PDA

Zobacz pełną wersję : [ Panasonic ] Prośba użytkowników: GH5 vs D750



Teu
06-02-2018, 19:56
Zwracam się z prośbą do szanownego grona: czy ma ktoś porównanie fotek z D750 i GH5?

Jestem posiadaczem d750, ale że dni krótkie, noce długie, czasu dużo to po głowie latają różne głupie pomysły. :)

Różnica w obrazku przy dobrych warunkach jest znaczna? Tzn. na kompie / wydruku do A3 zauważalna?

Jak macie jakieś sample z GH5 (wiem, że mało wnoszą, ale zawsze miło pooglądać) to wrzucajcie.

Pozdrowionka i nie bijcie. :mrgreen:

hostman22
06-02-2018, 20:22
na detalu obrazka na pewno stracisz, zyskasz na video ;)

dejote
13-02-2018, 01:06
Cześć, pracuję na codzień na obu tych korpusach. D750 to mój podstawowy wół roboczy jeśli chodzi o foto repo. GH5 zabieram wszędzie tam, gdzie sprzęt jest drugorzędny - sesje portretowe, etc. D750 daje gumowe rawy, marne pliczki z GH5 przy wyciąganiu z cieni nie mają do nich szans. Za to wideo, to wiadomo- totalnie inna bajka.

anj
21-02-2018, 13:50
D750 daje gumowe rawy, marne pliczki z GH5 przy wyciąganiu z cieni nie mają do nich szans.

A bez wyciągania z cieni?

merkator
27-02-2018, 14:45
A bez wyciągania z cieni?
Arytmetyka bitowa: ile to jest 2^12 a ile 2^14, i jaki jest stosunek do siebie powyższych wartości. ;)
Korpusy m4/3 w tym GH5 zapisują rawy z 12 bitową precyzją a lustrzanki N, C i P z 14 bitową. Czyli 4 razy większa rozpiętość tonalna rejestrowanej sceny.
Podejrzewam, że już łapiesz temat ...

anj
27-02-2018, 16:13
Podejrzewam, że już łapiesz temat ...

Podejrzewam, że nie załapałeś sensu mojego pytania... Może gdybym umieścił coś takiego na końcu - ;)

merkator
27-02-2018, 19:21
Podejrzewam, że nie załapałeś sensu mojego pytania... Może gdybym umieścił coś takiego na końcu - ;)

Mam dwa wyjścia: jedno, że żart Ci się udał, a drugie poględzić na temat wyższości matryc aps-c nad m4/3 (o FF już nie wspominając). ;)