Zobacz pełną wersję : [ Canon ] Canon EOS M50
Canon popełnił coś takiego, Canon EOS M50 (https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m50). Wygląda jak klon M5, technicznie na papierze trochę lepiej, za to obudowa skromniejsza w elementy sterujące. Na szczęście poprawili "gibany" LCD.
I tak wciąż zestawienie podstawowych cech, takich jak złącze mikrofonowe, obrotowy ekran, dobry AF-C w wideo, wydajna stabilizacja matrycy w wideo i rodzielczość 4K, jest pułapem nie do osiągnięcia dla producentów sprzętu. Ciekawe, ile lat jeszcze będzie trzeba na to czekać.
To oczywiste: nigdy.
Wyprodukowanie "skończenie doskonałego" sprzętu nie jest w interesie producenta, bo czym zachęci klientów do zakupu kolejnego modelu?
I tak wciąż zestawienie podstawowych cech, takich jak złącze mikrofonowe, obrotowy ekran, dobry AF-C w wideo, wydajna stabilizacja matrycy w wideo i rodzielczość 4K, jest pułapem nie do osiągnięcia dla producentów sprzętu. Ciekawe, ile lat jeszcze będzie trzeba na to czekać.
z drugiej strony czemu po prostu nie kupic sobie kamery, a aparaty zostawic chetnym robic zdjecia?
dla mnie osobiscie ten M50 to "ziewlem, pierdlem, wyszlem" (cytujac klasyka), bo w zasadzie nie ma nic co by mnie krecilo. ale jakbym byl zlosliwy to, prafrazujac innego klasyka: #stillbettermirrorlessthannikon ( http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/975/still-a-better-love-story-than-twilight-shit.jpeg ) :)
z drugiej strony czemu po prostu nie kupic sobie kamery, a aparaty zostawic chetnym robic zdjecia?
Bo: a) kamery mają paznokciowe matryce i ciemne obiektywy; b) trzeba wydać kasę na drugie urządzenie; c) trzeba to drugie urządzenie ze sobą dźwigać.
stachmuszel
26-02-2018, 17:44
I tak wciąż zestawienie podstawowych cech, takich jak złącze mikrofonowe, obrotowy ekran, dobry AF-C w wideo, wydajna stabilizacja matrycy w wideo i rodzielczość 4K, jest pułapem nie do osiągnięcia dla producentów sprzętu. Ciekawe, ile lat jeszcze będzie trzeba na to czekać.
A ja myślałem, że takie urządzenie już jest. Np. Sony RX10m2, 3, 4 ;-)
A ja myślałem, że takie urządzenie już jest. Np. Sony RX10m2, 3, 4 ;-)
Nie ma obrotowego ekranu.
jurkarol
26-02-2018, 18:59
niczym nie porywa. canony bezlusterkowe maja nudny design. nie wiadomo do kogo skierowanym, coś pomiędzy pstrykaczem na komunie a pseudo-pro szpanem na Krupówkach
Borat1979
26-02-2018, 19:06
To jedyny system, który ma więcej puszek niż szkieł :) To już bodaj ósme z kolei body, do którego nie bardzo jest co podpiąć a premiera systemu była w 2012 roku.
Puszkę z bagnetem EF-M można kupić już dla samego 22/2.
To jedyny system, który ma więcej puszek niż szkieł :) To już bodaj ósme z kolei body, do którego nie bardzo jest co podpiąć a premiera systemu była w 2012 roku.
Te szkła które są, pokrywają pełen zakres ogniskowych, jakich potrzebuje amator, który jest adresatem tego body (niecałe 2600 zł). To nie jest profesjonalne body. To się ma sprzedawać, a nie błyszczeć w specyfikacjach.
Vlogerzy się na to rzucą jak Reksio na szynkę.
Borat1979
26-02-2018, 19:31
Vlogerzy się na to rzucą jak Reksio na szynkę.
Jasne będą się w kolejkach ustawiać :)
Raczej nie, Canon to wypuści w milionach, kolejek nie będzie.
Jasne będą się w kolejkach ustawiać :)
Będą, będą. To proste body ma wszystko, czego oni potrzebują. Sprzeda się w ilościach, a jakich Sony może sobie tylko pomarzyć. Za klika miesięcy pojawi się profesjonalne body APS-C, jesienią pełna klatka i Canon jak zwykle pozamiata.
Borat1979
26-02-2018, 20:04
Będą, będą. To proste body ma wszystko, czego oni potrzebują. Sprzeda się w ilościach, a jakich Sony może sobie tylko pomarzyć. Za klika miesięcy pojawi się profesjonalne body APS-C, jesienią pełna klatka i Canon jak zwykle pozamiata.
Szczególnie to 4K gdzie nie dość, że z dodatkowym cropem to jeszcze bez Dual Pixel i 120fps w HD bez ciągłego AF. Czyli to co ma być niby największymi zaletami dla filmowców jak zawsze w Canonie wykastrowane.
Normalnie wszyscy vlogerzy będą lecieć do sklepów aż stratują statywy i połamią gimbale :grin:
Vlogerzy to żadni filmowcy. Mają w d... 4K, byle się ekran gibał i AF śledził ryja.
Borat1979
26-02-2018, 20:48
Vlogerzy to żadni filmowcy. Mają w d... 4K, byle się ekran gibał i AF śledził ryja.
To to już dawno mają w swoich aparat po cholerę im ten Canon?
Bo gibany. Zaraz obok Panasia, chociaż Canon w gibanym i tak był pierwszy.
Myślisz, że oni używają tylko tego, co im absolutnie potrzebne? Gdyby nie recenzje nowych zabawek, to by w ogóle nie mieli o czym kręcić tych swoich vlogów. Poza tym do tej pory mieli te wszystkie gadżety jedynie w lustrzankach Canona. Teraz będą mieć to samo w mniejszej formie.
Szczególnie to 4K gdzie nie dość, że z dodatkowym cropem . ...:grin:
A do czego im potrzebne 4k? 1080 jest aż nadto, skoro większość treści ich odbiorcy konsumują na telefonach. To nie jest sony a6300/6500 gdzie musisz nagrywać 4k, bo 1080 mają tak słabe, że trzeba konwertować z 4k, żeby to się dało oglądać. Wspomnisz moje słowa. Do końca roku Canon będzie nr 1 w ilości sprzedanych bezlusterkowców.
cybulski
26-02-2018, 21:37
Dr ciągle 12 EV :) czy coś już podnieśli w segmencie konsumenckim?
- - - - kolejny post - - - - - -
Lepiej już sprawić sobie Olka niż to coś
Dr ciągle 12 EV :) czy coś już podnieśli w segmencie konsumenckim?
a to ma w tym segmencie konsumenckim jakies znaczenie?
cybulski
26-02-2018, 21:42
Nie wiem, ale śmiesznie gdy dają apsc (a nawet ff ) o parametrach jak 4/3.
A jeszcze śmieszniejsze jest to, że jak sobie prześledzisz jakie sprzęty wygrywają konkursy fotograficzne, to wszędzie jest Canon :D I co powiesz jury? Że Canon ciągle ma 12 EV?
cybulski
26-02-2018, 22:07
Ktoś za to płaci aby tak było i karawana idzie dalej.
Canon przekupił jury wszystkich konkursów foto? :D
Amatorzy z małymi Canonami najczęściej nie wiedzą, że ich aparat ma 12EV, więc robią takie foty, jak gdyby miał dużo więcej.:-)
Kolekcjoner
27-02-2018, 03:17
I tak wciąż zestawienie podstawowych cech, takich jak złącze mikrofonowe, obrotowy ekran, dobry AF-C w wideo, wydajna stabilizacja matrycy w wideo i rodzielczość 4K, jest pułapem nie do osiągnięcia dla producentów sprzętu. Ciekawe, ile lat jeszcze będzie trzeba na to czekać.
Myślę że nigdy się nie doczekasz. Canon produkuje kamery ze złączem do swoich obiektywów i nie chcą sobie robić konkurencji.
To nie musi być Canon. Sony ma dobry AF, dobre wideo i w miarę dobrą stabilizację. Gdyby tylko chcieli/umieli odpowiednio połączyć kropki...
A przez "nierobienie sobie konkurencji" cała branża foto tkwi teraz z ręką w nocniku. Mogli już wiele lat temu wypuścić wypasione kompakty z dużymi matrycami i jasnymi obiektywami, ale bali się, że zagroziłyby lustrzankom. A teraz kwiczą patrząc, jak kompakty znikają pod naporem smartfonów.
cz4rnuch
03-03-2018, 14:40
Vlogerzy to żadni filmowcy. Mają w d... 4K, byle się ekran gibał i AF śledził ryja.
https://www.eoshd.com/2018/02/warning-4k-canon-eos-m50/
Czy ktoś ma doświadczenia z m5/m6 ? O m50 nie pytam bo raczej za wcześnie na opinie .
Da się tym robić dobrej jakości fhd ?
AF canona w tych modelach działa rewelacyjnie . Przynajmniej na dostępnych samplach wygląda na bardzo płynny.
Właśnie dostałem M50 do testów :)
I właśnie opublikowałem recenzję:
http://www.epicure.pl/canon-eos-m50/
Okrągły miesiąc to chyba mój rekord szybkości ;)
Nawet o mnie wspomniałeś w porównaniu X100f.
Jak milo.?
Władca Pixeli
21-12-2019, 02:07
Ceny spadły do poziomu kompaktów, przynajmniej w USA
35019
Nie doczekasz się odpowiedzi bo koleżanka to spamerka, a takie wpisy to żeby cyferka przy "posty" była inna niż 0 czy 1.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.