PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Nasze wybrzerze - gdzie bryknąć?



Al Bundy
10-06-2007, 17:57
Żona mnie męczy o mały wypad nad Bałtyk więc chyba nie mam wyjścia. Chcemy się wybrać gdzieś gdzie jest w miarę spokojnie ale i dość ciekawie. Okolice trójmiasta czy Hel zwiedzałem - podobnie wybrzerze Kołobrzeskie. Chcielibyśmy bryknąć tam gdzie można nieźle pofocić ale i wypocząć na piaszczystej plaży. Zna ktoś jakieś klify nad Bałtykiem? Nie wiem jak tego szukać - macie może jakieś foty? Z góry dzięki za info...

pilon
10-06-2007, 18:12
Klify to to może nie są ale i tak polecam tylko i wyłącznie Lubiatowo... I tak mnie znajomi zabiją, że sie tym pochwaliłem ;) Ale jedź i nie rozpowiadaj - bo z plaży gdzie w sezonie jest 5-15 osób zrobi się znów zbiegowisko ;)

pilon
10-06-2007, 18:13
Ps. Idę z psem, więc godzinkę mnie nie będzie ;)

ozzy
10-06-2007, 18:29
to ja może polece Chałupy&okolice- sam tam zawsze z deską jeżdżę:) z jednej strony zatoka- będziesz miał surferów, z drugiej 'normalne' morze... A ludzi na 'normalnej', niezatokowej plaży o wiele mniej niż w takim np. Władysławowie do którego swoją drogą jest całkiem blisko:)

nikoniara
10-06-2007, 18:33
a byłeś w Dźwirzynie ?2 lata temu byłam, ładna miejscowość , z jednej strony jezioro drugiej morze , dużo turystów , ale miejsca urocze , można powędkować , popływać łódką , jachtem, kajakiem lub motorówką.pamiętam że były tam korty tenisowe. Polecam :)

Al Bundy
10-06-2007, 19:13
Dzięki - już oglądam mapy i szukam w ggoglach więcej info ;)

slasz
10-06-2007, 19:25
Dębina, Poddąbie, Rowy (jeżeli o klify i spokój chodzi) - widoczki masz w mojej stopce.

arecki1
10-06-2007, 20:10
Jak mocno chcesz to moge poopowiadać o Świnoujściu. W końcu 30 lat tu mieszkam :) Plaża najszersza nad bałtykiem i to nie tylko polskim, najwyższa latarnia też nad bałtykiem :) - 68m (kiedyś wchodziłem na czas bo musiałem zrobic z niej panoramę a nie miałem własnego aparatu a pożyczony trzeba było oddać w przeciągu 15 minut), wiele fortyfikacji do zwiedzenia - pozostałości po umocnieniach wojennych. Miejsc do plenerów dużo z tym że problem z dostaniem się :). Jako że miasto w większej części leży na wyspie Uznam to do niej prowadzi tylko jedna a właściwie 2 drogi. Obydwie to przeprawa promowa na której w szczycie są kolejki do odstania ok 0,5-1,5 godziny. W lecie niestety dłużej (swoją drogą to najdłuższa kolejka jaką widziałem to ok, 5-6 km ). Ale pomimo problemów polecam. Miasto przepiękne i ciekawe do zwiedzania. Ewentualnie Międzyzdroje które podobno nazywają się perełką Bałtyku ale mnie i tak się wydaje że po 20 to tam się zwija asfalt chociaż władze tego miasta promują je bardziej niż nasze. W międzyzdrojach jakbyś chciał to jest przepiękny punkt widokowy, właśnie nad klifem, poza tym jest Woliński Park Narodowy który może posłużyć jako obiekt pleneru. A i dookoła wyspy jest dużo ciekawych miejsc. A jak jeszcze będziesz miał paszport i jakiś rower (chociaż rower niekoniecznie gdyż można wypożyczyć) to polecam wycieczkę do niemiec - Ahlbeck, Bansin, Heringsdorf... przepiękne mola - u nas takich nie ma. No i wogóle u nich jakoś tak schludniej (aż głupio mówić). Tak więc zapraszam nad wybrzeże.

kronos28
10-06-2007, 20:18
a może Łeba - fotograficznie bardzo ciekawy rejon i gdzieś tam w okolicach się zakwaterować :). Masa jezior, lasów, relatywny spokój (nie ma nawałnicy tekno dysko-błysko & dress jak np. w Mielnie) ogólnie ciekawie.

edit

polecam Też miejscowość Wicie - taka mała miejscowość praktycznie na końcu świata tu masz link do Zumi co by sobie obaczyć link---> (http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=woj.+Zachodniopomorskie%2C+Wicie&cId=2fcfd285a300834900ae620006af00ed073a02d3960049 80&sId=&Submit=Szukaj&long=16.471702&lat=54.505052&type=3&scale=11)

sporo gospodarstw agro w pobliżu http://www.infowczasy.com/pl,oferta,m8,wicie.html jest spokój, dosłownie parę domów na krzyż, w pobliżu ładne jezioro, taki odizolowany "przylądek spokoju" ;) bardzo blisko do Darłowa.

jakubs
11-06-2007, 08:48
tak łeba, jak się lubi bmw to dobra miejscówa...
świnoujście tez polecam jak się lubi lekki tłok... byłem... a latem na deptaku to nawet sporo pomarszczonych morświnów ;)
na poważnie to polecam miejsca, o których pisali pilon i slasz, rowy to jakoś wyjątkowo, bo na początku lipca (:() też tam będę
zapomniałbym o gdańsku... poza sezonem lub pod koniec... uwielbiam te klimaty, kiedy z prawie pustej plaży można łypać na stocznię w oddali ze strony wschodniej, albo kulturalniejsze w stronę sopotu (ale nie sopotu), kiedy gdańszczanie wychodzą sobie pobrodzić lub posiedzieć na plaży, szczerze polecam, bo to jest zupełnie inna atmosfera :)

nowart
11-06-2007, 11:29
to może dołączę się do zapytania i zarazem zaproponuję swoją lokalizację - Pustkowo :) Miejscowość między Trzęsaczem a Pobierowem. Może nie jest już to Pustkowo - jak nazwa sugeruje - sprzed kilku lat, jednak atmosfera, ludzie i wszystko co naokoło nadal jak najbardziej w porządku.
Jakoś przed kilkoma laty zacząłem tęsknić za morzem sprzed lat... pusta plaże, garskti miłych ludzi na ulicach, cisza, spokój bez tej wszechogarniającej , tandetnej komercji. Bez tych hord zdebilniałych, skoksowanych małolatów, bez plastikowych panienek, bez zewsząd dobiegającej, całodobowej techniawki i mrugających światełek... mam tego dość przez cały rok w Poznaniu :)
Odnajduję takie miejsca w Chorwacji ale sentyment do naszego morza pozostał. Nie bez znaczenia jest również odległość.
Czy są jeszcze takie miejsca...?

kronos28
11-06-2007, 12:45
tak łeba, jak się lubi bmw to dobra miejscówa...


czemu, nie jest jeszcze taki dramat, w mielnie byłeś ;)? tam dopiero jest "dres, tekno &bmw" ;) Jak sobie znajdzie jakieś ładne agro za łebą (a jest ich naprawdę sporo) to będzie git. W Rowach byłem jeno raz ale też nie było źle krajobrazy też ładne :)

prz3mo
11-06-2007, 17:02
Szczerze odradzam miejscowosci pokroju Miedzyzdrojów... No chyba, ze ktos jedzie by zobaczyc tłumy ludzi, buractwa itd... To chyba najbardziej wieśniacka i obciachowa nadmorska miejscowosc. Potem chyba Mielno, tez lipa.
By wypocząć o niebo lepsze są mniejsze miejscowosci... Mi podoba sie w Niechorzu, Pogorzelicy...

Viracocha
11-06-2007, 17:09
Ja polecam Wisełkę na Wolinie. Z miejsc, w których byłem nad Bałtykiem chyba najbardziej przypadła mi do gustu.

flyski
11-06-2007, 17:31
Ja też odradzam Międzyzdroje, Mielno itp. tam się wieczorem przejść spacerem nie da, bo od luda gęsto, natomiast bardzo polecam wspomniane przez nowart Pustkowo
W tym http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=309699 wątku znajdziesz podobną tematykę.

arecki1
11-06-2007, 20:27
O ile dobrze pamiętam to Wisełka nad morzem nie leży ale mogę się mylić... :) Z piękniejszych miejsc które możesz odwiedzić ale niekoniecznie nad morzem to mała wioska Linowno na pojezierzu Drawskim. Wiem że zaczynam offtopic ale tam było baaardzo pięknie i zarazem spokojnie aż nadto dla mnie mieszczucha.

Al Bundy
11-06-2007, 20:30
Dzięki wam wszystkim - żona gogluje kilka godzin i sprawdza każdy namiar ;)
Pozdrawiam

ALF
11-06-2007, 22:05
fantastycznie jest w Darłówku (nie Darłowie)...byłem tam 2 razy i zawsze było miło...port, plaża, rzeka, deptak, wszędzie blisko i imprezy różniaste :)
w tym roku jadę do Mielenka (już 25 będę moczył nogi w Bałtyku...huraaaa! :D )...tłok mniejszy niż w Mielnie, plaża ładna i bliska, a i do inszych miejsc dojechać łatwo...
Wisełka...byłem...dziurka, ale świetne miejsce wypadowe na cały Wolin...przyjechaliśmy prawie 700km po Wolinie (jest co zwiedzać)...bo my z żonką nie bardzo lubimy się grzać na plaży :)
Sarbinowo...byłem wiele razy...raczej cisza i spokojnie, ale też wszędzie blisko, a plaża miodna :)
Hel...tłok, tragiczny dojazd...pojechać na wycieczkę można, a nawet trzeba, ale żeby tam być 2 tygodnie, to bym chyba zwariował...
Mierzeja Wiślana...byłem w Stegnie...w okolicach można zapolować na bursztyny...nawet może być, ale zdecydowanie wolę wybrzeże środkowe lub zachodnie...
radzę unikać większych miast w stylu Kołobrzeg...tam zawsze można pojechać na wycieczkę :)

Viracocha
12-06-2007, 00:21
O ile dobrze pamiętam to Wisełka nad morzem nie leży ale mogę się mylić... :)
Dojście do morza - około 1-1,5km leśną drogą. Może dla Ciebie to już nie nad morzem, ale dla mnie jak najbardziej...

ALF
12-06-2007, 00:31
Dojście do morza - około 1-1,5km leśną drogą. Może dla Ciebie to już nie nad morzem, ale dla mnie jak najbardziej...
pewnie chodziło o Wisłę w górach :D
dojście na morze całkiem fajne, przez lasek...miły spacerek 15-20min

Viracocha
12-06-2007, 11:34
pewnie chodziło o Wisłę w górach :D
dojście na morze całkiem fajne, przez lasek...miły spacerek 15-20min
Fajny urlop tam spędziłem, choć wtedy trochę nie doceniałem polskie morze...

arecki1
12-06-2007, 21:41
Dojście do morza - około 1-1,5km leśną drogą. Może dla Ciebie to już nie nad morzem, ale dla mnie jak najbardziej...

Hmmm.... A byłeś kiedyś faktycznie nad morzem ? Rozumiem Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście, Ustka, Łeba czy inny Hel ale Wisełka ? To tak samo jak powiedzieć że Szczecin leży nad morzem tylko w ciutkę mniejszej skali. Ale przecież nie będę się kłócił. Uważaj jak chcesz. Każdy ma swój punkt widzenia :)

gofer
12-06-2007, 22:04
Witam,
ja ze swojej strony mogę polecić Mrzeżyno, która w tym roku zdobyła błękitna flagę link (http://www.blueflag.org/blueflag/2007/Poland/Zachodnio-Pomorskie). Ogólnie fajna wioska (http://mrzezyno.pl/asp/start.asp?page=&dzial=Aktualnosci&tytul=Aktualno%B6ci), piaszczysta plaża, fajne dziwczyny. Niedaleko Dźwirzyna, i Trzebiatowa, gdzie można fotografować fajne zabytki.
Pozdrawiam

krzyto
13-06-2007, 11:06
Panowie Moderatorzy, czy oprócz kłódek, z pasją przez Was używanych do zamykania wątków, macie jakieś "narzędzia" do poprawiania ortów największego kalibru w tytułach wątków? Ort w tytule tego wątku to chyba obciach - nie tyle dla jego założyciela (przy rejestracji matura nie jest wymagana) ile dla samego forum.
Pozdrawiam.

ALF
13-06-2007, 11:29
:D
tylko kylan i admin mogą zmienić tytuł wątku

pebees
13-06-2007, 11:52
ALF to już użytkownik-założyciel nie może kliknąć na temacie itd? Czy działa to tylko dla postów w wątku, a dla tytułu wątku już nie?

ALF
15-06-2007, 18:21
w tej wersji forum, nie...

Rafał_Sz
15-06-2007, 18:29
Jeśli ma być troszkę spokojniej to polecam:
Unieście- obok Mielna, więć jest gdzie się zabawić -warto poszukać kwatery w okolicach Rózy Wiatrów, tanio i dobrze.
Niechorze
Karwia - bardzo niedoceniana miejscowość
Władysławowo
Krynica Morska
Rowy - zaje..ste kwatery w przystępnych cenach, tylko trza kawałek do piachu przejść

zdecydowanie odradzam:
Kołobrzeg, Świnoujście i Międzyzdroje - drogo, gwarno i bez sensu. W Kołobrzegu dodatkowo jest przebudowa portu.

ALF
15-06-2007, 18:39
albo Mielenko, gdzie już od 24 będę bawił :D

gadas
15-06-2007, 19:40
Pobierowo , Pustkowo ,Trzesacz ten ostatnie z wysokim klifem http://www.trzesacz.net.pl/bliska_okolica.html
Jesli fajne domki to w Pobierowie polecam serdecznie http://www.fajnewczasy.pl/oferta,Pobierowo,domki_letniskowe,12013.html
Domy typu A posiadają ok. 150 m2 powierzchni w tym 6 sypialni.
Domy typu B posiadają ok. 140 m2 powierzchni w tym 5 sypialni.
Domy typu C posiadają ok. 100 m2 powierzchni w tym 4 sypialnie
Kominek kuchnia prysznic wszystko jest i w lesie mało stonki sie kręci .
Pyłem tam pare tygodni temu i było naprawde fajnie
Nie wiem jak u niech w sezonie ale przed sezonem 100 z groszami płaciliśmy

kronos28
15-06-2007, 19:51
Jeśli ma być troszkę spokojniej to polecam:
Unieście- obok Mielna, więć jest gdzie się zabawić

w Unieściu jak w Mielnie, tak samo, na pewno nie spokojnie. W zasadzie to jedna wielka miejscowość. Granica między nimi jest jeno teoretyczna i gdyby nie znaki to by człowiek nie poznał że wychodzi z Mielna i wchodzi do Unieścia.

450yamaha
15-06-2007, 20:01
jest dokładnie tak jak pisze Kronos :)
PS. Jeziorka też tam piękne są, obok Mielna i Unieścia.

Al Bundy
16-06-2007, 12:22
:D Wybaczcie ten tytuł - jak mogłem :oops:. Oczywiste że wybrzerze pisze się wybżerze :D

Al Bundy
16-06-2007, 12:24
Panowie Moderatorzy, czy oprócz kłódek, z pasją przez Was używanych do zamykania wątków, macie jakieś "narzędzia" do poprawiania ortów największego kalibru w tytułach wątków? Ort w tytule tego wątku to chyba obciach - nie tyle dla jego założyciela (przy rejestracji matura nie jest wymagana) ile dla samego forum.
Pozdrawiam.

Wybacz jeśli cię to kole ale maturę pisałem tak dawno że nie mieliśmy jeszcze dostępu do morza i nie mogłem wiedzieć jak się pisze wybrzeże...

JUŻ POPRAWIŁEM - da się panowie...

ALF
16-06-2007, 15:26
JUŻ POPRAWIŁEM - da się panowie...

a ja ci mówię, że się nie da :D

Karrlos
16-06-2007, 15:46
Al jak już poprawiłeś to się boję zapytać co było wcześniej :)

Jeśli chcesz klify to fajne są w Jastrzębiej i okolicach - ale tam dużo ludzi więc możesz się zabunkrować gdzieś dalej na zachód.

P.S. W Jastrzębiej jest 24/7 pub Heinekena i tam robią mega wypaśne drinki z tego co sobie wymyślisz :D

Możesz też zamieszkać w Jastrzębiej a na plażę pojechać kilka km na zachód i jest szansa że nie będzie nikogo.

ALF
16-06-2007, 16:00
Al jak już poprawiłeś to się boję zapytać co było wcześniej :)

nie musisz się pytać...wystarczy spojrzeć :D