PDA

Zobacz pełną wersję : Tethering D7500 przez Wifi na maca



WolakPL
07-02-2018, 17:20
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem d7500, problem w tym, że wykonuję sesje w nieruchomościach i chcę zrobić tethering bezprzewodowy gdyż wędruję z aparatem, a homestager (babka od ogarniania mieszkania) chce mieć podgląd na zdjęcia, a kabel jest trochę problematyczny.
Nikon posiada oczywiście wifi ale komputer nie chce mi się z nim połączyć. Wpisuję hasło i odrzuca, a jak chcę zmienić hasło w wifi jest komunikat "Ta opcja jest nie dostępna przy bieżących ustawieniach lub w bieżącym stanie aparatu"

Stąd proszę o pomoc jak to technicznie rozwiązać

Teu
07-02-2018, 17:26
To może podepnę się pod temat, bo sprawa podobna- czy da się jak kolega wyżej wspominał przesyłać zdjęcia z d750 na PC/mac?

crusiek
07-02-2018, 18:44
w D7500 Wi-Fi współpracuje tylko z aplikacją na Smartfon/Tablet - SnapBridge.

WolakPL
07-02-2018, 21:42
Czyli muszę zakupić kartę sd wifi?

GonzoG
08-02-2018, 02:23
Nie i nie. Są inne aplikacje na Androida/iOS, które pozwalają na łączenie się z D7500.
Można to zrobić m.in. przy pomocy qDSLRDashborad (na razie tylko na Androidzie, po chore apple usunęło aplikację z appstore).

Niestety aparat do połączenia się bezprzewodowego wymaga WiFi i BT, a dodatkowo możliwości ich kontroli, więc tylko Android/iOS wchodzą w grę.

Karty WiFi nie polecam bo jej zasięg jest bardzo mały.

Jest opcja jeszcze jedna - router WiFi z USB i OpenWRT - aparat podłącza się do takiego i działa jak zwykłe WiFi.

WolakPL
08-02-2018, 13:16
Zasięg karty WiFi mały czyli? Chodzi mi o łączność w zasięgu jednego pomieszczenia, 10metrów np. Chcę mieć podgląd na komputerze. Aparat mam sparowany z iphonem i jest ok, ale ekran zdecydowanie za mały, ale próbowałem sparować z ipadem i już był problem, chociaż podejrzewam, że to wina ipada, ma już kilka lat...

GonzoG
08-02-2018, 13:28
10m... marzenia ściętej głowy. 10m, to może uda się uzyskać na WU-1a/b, który ma antenę na zewnątrz aparatu. Z Eye-Fi osiągałem zasięg w zakresie 2-5m (częściej ten mniejszy).

Co do i-śmieci, to raczej nie spodziewałbym się dobrego działania. Aplikacja Nikona na iOS ma mniejszą funkcjonalność niż na Androida (ograniczenia systemu), a dodatkowo często są problemy z łącznością.
Nawet najtańszy tablet z Androidem będzie lepiej działał od jabłek.

Natomiast ja dalej będę polecał router WiFi i qDSLRDashbard - TP-Link MR3040 albo Hame MPR-A2/Colorovo powerbox wifi 5200 (to gotowe rozwiązania, wystarczy tylko wgrać inny gotowy soft poprzez aktualizację), albo zbudować własny:
https://dslrdashboard.info/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=2370
https://dslrdashboard.info/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=2429
Można też użyć niemal każdego routera z USB, który pozwala na wgranie OpenWRT, ale wtedy soft dla aparatu trzeba instalować samodzielnie.

ksh
08-02-2018, 17:44
GonzoG Wiesz może czy TP-Link TL-WR1043N/ND v3 zadziała z OpenWRT, aktualnie mam Gargoyle wgrane ale wkurza mnie troszkę od strony konfiguracji.

GonzoG
08-02-2018, 23:11
Nie wiem. Trzeba sprawdzić na stronie OpenWRT.

WolakPL
09-02-2018, 10:52
Ok, to z innej beczki, czy lightroom ma podgląd live z aparatu podłączonego przez kabel?

GonzoG
09-02-2018, 12:03
Nie wiem, ale musisz wiedzieć, że gdy Nikon jest podpięty pod komputer, a na komputerze masz podgląd LV, to aparat jest "martwy".
Jakiekolwiek sterowanie (w tym podgląd LV i robienie zdjęć) możliwe tylko z komputera.

Jest natomiast klika darmowych aplikacji, które po kablu mają LV i pobieranie zdjęć na komputer. Ja używam tych 2:
digiCamControl (Windows)
qDSLRDashboard (Windows, Linux, OSX) (na windowsie wymaga zmiany sterownika dla aparatu).

ksh
09-02-2018, 12:14
digiCamControl sam używam na laptopie i działa dobrze po kablu.