Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Czy istnieje taka szybkozłączka?



bak
26-02-2018, 19:40
Witam,

pytanie może głupie ale niestety nie mam możliwości fizycznie się przypatrzeć w jakimś sklepie szybkozłączkom czy tez stwierdzić po zdjęciach w Internecie. A istniejącej odpowiedzi na forum nie znalazłem. Czy jest taka szybkozłączka lub przejściówka, rozdzielnik, płytka (nie wiem jak to nazwać), aby była możliwość przykręcenia dwóch śrub 1/4"?
A dokładniej, mam pasek naramienny, który jest przykręcany śrubą 1/4" i co w momencie gdybym chciałbym skorzystać ze statywu, to jestem skazany na to, aby najpierw odkręcić pasek naramienny, a dopiero potem szybkozłączkę do statywu czy jest możliwość aby mieć dwie rzeczy jednocześnie przykręcone?

Aparat Nikkon D5300 i statyw Manfrotto Traveller Big

greku792
26-02-2018, 19:46
Miałem kiedyś pas naramienny od chinczyka i miał śrubę od złączki z drugim gwintem w srubie od spodu, mniej więcej cos takiego
https://goo.gl/images/An3rc1

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

bak
26-02-2018, 20:21
Miałem kiedyś pas naramienny od chinczyka i miał śrubę od złączki z drugim gwintem w srubie od spodu, mniej więcej cos takiego
https://goo.gl/images/An3rc1

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Ja mam coś takiego:

5519
5520

I jak to przykręcić jednocześnie?

OjTam
26-02-2018, 21:00
Masz 2 opcje.
1.) Kupujesz coś takiego:

https://u.cyfrowe.pl/600x0/9/b/3LeggedBracket29_1944906365.png
źródło (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/3-legged-thing-qr11-plytka-z-uchwytem-typu-l.html)
Nie musisz dokładnie ten. O ideę chodzi.
2.) Zmień pasek, na taki który montuje się do szybkozłączki. Np taki:

https://u.cyfrowe.pl/600x0/4/8/slide_tallac_907884162.png
źródło (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/peakdesign-slide-tallac-pasek-na-szyje-kolor-morski.html)

Osobiście 2 sugeruję. ;)

bak
26-02-2018, 22:19
Dzięki serdecznie za podpowiedź!
Tylko teraz stoję nad kolejnym dylematem :D
Otóż opcja nr 1 którą wymieniłeś, musiałbym sprawdzić jak zmiana kąta mocowania paska o 90 stopni wpłynie na pracę/obsługę i czy ta szybozłączka w kształcie L jakoś nie przeszkadza w codziennym używaniu w robieniu zdjęć z ręki. Oraz rozumiem ideę ale ten co podałeś kosztuje 199zł:
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/3-legged-thing-qr11-plytka-z-uchwytem-typu-l.html?recommender_box_placement=categorypage_reco mmended&recommender_box=quarticon

A tańszy konkurent za 65zł już nie posiada z boku mocowania na śrubę 1/4", więc odpada:
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/genesis-gear-pll-100.html

Opcja nr 2, ok ale na obecny pasek wydałem 175zł. (fakt, że nie przemyślałem łączenia, a w następstwie mocowania statywu. A korzystanie z niego to bajka).
https://www.cyfrowe.pl/aparaty/-ultrafit-sling-strap-dla-mezczyzn.html

A kupno kolejnego fajnego paska naramiennego szybkiego dostępu, wiąże się znowu z wydatkiem kilku stówek heh :)

Więc i tak i tak muszę wydać kilka stówek. Tylko czy na szybkozłączkę w kształcie L, która znajdzie przy okazji kilka innych zastosowań. Czy nowy pasek naramienny takiego typu jak wspomniałeś, a obecny odłożyć na półkę :)
TYLKO ŻE:
Przekładając oferty na paski naramienne zdecydowanie większość jest mocowana na śrubę. Znalazłem jedynie coś takiego:
http://www.fotograficzneakcesoria.pl/pasek-naramienny-z-szybkim-dostepem-do-aparatu-model-nl-qs,id450.html
Ale cena mnie przeraża... (29zł)

OjTam
26-02-2018, 22:26
Kolego PD Slide jest paskiem uniwersalnym. Osobiście na ramieniu noszę. ;)
Co do L-bracketa, ramię pionowe idzie na lewą stronę. Nie trzymasz za nie, więc może nie przeszkadza. Popatrz też na innych producentów. Są czasem z gwintem w tej dłuższej części.
Możesz też popatrzyć na długie płytki ARCA. Czasem taka z gwintem się trafi.

nikoniarz
26-02-2018, 22:28
Sprzedaj obecny pasek i zainteresuj się systemem Peak Design... W przypadku migrowania między paskami, uchwytami, szybkozłączkami to chyba najlepsze możliwe wyjście.

greku792
27-02-2018, 08:45
W pasku Peak Designa mocowanie paska jest jednocześni złączką do statywu w standardzie Arca Swiss więc problem znika. Mam taki pasek i bez problemu zapinam mocowanie paska do głowicy na statywie, nic nie lata nie kołysze się , więc wymiana paska na pasek PD powinna załatwić twój problem.

Krzysztofh
27-02-2018, 09:49
Potwierdzam opinie kolegów, Peak Design i jego produkt Slide jest super.
W komplecie masz cztery kotwice, więc jednym paskiem możesz obsłużyć dwa body jeżeli byłaby taka potrzeba.
Komfort mocowania do statywu bez ruszania czegokolwiek.
Poza tym można dokupić uchwyt Peak Desigon Capture v3, który można zamocować na szelki od plecaka i błyskawicznie zapinać body z obiektywem.

bak
27-02-2018, 17:39
Dziękuję wam serdecznie za podpowiedzi :)