Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie ubezpieczalni i szkody komunikacyjnej
Taka sytuacja - jest szkoda w postaci zniszczonego lusterka w samochodzie. Lewe lusterko. Straciło część obudowy i popękał wkład. Rozumiem że autem jeździć nie można bo może to skutkować mandatem i zabraniem dowodu. Ubezpieczyciel wyliczył czas naprawy na 1 dzień i twierdzi że w przypadku auta zastępczego pokryją koszty jedynie za 2 dni najmu. Czas oczekiwania na lusterko w serwisie to około 10 dni. Oczywiście ubezpieczyciel ma to w poważaniu. Czy w takim wypadku mogą naprawdę pokryć tylko koszt wynajmu za 2 dni czy raczej powinni pokryć koszt wynajmu za cały okres kiedy auto nie może się poruszać po drogach ?
sokolnik
04-02-2018, 16:11
trzeba zajrzeć do warunków ubezpieczenia albo jakiegoś regulaminu... polisy ubezpieczeniowej.
Ciężko powiedzieć
ZbyszekS
04-02-2018, 22:40
Jeśli z OC to możesz powalczyć przez ASO, jeśli z AC to sprawdź warunki w polisie.
Ale do jakiej polisy? Auta uszkodzonego czy auta sprawcy bo naprawa jest z OC sprawcy ?
Z polisy, która pokrywa szkodę. Tylko, ze przy OC to zakres masz gwarantowany.
Idziesz do serwisu. Zostawiasz auto, bierzesz zastępcze. Serwis załatwia papierkologię i rozlicza się z ubezpieczycielem - to najprościej i najtaniej.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.