PDA

Zobacz pełną wersję : [ Leica ] 7Artisans 50mm f/1.1 (bagnet Leica M)



szyszymomonn
10-02-2018, 17:23
Cześć!
Od jakiegoś czasu intryguje mnie szkiełko 7Artisans 50mm f/1.1. Cena nie jest jakaś wysoka, a światełko ciekawe :D Testy dostępne w necie wychodzą dosyć ładnie.
Chętnie bym podpiął do eMki i za jakiś czas do A7 mark 1, którego zastanawiam się zakupić stricte pod manualne szkła. Używał ktoś? Może ktoś posiada, wie jak z opłatami przy kupowaniu tego szkła z Chin?

4759

Opinia na 35mmc.com: https://www.35mmc.com/29/07/2017/dj-optical-7artisans-50mm-f1-1-review/ ,
Test Red35 na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=YK9B13DQMBE

sconner
10-02-2018, 19:05
Mam, uzywam, dziala ^^ na 1.1 troche mydlo ale to bylo do przewidzenia. Na f2 calkiem przyjemne szklo. Jezeli masz jakies konkretne pytania - nie krepuj sie. Ja swoj kupilem na 35mmc


Sent from my iPad using Tapatalk

szyszymomonn
10-02-2018, 20:39
Ooo super :D Nie oczekuje od niego, że na 1.1 będzie żyleta. Bardziej oczekuję "bokehowej maszynki" :p

Masz jakieś strzały na 1.1 czy 1.4? Na czym używasz? Jak przy twoim zakupie wyszło z vat'em czy cłem?

sconner
10-02-2018, 20:52
Zaraz cos znajde i tutaj wrzuce, raczej przymykam bo nie lubie tego miekkiego obrazu. Kupilem raczej jako zastepstwo dla summicrona 50. Zapiete do m240. 35mmc jest w Anglii wiec zaplacilem tyle ile bylo na ich stronie plus swietne wsparcie od wlasciciela sklepu bo mialem problem z zapieciem go do korpusu, telefon zwrotny w ciagu 30 minut


Sent from my iPad using Tapatalk

4764
4765
4766

szyszymomonn
11-02-2018, 23:24
Ładnie rysuje :smile:

A jaki miałeś problem, jeżeli chodzi o zapięcie? Jak się zdecyduję to u mnie początkowo będzie siedziała na M4p więc ważna kwestia.

- - - - kolejny post - - - - - -

PS. No i jak ogólnie w porównaniu do Crona? Zadowolony jesteś ze zmiany? ;-)

sconner
12-02-2018, 13:25
Ładnie rysuje [emoji2]

A jaki miałeś problem, jeżeli chodzi o zapięcie? Jak się zdecyduję to u mnie początkowo będzie siedziała na M4p więc ważna kwestia.

- - - - kolejny post - - - - - -

PS. No i jak ogólnie w porównaniu do Crona? Zadowolony jesteś ze zmiany? ;-)Powinienem sprcyzowac: do momentu aż uzbieram na summicrona albo summiluxa ;) od F2 nie można narzekać więc nie spieszy mi się.
Odnośnie mocowania, podczas mocowania obiektywu ten bolec połączony z przyciskiem do zwalniania blokady obiektywu nie wskakiwał na miejsce więc można było spokojnie wykręcić i wykręcić obiektyw jednym ruchem, tak samo pokazywały się zle ramki. Problemem bylo wycięcie na samym obiektywie, dosłownie kilka mikrometrów za wąskie więc dwa pociągnięcia nożem wystarczyły żeby załatwić sprawę.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

szyszymomonn
12-02-2018, 17:35
Oki, rozumiem, zachęciłeś mnie :-)
Masz jeszcze jakieś kadry z tego szkiełka?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

sconner
12-02-2018, 22:11
4889
4890
4892
4893

Jedyne na co można narzekać to pierścień przysłony który jest płynny, ale to w sumie tyle.

To bedzie na tyle, duzo czesciej uzywam 35 ;) którą mają wypuścić na dniach i pewnie kupię od razu biorąc pod uwagę stosunek cena - jakość

szyszymomonn
12-02-2018, 22:24
Dziękuję :-)
Akurat jeżeli chodzi o 35mm to mam swojego wymarzonego Summicrona w wersji 4, który jest praktycznie przyspawany do bagnetu. Czasem przydałaby się jakaś 50mm stąd zainteresowanie tym 50mm 1.1.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

sconner
12-02-2018, 22:45
Dziękuję :-)
Akurat jeżeli chodzi o 35mm to mam swojego wymarzonego Summicrona w wersji 4, który jest praktycznie przyspawany do bagnetu. Czasem przydałaby się jakaś 50mm stąd zainteresowanie tym 50mm 1.1.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Wlasnie jestem na etapie rozwazania roznych wersji, skad ta milosc do ver.4? Pytam z czystej ciekawosci samemu majac na oku ASPH


Sent from my iPad using Tapatalk

szyszymomonn
13-02-2018, 00:01
Posiadam ją od 2016 roku i przede wszystkim jest malutka, ma świetną ostrość i boookeh jak na światełko f/2. Stąd pewnie przydomek "king of bokeh".
Tutaj trochę skompresowana fotka:
4910

Tutaj wszystkie zdjęcia w BW są właśnie z Leici M4p + Cron35: http://lifestyle.bartosfoto.com/street-photography/moje-streetowe-podsumowanie-miesiaca-czerwiec-2016-6/

Cichy
13-02-2018, 00:04
Jest sens kombinować, jak mamy Noktona 50/1.1 ?

hostman22
13-02-2018, 00:07
bo ten kosztuje 1,600.. ;P (ale rogi ma fatalne)

szyszymomonn
13-02-2018, 01:01
Dokładnie, a jeżeli jest dobry i niedrogi, to dlaczego by nie spróbować? :-)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka