dominik77
10-06-2007, 00:54
Witajcie,
Przygotowuję się do wyjazdu do Maroka (Afryka - gooorąco). Zdjęcia będę robić na własny użytek. Niemniej jednak z wiadomych względów preferuję RAW.
Muszę poszerzyć możliwości archiwizacji danych. Co najlepiej zrobić?
a) "Kup se facet kolejne karty"
Cenowo za coś rozsądnego w przypadku SD 2 GB do D80 wychodzi ok 140 zł (to starczy na 160 fot). Jeżeli miałbym luźny palec i dziennie leciał 80 fot (co jest dość łatwe w takiej egzotyce), to potrzebowałbym 7 kart (1000 zł)
b) "Kup se facet Photobank"
Tutaj za 400 zł mam np. 80 gb.
Zastanawiam się nad ryzykiem. Wszystkie jaja do jednego koszyka. Do tego temperatury, możliwość pomyłki i skasowania, albo jak się zepsuje.
c) "Daruj sobie RAW"
Nienaturalne kolory i mniejszą ostrość w jpg można przeżyć...
d) "Kup se facet magnez na stres"
I pstrykaj tylko najlepsze momenty.
e) Inne alternatywy?
Przygotowuję się do wyjazdu do Maroka (Afryka - gooorąco). Zdjęcia będę robić na własny użytek. Niemniej jednak z wiadomych względów preferuję RAW.
Muszę poszerzyć możliwości archiwizacji danych. Co najlepiej zrobić?
a) "Kup se facet kolejne karty"
Cenowo za coś rozsądnego w przypadku SD 2 GB do D80 wychodzi ok 140 zł (to starczy na 160 fot). Jeżeli miałbym luźny palec i dziennie leciał 80 fot (co jest dość łatwe w takiej egzotyce), to potrzebowałbym 7 kart (1000 zł)
b) "Kup se facet Photobank"
Tutaj za 400 zł mam np. 80 gb.
Zastanawiam się nad ryzykiem. Wszystkie jaja do jednego koszyka. Do tego temperatury, możliwość pomyłki i skasowania, albo jak się zepsuje.
c) "Daruj sobie RAW"
Nienaturalne kolory i mniejszą ostrość w jpg można przeżyć...
d) "Kup se facet magnez na stres"
I pstrykaj tylko najlepsze momenty.
e) Inne alternatywy?