PDA

Zobacz pełną wersję : Czym kręcić film? D610 czy D7100?



castagnet
05-03-2018, 12:40
Witam, ogólnie to robię reportaże ślubne.
Ale znajoma poprosiła mnie o krótki film ze ślubu i imprezy.
Najważniejsze momenty. Film kilkuminutowy.
Posiadam na stanie:
D610
D7100
Nikkor 50mm 1.8
Sigma 17-50 2.8 ze stabilizacją.
Który zestaw wybrać?
Oczywiście zakupię mikrofon zewnętrzny i monopod.
Kwestia tylko doboru sprzętu.. jaśniejszy obiektyw czy ciemniejszy ze stabilizacją?
FX czy DX?

ZbyszekS
05-03-2018, 15:11
Z 1,8 będzie jasno... ale czy rzeczywiście otworzysz go na 1,8 i dasz radę ręcznym ostrzeniem ogarnąć scenę? Czy nie musisz mieć jakiejś rezerwy głębi ostrości żeby efekt było odpowiedni?

castagnet
05-03-2018, 15:12
Tyle to ja wiem :) dlatego pytam czy nie lepiej użyć Sigmy 2.8 która ma stabilizację. No i czy użyć FX czy DX? Wielu ludzi poleca D7100 do filmów a o D610 nic mi nie wiadomo.

ZbyszekS
05-03-2018, 22:08
Nie filmowałem D7100 ani D610 ale ze względów jak wyżej prosi się DX (może być crop na D610) i Sigma. Obydwa pozwolą na 1080p i 25 lub 30 klatek więc tu bez różnicy bo 50/60 klatek i tak nie ma. Może po prostu przetestuj w warunkach podobnych do spodziewanych i decyduj. Różnicę obrazka zobaczysz na pewno.