PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom - WEB GALERIA



szakula25
10-02-2018, 17:32
Witajcie,
Chciałbym stworzyć galerie za pomocą lightrooma uruchomiłem zakładkę WEB wybrałem style, i dałem eksport.
Galeria prezentuje się tak http://liq.pl/test/5/ wszystko ładnie pięknie tylko chciałbym aby można było pobrać powiększone zdjęcie.
Może mi ktoś podpowiedzieć jak to mogę uczynić ? Na chwile obecną po powiększeniu zdjęcia brakuje opcji "Zapisz zdjęcie jako..." i nie wiem jak to wstawić.
Z góry dziękuję za podpowiedz.

And.N
10-02-2018, 19:07
...Galeria prezentuje się tak http://liq.pl/test/5/ wszystko ładnie pięknie tylko chciałbym aby można było pobrać powiększone zdjęcie.
Może mi ktoś podpowiedzieć jak to mogę uczynić ? ...

W przeglądarce Firefox postępowałem w ten sposób po kliknięciu na ten link. Pokazała sie Galeria 5 zdjęć i po kliknięciu na powiedzmy pierwsze zdjęcie następne kroki to:

Przegladarka Firefox, pasek menu / Narzędzia / Informacje o stronie / klikamy na Media / ostatni na liście obrazek jpg (http://liq.pl/test/5/images/large/DSC_9910.jpg ) ma rozmiar 1200 x 800 pix. i wagę 635 KB. Można w tym samym okienku wybrać opcję "Zapisz jako" i taki obrazek się zapisze. Chyba, że w oryginale wstawiałeś jeszcze większe, to już nie wiem jak do nich dotrzeć:-)

szakula25
10-02-2018, 19:12
Jeszcze prościej można w zakładce WIDOK włączyć opcje "ignoruj style" ale przy galerii 300 zdjęć jest to mega uciążliwe. Na dodatek bardziej zależało by mi na formie najprostszej co każdy intuicyjnie wykona na komputerze czy telefonie. Czyli opcja "Zapisz zdjęcie jako..."

ksh
10-02-2018, 19:24
Ręcznie edytować plik i wywalić "ochronę" zawartości, która jest umieszczona w <body> </body> albo wrzucona do pliku ze stylami ale dokładnie trzeba przeczytać w internetach bo widzę że jest też blokada pod prawy przycisk, przeciąganie itd.

And.N
10-02-2018, 19:29
Jeszcze prościej można w zakładce WIDOK włączyć opcje "ignoruj style" ale...

Ale w zakładce Widok i przegladarce Firefox nie widzę opcji "ignoruj style":

4760

więc o co chodzi z tym "jeszcze prościej";) Jak już o czymś piszemy napiszmy więcej, dokładniej, gdzie to można zastosować i jak.

Edit.
Dobra znalazłem: Widok / Styl strony / Ignoruj style
Czy ja wiem czy szybciej i prościej...mam wątpliwości. Kwestia przyzwyczajenia:smile:

szakula25
10-02-2018, 19:50
Ręcznie edytować plik i wywalić "ochronę" zawartości, która jest umieszczona w <body> </body> albo wrzucona do pliku ze stylami ale dokładnie trzeba przeczytać w internetach bo widzę że jest też blokada pod prawy przycisk, przeciąganie itd.

Właśnie tak kombinowałem zanim umieściłem tutaj posta, ale kiepski ze mnie programista. Na piechotę wywalałem kilka linijek kodu luf FALSE zamienić na TRUE ale bez rezultatu to tak jak szukanie igły w stogu siana.
Obstawiałem, że może istnieje jakaś opcja w LR o której nie doczytałem i wystarczy ją zaznaczyć, lub ktoś rozwiązał już podobny problem z galerią u siebie. Wujek google nie podpowiedział więc postanowiłem zapytać na forum.