PDA

Zobacz pełną wersję : packshot strony pozyskiwania klienta



mateo57
07-03-2018, 23:01
Witam wszystkich,
Postanowiłem zapytac kolegów gdzie można zdobyć klienta na zdjęcia produktowe?
Znacie jakies sensowne stronki gdzie ludzie ogłaszają się w poszukiwaniu takich oto fotografów?

r_m
08-03-2018, 00:04
Znacie jakies sensowne stronki gdzie ludzie ogłaszają się w poszukiwaniu takich oto fotografów?

Z przymrużeniem oka: ogłaszają się na forum.nikoniarze.pl, w dziale "Studio - sprzęt i akcesoria", piszą
"Co kupić za 300zł, żeby robić zdjęcia do sklepu, i to na już"
Możesz próbować zaoferować im swoje usługi, w wielu przypadkach kolejność jest taka: samodzielne fotki telefonem ("nie, tak nie mogę, to nie wygląda, ktoś to musi zrobić"), fotki "od fotografa" ("on chyba zgłupiał, tyle kasy za pstrykanie?!"), samodzielne fotki z użyciem tego, co było tanie w sklepie (bo na forach radzili kupić coś 10x droższego, i wywalać kasę na jakieś głupoty tzn. kursy, a potem "nie, to coś jest nie tak, jak on to robił, że pstrykał, i mu wychodziło, a mi nie wychodzi") - potem albo już nie ma po co robić zdjęć (sklep się zwija), albo przychodzi etap szukania fotografa, który zrobi poprawnie, i nie za drogo. Jeśli trafisz na ten właściwy etap, masz klienta ;)

ksh
08-03-2018, 00:14
Zazwyczaj szukający pyta "mogę zaoferować po 2zł za zdjęcie, sam sobie obrobię" albo "potrzebuję fotografa żeby u mnie na magazynie zrobił od czasu do czasu zdjęcia, daje po 5zł za gotowe trzy zdjęci pary butów" albo "zatrudnię fotografa - 200 produktów miesięcznie za 200zł netto plus koszty dojazdu, mam aparat i stół bezcieniowy", serio to są realia Krakowskie :)

sailor
08-03-2018, 18:10
Zazwyczaj szukający pyta "mogę zaoferować po 2zł za zdjęcie, sam sobie obrobię" albo "potrzebuję fotografa żeby u mnie na magazynie zrobił od czasu do czasu zdjęcia, daje po 5zł za gotowe trzy zdjęci pary butów" albo "zatrudnię fotografa - 200 produktów miesięcznie za 200zł netto plus koszty dojazdu, mam aparat i stół bezcieniowy", serio to są realia Krakowskie :)

bo zdjecia produktowe to wg wiekszosci taka fotograficzna wulkanizacja, kazdy moze to robic. diablel tkwi w szczegolach. i nagle sie okazuje ze taki packshot potrafi zajac pol dnia roboty. kiedys pislaem ze jak ktos twierdzi ze to robota za 10pln to ja z checia podzlece, tylko z kara umowna za niewywiazanie sie z zalozen :D

Wujot
08-03-2018, 18:40
bo zdjecia produktowe to wg wiekszosci taka fotograficzna wulkanizacja, kazdy moze to robic. diablel tkwi w szczegolach. i nagle sie okazuje ze taki packshot potrafi zajac pol dnia roboty. kiedys pislaem ze jak ktos twierdzi ze to robota za 10pln to ja z checia podzlece, tylko z kara umowna za niewywiazanie sie z zalozen :D

Firma mojego wspólnika robi packshoty ciuchów "na niewidzialnych" czyli fota na manekinie, wycinanie, druga fota wnętrza i montaż. Za jeden ciuch biorą 30 zł (chyba netto). Dla mnie absolutna beznadzieja. Wolałbym rowy kopać - nie dlatego, że lepiej płatne ale aby sobie nie zohydzać fotografii...

Pozdro
Wiesiek

sailor
08-03-2018, 19:06
Firma mojego wspólnika robi packshoty ciuchów "na niewidzialnych" czyli fota na manekinie, wycinanie, druga fota wnętrza i montaż. Za jeden ciuch biorą 30 zł (chyba netto). Dla mnie absolutna beznadzieja. Wolałbym rowy kopać - nie dlatego, że lepiej płatne ale aby sobie nie zohydzać fotografii...


wiesz w obecnej sytuacji w branzy jak chcesz zyc tylko z tego to bierzesz to za co placa. co prawda uwazam ze "duchy" to obrzydliwa robota i nie wiem jaka bym musial przjac stawke by sie tym zajac, ale nie zawsze jest wybor (choc tez bym te rowy bral jako opcje :D )
inna kwestia tego w jakiej jakosci to jest robione. zawsze ja ktos mi mowi ze packshot to robota za pare pln to stwierdzam ze jesli dostane taki obrazek w rozdzielczosci 3-4tys pikseli za przyjmijmy 30 pln to z przyjemnoscia bede zarabial na posrednictwie :D


http://photoheaven.net/forum/bransoletka.png
źródło (http://photoheaven.net/forum/bransoletka.png)