PDA

Zobacz pełną wersję : [ Makro ] Makro Gada- prośba o krytykę



Teu
05-02-2018, 19:54
Szczerze i prosto z mostu: proszę o krytykę poniższych zdjęć, bo chcę czegoś nowego się nauczyć. :)
Śmiało wytykajcie wady / błędy / niedociągnięcia / etc.

4548

4549

4550

Pozdrowionka

madebyzosiek
05-02-2018, 20:21
Mało w tym makro, więcej portretu ;) Matryca do czyszczenia na pewno. Czym to robione? Dziwnie błyśnięte lub świecone. Jak na udane makro, to za mała głębia ostrości, lepiej chyba byłoby, gdyby gad był cały z zanikającą go. Może nie wyszłoby z tego makro, ale ładny obraz gada. Ciężko mi napisac coś mądrego, mam zdecydowanie więcej doświadczenia w piesach ;)

Teu
05-02-2018, 22:22
Dzięki za opinię!
Matryca jest czysta jak łza- stary tamron 90 macro raczej jest pylasty. ;)
Błyśnięte faktycznie dziwnie, bo w terrarium u znajomego quadralitem 60 na auto TTLu. Kolejnym razem jak tam będę spróbuje zrobić jak mówisz i może coś pokombinuję blendą. :)

kazzi
06-02-2018, 11:20
Lepiej w ogóle zrezygnuj z oświetlenia lampami błyskowymi. Badań naukowych pewnie nikt nie prowadził, ale błyśnięcie w oczy lampa błyskową z pewnością nie jest
obojętne dla tego zwierzaka. Można go po prostu oślepić i doprowadzić do mocnego stresu, a o to chyba Ci nie chodzi w takiej fotografii. Postaraj się wykorzystać
naturalne oświetleniem, a unikniesz wtedy tego czarnego tła, które obrazu zdradza sztuczne miejscowe oświetlenie. Nie zbyt korzystnie wyglądają też poucinane łapki
czy odnóża, i przyjemniej ogląda się takiego gada ułożonego na jakiejś gałązce czy kamieniu niż wspierającego się na czymś czego nie ma w jego naturalnym środowisku.

neos86
22-08-2018, 10:39
Swoja drogą co to za gad?
Na ostatnim zdjęciu świetnie wyszły oczy

Teu
22-08-2018, 11:30
Gekon lamparci- taka sznurówka na 24cm. ;)

czupacabra
22-08-2018, 11:41
1 i 3 fajne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bogdi64
30-09-2020, 15:14
mam dwa "lamparty" w domu, podchodziłem do nich z aparatem i w mojej ocenie bardziej atrakcyjnie wychodzą gdy jest na nich "więcej" ostrości i ich więcej w kadrze, można wychwycić oczka i wieczny "uśmiech", jak również kawałek ciałka

amfot
01-10-2020, 19:28
Drugie fajne. Jakby wychodził z kadru. Też mam takiego gadzia.