeba komentarza,
4- nic ciekawego, chłopczyk siedzący na pniach, rower zlewający się z ogniskiem, na dole źle ucięte, nuda.

Ale to tylko moje subiektywne zdanie na które, jak sądzę, mogę sobie pozwolić, gdyż po to wystawia się prace w konkursach aby zbierały one oceny.
Prawda?
A że nie zawsze pochlebne to normalne.
Napewno znajdzie się ktoś komu fotki sie spodobają.

pn
11-06-2007, 12:30
Ja tez po raz pierwszy musze sie wstrzymac od glosu.

Moze powinna byc opcja "zadne"?

Karrlos
11-06-2007, 13:28
Konkurs na marudę byłby za to na najwyższym poziomie bo
1. marudzicie jak dziewczyny = nie bo sama nie wiem dlaczego (krytyka powinna byc konstruktywna)
2. oraz jak prawdziwy Polak = nie bo po co (swojego nie wstawię; może za tydzień)

Spójrzcie w lustro i zastanówcie się - Czemu jestem taki i potem macie dwa wyjścia
1. wiąść się do roboty i w podnieść poziom konkursów - no chyba że nie dorastacie do pięt zdjęciom z dna
2. marudzić dalej = zapłakać nad własnym losem


P.S. Mną się nie przejmujcie - ja swoje miejsce w szyku znam, no i nie marudzę ;)
A głos oddałem

Grohoa_Green
11-06-2007, 13:58
Oddany

Al Bundy
11-06-2007, 15:07
To przy okazji moze mały pomysł? Może wstępna segregacja prac zanim zostaną opublikowane? Zapobiegnie to ewentualnemu obciachowi co do poziomu konkursu. W dzisiejszym ja też nie głosuję. Poprostu żadne mi się nie podoba na tyle by na nie głosować... Żal mi też osoby która jako jedyna zostanie ujawniona po zakończeniu tej ankiety ...

jakubs
11-06-2007, 15:34
To przy okazji moze mały pomysł? Może wstępna segregacja prac zanim zostaną opublikowane? Zapobiegnie to ewentualnemu obciachowi co do poziomu konkursu. W dzisiejszym ja też nie głosuję. Poprostu żadne mi się nie podoba na tyle by na nie głosować... Żal mi też osoby która jako jedyna zostanie ujawniona po zakończeniu tej ankiety ...

obciach co do poziomu konkursu? a co to takiego? konkurs jest taki, jak forum... bo forumowicze go tworzą... nie wysyłają zdjęć, wysyłają wygrzebane z szuflady, albo wysyłają takie, że sami się za głowę chwytają... jeśli Ci wstyd, to staraj się podnieść poziom

mi nie żal ostatniego zawodnika, bo przeważnie sam nim jestem i nie boli to jakoś bardzo :)... gust głosujacych już znam i statystycznie rzecz ujmując jest mi on absolutnie obcy, raz zamieściłem tu zdjęcie, które się podobało ogólnie i do dziś jakoś mi nie swojo, bo wolę publikować coś, co ma jakąś treść... nawet jeśli technicznie pozostawia wiele do życzenia...

flyski
11-06-2007, 16:07
Na znak protestu przeciwko protestom zagłosowałem :)

Chociażby dla tego że za każde z tych zdjęć ktoś wpłacił 5zl i nie chodzi o kwotę tylko o sam zabieg wpłacenia i wystawienia zdjęcia, zrobili to bo im się CHCIAŁO, uważają że ich fotka jest interesująca i oczekują oceny na tle innych tu wystawionych.
A innym się przeważnie po prostu NIE CHCE, i o ile mogę zrozumieć że się nie chce , to nie mogę zrozumieć jak można jednocześnie zawodzić że poziom to jednak od WPPhoto znacznie odbiega.

Bartek-Kacper
11-06-2007, 20:01
Głos oddany ;-)

Al Bundy
11-06-2007, 20:22
... gust głosujacych już znam i statystycznie rzecz ujmując jest mi on absolutnie obcy...

Iście Lepperowa wypowiedź :mrgreen:

Znasz ale jest on Ci obcy :lol:



... raz zamieściłem tu zdjęcie, które się podobało ogólnie i do dziś jakoś mi nie swojo, bo wolę publikować coś, co ma jakąś treść... nawet jeśli technicznie pozostawia wiele do życzenia...

Myślałem że w konkursach chodzi właśnie o to by publikować to co się podoba a nie na odwrót. Stwierdzenie że teraz Ci nieswojo obraża tych co zagłosowali...

Tak czy siak - podane nam w tym tygodniu foty niestety nie błyszczą ani techniką ani treścią a obciach jaki powstaje raczej nie świadczy o userach forum a tylko i wyłącznie o wystawiających więc mnie też obraziłeś w tym momencie :D ... Forum jako całość to moim zdaniem i tak najsympatyczniejsze miejsce w sieci...

gadas
11-06-2007, 20:37
... zagłosowałem ...
... nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale wybrać trzeba , przecież inni głosowalii , prawda ?
... wieczne potępienie ma na mnie spłynąć i juz ... i basta ? * ( prze co jam jeszcze młody duchem i ciałem )

jakubs
11-06-2007, 20:59
nie mam ochoty na odbijanie ping pongów, ale proszę: jest mi obcy estetycznie, nie podzielam go; rozumiem, lecz sam dążę do innych efektów... po prostu zawęziłeś zbytnio pole semantyczne słowa 'obcość'

co do tego, o co chodzi w konkursach innym, nie potrafię się wypowiedzieć... mi chodzi o zabawę, trochę emocji, jakieś mimowolne porównania, sprawdzenie, czy znajdzie się jeszcze ktoś poza mną, kto coś dostrzeże w danej produkcji :)

co do obrazy, to mógłbym Cię obrazić, gdyby to co napisałem nie było prawdą, jednak prawdą jest, ponieważ wina nie zawsze występuje w postaci czynu, zdarza się, iż przybiera postać zaniechania... i tak jest właśnie w tym przypadku, społeczność forum, a więc i jego poszczególni użytkownicy dopuszczają się właśnie zaniechania... i to jest ich wina, a w każdym razie zaczyna nią być, jeśli uświadomimy sobie, że konkurs miałby być jakąś specjalną jakością wykreowaną przez społeczność forum nikona (w dodatku wykreowaną gestem Admina, który pewnie jakąś wizję miał)

oczywiście jest dowolność uczestnictwa we wszelkich działach forum, dlatego moje wcześniejsze posty tutaj należy traktować jako prowokację do wymiany zdań, jest to jednak mój osobisty pogląd wypowiadany z punktu widzenia człowieka, który widzi w tym konkursie zalążek czegoś, co może ładnie rozkwitnąć; a nie retoryczne wygibasy majace kogos obrazić... tak więc, jeśli czujesz się obrażony to przepraszam, jednak moją opinię podtrzymuję

Al Bundy
11-06-2007, 21:12
Ja to chyba prosty człowiek jestem bo nie zawsze rozumiem normalnie co do mnie mówisz Nikoś :mrgreen:

A poważniej - kolejny post w którym słownik jest niezbędny. Posługujesz się takim górnolotnym słownictwem by nadać poważania swej wypowiedzi czy uwiarygodnić jej sens? Szczerze - mam dość słuchając polityków w TV i doktórków na uczelni więc jak do mnie mówisz mów prosto i krótko ;)

Zaniechanie czy nie - prawo karne miałem dawno i już nie pamiętam samych definicji więc muszę sobie Twoją wypowiedź poukładać...;)

Wybaczcie OT - jakoś nie mogłem się powstrzymać ;) Jakubs - nie bierz mnie na poważnie - po browarach jestem :D

jakubs
11-06-2007, 22:27
rozumiem... jak wrócę do domu to też juz bedę pod wpływem, więc pewnie dziś na poważnie nie pogadamy :)
a co do języka to masz trochę racji... ale czasem nie umiem czegoś prościej opisać.. nie chcę by wyglądało, że jakoś szpanuję słownictwem, bo normalnie umiem też mowić, ale jak zaczynam rozmawiać na temat, w którym chcę byc precyzyjny to tak mam :(

pilon
11-06-2007, 22:29
Pozwolę sobie rozwinąć...

1. Kwiatek, nawet fajny bokeh, ale sam kwiatek mało ostry i w kadrze nienajszczęśliwszym dla makra,
2. Ciekawe miejsce, ale pokazane pospolicie... Zabrakło światła i skadrowania, troszkę też pomysłu na fotę,
3. Pies z wody - jeśli chodzi o zdjęcie z wakacji, to super, ale dla widzących co gdzie, do kogo pies, kto rzucał,
4. Chłopiec, pnie, kawałki roweru, dym? Ale co się stało i gdzie, o co chodzi i co będzie - nikt nie wie... Innymi słowy - kompletny brak dialogu z oglądającym zdjęcie nie-świadkiem tamtych zdarzeń.

Al Bundy
11-06-2007, 22:31
Spokojnie - też bym tak chciał :D Poważnie to akurat moja praca wymaga ode mnie przemawiania czasem tak prostym słownictwem że aż sam się sobie dziwię - nadawałbym się jako opiekunka :D Nie odbieram tego za szpan - w końcu mówisz po naszemu. Niestety brak obycia z pewnymi słowami nakazują zerkać po słowniku co jest np. dla mnie frustrujące ;) a jak widzę spore grono naszych forumowiczów to też ludzie młodzi i nie zawsze łapiacy o co biega - nie ograniczajmy możliwości wypowiedzi jedynie do grona tych co mają słowniki :D

pilon
11-06-2007, 22:32
Dodam jeszcze, że zagłosowałem na takie, które i tak wydaje się najmniej przypadkowe :D

Al Bundy
11-06-2007, 22:33
Dobra - i ja zagłosowałem pod wpływem ...


emocji.... ;)

Al Bundy
11-06-2007, 22:43
Andrzeju_Laskowski, czy mógłbym cię prosić o więcej konkretów? Pytam dlatego, że jedno z tych zdjęć jest mojego autorstwa (jak ktoś będzie chciał, to zgadnie - które :)) i naprawdę nie bardzo rozumiem co w nim jest takiego "poniżej dna". Z góry dziękuję :). Tak samo prośba do pozostałych, którym się żadne zdjęcie nie podoba - niech napiszą dwa słowa na temat każdego, co kokretnie się nie podoba. Będą to cenne wskazówki dla autorów, czego powinni w swojej fotograficznej przyszłości unikać.

Zinku - już piszę...
1. Kompletny brak ostrości, nieprzemyślany kadr i bokeh jak z taniego szkła - mając tanie szkło trzeba maskować jego wady a nie je skutecznie prezentować...
2. Nie wiem czym autor chciał się pochwalić - napewno nie umiejętnością fotografii typu streetfoto. Miejsce godne pozazdroszczeania ale sama fota poniżej przeciętnej jakie robi moja żona małką konkurencji... Jedyne co przyciąga wzrok to niebo i góra schowana za budnynkiem - wolałbym ją właśnie zobaczyć... Do tego dziwne kontrasty (lub ich brak)...
3. Do zrobienia tego zdjecia potrzebujemy: psa, kija, wody w ilości odpowiedniej. Niestety jak widać tutaj autorowi potrzebne też szybsze szkło lub umiejętność łapania ostrości w manualu. Można też wspomnieć o pułapce ostrości ale nie śmiem... Gdzieś tam w okolicy oka co prawda ostrość może widać ale raczej jest to przypadek. Nie mam wglądu w exifa ale stawiam raczej na nieumiejętność fotografującego bo przy takim słońcu GO i ostrość powinny iść w parze...
4. Na to zagłosowałem bo w BW i innym kadrowaniu może nieść namiastkę klimatu. Moment złapany - szkoda że model nie za bardzo...

żółto-czarny
12-06-2007, 08:58
To przy okazji moze mały pomysł? Może wstępna segregacja prac zanim zostaną opublikowane? Zapobiegnie to ewentualnemu obciachowi co do poziomu konkursu.
Tylko kto ma to robić? Chyba admin i moderzy, którzy z założenia lepiej znają się na rzeczy. Ale dlaczego oni sami, ani też inni "znani i lubiani" nie wysyłają regularnie prac? Wystarczyłoby trochę fatygi, a od razu byłoby na co głosować :( A czy ci "odsiani" dostaliby z powrotem swoje 5 zł? ;-)

darsedz
12-06-2007, 09:16
fotki weryfikują forumowicze - po co mieszać w to admina czy innych - były by później pretensje. Może jedynie wprowadzić jakieś ograniczenie - np min. 10 głosów - żeby mogła "opuścić" tydzień ??

gadas
12-06-2007, 11:55
Uważam ze macie racje .
Powinno byc wstepne glosowanie selekcja prac (glosowanie np.przez 2 dni) , a nastepnie wybrane prace w ilości 10 ,9 czy nawet 3 na ktore glosujemy .

darekzaw
12-06-2007, 12:08
Uważam ze macie racje .
Powinno byc wstepne glosowanie selekcja prac (glosowanie np.przez 2 dni) , a nastepnie wybrane prace w ilości 10 ,9 czy nawet 3 na ktore glosujemy .

A potem selekcja, selekcji, z selekcji.

To jest zabawa, a nie konkurs z główną nagrodą typu Porsch Carrera.

To po pierwsze, a po drugie to konkurs na zdjęcie tygodnia jest selekcją dla konkursu na zdjęcie miesiąca, a konkurs na zdjęcie miesiąca jest selekcją do konkursu na zdjęcie roku. Chyba wystarczy.

Nawet jeśli ktoś wyśle na konkurs zdjęcie słabe, to do finału nie dojdzie :)

A poza tym, to już nie jest dyskusja o jakości zdjęć, tylko o zasadach konkursu, a tych się nie zmienia podczas trwania zawodów. Można roważać zmiany od nowej edycji --> czytaj rok 2008 a nie zmianiać zasady, bo w jednym tygodniu trafiły się słabsze (nie znaczy złe) zdjęcia.

Zink
12-06-2007, 12:36
Dobra, nie będę owijał, bo nie ma sensu, a jest szansa na konstruktywną dyskusję, więc od razu mówię, że stokrotka jest moja i o nią głównie mi chodziło. Na wstępie zaznaczę, że mam troszkę inne poglądy co do tego zdjęcia niż przedmówcy i dlatego właśnie je wystawiłem. Chyba mam pecha (a może i szczęście), że akurat nikt w tym tygodniu nie wysłał niczego wybitnego. Gdyby tak było, to pewnie dostałbym zero, albo jeden i na tym by się sprawa zakończyła. Tutaj natomiast mamy sytuację, że zostałem równo zjechany, więc moja duma osobista :D wymaga żebym wyjaśnił parę spraw:

a) "nieostre" - według mnie to zdjęcie jest dokładnie tak ostre, jak ma być. Czy dowolne zdjęcie musi być ostre, żeby było dobre? Czy to konkretne zdjęcie musi być ostre, żeby było dobre? Nie wiem jak innym, ale dla mnie byłoby gorsze, gdyby było ostrzejsze - straciłoby klimat.
b) "kadr nienajszczęśliwszy dla makra" - ekchm... pragnę nieśmiało zaznaczyć, że to nie makro :). W każdym razie nie w takim znaczeniu, jak ja to rozumiem.
c) "kiespki kadr" - tu się przyznaję, z kadrowaniem u mnie jeszcze nie jest najlepiej, ale może to kwestia gustu, bo według mnie nie jest taki całkiem najgorszy. Chodzi o tło, ustawienie, kąt, czy ogólnie wszystko jest do kitu?
d) "bokeh jak z taniego szkła" - szkło to N50/1.8, faktycznie, dość tanie było, ale o bokehach raczej nie ma sensu dyskutować - każdemu podoba się inny :).

Czy po tych "wyjaśnieniach" nadal uważacie, że to zdjęcie jest "poniżej dna"?

bukowy dziad
12-06-2007, 13:24
Czy po tych "wyjaśnieniach" nadal uważacie, że to zdjęcie jest "poniżej dna"?

zaraz tam ponizej...;)

Al Bundy
12-06-2007, 14:09
zaraz tam ponizej...;)

:lol:

Al Bundy
12-06-2007, 14:14
To ja podam inny przykład. Wejdźcie np. na plfoto > TOP > PRZYRODA > np 3 dni ostatnie... Każde jedno z tych zdjęć niest niezłe i każde wygrałoby na naszym forum niejeden konkus. Moje zdziwienie jest o tyle ogromne że sporo z tych fotek robionych jest Nikonem i napewno niejeden z autorów wpada na forum do nas. Czemu więc takich prac się tutaj nie prezentuje? Wydaje mi się że kasa to jedyny powód. Zrezygnować z kasy i nagród - będzie więcej zdjęć a wstępną selekcją zajmie się osoba która je wystawia pod ocenę... Chyba że ruszy wreszcie galeria o której Admin wspominał - tam możnaby zrobić coś w rodzaju rankingu z plfoto...

jakubs
12-06-2007, 14:35
Zink lub, jeśli pozwolisz, Królu Kazimierzu ;)
jako, że raczej nie jest trudno wymyślić, które jest moje... to pozwolę sobie na małe duszenie we własnym sosie...
dla mnie stokrotka jest chyba najfajniejszym zdjęciem z Twoich konkursowych, nieostrość czy ostrość kwiatka są właśnie na takim poziomie, jak mają być... słabym elementem jest raczej wypełnienie planu i nieład kompozycyjny, źdźbła wyrastające z boków kadru, listki nie będące tematem, a pozostające w tej samej, co kwiatek płaszczyźnie ostrości... mocne wyseparowanie kwiatka z tła i jednocześnie podłoża

jakubs
12-06-2007, 14:42
To ja podam inny przykład. Wejdźcie np. na plfoto > TOP > PRZYRODA > np 3 dni ostatnie... Każde jedno z tych zdjęć niest niezłe i każde wygrałoby na naszym forum niejeden konkus. Moje zdziwienie jest o tyle ogromne że sporo z tych fotek robionych jest Nikonem i napewno niejeden z autorów wpada na forum do nas. Czemu więc takich prac się tutaj nie prezentuje? Wydaje mi się że kasa to jedyny powód. Zrezygnować z kasy i nagród - będzie więcej zdjęć a wstępną selekcją zajmie się osoba która je wystawia pod ocenę... Chyba że ruszy wreszcie galeria o której Admin wspominał - tam możnaby zrobić coś w rodzaju rankingu z plfoto...

że o forum fotografii przyrodniczej nie wspomnę :(

może za bardzo jesteśmy skupieni na zagadnieniach technicznych?

andrzej_laskowski
12-06-2007, 16:51
że o forum fotografii przyrodniczej nie wspomnę :(

może za bardzo jesteśmy skupieni na zagadnieniach technicznych?

I tu możesz mieć rację.
To po prostu nie do wiary że przez 23 tygodnie nie było w tym konkursie jednego bardzo dobrego zdjęcia.
Nawet u mojego syna w szkole (podstawówka) wiszą ciekawsze fotki robione przez max 13 latków.
I to nie żart!
Czyżby to forum technomaniaków, bez udziału fotografów?
Na to wyglądać zaczyna powoli.

jakubs
12-06-2007, 17:07
eee... nie kryguj się, z przyrodniczych to Twoja mewa z lutego jest świetna :)

Zink
12-06-2007, 17:22
zaraz tam ponizej...;)
Dzięki... :D

Jakubs, właśnie zacząłem się powoli domyślać, chyba zaraz pójdę zrobić sesję poprawkową :)

andrzej_laskowski, chcesz powiedzieć, że sam nie potrafisz zrobić ciekawszego zdjęcia niż 13-latkowie? No bo chyba wybierałeś do konkursu najlepsze ze swoich, prawda? :D

pilon
12-06-2007, 18:44
(...)

a) "nieostre" - według mnie to zdjęcie jest dokładnie tak ostre, jak ma być. Czy dowolne zdjęcie musi być ostre, żeby było dobre? Czy to konkretne zdjęcie musi być ostre, żeby było dobre? Nie wiem jak innym, ale dla mnie byłoby gorsze, gdyby było ostrzejsze - straciłoby klimat.
b) "kadr nienajszczęśliwszy dla makra" - ekchm... pragnę nieśmiało zaznaczyć, że to nie makro :). W każdym razie nie w takim znaczeniu, jak ja to rozumiem.
c) "kiespki kadr" - tu się przyznaję, z kadrowaniem u mnie jeszcze nie jest najlepiej, ale może to kwestia gustu, bo według mnie nie jest taki całkiem najgorszy. Chodzi o tło, ustawienie, kąt, czy ogólnie wszystko jest do kitu?
d) "bokeh jak z taniego szkła" - szkło to N50/1.8, faktycznie, dość tanie było, ale o bokehach raczej nie ma sensu dyskutować - każdemu podoba się inny :).

Czy po tych "wyjaśnieniach" nadal uważacie, że to zdjęcie jest "poniżej dna"?


Jeszcze dopowiem... Z tym kadrem nienajszczęśliwszym do makra... Może to nie jest dosłownie makro, ale takie tematy odbieram makrowato i zawsze patrzę na nie przez pryzmat makra, dlatego wolałbym coś bardziej centralnego (chyba, że jest jakiś owad leci, czy coś, wtedy taki kadr luźniejszy jest lepszy). Po prostu szkoda mi troszkę tła, które dużo nie wnosi, a dominuje... Bokeh bardzo mi się podoba :)
No i oczywiście od początku nie uważałem nawet przez chwilę, że zdjęcie jest poniżej dna.
Już raz pisałem, że zagłosowałem na foto, które odebrałem jako najmniej przypadkowe... I jako, że zdradziłeś, że stokrotka jest Twoja, to ja zdradzę, że głosowałem właśnie na stokrotkę :)

jchyra
15-06-2007, 11:17
4 zdjęcia...
oto plusy tej sytuacji
- im mniej zdjęć tym dłuższa dyskusja :-)
- mniej zdjęć to mniej przewijania ekranu, co by to było przy czterdziestu?
- no i raj dla uczestników - 75% z nich stanie na podium

żółto-czarny
15-06-2007, 13:18
Pamiętacie? Był taki tydzień z 4 zdjęciami. Ale był o wieeeeeele ciekawszy :)

jm
15-06-2007, 22:35
Pamiętacie? Był taki tydzień z 4 zdjęciami. Ale był o wieeeeeele ciekawszy :)



Ja pamiętam. Byłam wtedy czwarta :(.....;)

andrzej_laskowski
15-06-2007, 23:03
O Matko!
Piesior wygrał!
Jak ja sie nie znam na fotografii to aż strach.

leon28
15-06-2007, 23:12
To przy okazji moze mały pomysł? Może wstępna segregacja prac zanim zostaną opublikowane? Zapobiegnie to ewentualnemu obciachowi co do poziomu konkursu. W dzisiejszym ja też nie głosuję. Poprostu żadne mi się nie podoba na tyle by na nie głosować... Żal mi też osoby która jako jedyna zostanie ujawniona po zakończeniu tej ankiety ...
no tu al pojechales, nie kazdy jest alfa i omega, sa fotografisci lepsiejsi i ci ciut gorsi, wstepna segregacja to jak cenzura, a o to chyba nie chodzi. pamietasz swoje poczatki? nie robiles takich zajebi%#Q* fotek, jak te?

jakubs
15-06-2007, 23:25
a ja jestem zadowolony z wyniku... jak widać niska frekwencja służy mi ;) dzięki za głosy na moje zdjęcie, szczególnie te które wynikały z selekcji pozytywnej :D

jasiu102
16-06-2007, 11:45
I tu możesz mieć rację.
To po prostu nie do wiary że przez 23 tygodnie nie było w tym konkursie jednego bardzo dobrego zdjęcia.
Nawet u mojego syna w szkole (podstawówka) wiszą ciekawsze fotki robione przez max 13 latków.
I to nie żart!
Czyżby to forum technomaniaków, bez udziału fotografów?
Na to wyglądać zaczyna powoli.
jak zwykle przesadzasz, ale faktem jest, że w galerię wrzucamy o wiele więcej dobrych zdjeć niż do konkursu, chyba za dużo ceremoni z wysyłaniem kasy na konto póxniej zdjęć na maila i czekaniem aż rozpocznie sie konkurs. chyba większość chce się pochwalić dobrą fotką od razu i dlatego wrzuca do naszej galerii, a kilka dobrych komentarzy jest raczej równoznaczna z wygraniem czapeczki nikona:)

Zink
16-06-2007, 12:05
Ja też dziękuję... mimo wszystko :D

StruceL
17-06-2007, 12:23
ja nie głosowałem w tym tygodniu, ponieważ uważam, że każde z tych zdjęć nadaje się co najwyżej do albumu rodzinnego a nie na konkurs.
przykro mi, jeżeli któregoś z autorów uraziłem ale takie mam zdanie.

jchyra
17-06-2007, 12:33
nie przesadzajcie, dobre zdjęcia