PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd RAW/NEF



Mane
15-02-2018, 22:45
Orientuje się ktoś czy istnieją jakieś strony/serwisy, z których można sobie pobrać pliki RAW/NEF, żeby poćwiczyć co nieco w jakiejś wywoływarce?
Szczególnie interesuje mnie krajobraz.

OjTam
15-02-2018, 22:50
Po pierwsze, popatrz u nas na forum, na zabawę w RAWki. ;)
Po drugie, są, choć adresów nie podam. Nie pamiętam po prostu. Wiem, bo sam kiedyś rawków z 810 i 4s szukałem. I znalazłem.

Mane
15-02-2018, 23:13
Dzięki... Zabawy w RAWki już namierzyłem, chociaż niestety starsze dropboxy już wygasły/zostały usunięte.

OjTam
15-02-2018, 23:16
Serwery mają ograniczoną pojemność. Po jakimś czasie się po prostu usuwa zawartość, żeby nowego konta nie zakładać. Choć w ostatniej edycji też jakiś tam krajobraz z kałużą jest.