PDA

Zobacz pełną wersję : D5300 update softu



Bruner
28-01-2018, 01:06
Mam D5300, w którym chciałbym zrobić aktualizację softu ze względu na współpracę z obiektywem AF-P. Czy problem znikającego autofocusa w obiektywach innych producentów po aktualizacji dotyczy D5300 i Sigmy 17-50 i Tamrona 70-300 VC USD? Jeśli tak, to serwis coś na to poradzi, czy pozostaje tylko jakimś cudem zrobić downgrade do poprzedniej wersji, albo zmienić obiektyw? Dzwoniłem do serwisu Sigmy w Gdyni, ale pani chyba miała gorszy dzień i nic konkretnego się nie dowiedziałem. Ktoś coś wie na ten temat?

ksh
28-01-2018, 10:53
Wgraj najnowszy, jak nie będzie ok to wgraj starszy, przecież to kilka minut roboty.

Bruner
28-01-2018, 13:07
Tylko problem w tym, że starszego nie mam, na stronie Nikona jest do pobrania tylko 1.02, a wersji zerowej nigdzie nie zalazłem. Czytałem o braku autofocusa po update w Sigmie 30 1.4 i starszej wersji 10-20, nic na temat 17-50, więc nie wiem czy problem dotyczy wszystkich Sigm, czy tylko tych modeli. Dzwoniłem do serwisu, ale usłyszalem tylko, że pani nic o tym nie wie, jak będzie problem to mam wysłać im obiektyw i może coś wymyślą, ogólnie cała rozmowa w tonie "co mi pan tu głowę zawracasz pierdołami". Dlatego pytam, chciałbym mieć możliwość wyłączania stabilizacji w Nikkorze 10-20, ale jak mam sobie przy okazji zrobić manualną Sigmę 17-50 to dziękuję, przeżyję bez tego.

ksh
28-01-2018, 13:25
Wersja 1.01
https://tinyurl.com/y6wlruw3

Jak masz obawy i nie masz wersji 1.0 to odpuść, jeśli sigma na gwarancji to musza zrobić update w sigmie i będzie działać z nowym oprogramowaniem w nikonie.

2pompony
28-01-2018, 14:27
Dla mnie niezrozumiała jest dążność do posiadania najnowszego softu za wszelką ceną. Rozumeim też obawy, bo za dużo tu było wtop Nikona - nowe wersje softu w magiczny sposób potrafiły popsuć działanie podzespołów innych firm; a to obce akumulatory przestawały działać lub przegrzewały się, a to obiektywy traciły pewność AFa czy inne takie. Sieć jest pełna skarg na nowe wersje softu.

Dlatego należy rozważyć, co nowy soft daje i po drugie należy mieć backup. Jeśli już rzeczywiście nowy soft daje jakieś znaczące możliwości (a nie jak zwykle stanowi luźny zbiór niekonkretnych uwag), to kombinujmy backup i róbmy update.

A jeśli nowy soft to tylko marketingowy bełkot że wicie, teraz dopiero będzie dobrze ludziska - to ja bym sobie tan update podarował.

Bruner
28-01-2018, 15:04
2pompony, nie jaram się najwyższą cyferką w wersji softu i nie aktualizuje dla samego "miecia", napisałem do czego konkretnie mi to potrzebne - obiektywy AF-P nie mają przełączników VR i AF na korpusie, zamiast tego ich włączanie/wyłączanie odbywa się z menu aparatu. D5300 nie ma takiej opcji, żeby się pojawiła, trzeba zaktualizować soft. Wiem co to daje i uznaję że mi to potrzebne, ale nie wiem, czy nie narobie sobie problemów (a jeśli będą, to czy łatwe do rozwiązania), starego softu nie mam. Dlatego pytam przed, zamiast płakać i prosić o pomoc po fakcie.
Koesh, niestety downgrade z 1.02 do 1.01 nic nie da, poniewż problem pojawił się właśnie w tej wersji, potrzeba by przywrócić wersję 1.00

ksh
28-01-2018, 15:11
Wersji 1.00 raczej nie znajdziesz nigdzie, chyba że jakiś magik serwisowy to ma.

Senketsu
07-03-2019, 15:05
Niestety też zrobiłem aktualizację, jak ją cofnąć? Wróciłem do C 1.02, ale pozostaje L 2.017 (było L 2.013) :( Sigma przestała mi działać, muszę to jakoś cofnąć...

madebyzosiek
07-03-2019, 15:52
Niestety też zrobiłem aktualizację, jak ją cofnąć? Wróciłem do C 1.02, ale pozostaje L 2.017 (było L 2.013) :( Sigma przestała mi działać, muszę to jakoś cofnąć...

Podłącz Sigmę do docka i zaktualizuj w niej soft, będzie prościej ;)

Senketsu
07-03-2019, 15:59
Gdybym to ja miał docka :( cofnąłem firmware, ale Sigma nadal nie działa, tzn AF, nie rozumiem już nic z tego, ech :(

madebyzosiek
07-03-2019, 16:14
Gdybym to ja miał docka :( cofnąłem firmware, ale Sigma nadal nie działa, tzn AF, nie rozumiem już nic z tego, ech :(Jak jesteś z Warszawy, to podejdź do Studio5s, pewnie się dogadasz. Oczywiście ze szkłem ;)

Senketsu
07-03-2019, 16:39
Chyba nie mam innego wyjścia, cóż za błędy się płaci.

Senketsu
07-03-2019, 18:02
Dogadałem się i jutro jadę do Studio5S :) dzięki madebyzosiek

madebyzosiek
07-03-2019, 19:34
Dogadałem się i jutro jadę do Studio5S :) dzięki madebyzosiekNo i super. Aktualizacja szkła to dwie minuty.