PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D5200 jaka karta pamięci.



Pawel90
21-03-2018, 21:47
Siemanko nikoniarze :-)
Jestem z Wami od niedawna, a sam dopiero zacząłem przygodę z lustrzankami. Kupiłem model D5200 z małym przebiegiem. Czytałem o przeróżnych firmach i konkretnych modelach, i dopiero kiedy zacząłem się tym interesować, to nie byłem świadom że jest z tym taki galimatias :-P
Nastawiłem się ostatecznie na dwa modele i chciałbym poznać Wasze opinie na ich temat. Nadmieniam, że na razie taka pojemność mnie zaspokaja, także dziękuję za zbędne komentarze.
Modele:
- Sandisk Extreme 32GB UHS-I U3 V30, cena 70-80 zł
- Toshiba Exceria 32GB UHS-I U3, cena 50-60 zł
Nie chce się narazie podrywać na droższe karty. I tu pytanie: Te dwie mają baaardzo zbliżone parametry, a jednak jest między nimi różnica cenowa. Czy warto dopłacać do Sandiska? Czy wybrać na start mojej przygody z lustrzanką tańszą kartę?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,
Paweł

poste
21-03-2018, 22:41
A czy to czasem nie są karty microSD? Zajrzyj do instrukcji aparatu, będziesz wiedział, jakie karty na pewno obsługuje, podpowiem, że micro tam nie znajdziesz.

OjTam
21-03-2018, 22:51
Sandisc na pewno nie. Wiem, bo sam mam taką. ;)
mSD ma dodatkowe oznaczenie: A1.

Pawel90
21-03-2018, 22:56
Tak tak, wiem że to microSD. W tej chwili mam w aparacie 8GB class 4 właśnie microSD w oryginalnym adapterze Sandiska, na którym są oznaczenia do kart SD, SDHC, SDXC. Dlatego celowo zapytałem o te karty, gdyż przejściówkę/adapter już posiadam. Czy jednak lepsze są pełne karty bez żadnych dodatkowych adapterów? Bo adapter może mieć wpływ na "osiągi" danej karty?

OjTam
21-03-2018, 22:57
Kup zwykłą. Adapter to proszenie się o kłopoty.

Pawel90
21-03-2018, 22:59
Aha, a w instrukcji jest właśnie napisane, że obsługiwany typ karty to UHS-I. Stąd też celowość podanych przeze mnie dwóch modeli, które porównuje i o których czytam już 4-5 dni.

PM.M
21-03-2018, 22:59
Jak to już nie raz pisano na tym forum kupowanie microSD do aparatu to proszenie się o problemy. Tu nie chodzi o osiągi, a o pewność, że Ci w najbardziej niewygodnym momencie ta karta zwariuje albo odmówi współpracy. Kup normalne SDHC, SDXC, jak nie do filmów to w zasadzie wszystko jedno jaką.

Pawel90
21-03-2018, 23:01
Możesz rozwinąć swoją myśl dot. ewentualnych "kłopotów"?

- - - - kolejny post - - - - - -


Jak to już nie raz pisano na tym forum kupowanie microSD do aparatu to proszenie się o problemy. Tu nie chodzi o osiągi, a o pewność, że Ci w najbardziej niewygodnym momencie ta karta zwariuje albo odmówi współpracy. Kup normalne SDHC, SDXC, jak nie do filmów to w zasadzie wszystko jedno jaką.

Ol, rozumiem. A stawiałbyś na Toshibe czy Sandiska? Filmy? Amatorsko jak każdy :-P

PM.M
21-03-2018, 23:13
Generalnie uSD są mniejsze przez co się bardziej grzeją, a elektronika ciepła nie lubi, bo głupieje. Poza tym adapter to dodatkowe styki po drodze - to też się może luzować, gubić kontakt itd. Generalnie jak nie chcesz myśleć o problemach kup normalne "duże" SD, różnica w cenie żadna. Może być Sandisk, ja mam chyba większość kart tej firmy i działają na tyle, że nie myślę o nich.

Pawel90
21-03-2018, 23:15
Generalnie uSD są mniejsze przez co się bardziej grzeją, a elektronika ciepła nie lubi, bo głupieje. Poza tym adapter to dodatkowe styki po drodze - to też się może luzować, gubić kontakt itd. Generalnie jak nie chcesz myśleć o problemach kup normalne "duże" SD, różnica w cenie żadna. Może być Sandisk, ja mam chyba większość kart tej firmy i działają na tyle, że nie myślę o nich.
Aaa no to w sumie o tym nie pomyślałem. Ok, ukierunkuje się na normalną SD. Toshiba jedynie do mnie cena przemawia, bo parametry ma takie same.

poste
21-03-2018, 23:18
Sandisk. Tylko kupuj w jakimś przyzwoitym sklepie, bo jak kupisz najtańszą na allegro to oszczędzisz 15 zł a duża szansa, że kupisz jakąś podróbkę.

Nikomat
21-03-2018, 23:27
Niewazne, jaka firme wybierzesz ! Ani ktory model.
Wazne, zebys kupil PRAWDZIWA karte a nie podrobke nigeryjska !

Pawel90
21-03-2018, 23:29
Ok, rozumiem. Czy taki np. Media Exp.rt będzie dobrym wyborem?

Ligo
21-03-2018, 23:38
Możliwe, ale w Polsce jest sklep firmowy SanDiska.

Nikomat
22-03-2018, 01:41
Ok, rozumiem. Czy taki np. Media Exp.rt będzie dobrym wyborem?

Teoretycznie sa w porzadku.
Ale zawsze jest jakies ale.
Juz kiedys pisalem, kilka razy.
Sklepy ktore zwrocony towar wstawiaja z powrotem na polki - sa potencjalnie "zarazone".
Nie wiem, jaki procent sklepow jest "niepewny" ale mysle, ze miedzy 95-99.5%
Przeciez ta wielomilionowa lewizna Sandiska jest jednak jakos rozprowadzana :-D

A falszuje sie dokumentnie wszystko.
Pol Swiata (+- 4 mld !) jest tak koszmarnie biedne, ze robia recznie wszystko co cie da ...
Nawet polskie fanty falszuja, od dziesiecioleci ...
Efekt (na mnie) jest taki, ze ilekroc widze bialoglowe z torebka LV - usmiecham sie wewnetrznie ale baaardzo szeroko :^))))))))))))
A w fotografii jest to samo, bo niby czemu nie.

Pawel90
22-03-2018, 07:32
Teoretycznie sa w porzadku.
Ale zawsze jest jakies ale.
Juz kiedys pisalem, kilka razy.
Sklepy ktore zwrocony towar wstawiaja z powrotem na polki - sa potencjalnie "zarazone".
Nie wiem, jaki procent sklepow jest "niepewny" ale mysle, ze miedzy 95-99.5%
Przeciez ta wielomilionowa lewizna Sandiska jest jednak jakos rozprowadzana :-D

A falszuje sie dokumentnie wszystko.
Pol Swiata (+- 4 mld !) jest tak koszmarnie biedne, ze robia recznie wszystko co cie da ...
Nawet polskie fanty falszuja, od dziesiecioleci ...
Efekt (na mnie) jest taki, ze ilekroc widze bialoglowe z torebka LV - usmiecham sie wewnetrznie ale baaardzo szeroko :^))))))))))))
A w fotografii jest to samo, bo niby czemu nie.

Dobitnie napisane, przez co teraz dosłownie poznałem Twój przekaz i zdanie w tej sprawie. :-)
Tylko teraz się zastanawiam, jak w takim razie kupić pewny oryginał, żeby nie dać się nabić w butelkę. :-/


Właśnie wszedłem na stronę: Sandisk Storę i znalazłem sobie coś takiego:
https://sandisk-store.pl/pl/p/SanDisk-Extreme-SDHC-32GB-V30-9040-MBs-U3-typ-SDSDXVF-032G-GNCIN-Karta-Pamieci/23077805

Patrząc po sklepach-sieciówkach wychodzi różnica dosłownie kilku złotych. Także faktycznie, lepiej te kilka złotych dołożyć, a przynajmniej mieć 100% pewności i w razie co bezproblemową reklamację. Prawdopodobnie na nią się zdecyduje, gdyż jak wspominałem na wstępie na razie zaczynam zabawę z lustrzanką. Nie będę na niej zarabiał, tylko wykorzystywał amatorsko, czasem może jakiś niedługi film z udziałem przyszłego dziecka.
Czy wybór tej karty będzie odpowiednim? :-)

Nikomat
22-03-2018, 08:11
Nie mam zadnych ani za ani przeciw polskiemu sklepowi Sandisk.
Ale bym tam kupil, no komus w koncu trzeba uwierzyc :^)))
Ja od cwierc wieku kupuje u Zydow na Manhattanie :^D
to chyba sie jednak sprawdzili ...
[P.S. nigdy tam nie bylem, nie jestem pracownikiem i nie osiagam korzysci majatkowych z powodu zakupow w/w miejscu]

P.S. 75 zl za 32GB to wcale nie jest jakas szokujaco nieziemska cena. Brac i focic.
[w Sandisku PL tez nie pracuje, a moze szkoda]

poste
22-03-2018, 08:32
Nie daj się zwariować. Karty są sprzedawane w blistrach, widać, jeśli była rozpakowana i zwrócona. Po prostu unikaj najtańszych ofert od nieznanych osób czy firm. Wolniejsza karta też będzie ok. W praktyce zobaczysz różnicę tylko przy zgrywaniu zdjęć na komputer.

Nikomat
22-03-2018, 08:38
Nie daj się zwariować. Karty są sprzedawane w blistrach, widać, jeśli była rozpakowana i zwrócona. Po prostu unikaj najtańszych ofert od nieznanych osób czy firm. Wolniejsza karta też będzie ok. W praktyce zobaczysz różnicę tylko przy zgrywaniu zdjęć na komputer.

1706 postow i nadal, jak dziecko we mgle !!!
Ale ja nie bede cie uczyl, jak sie otwiera, wymienia i oddaje.
To jest prywatna wiedza i ona kosztuje :^D

poste
22-03-2018, 08:40
Z praktyki wiesz, jak się tak robi :lol: Czy tylko teoretyzujesz?

Nikomat
22-03-2018, 08:45
Z praktyki wiesz, jak się tak robi :lol: Czy tylko teoretyzujesz?

Nic nie wiem - tak sobie gadam, wylacznie dla tych co w nic nie wierza i nic nie wiedza :mrgreen:

poste
22-03-2018, 09:33
To masz spory rynek odbiorców, np. w Stanach ;) prawie 50% tych, którzy ostatnio poszli na wybory prezydenckie :twisted:

Nikomat
22-03-2018, 09:37
Ja mam i ty masz :^)))))))))))))))))))))))

Pawel90
22-03-2018, 10:05
Ciekawa dyskusja na zadane pytanie dotyczące wyboru karty pamięci. :-) :-P

Rafaello666
22-03-2018, 10:05
Większość moich kart to Kingstony, czasem Sandiski. Rzadko robię zdjęcia seryjne, wiec nie przykładam aż takiej wagi do bardzo dużej wydajności, chociaż pomimo rawów nie odnotowuję jakichś irytujących mnie opóźnień w zapisie. Od kiedy mam cyfrę, padła mi jedna karta pamięci i był to Goodram.

GonzoG
22-03-2018, 10:59
Toshiba jedynie do mnie cena przemawia, bo parametry ma takie same.
Absolutnie nie. To, że na papierze (tylko w tych teoretycznie najleszpych parametrach) wygądają tak samo zupełnie nie oznacza, że karty mają takie same parametry.

Testy prędkości kart:
SanDisk
http://www.cameramemoryspeed.com/reviews/sd-cards/sandisk-extreme-90mbs-u3-v30-64gb-sdxc-memory-card/
Toshiba
http://www.cameramemoryspeed.com/reviews/sd-cards/toshiba-exceria-uhs-i-u3-64gb-sdxc-memory-card/

Popatrz się na zapis w paczkach 512KB... SanDisk 43 MiB/s, Toshiba 1.6 MiB/s...

Rafaello666
22-03-2018, 11:24
Ostatnio wpadła mi w ręce jakaś komputerowa gazetka z testem kart SD. Zapamiętałem tylko, że Sandisk Extreme Pro wypadł słabiej od Sandiska Extreme.

poste
22-03-2018, 11:36
Warto by przytoczyć szczegóły. Strony podane wyżej przez GonzoG wyglądają całkiem rzetelnie. Z tego co widzę nie potwierdzają tej tezy. Ale to są szczegóły, tańsze a wolniejsze karty też będą działały normalnie z tym aparatem.

gremed
22-03-2018, 11:55
Ciekawa dyskusja na zadane pytanie dotyczące wyboru karty pamięci. :-) :-P

Bo jak sam po sobie widzisz, dożyliśmy takich czasów, że aby kupić najprostszą rzecz trzeba prowadzić dyskusje na forum, robić sondy itp. A nie mógłbyś po prostu iść do sklepu i kupić tę kartę? Rzucić może wcześniej okiem na parametry, co one oznaczają i tak po prostu kupić? Przynajmniej ja tak zrobiłem. Ściągnąłem z półki, zapłata w kasie i git. Jak ją zepsułem to zamówiłem na Allegro, odbiór osobisty, włożyłem do aparatu i zapomniałem o niej. Jako rezerwę mam włożoną drugą, jakiś odzysk ze starej nawigacji sprzed 10 lat. Dziala, wolniej ale dziala jako ewentualna rezerwa. To nie jest różnicowanie między Ferrari a Bentleyem. To kawałek plastiku, tak czy tak robiony małymi chińskimi rączkami ze centa dziennie. I najważniejsze - naprawdę nie zauważysz żadnej różnicy w amatorskim użytkowaniu jej z aparatem.

Nikomat
22-03-2018, 12:32
Byloby lepiej, ale nie jest !
To albo sie bujasz, zeby tobie bylo lepiej albo oddajesz palke innym co wiedza lepiej co tobie potrzeba.
I jakos temat o falszywkach zszedl na plan poza planem :mrgreen:

- - - - kolejny post - - - - - -


Warto by przytoczyć szczegóły. Strony podane wyżej przez GonzoG wyglądają całkiem rzetelnie. Z tego co widzę nie potwierdzają tej tezy. Ale to są szczegóły, tańsze a wolniejsze karty też będą działały normalnie z tym aparatem.

Cudze testy, cudze opinie i cudze analizy tylko :mrgreen:

nikoniarz
22-03-2018, 12:39
cudze opinie tylko :mrgreen:

Podobnie jak Twoja, moja czy jakakolwiek inna. Jeśli Cię to rozbawia, to powinieneś omijać fora a już szczególnie wypisywanie swoich opinii. W końcu to cudza opinia tylko :mrgreen:

grizz
22-03-2018, 12:46
NIezłe dywagacje jak na 10zł różnicy ;)

Nikomat
22-03-2018, 12:55
NIezłe dywagacje jak na 10zł różnicy ;)

Panie Admin - problem nie jest w 10 zl ale w rynku falszywych kart pamieci !
No ale to byl dowcip :):lol::mrgreen:

- - - - kolejny post - - - - - -


Podobnie jak Twoja, moja czy jakakolwiek inna. Jeśli Cię to rozbawia, to powinieneś omijać fora a już szczególnie wypisywanie swoich opinii. W końcu to cudza opinia tylko :mrgreen:

prawie 8500 podobnych opinii tu wypisales ?
no GRATULACJE :lol::mrgreen:

GonzoG
22-03-2018, 13:34
Ostatnio wpadła mi w ręce jakaś komputerowa gazetka z testem kart SD. Zapamiętałem tylko, że Sandisk Extreme Pro wypadł słabiej od Sandiska Extreme.
Gazety robią testy pod tego producenta co im zasponsorował artykuł.
Ja też widziałem już nie jeden test gdzie podawali, że SanDisk Extreme Pro słabszy od Extreme... tylko, matoły co robiły test nie potrafią ani czytać, ani robić testów, to porównywali Extreme Pro UHS-II 280MB/s z Extreme 90MB/s na czytniku UHS-I... A te Extreme Pro UHS-II w trybie UHS-I działają tylko na połowie prędkości.

Pawel90
22-03-2018, 14:05
Bo jak sam po sobie widzisz, dożyliśmy takich czasów, że aby kupić najprostszą rzecz trzeba prowadzić dyskusje na forum, robić sondy itp. A nie mógłbyś po prostu iść do sklepu i kupić tę kartę? Rzucić może wcześniej okiem na parametry, co one oznaczają i tak po prostu kupić?.

Uwierz że za czym napisałem ten temat przewertowałem naście stron. Ae te oznaczenia na kartach jako dla laika zrobiły mi taki mętlik w głowie, że chciałem zasięgnąć jakiś ciekawych rad od osób zapewne bardziej znających się w temacie niż ja.

A odnosząc się do innych wypowiedzi:
Ale niestety i tutaj już na starcie spotykam się z hejtem, zrównaniem z błotem, a tylko kilka rzeczowych, interesujących mnie wypowiedzi.
Jeśli ktoś ma się mądrzyć, nie wnosząc do dyskusji czegokolwiek, to tylko się zastanawiam czy na prawdę aż tak się niektórym w domu nudzi.

Nikomat
22-03-2018, 14:19
Ich weiß nicht.

Ale mam kilka extra kart Sandisk Ultra 16GB - microSD i SD do podzielenia sie.
Takie prawdziwe :-)

P.S. mnie sie w domu nudzi
jestem na wakacjach, miala byc wiosna a mam KUPE
sniegu i lodu ...

gremed
22-03-2018, 14:23
Uwierz że za czym napisałem ten temat przewertowałem naście stron. Ae te oznaczenia na kartach jako dla laika zrobiły mi taki mętlik w głowie, że chciałem zasięgnąć jakiś ciekawych rad od osób zapewne bardziej znających się w temacie niż ja.

A odnosząc się do innych wypowiedzi:
Ale niestety i tutaj już na starcie spotykam się z hejtem, zrównaniem z błotem, a tylko kilka rzeczowych, interesujących mnie wypowiedzi.
Jeśli ktoś ma się mądrzyć, nie wnosząc do dyskusji czegokolwiek, to tylko się zastanawiam czy na prawdę aż tak się niektórym w domu nudzi.
A czego się spodziewasz po forach? Wolne myśli wolnych ludzi. Każdy ma swoje charaktery, preferencje, wiedzę. W prasie, nawet tej specjalistycznej masz z kolei sponsoring i opłacone testy. To samo dotyczy opon, zmywarek, pralek itp. Na samym koncu wszystko sprowadza się do tego, że i tak musisz sam podjąć decyzję. Czyż nie ? Może ja za stary jestem, może nie przystosowany ale jak widzę niektóre wpisy na forum to zaczynam wątpić czy przetrwamy jako gatunek ludzki. Dawniej jak kupiłem magnetowid, dostałem instrukcję po angielsku i po chińsku. Obydwa te języki są mi obce. W domu nie było nawet telefonu, internetu jeszcze nie wymyślili. Ale "video" miało rozpracowane wszystkie funkcje po godzinie. Teraz do Nikona dostajemy instrukcję w 150 językach świata, z sieci możemy sobie sciągnąć drugie tyle wiadomości w PDF. A mimo to czytam pytanie pt. "Jak ustawić autofokus". Nosz k.... To samo dotyczy właśnie zakupów.
Nie bierz do siebie tego - ale w temacie kart naprawdę te 10 czy 20 zlotych różnicy nie jest warte tego stresu, myślenia, czasu spędzonego na pseudo testach. Po prostu - idź, kup i rób zdjęcia. Problem w tym, że to zbyt prosta i podejrzana porada, prawda ? Więc na siłę szukamy problemów które pózniej będziemy pokonywać.
Sorry za spam. Pozdrawiam.

Rafaello666
22-03-2018, 14:35
Uwierz że za czym napisałem ten temat przewertowałem naście stron. Ae te oznaczenia na kartach jako dla laika zrobiły mi taki mętlik w głowie, że chciałem zasięgnąć jakiś ciekawych rad od osób zapewne bardziej znających się w temacie niż ja.

A odnosząc się do innych wypowiedzi:
Ale niestety i tutaj już na starcie spotykam się z hejtem, zrównaniem z błotem, a tylko kilka rzeczowych, interesujących mnie wypowiedzi.
Jeśli ktoś ma się mądrzyć, nie wnosząc do dyskusji czegokolwiek, to tylko się zastanawiam czy na prawdę aż tak się niektórym w domu nudzi.

Ja też myślałem, że grupa hobbystów wymienia się jakimiś spostrzeżeniami i poradami. Zupełnie życzliwie i bezinteresownie. Tak też mam zamiar to forum traktować.

gremed
22-03-2018, 15:33
Ja też myślałem, że grupa hobbystów wymienia się jakimiś spostrzeżeniami i poradami. Zupełnie życzliwie i bezinteresownie. Tak też mam zamiar to forum traktować.

To zacnie. Tylko... Oprócz grupy hobbystów jest tutaj też grupa mózgów fotograficznych, w rożnych tematach tej dziedziny (akurat ja się do nich nie zaliczam żeby było jasne :-)). Korzystamy z ich wiedzy zupełnie za darmo. Czasem nawet nie myślimy o tym jakie te porady mają przełożenie na nasze realne pieniądze i czas, który zaoszczędzimy dzięki nim. I choćby z tego względu, według mnie należy szanować innych forumowiczów, rownież ich czas. A na codzień widzimy masę tematów o szatańsko brzmiących tytułach, z postem na 40 linijek gdzie pod spodem wdzieje jeden post z odpowiedzią pt. "Instrukcja, str. 135". Nie wiem, może mam jakieś spaczenie, a może z domu wyniosłem nie to co trzeba ale jakoś tak po ludzku głupio by mi było jako autorowi pytania.
To jako rozwinięcie moich myśli skoro już temat kart został zaśmiecony. A to, że grupa pasjonatów i hobbystów traktuje forum podobnie do Ciebie to widać w całej masie założonych wątków, gdzie udzielają nam cennych porad mimo, że ich cierpliwość wystawiona jest niejednokrotnie na najwyższą próbę. I chwała im za to.

ksh
22-03-2018, 15:36
Najlepiej jakby ktoś z nas handlował kartami pamięci to wtedy mógłby napisać że jego karty są najlepsze i koniec tematu :)

Nikomat
22-03-2018, 16:43
Myslales o mnie ?
:^)))

Rafaello666
22-03-2018, 17:15
To zacnie. Tylko... Oprócz grupy hobbystów jest tutaj też grupa mózgów fotograficznych, w rożnych tematach tej dziedziny (akurat ja się do nich nie zaliczam żeby było jasne :-)). Korzystamy z ich wiedzy zupełnie za darmo. Czasem nawet nie myślimy o tym jakie te porady mają przełożenie na nasze realne pieniądze i czas, który zaoszczędzimy dzięki nim. I choćby z tego względu, według mnie należy szanować innych forumowiczów, rownież ich czas. A na codzień widzimy masę tematów o szatańsko brzmiących tytułach, z postem na 40 linijek gdzie pod spodem wdzieje jeden post z odpowiedzią pt. "Instrukcja, str. 135". Nie wiem, może mam jakieś spaczenie, a może z domu wyniosłem nie to co trzeba ale jakoś tak po ludzku głupio by mi było jako autorowi pytania.
To jako rozwinięcie moich myśli skoro już temat kart został zaśmiecony. A to, że grupa pasjonatów i hobbystów traktuje forum podobnie do Ciebie to widać w całej masie założonych wątków, gdzie udzielają nam cennych porad mimo, że ich cierpliwość wystawiona jest niejednokrotnie na najwyższą próbę. I chwała im za to.

Wydaje mi się, że ludzie dysponujący ową wiedzą ustosunkują się do założonego tematu lub nie, w zależności od czasu czy chęci. Uważam, że jeśli ktoś chce zadać pytanie nt. kart pamięci, czy może najlepszego koloru dekla na obiektyw, to jego prawo. Jeśli dostanie odpowiedź w stylu - instrukcja str. 135, to pewnie sam wyciągnie wnioski i jeśli jest domyślny to następny raz się bardziej zastanowi. Mi też zdarzyło się zadać na różnych forach pytania, których się delikatnie mówiąc wstydziłem później, ale to chyba przywilej człowieka niedoświadczonego. Jak wyciągnie wnioski, to chwała mu za to, a jak nie, to zawsze może go admin zbanować :) Sorry za off top.

gremed
22-03-2018, 17:43
Wydaje mi się, że ludzie dysponujący ową wiedzą ustosunkują się do założonego tematu lub nie, w zależności od czasu czy chęci.
Po części masz rację. Pod warunkiem, że nie dopadnie ch zniechęcenie właśnie spowodowane opisanymi faktami.
Jest jeszcze jedna rzecz - "nie wiedzieć, nie znaleźć i zapytać" i "nie wiedzieć, nie szukać a zapytać".
Zaraz nas stąd wyrzucą i się skończy :-|

fluger
22-03-2018, 20:18
Nie chcę zaczynać nowego tematu.
Czy Nikon D5200 obsługuje kartę pamięci SDXC o pojemności 128GB?, W instrukcji jest napisane że obsługuje SDXC ale ja takiej nie posiadam i nie mogę tego sprawdzić, a niektóre urządzenia obsługują tylko do 64 GB.
Krótka odpowiedź bez dywagacji: TAK / NIE

Ligo
23-03-2018, 00:51
Krótka odpowiedź bez dywagacji: TAK / NIE
Tak się nie da, bo trzeba napisać co najmniej 8 literek.;-)
Tu masz wykaz kart do Twojego aparatu - na dole:

http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5200/spec.htm

fluger
23-03-2018, 18:00
Nie chcę zaczynać nowego tematu.
Czy Nikon D5200 obsługuje kartę pamięci SDXC o pojemności 128GB?, W instrukcji jest napisane że obsługuje SDXC ale ja takiej nie posiadam i nie mogę tego sprawdzić, a niektóre urządzenia obsługują tylko do 64 GB.
Krótka odpowiedź bez dywagacji: TAK / NIE
PROSZĘ
Trochę nie bardzo umiem się połapać w tej tabeli.
Na moje oko SanDisk Extreme Pro 128GB SDXC 95MB/s może działać?

Rafaello666
23-03-2018, 18:08
Nie chcę zaczynać nowego tematu.
Czy Nikon D5200 obsługuje kartę pamięci SDXC o pojemności 128GB?, W instrukcji jest napisane że obsługuje SDXC ale ja takiej nie posiadam i nie mogę tego sprawdzić, a niektóre urządzenia obsługują tylko do 64 GB.
Krótka odpowiedź bez dywagacji: TAK / NIE
PROSZĘ
Trochę nie bardzo umiem się połapać w tej tabeli.
Na moje oko SanDisk Extreme Pro 128GB SDXC 95MB/s może działać?

Ze strony Sandiska wynika, że powinna

https://pct1.sandisk.com/ProductList.aspx?DeviceID=18496

Ligo
23-03-2018, 20:02
PROSZĘ
Trochę nie bardzo umiem się połapać w tej tabeli.
Na moje oko SanDisk Extreme Pro 128GB SDXC 95MB/s może działać?
Tam jest wykaz kart, które testowali z D5200 i działają. Załapała się jedna 128GB - Lexar Media Professional. Tak więc SanDiska 128GB, albo nie testowali, albo testowali i nie działa. Pół na pół. Chociaż na moje oko, jeśli Lexar działa, to SanDisk też powinien.

Rafaello666
23-03-2018, 21:17
Tam jest wykaz kart, które testowali z D5200 i działają. Załapała się jedna 128GB - Lexar Media Professional. Tak więc SanDiska 128GB, albo nie testowali, albo testowali i nie działa. Pół na pół. Chociaż na moje oko, jeśli Lexar działa, to SanDisk też powinien.

Sandisk deklaruje na swojej stronie, że działa. Mam nadzieję, że traktują serio takie deklaracje :)

fluger
24-03-2018, 20:48
Nikon D5200 miał swoją premierę pod koniec 2012r. o od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Karta "SanDisk Extreme Pro 128GB SDXC 95MB/s" w stosunku do aparatu jest nowością ,dla tego też nie może być jej w tabeli wykazu testowanych kart pamięci bo jeszcze jej wtedy jej nie było. Ergo, jest nadzieja że zadziała, tylko nie chciał bym stracić pieniędzy jeżeli się okaże że nie działa.

Vasteq
07-12-2021, 22:08
A czy są jakieś ograniczenia odnośnie prędkości? Do mojego D5500 SanDisk preferuje 128GB Extreme Pro która ma 95mb zapisu ale są obecnie wersje 170mb zapisu. Czy te szybsze nie będą działać albo będą działać z okrojoną prędkością na jaka pozwala apart?